Dodaj do ulubionych

III wojna światowa

02.06.21, 11:09
Czy Waszym zdaniem jest taka opcja, że obecnie ona trwa?

Już wiele lat temu przewidywano, że (wówczas) przyszłe wojny będą zupełnie inne niż te, które ludzie znają z historii.

Jak czytałam o hakerach, trollach, manipulacji wyborami na Zachodzie przez Rosję, itp. itd to przyszło mi do głowy, że to jest faktyczna wojna, ale laicy nie mają tej świadomości... Dzisiaj natrafiłam na podobne stwierdzenie.

Bo o co w wojnie chodzi? O zasoby. Czy obecnie trzeba ruinować miasta i masowo zabijać, by pozyskać zasoby? Chyba nie.
Może więc trwa III wojna światowa - cyfrowa, informacyjna, albo nawet i biologiczna? Jak uważacie?
Obserwuj wątek
  • bigimax Re: III wojna światowa 02.06.21, 11:29
   eko lewactwo , ograniczajmy wszytko bo planeta plonie , robia za porzytecznych idiotow w stosunku do chin, to te lamusy z transparencikami , ci wyzej robia potezne pieniadze
   • fraudes Re: III wojna światowa 02.06.21, 11:51
    z wysypem pożytecznych idiotów wobec chin to się zgodzę - jak można - nigdy tego nie rozumiałam, aż TAK uzależnić się od dostaw komponentów i dóbr od autorytarnego reżimu i dodatkowo wynieść do nich cały know how???
    eko trend z pożytecznego tez czasem przechodzi w wynaturzenie
    • bigimax Re: III wojna światowa 02.06.21, 11:55
     eko trend z pożytecznego tez czasem przechodzi w wynaturzenie

     co pozytecznego w ograniczeniu emisji , podnoszeniu ceny pradu , gdy tylko w samym 2019 chiny odpalily dwiescie nowych blokow weglowych , dajac w emisji 2x wiecej niz w europie ograniczylismy ogromnymi kosztami jednoczesnie czyniac nasz przemysl zupelnienie konkurencyjny z chinami

  • madami Re: III wojna światowa 02.06.21, 11:32
   Wojna ekonomiczna, którą przegraliśmy, właśnie zapożyczyliśmy Europę na ogromne pieniądze, tymczasem Azja ( czyli Chiny) rośnie w siłę, przy której stajemy się coraz mniejsi i słabsi, w podobny sposób wykończy nas społecznie, kroczący socjalizmoliberalizm, socjalizm nigdy się nie sprawdził, nigdzie, jedynie ten który wyewoluował w Chinach - kapitalistyczny, zamordystyczny, zdyscyplinowany, nacjonalistyczny i bardzo bogaty, kontrolujący wszystko i wszystkich.

   Chińczycy łatwo pozyskali zasoby z Afryki i Ameryki Pd. kupili za bezcen.
   • kosmos_pierzasty Re: III wojna światowa 02.06.21, 12:15
    Nie, to są przecież zorganizowane działania o celach stricte politycznych. Bo nie piszę o tym, że ktoś się lubi anonimowo popisać chamstwem w sieci. To są płotki. Chodzi mi o działania zakrojone na szerszą skalę i koordynowane odgórnie. Chyba że masz na myśli, że ludzkie stada zawsze ze sobą walczyły, czy to przy pomocy maczug, czy nowych technologii.
    • fraudes Re: III wojna światowa 02.06.21, 13:08
     dokładnie - bliżej mi do koncepcji nowoczesnej maczugi. No i kiedyś nawoływało się swoje stado krzycząc z pagórka. Dziś krzyczy się w necie. A stado większe się robi i jest bardziej zróżnicowane osobowo.
  • leosia-wspaniala Re: III wojna światowa 02.06.21, 12:11
   >Bo o co w wojnie chodzi? O zasoby.

   Niekoniecznie. Chodzić też może o władzę, wpływy i ratowanie stołków, o ideologię, o religię, o pozycję. Amerykanie w Wietnamie bynajmniej nie mieli zamiaru bić się o tamtejsze zasoby.

   >Czy obecnie trzeba ruinować miasta i masowo zabijać, by pozyskać zasoby? Chyba nie.

   To zależy jakie zasoby. Jakby ktoś chciał położyć łapę na norweskiej ropie, to raczej nie zrobi tego za pomocą fermy trolli.

   >Może więc trwa III wojna światowa - cyfrowa, informacyjna, albo nawet i biologiczna? Jak uważacie?

   Uważacie, że nie. Nic się na śmieci nie zmieniło, oprócz narzędzi. Czy przed erą cyfrową nie było siania dezinformacji, nie było propagandy?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka