Dodaj do ulubionych

Wyprawka dla szczeniaka

30.05.21, 06:54
W temacie wyprawki dla szczeniaka jestem zielona, wiem już jaka karmę kupić, zdecydowałam się na klatkę kenellową, kupię kocyki, matę węchową, podobno podkłady dla dzieci są lepszą opcją niż te dla psów? Macie jakąś opinię? Miski będą ceramiczne, że względu na wagę, podobno lepsze. Zabawki? Jakie smaczki? Aaaa! Przyznaję, żem zakupoholiczka, i muszę trzymać się jakiś ram, żeby z nadmiaru entuzjazmu nie kupić dużo za dużo. Co Wam się sprawdzało? Wiem, że szelki to zło, obroża i smycz (nie automat), ale podpowiadajcie! Wszystkie rady mile widziane.
Piesek pokaże się u nas w ostatnim tygodniu lipca. Z kolei w ostatnim tygodniu sierpnia mamy zaplanowany wyjazd nad morze. Przełożyć? Szczeniaka będzie miał wtedy 12 tygodni, więc jeszcze nie będzie w pełni wyszczepiony.
Panikuję, ale nie chcę popełnić błędów😊
Obserwuj wątek
  • madame_edith Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 07:08
   Na tym wyjeździe możesz mieć problem z sikającym wszędzie maluchem. W większości miejsc psa wcale nie można, a jak można to takiego już nauczonego.
   Co do reszty to zależy czy chcesz ryzykować, ja swojego niewyszczepionego wypuszczałam tylko na zamkniętym osiedlu. Ewentualnie brałam z sobą na spacer na rękach, ale to już konkretny kloc był, więc średnio, może z Twoim sie uda, bo malutki. Był też kulą energii i demolką, zupełnie nie nadawał się do obcego miejsca, a już zostawienie go samego nie wchodziło w grę, płacz i lament.
      • sonix73 Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 08:15
       Tyle wyczytałam, że szelki przy nie w pełni rozwiniętym układzie kostnym szczeniaka, potrafią wyrządzić mu krzywdę. U dorosłych psów sprawdzają się stanowczo lepiej.
       Ale uwaga! Ja czytam i czytam, to tylko teoria wyczytana, nie jestem praktykiem i chętnie poczytam Wasze opinie.
       Szczeniak barbet. Zachwycająco piękna kulka szczęścia🥰
       • lusia2o2 Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 18:33
        sonix73 napisała:
        > Szczeniak barbet. Zachwycająco piękna kulka szczęścia🥰

        Całe życie byliśmy pewni z rodzicami, że przez 14 lat mieliśmy czarnego pudla średniego. Nie strzygliśmy go na pudla i wyglądał identycznie jak ten twój barbet. W szoku jestem. Pies kupiony pod koniec lat 80tych, na giełdzie - co było wtedy bardzo popularne. Sprzedająca twierdziła że to pudle big_grin Zgłupiałam kompletnie teraz. Czytam że pudle wywodzą się od barbetów. No i opis charakteru bardzo pasuje do mojego. Barbetów w Polsce podobno wtedy nie było jeszcze, więc po prostu one są bardzo podobne do pudli i z wyglądu i z charakteru. Cudnego psa będziecie mieli.
        Podasz nazwę hodowli ? Ile taki szczeniak kosztuje?
       • igge Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 19:18
        Też to wiem o szelkach. Dodatkowo podobno trudno je idealnie dobrać i często te noszone przez psy są źle dobrane.
        Podobno szelki najlepiej to do pracy, no dla huski do zaprzęguwink
        Wyciągana smycz to zło
        Ostatnio dowiedziałam się od dziecia, że nic nie wiem o smyczach i to, że kupuję/ wybieram dobre to wynik li i jedynie mojej intuicjiwink
        Ja zwykle miewam dla mojego psa nie za krótką ale regulowaną smycz gdzie okucia są lekkie, co ważne. Aczkolwiek zwracam uwagę na karabińczyk ( i), by w razie czego był wytrzymały.
      • madame_edith Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 08:16
       Dla szczeniaka szelki nie bardzo, bo ma jeszcze nie wykształcony szkielet. Dla dorosłego psa jak najbardziej.
       Smycz automatyczna zaś to zuo, bo nie pozwala kontrolować w pełni psa. Powtarzam za specjalistami, ja do takiego miana nie pretenduję.
       PS ja dla swojego psa na spacery mam szelki i to te najgorsze, bo norweskie. Ale tylko w tych sie daje z nim normalnie iść, inaczej ciągnie jak koń. Natomiast na smyczy automatycznej nie utrzymałabym go w życiu (potrafi sie zerwać nagle czasem, co w połączeniu z jego siłą nie daje mi żadnych szans. Chodzimy z krótką smyczą z amortyzatorem i jest git).
        • aamarzena Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 13:03
         A dlaczego megametrami? Do miasta mam smycz krótka, do parku, na łąki długa, a nawet linke 15 metrów. Żadna smycz rozciągana tyle nie ma. Dwa, na rozciąganej to kota prowadzę. Na spacery z psem wolę wygodna rączkę, a nie jakiś plastik, tym bardziej, że spacery dugie a pies duży. Trzy - na automatycznej smyczy ciężko oduczuc psa ciągnięcia, bo pies musi stale ciągnąć, żeby smycz wydłużyć. Każdy trener i behawiorysta odradza. No ale każdemu robi co uważa.
        • berdebul Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 15:29
         Mnie również. Jeżeli ktoś jest tak głupi, że nie potrafi obsłużyć smyczy automatycznej, to nie powinien mieć psa. 🙄🙄🙄 Od lat korzystam ze smyczy automatycznych, również szkoląc i nie mam problemów. Jest guzik z blokadą, wiec można mieć skróconą i zablokowaną, w lesie można puścić na dłuższa i spokojnie iść. Przydają się komendy omijania przeszkód/przywołania i tyle.
  • b-b1 Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 08:39
   Podkłady najlepsze są pikowane- ale białe w środku-niebieskie na zewnątrz ( te całe niebieskie pikowane są cienkie) -kupuj na Allegro-wychodzi najtaniej- po 100 sztuk-ostatnio zużyłam 350sztukbig_grin
   Rozkładaj na początku wszędzie-3/4/5 miejsc, szybko załapie.
   Z miskami ceramicznymi jest ten problem, że rozbijają się szybko-wystarczy, że pies zbyt energicznie podbiegnie, albo spróbuje w zębach przynieść i po misce. U mnie najlepiej sprawdzają sie te ze stali nierdzewnej z silikonem na dole-nie przesuwają się i bezproblemowe do mycia w zmywarce. Mam w różnych rozmiarach i wielką na wodę.
   Szelki mam tylko w opcji zabudowanej i korzystam kiedy psy biegną przy rowerze, albo "biegaczu".
   Nauka psa chodzenia na smyczy przy szelkach jest prawie niemożliwa i nigdy nie widziałam psa na szelkach, który nie ciągnie. Na początek obroża i smycz flexi- bo w opcji zakaz spuszczania psów, pies jakoś musi chociaż trochę pobiegac, a wchodzenie na trawniki grozi wejściem w minę i potem jak chcesz-u mnie potem następuje szkolenie -chodzimy zawsze dla integracji większo-stadnej-tam korzystamy z łańcuszka, a potem wracamy do obroży.
   Ja wiem, że panika jest jak pies nie do końca zaszczepiony, ale ważniejsza jest socjalizacja, bo tych wczesnych tygodni, kiedy pies siedzi w domu już się nie odzyska, a chorób psich już prawie nie ma. Zawsze pytam weta co na tapecie(mój wet pracuje również w schronie) i twierdzi że najważniejszy preparat na kleszcze i do boju.
   I nawet jak mieszkałam w bloku (bo teraz biegają po ogrodzie)każdy mój szczeniak był wyprowadzany-mimo, że niezaszczepiony. Jeździmy dużo samochodem , zatrzymujemy się na wielkich głośnych parkingach -otwieramy okna, aby słychać było gwar, jeździmy do rodziny, znajomych(oczywiście tych, którzy nie mają nic przeciwkowink do lasu. I spotykamy się z psami znajomych-czyt zaszczepionymi/przyjaznymi.
   To owocuje brakiem lekliwosci w późniejszym wieku.
    • b-b1 Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 09:21
     sonix73 napisała:

     > Bardzo dziękuję za informację. Mamy działkę, żadne psy tam nie bywają, ale czas
     > em widuję "działkowe koty". Czy one stanowią jakieś zagrożenie? Tzn ich potencj
     > alne odchody?

     sonix73 napisała:

     > Bardzo dziękuję za informację. Mamy działkę, żadne psy tam nie bywają, ale czas
     > em widuję "działkowe koty". Czy one stanowią jakieś zagrożenie? Tzn ich potencj
     > alne odchody?

     Pies na pewno będzie już po pierwszym odrobaczeniu- nie zarazi się. Koty rzadko robią koopę na trawie-częściej zakopują w świeżej ziemi/na grządkach , w piasku -jeśli się martwisz bardzo-nie pozwalaj na kopanie dziur w tych miejscach.
     Będzie dobrze-zobaczysz wink
     W moim ogrodzie też pełno kotów , ale psy od początku uczone są , że na "ziemię" nie wchodzimy.....nie ze względu na koty, tylko na moje kwiatki/krzaczki big_grin

     P.S. W innym wątku dziewczyny zwróciły uwagę na podkłady i w sumie mają rację.... Podkłady to masakra ekologiczna-możesz jeśli chcesz kupić również podkłady wielorazowe-(też są na All nawet im się przyglądałam, ale wygoda zwyciężyłacrying ) .Kosztują wiecej , ale wychodzi na to samo koniec końców, a można je prać w pralce.
   • berdebul Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 15:27
    Bzdury wypisujesz. W Warszawie szaleje parwowiroza. Jeżeli autorka jest miejska, to ja bym zabierała psa w czyste miejsca, ale w życiu nie korzystała z miejskich trawników.
    Podobnie z szelkami. Ludzie kupują szelki, bo nie umieją nauczyć psa chodzić na luźnej smyczy, a nie dlatego że na szelkach się nie da. Da się. Technika ta sama, tylko bez podduszania psa. Szelki są bezpieczniejsze.
    Metalowe miski hałasują i odbija się w nich światło. Wiele psów ich nie lubi.
    • b-b1 Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 15:52
     berdebul napisała:

     > Bzdury wypisujesz. W Warszawie szaleje parwowiroza. Jeżeli autorka jest miejska
     > , to ja bym zabierała psa w czyste miejsca, ale w życiu nie korzystała z miejsk
     > ich trawników.

     A doczytałaś, ze napisałam ze pytam weta co i jak? Nie mieszkam w Warszawie u nas parwo nie ma teraz .


     > Podobnie z szelkami. Ludzie kupują szelki, bo nie umieją nauczyć psa chodzić na
     > luźnej smyczy, a nie dlatego że na szelkach się nie da. Da się. Technika ta sa
     > ma, tylko bez podduszania psa. Szelki są bezpieczniejsze.

     Czyli nie spotykam na swojej drodze psów w szelkach , które zostały nauczone jak nie ciągnąć na smyczy😉
     Co oczywiście ( masz racje) nie znaczy, ze takich nie ma.

     > Metalowe miski hałasują i odbija się w nich światło. Wiele psów ich nie lubi.

     Możliwe- miałam / mam tylko 13 psów - wiec doświadczenie niewielkie- żaden nie miał/ nie ma problemu z metalowa miską.
   • aamarzena Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 13:09
    Bo ludzie nie odroznaja rodzajów szelek. I potem wrzucają wszystkie do jednego worka. Jesli szelki to guardy - super na długie spacery. W obroży łatwiej psa kontrolować - łatwiejsza nauka chodzenia na luznej smyczy itp. Dużego psa tez łatwiej utrzymać na obroży, bo w szelkach ma zdecydowanie większy uciąg.
     • aamarzena Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 19:46
      To prawda. Kupienie obroży szerokości 4-5 cm nie jest łatwe, szczególnie stacjonarnie. Ale na szczęście sporo firm szyjących na duże psy jest i obroze piękne, mocne, mieciutkie i kolorowe zamawiam mojej "kruszynce"
  • berdebul Re: Wyprawka dla szczeniaka 30.05.21, 15:21
   Podkłady Seni. Chłonne, cenowo ok.

   Szelki są super. Nie ma ryzyka uszkodzenia krtani, jeżeli pies szarpnie. Tylko nie takie spinane do góry na łopatkach, a typ guard.

   Koniecznie zawieszka na smycz z woreczkami na kupę i zapas worków.

   Adresówka z numerami. Polecam podejść do punktu typu sznurowadła/ostrzenie noży/dorabianie kluczy i wygrawerować. Wychodzi tanio jak barszcz, a taka zawieszka jest lekka i bardzo trwała.

   Im więcej rzeczy pozna, tym lepiej dla psa. Od początku wychodź z psem, choćby i na rękach/w torbie. Jak masz własny ogród to od początku może korzystać.

   Miski nie powinny się ślizgać, ciężkie są wygodniejsze, ale i tak warto dać pod nie gumową matę (w tchibo są rewelacyjne, dobrze się myją, nic się nie ślizga).

   Zabawki - bawełniane sznury, plecionki z polaru bo pomagają przy ząbkowaniu. Coś do wydlubywania jedzenia typu kula smakula/Kong, żeby zająć psa. Mój pies uwielbia zabawki Kong/petstage, są trwałe i ładne, mają serie dla szczeniaczków np. gryzaków do zamrażania, pomocne przy ząbkowaniu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka