Dodaj do ulubionych

jak się zabrać do remontu

28.05.21, 21:48
Chce zrobić generalny remont salonu z kuchnią i nie mam pojęcia jak pogodzić poszczególne etapy.

W salonie chce poszerzyć otwór prowadzący do dalszej części mieszkania, schować rury w zabudowie g-k i zagruntować dziury w ścianach. Dodatkowo wymiana parapetu. w kuchni natomiast chce ukryć rury, zmienić meble, ale również układ kuchni tj. zmywarkę przenieść w inne miejsce, kuchenkę w inne itd.

Kto to robi? Jedna firma? Najpierw zmienić układ, a potem projektować kuchnie ??
Obserwuj wątek
  • bistian Re: jak się zabrać do remontu 28.05.21, 21:57
   Najpierw pomyśl o układzie, jaki chcesz mieć i wszystkich przyłączach. Czasami się nie da albo nie jest to warte zachodu i lepiej zrobić coś innego.
   Kolejność naturalna, to najpierw konstrukcja, potem media, potem cała reszta. Samo poszerzenie otworu, wymaga planu i opinii konstruktora. Wiem, że ludzie wolą samowolkę, ale niech potem nie narzekają, że coś pęka u nich i u sąsiada powyżej.
     • aqua48 Re: jak się zabrać do remontu 29.05.21, 15:03
      jeste_m_sobie napisał(a):

      > Akurat remont kuchni to małe miki przy remoncie łazienki.

      No nie powiedziałabym. Przeżyłam dwa remonty łazienki i teraz jestem na finiszu generalnego remontu kuchni. Z kuchnią, a raczej bez kuchni też nie jest fajnie.

      Radziłabym najpierw skonsultować się z architektem który sprawdzi czy planowane przeróbki w ogóle są możliwe. A potem zrobić prace murarskie i zaplanować tę kuchnię. Z tym, że czas oczekiwania na meble kuchenne na zamówienie to około 5-7 tygodni.
     • joanna_poz Re: jak się zabrać do remontu 29.05.21, 15:24
      Ewentualnie jeśli jest zaufanie do ekipy i nie trzeba patrzeć jej na ręce zrobić to w sezonie urlopowym i choć na część czasu wyjechać z chaty,. My przy generanym remoncie dołu domu w tym całej kuchni wyjechaliśmy na urlop a po powrocie i tak kolejne 2 tygodnie spędziliśmy bez kuchni, masakra niestety, ale trzeba było przeżyć. Obiadków w knajpach mieliśmy serdecznie dość.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka