Dodaj do ulubionych

Dychotomia covidowa

27.05.21, 07:19
natemat.pl/355587,gdzie-najwiecej-a-gdzie-najwiecej-szczepien-w-polsce-przedstawiamy-dane a to dziwne. Bo czytając ematkę można odnieść wrażenie że to młodzi z wielkich miast są antyszczepami. A tu się okazuje że są nimi głównie mieszkańcy miasteczek...
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: Dychotomia covidowa 27.05.21, 07:49
      Nie wiem, jak ty tę ematkę czytasz, bo ja w watkach o szczepieniach widzę ciągle te same motywy:
      - terminy w dużych miastach są "łapane" szybko, jak ktoś nie chce pielgrzymować po całym województwie, to czeka
      - w mieścinach powiatowych szczepionek do wyboru do koloru, terminy z dnia na dzień, pół forum chcących się szczepić i mieszkających w dużych miastach jeździło po swą dawkę kilkadziesiąt km albo i dalej.

Co ci się zatem nie zgadza?
    • lauren6 Re: Dychotomia covidowa 27.05.21, 08:07
      Wśród 3 najbardziej wyszczepionych powiatów widnieją 2 podwarszawskie. Czemu mnie to nie dziwi?
      W jednym z nich sama się szczepiłam, bo w Warszawie terminy były odległe.
    • premeda Re: Dychotomia covidowa 27.05.21, 08:51
      Po pierwsze tymczasowe punkty szczepień, w miastach powiatowych powstały w maju, a i tak są problemy ze szczepionkami.
      Po drugie zwykła przychodnia dostawała na tydzień zawrotną ilość 30 dawek. I tak w mojej gminie na 3 przychodnie szczepi tylko jedna, szans żeby się dostać brak.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka