Dodaj do ulubionych

Ludzie w pracy.

26.05.21, 20:44
Pisze w nawiązaniu do wątku o wypowiedzeniu z pracy.
Zastanawiają mnie jakiekolwiek skrupuły w tym temacie. Jakieś rozkminy jak to przyjmie szefowstwo, jak inni ludzie w pracy. Mnie to w ogole nie obchodziło. Najpierw poszłam na L4 potem wysłałam kurierem wypowedzenie i tyle.
Miałam gdzie firmę(przecież nie moją), miałam gdzie szefostwo(co mnie oni obchodzą), miałam gdzieś co o tym pomyslą inni pracownicy bo co mnie to może obchodzić.
Miałam satysfakcję, że pewnego dnia wstałam od biurka zostawiłam wszystkie sprawy. Nie interesowało mnie co się z nimi działo. To już nie był moj interes.
Obserwuj wątek
  • leni6 Re: Ludzie w pracy. 26.05.21, 20:51
   Absolutnie nie rozumiem takiej postawy, lubię i szanuje ludzi w którymi pracuje, to że bym odeszła nie spowodowałoby zerwania wszystkich kontaktów, wręcz przeciwnie, chciałabym zachować te kontakty.
  • kub-ma Re: Ludzie w pracy. 26.05.21, 22:25
   Jakoś tak mnie nauczono w życiu, że nie palę za sobą mostów.
   Oczywiście wybieram drogę najlepszą dla siebie, ale to również oznacza, że z pewnym uwzględnieniem potrzeb innych ludzi. W przeciwnymi razie źle bym się z tym czuła, więc właściwie robię wszystko dla siebie.
  • kaki11 Re: Ludzie w pracy. 27.05.21, 12:08
   Przyzanm, że nie lubię takiej postawy jak Twoja.
   Rozumiem ją jeszcze jeśli firma była naprawdę fatalna, gdzie szef cały czas wyskakiwał "z mordą" nie płacili za nadgodziny a z innymi ludźmi w najlepszym wypadku było się na cześć ale z większością miało się konflikt.
   Tylko,że to nie jest standard. A kiedy ma się jakkolwiek poprawne relacje z innymi i ta firma nie znalazła ci jakoś bardzo za skórę to takie bezczelne odejście źle świadczy tyko o Tobie.
   Po za tym, życie toczy się nieprzewidywalne. Kiedyś ktoś ze starej firmy może trafić do takiej w której będziesz pracować. Może zostać Twoim szefem albo kimś z kim będziecie musieli ramię w ramie pracować. I ta osoba jedyne co będzie o Tobie (zresztą słusznie ) myśleć, to że jesteś nieodpowiedzialna, bezczelna i nie godna zaufania w pracy.
  • gulcia77 Re: Ludzie w pracy. 27.05.21, 12:34
   Możesz się jeszcze zdziwić, kiedy okaże się, że osoba, którą tak potraktowałaś, będzie odpowiedzialna za twoją przyszłość. Świat jest maleńki. I złośliwy 😉
  • fifiriffi Re: Ludzie w pracy. 27.05.21, 12:46
   Jeśli pracowało mi się źle, tez nie miałam skrupułów.

   Z ostatniej pracy odchodziłam, bo lockdown mnie zmusił. Ale mam otwarty powrót. Niestety jest to branża, która pewnie otworzyli na chwilę, więc na razie nie wracam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka