Dodaj do ulubionych

akt apostazji - z innej strony

26.05.21, 20:50
Tak trochę prawniczo - załóżmy że byłem ochrzczony, potem przez ileś lat z tym pedofilskim syfem nie miałem do czynienia, i nagle po latach ktoś mnie publicznie na podstawie info z ksiąg parafialnych nazywa katolikiem. A ja z kolei publicznie nazywam go kłamcą (tudzież kłamliwą szmatą), o co z kolei się ten ktoś pulta i zakłada sprawę o zniesławienie. Jak by się mogła potoczyć taka sprawa, skoro ten katolicki grajdołek oddał kwestie wypisania się z kk temuż kk? Czy mogę spuścić sąd na drzewo powołując się na konkordat ? Czy też sąd przy**bie mi nakaz publicznych przeprosin, mimo że kwestia dotyczy rzeczy nieuregulowanych przez prawodawstwo tego katolickiego grajdołka, czyli stwierdzi, że jestem katolikiem na podstawie prawa kanonicznego ale już ukaże mnie z prawa cywilnego/karnego RP ?
Obserwuj wątek
    • hannibal_lectourer Re: akt apostazji - z innej strony 26.05.21, 20:54
      A, no i kwestii wypisania się z kk polecam śledzić www.wystap.pl - ładnie tam widać jak kolejni kolesie od danych osobowych robią k***we z logiki i jak sędziowie z NSA szmacą się na kolanach byleby nie pozwolić Polakom na samodzielne decyzje dotyczące gównianych zapisów w książeczkach parafialnych.
        • hannibal_lectourer Re: akt apostazji - z innej strony 26.05.21, 22:26
          Jacy k**wa bogowie - ludzie. Bogowie zasiadają w tym gównianym trybunale? To są ludzkie śmieci. A za chwilę może mnie to dotyczyć kiedy katolickie szmaty wprowadzą obowiązkową etykę na 9 lekcji z tym samym księdzem, który ma religię na 1-4 lekcji.
          • beneficia Re: akt apostazji - z innej strony 27.05.21, 22:00
            Aktualnie taki mamy rząd/sejm/sądy, ludzie wybrali. No wiesz, demokracja.
            Jedyne, co możesz zrobić, to nikogo nie wyzywać, żeby nie narazić się na proces.
            Prościej wyjaśnić nie umiem.
            Żeby nie było - jestem po tej samej stronie, złożyłam akt apostazji (dla siebie, nie licząc na wpis w akcie chrztu), dzieci na religię nie chodzą itp.
            Potraktuj sprawę pragmatycznie, nie emocjonalnie. Po co kogoś wyzywać?
      • iwoniaw Re: akt apostazji - z innej strony 28.05.21, 11:45
        arthwen napisał(a):

> Widzę jednak pewną różnicą w nazwaniu kogoś kłamcą, a kłamliwą szmatą.
        > Może po prostu zacznij panować nad tym jakie słowa wydobywasz z paszczy?

To jest najlepsza rada, jaką autor wątku mógł dostać, ale sądząc po jego dotychczasowych forumowych ejakulacjach "umysłu", nie skorzysta z niej. Po czym będzie płakał, że usunięcie jego posta składającego się z np. wulgarnych wyzwisk pod adresem konkretnej, wymienionej z imienia i nazwiska oraz miejsca pracy osoby, to prześladowanie go z powodów światopoglądowych i opresja ze strony religiantów. Szkoda prądu.
        • hannibal_lectourer Re: akt apostazji - z innej strony 08.06.21, 23:48
          Szkoda prądu to było w zeszłym roku jak klasa dostała zastępstwo zakonnej katechetki na czterech lekcjach. Z piątki niezapisanych jeden poszedł bo rodzice na czas librusa nie otworzyli. I miał chłopak indoktrynację - zdjęcia nadpalonych ciał w krematorium z komentem, że tak skończy jak się na religię nie zapisze. Oczywiście żadnemu rodzicowi zapisanych to nie przeszkadzało. Ale reakcja rodziców tego jednego była taka, że raczej dla zdrowia dyrekcji do końca tej szkoły ta klasa już nie dostanie zastępstwa z katotalibstwem. Możesz się zapytać tej konkretnej, wymienionej z imienia i nazwiska osoby, która nawet w tym roku z okazji święta patrona stwierdziła, że niezapisani mają do wyboru - albo zwykłą indoktrynację z wychowawczynią (na zdalnych) albo inne zajęcia z panią ze świetlicy w innych godzinach, byle były zaliczone.
    • escott Re: akt apostazji - z innej strony 26.05.21, 23:33
      Ja bym uprzedzająco pozwała o zniesławienie jego. Wyprocesowała, że to jednak nie instytucja jednostronnie decyduje o tym, kto dorosły do niej przynależy, władza rodzicielska jednak się kończy i może by się wreszcie coś zmieniło.
    • 4osetnik4 Re: akt apostazji - z innej strony 27.05.21, 21:03

" – Mamy również apostazję praktyczną i szokujący kryzys powołań. W diecezji katowickiej wyświęcono tylko trzech księży, w opolskiej dwóch. Poza tym ci nowi księża szybko zrzucają sutannę. .......– mówi ks. Isakowicz-Zaleski. "

smile smile smile
        • 4osetnik4 Re: akt apostazji - z innej strony 28.05.21, 00:00
          co ty powiesz ? czyżby ? "największa ilośc od prawie 30 lat" smile smile smile

" Takiej sytuacji jeszcze w archidiecezji poznańskiej nie było. W sobotę święcenia kapłańskie przyjmie zaledwie sześciu diakonów, a za rok - kolejny niski rekord będzie pobity. Tylko w ciągu 20 lat liczba duchownych spadła trzykrotnie." - info z 21 V 2021
          • ginger.ale Re: akt apostazji - z innej strony 28.05.21, 00:26
            to.com.pl/brakuje-chetnych-do-seminarium-w-lomzy-jest-prosba-o-modlitwe-i-post-w-intencji-powolan/ar/c1-14319771

Aż sobie sprawdziłam na ich stronie: rok IV - 3 osoby, rok III 5 os, rok II 5 os...rok I - więcej, 9 osób, ciekawe jaki odsiew i jaka to "zastępowalność".
            • 4osetnik4 Re: akt apostazji - z innej strony 28.05.21, 08:20
              Z braku chętnych robią niemalże łapanki do tych seminariów duchownych i nowicjatów zakonnych .
              To już przy naborze do zawodówek na murarzy-tynkarzy , dekarzy czy hydraulików robią większą selekcję i większy odsiew .
              "Stódenci" smile smile smile
              Jeszcze troche a zrobią przymusowy pobór w kamasze , znaczy się w sutannę
              Coś fach księdza/zakonnika/zakonnicy zrobił się mało popularny za sprawą wolnych mediów i głównie za sprawą Boga Internetu
              Dobrze że media ujawniają to wszystko .
              A ponadto to LGBT+ , Marsze Równości organizowane już po miasteczkach powiatowych psują rekrutację i coraz mniej młodzieży płci obojga i innej płci czuje hm hm "powołanie" , nie musza się już ukrywać po plebaniach i za murami klasztornymi , dlatego biskupi i ich pomagierzy tak pomstują na "tęczową zarazę smile , tak że ten , idzie ku dobremu smile

" W Gnieźnie w 2020 r. do seminarium duchownego przyjęto jednego kandydata, a rok temu 10 kandydatów. Rok temu w Olszynie przyjęto też jednego kandydata. W tym roku z powodu braku kandydatów i by zmniejszyć koszt, połączono seminaria duchowne w Elblągu i Olsztynie . W Seminarium duchownym w Drohiczynie w 2019 roku zgłosił się tylko jeden kandydat i w 2020 też tylko jeden kandydat na kleryka "

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka