Dodaj do ulubionych

15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców

02.06.21, 17:07
Pewnie już podobny temat był. Koleżanka córki ma chłopaka i od miesiąca zostaje on u niej w domu za zgodą rodziców i sypiaja razem. Idą teraz do ginekologa z matka po srodki antykoncepcyjne. Koleżanka przekonała swoja matkę w ten sposób że powiedziala ze i tak to będą robić, wiec lepiej za zgodą niż w ukryciu. Chlopiec rok starszy. Srodowisko stolicy, rodzice wyksztalceni, dziewczynka jest w liceum, nieługo skonczy 16 lat a ja jestem w szoku jak mi to przedstawiała osobiście. Młody organizm i już plastry antykoncepcyjne i współzycie. Ja sobie tego nie wyobrażam. Co o tym myslicie?
Obserwuj wątek
            • 3-mamuska Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 02.06.21, 18:38
              marta.graca napisała:

> Moich rodziców nigdy nie słyszałam, ale ja uprawiałam seks w domu rodzinnym, za
              > nim się wyprowadziłam. Niby gdzie miałyby to robić nastolatki?
              >

Pruderyjne ematki wola żeby to robili w krzakach lub nie wiem w samochodzie na parkingu. Albo ukradkiem jak rodzice są w pracy.
              Ale jawny seks to zlooo.
              • magdallenac Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 02.06.21, 19:01
                Ja mysle, ze “pruderyjne” ematki po prostu nie chca dac oficjalnej zgody na seks malolatow, ktore nie sa jeszcze gotowe na ponoszenie ewentualnych konsekwencji. Jak swiat stary, tak zawsze trzeba bylo sie niezle nagimnastykowac, aby seks uprawiac bedac malolatem. Jakos dziwnym trafem ja i wszystkie kolezanki z “pruderyjnych” rodzin zaszlysmy w ciaze grubo po 25 roku zycia, kilka “wyzwolonych”, ktorym rodzice ulatwiali uprawianie seksu podchodzily do matury w zaawansowanej ciazy.
                • ritual2019 Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 02.06.21, 19:14
                  magdallenac napisała:

> kilka “wyzwolonych” , ktorym rodzice ulatwiali uprawianie seksu podchodzily do matury w zaawansowanej ciazy.

Nie zauwazylam takiej korelacji. Mialam jedna kolezanke ktorej rodzice wiedzieli ze uprawiaja seks, robili to u nich w domu, chlopak tam nocowal itp i w ciaze zaszla dobrze po 20-tce zreszta z innym facetem. Inna uprawiala seks czesto ale.rodzice nie wiedzieli albo oficjalnie nie wiedzieli tez nie zaszla w ciaze. Zaszla.natomiast inna, ale wlasnie dlatego ze nie stosowali antykoncepcji bo ona hormonow sie bala, wiec polegala na chlopaku ktory stosowal stosunek przerywany a wiec bez zabezpieczenia. Ona chciala isc na studia a on chcial.sie zenic wiec jej zrobil dziecko.
                  A tak w ogole to okropnie ze polskie nastolatki musza pytac o zgode rodzicow. Kto chce sie dzielic swoim zyciem intymnym z innymi a zwlaszcza rodzicami.
                • 3-mamuska Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 02.06.21, 20:44
                  magdallenac napisała:

> Ja mysle, ze “pruderyjne” ematki po prostu nie chca dac oficjalnej zgody na sek
                  > s malolatow, ktore nie sa jeszcze gotowe na ponoszenie ewentualnych konsekwencj
                  > i. Jak swiat stary, tak zawsze trzeba bylo sie niezle nagimnastykowac, aby seks
                  > uprawiac bedac malolatem. Jakos dziwnym trafem ja i wszystkie kolezanki z “pru
                  > deryjnych” rodzin zaszlysmy w ciaze grubo po 25 roku zycia, kilka “wyzwolonych”
                  > , ktorym rodzice ulatwiali uprawianie seksu podchodzily do matury w zaawansowa
                  > nej ciazy.

Ja tam nie znam takich.
                  Znam za to jedna z patologicznej rodziny która straciła dziewictwo w wieku 11 lat, z 2 lata starszym chłopkiem. Swoją droga chłopak bardzo fajny i z bardzo porządnego domu. „Byli ze sobą” 2 lata w ciąże nie zaszła ,urodziła 2 i już jako mężatka. W okolicy 30 i po 30 drugie.
                  Jedna która zaszła w ciąże w wieku 18-nastu wyszła za mąż w wieku 27 lat drugie dziecko urodziła jak miała 34 lata. Są po ślubie 10 lat.
                  I masę takich przykładów, gdy ja kończyłam szkole w oczy była 1 dziewczyna był aple i wszyscy byli proszki o ostrożność i pomoc koleżance.

Szybciej w ciąże zachodziły z dobrych domów gdzie co niedziele szli do kościółka a sex uprawiali gdzie popadało. A mamusia mówiła moja córka w życiu.
                  • magdallenac Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 02.06.21, 20:54
                    3 mamuska, to jest kolejny watek, ktory udowadnia, ze Ty i ja pochodzimy z dwoch, totalnie innych planet jesli chodzi o przekonania, sposob wychowywania dzieci, swiatopoglad i filozofie zyciowa. Nasze planety nie maja szans na kontakt i miedzygatunkowe porozumienie, wiec nie ma co dyskutowac🤷‍♀️
                    • 3-mamuska Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 19:18
                      magdallenac napisała:

> 3 mamuska, to jest kolejny watek, ktory udowadnia, ze Ty i ja pochodzimy z dwoc
                      > h, totalnie innych planet jesli chodzi o przekonania, sposob wychowywania dziec
                      > i, swiatopoglad i filozofie zyciowa. Nasze planety nie maja szans na kontakt i
                      > miedzygatunkowe porozumienie, wiec nie ma co dyskutowac🤷‍♀️

No mylisz się po prostu ja nie patrzę na świat tylko na wyciągnięcie swojej ręki. I tylko bo w moim środowisku ,a wiem ze pewne rzeczy się zdarzają i dzieją czy nam się to podoba czy nie. Czy to obok nas czy daleko.
                      Jak np. Jedzenie świnek morskich czy pająków. Nie oznacza to ze sama tak robię albo moi znajomi.
                      Rozumiesz.
                      Poczytaj statystyki.
              • ta_ruda Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 13:13
                w czyim samochdozie? Ale w sumie jesli nastolatek ma samochod to znaczy ze juz ma co najmniej 17 lat i jkaby co to bedzie wiedzial co zrobic i bedzie potrafil sie uporac z konsekwencjami decyzji o podjeciu wspolzycia. (np aborcja czy bycie rodzicem).
                3-mamuska napisała:

> marta.graca napisała:
                >
                > > Moich rodziców nigdy nie słyszałam, ale ja uprawiałam seks w domu rodzinn
                > ym, za
                > > nim się wyprowadziłam. Niby gdzie miałyby to robić nastolatki?
                > >
                >
                > Pruderyjne ematki wola żeby to robili w krzakach lub nie wiem w samochodzie na
                > parkingu. Albo ukradkiem jak rodzice są w pracy.
                > Ale jawny seks to zlooo.
                >
                >
                >
                • 3-mamuska Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 19:15
                  ta_ruda napisała:

> w czyim samochdozie? Ale w sumie jesli nastolatek ma samochod to znaczy ze juz
                  > ma co najmniej 17 lat i jkaby co to bedzie wiedzial co zrobic i bedzie potrafil
                  > sie uporac z konsekwencjami decyzji o podjeciu wspolzycia. (np aborcja czy byc
                  > ie rodzicem).
                  > 3-mamuska napisała:
                  >
                  > > marta.graca napisała:
                  > >
                  > > > Moich rodziców nigdy nie słyszałam, ale ja uprawiałam seks w domu r
                  > odzinn
                  > > ym, za
                  > > > nim się wyprowadziłam. Niby gdzie miałyby to robić nastolatki?
                  > > >
                  > >
                  > > Pruderyjne ematki wola żeby to robili w krzakach lub nie wiem w samochodz
                  > ie na
                  > > parkingu. Albo ukradkiem jak rodzice są w pracy.
                  > > Ale jawny seks to zlooo.
                  > >
                  > >
                  > >

Może w samochodzie kuzyna rodziców czy tez starszych kolegów.
                  Tak trudno używać „wyobrazi”
                  Nie musi to być ich samochód.
          • ta_ruda Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 13:14
            Ja tez. Moja matka postawila spraw bardzo jasno - rob co chcesz ale jak przyjdziesz do domu w ciazy to sama bedziesz musiala sie uporac z konsekwencjami, jesli uwazsz sie dorosla na skes, to jestes tez dorosla do odpowiedzialnosci za ewentualne konsekwencje. Wiec ja zaczelam wspolzyc jak sie juz wyprowadzilam z domu i bylam samodzielna.
            • potworia116 Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 13:25
              ta_ruda napisała:

> Ja tez. Moja matka postawila spraw bardzo jasno - rob co chcesz ale jak przyjdz
              > iesz do domu w ciazy to sama bedziesz musiala sie uporac z konsekwencjami, jesl
              > i uwazsz sie dorosla na skes, to jestes tez dorosla do odpowiedzialnosci za ewe
              > ntualne konsekwencje. Wiec ja zaczelam wspolzyc jak sie juz wyprowadzilam z dom
              > u i bylam samodzielna.

Czyli kiedy? Na etacie już?
              • ta_ruda Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 14:33
                tak, jak juz mieszkalam na stancji i mialam prace (23 lata).

potworia116 napisała:

> ta_ruda napisała:
                >
                > > Ja tez. Moja matka postawila spraw bardzo jasno - rob co chcesz ale jak p
                > rzyjdz
                > > iesz do domu w ciazy to sama bedziesz musiala sie uporac z konsekwencjami
                > , jesl
                > > i uwazsz sie dorosla na skes, to jestes tez dorosla do odpowiedzialnosci
                > za ewe
                > > ntualne konsekwencje. Wiec ja zaczelam wspolzyc jak sie juz wyprowadzilam
                > z dom
                > > u i bylam samodzielna.
                >
                > Czyli kiedy? Na etacie już?
            • 3-mamuska Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 19:21
              ta_ruda napisała:

> Ja tez. Moja matka postawila spraw bardzo jasno - rob co chcesz ale jak przyjdz
              > iesz do domu w ciazy to sama bedziesz musiala sie uporac z konsekwencjami, jesl
              > i uwazsz sie dorosla na skes, to jestes tez dorosla do odpowiedzialnosci za ewe
              > ntualne konsekwencje. Wiec ja zaczelam wspolzyc jak sie juz wyprowadzilam z dom
              > u i bylam samodzielna.

Współczuje matki.
              Ale tak to jest, wychowywano straszeniem i groźbami dobrze ze nie powiedziała ze cię z domu wyrzuci. Przykre. Bo każdemu się błędy zdarzają a rodzina jest po to żeby się wspierać.
              Takie smutne ze możesz liczyć tylko na siebie.
              • ta_ruda Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 23:45
                za bledy trzeba byc odpowiedzialnym a nie gderac ze 'sie zdarzaja', oczywiscie ze sie zdarzaja i za nie trzeba konsekwencje ponosic, szczegolnie jesli sie jest poinformowanym o ewentualnych konsekwencjach.
                Seks to nie jest gra w pilke gdzie sie kopnie i zbije szybe i 'kazdemu sie zdarza' a mamusia z tatusiem przyleca i 'beda mnie wspierac'.
                mam poprostu obdarzyla mnie zaufaniem i traktowala tak jak chcialam byc traktowana - czyli jako dorosla osoba ktora sama chce decydowac o swoim zyciu seksulanym. Wedlug ciebie jak sie chce seksu to sie 'juz jest doroslym' ale jak przychodzi do konsekwencji to juz 'trzeba sie wspierac'. ale sie usmialam!

3-mamuska napisała:

> ta_ruda napisała:
                >
                > rzyjdz
                > , jesl
                > za ewe
                > z dom
                >
                >
                > Współczuje matki.
                > Ale tak to jest, wychowywano straszeniem i groźbami dobrze ze nie powiedziała
                > ze cię z domu wyrzuci. Przykre. Bo każdemu się błędy zdarzają a rodzina jest po
                > to żeby się wspierać.
                > Takie smutne ze możesz liczyć tylko na siebie.
                >
            • fifiriffi Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 08.06.21, 07:55
              ta_ruda napisała:

> u i bylam samodzielna.

Współczuję matki
              • ta_ruda Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 08.06.21, 15:37

nie trzeba,

nauczyla mnie odpowiedzialnosci za swoje zachowanie, nauczyla mnie przemyslenia swoich decyzji

i tego ze jakby efektem seksu byla ciaza, to ze skutki bylyby poprostu bardzo trudne dla mnie- albo aborcja (co raczej nie jest zbyt dobre dla mlodehj dziewczyny), albo wychowywanie dziecka (czyli nie ukonczenie szkoly itd). Wiedzialam ze trudno byloby wiec postawilam na wstrzemiezliwosc do momentu kiedy bylam troche strasza.

fifiriffi napisał:

> ta_ruda napisała:
                >
                > rzyjdz
                > , jesl
                > za ewe
                > z dom
                >
                >
                > Współczuję matki
                >
                • 3-mamuska Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 08.06.21, 23:17
                  nie trzeba,

nauczyla mnie odpowiedzialnosci za swoje zachowanie, nauczyla mnie przemyslenia swoich decyzji

Nie nauczyła, wytresowała.
                  Pewnie nie można ci popełnić błędu ,nigdy się dobrze nie bawisz, bo uwaga może coś pójść nie tak. Zbyt odpowiedziała na odrobine radości i szaleństwa w życiu.

A seks jest czynnością bo prokreacji nie może czerpać z niego przyjemności.
                  • ta_ruda Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 09.06.21, 00:40
                    to Twoje slowa, mysle ze opisujesz sama siebie.

Nie wiem co w twoim mniemaniu jest 'dobra zabawa' ale rzeczywiscie dla mnie seks w wieku 15 lat nia nie byl.

3-mamuska napisała:

> nie trzeba,
                    >
                    > nauczyla mnie odpowiedzialnosci za swoje zachowanie, nauczyla mnie przemyslenia
                    > swoich decyzji
                    >
                    > Nie nauczyła, wytresowała.
                    > Pewnie nie można ci popełnić błędu ,nigdy się dobrze nie bawisz, bo uwaga może
                    > coś pójść nie tak. Zbyt odpowiedziała na odrobine radości i szaleństwa w życiu
                    > .
                    >
                    > A seks jest czynnością bo prokreacji nie może czerpać z niego przyjemności.
                    >
          • 3-mamuska Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 19:26
            berdebul napisała:

> Nigdy nie uprawiałam seksu pod jednym dachem z rodzicami. Never. Seks w rodzinn
            > ym domu pod nieobecność pozostałych domowników, to zupełnie coś innego niż 16-l
            > atek zostający na noc w wiadomym celu.

A dlaczego w wiadomym?
            U mojej młodej ostatnio zostało kilka osoba oglądali filmy ostatnio ciagle w UK lało wszystko zamknięte. I zasnęli cześć na łóżku cześć na małej sofie czy podłodze. Nie wywaliłam w środku nocy.
            I nikt seksu nie uprawiał.
            Raz został kolega który spóźnił się na ostatni pociąg. To jest jej wieloletni przyjaciel ,ona mam chłopaka. Wiem ze nigdy nic z nim. Spali oddzielnie bo młoda przyszła spytać czy może przyjść, bo mu pociąg sprzed nosa odjechał mieszkamy najbliżej stacji. Naszykowała ku koc i poduszki u siebie na sofie. Ze tez wszystko musi wam się kojarzyć jednoznacznie. Tyle ze ona za chwile ma 18-lat.
            • ta_ruda Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 23:47
              dlatego w UK jest tyle nastoletnich matek, bo ogladaja filmy wink)) hahahah

3-mamuska napisała:

> berdebul napisała:
              >
              > U mojej młodej ostatnio zostało kilka osoba oglądali filmy ostatnio ciagle w UK
              > lało wszystko zamknięte. I zasnęli cześć na łóżku cześć na małej sofie czy po
              > dłodze. Nie wywaliłam w środku nocy.
              > I nikt seksu nie uprawiał.
              > Raz został kolega który spóźnił się na ostatni pociąg. To jest jej wieloletni p
              > rzyjaciel ,ona mam chłopaka. Wiem ze nigdy nic z nim. Spali oddzielnie bo młoda
              > przyszła spytać czy może przyjść, bo mu pociąg sprzed nosa odjechał mieszkamy
              > najbliżej stacji. Naszykowała ku koc i poduszki u siebie na sofie. Ze tez wszy
              > stko musi wam się kojarzyć jednoznacznie. Tyle ze ona za chwile ma 18-lat.
              >
              • 3-mamuska Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 08.06.21, 23:23
                dlatego w UK jest tyle nastoletnich matek, bo ogladaja filmy wink)) hahahah

Rozczaruje cię, jest masa benefitów dla takich młodych.
                Od mieszkań po kasę darmowe leki, dentystę. Nie znasz się a wiesz najlepiej.
                I to z dostępna aborcja, antykoncepcja już od 16 (jak nie wcześniej) roku życia bez zgody rodziców i z szeroką edukacją seksualną .

Dlatego mnie śmieszy jak w każdym wątku o błędach nastolatków winę zwalają na brak edukacji seksualnej w szkołach.

Matko serio współczuje ci matki i podejścia do życia. Bo masz mega spaczone podejście do ludzie.
                Twoja matka nie mogła ufać tobie, dlatego cię tresowała i zastraszała a ty nie ufasz innym ludziom. I oczywiście wszyscy robią to co najgorsze.
                Nastolatki się puszczają na prawo i lewo tylko się podkładają rozkładają nogi dla facetów. Serio obrzydliwa jesteś.
        • 3-mamuska Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 02.06.21, 18:11
          karen_ann napisała:

> Owszem inteteresuje mnie, bo to bliska koleżanka mojej córki. Boję się kiedy mo
          > ja powie Zosia i Kasia uprawiają seks to i mi pozwól. Na szczęście moja na razi
          > e nie ma chłopaka. Widzę jak czasy się zmieniają..

😂😂😂😂
          Czyli nie martwisz się ze młody organizm i anty, tylko chodzi ci o własna córkę. Martw się o nią i ja wychowuj rozmawiaj.
        • swiezynka77 Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 02.06.21, 18:14
          karen_ann napisała:

> Owszem inteteresuje mnie, bo to bliska koleżanka mojej córki. Boję się kiedy mo
          > ja powie Zosia i Kasia uprawiają seks to i mi pozwól. Na szczęście moja na razi

Chciałabym podpowiedzieć, że nie trzeba mieć chłopaka, żeby uprawiać seks
        • saszanasza Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 02.06.21, 18:50
          karen_ann napisała:

Nie martw się. Widząc twoje podejście istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoja córka nie zapyta się ciebie, czy również może rozpocząć współżycie z chłopakiem, tylko po prostu to zrobi bez twojego przyzwolenia, natomiast możesz spokojnie odetchnąć, bo odpadną ci jęki z za ściany. Będą współżyć gdzie indziej. A jak wpadnie będziesz mogła przynajmniej żyć dalej w zgodzie ze sobą, bo przecież o niczym nie wiedziałaś.
          • ta_ruda Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 14:39
            bo jak robi za sciana w domu to nie 'wpadnie'?

saszanasza napisała:

> karen_ann napisała:
            >
            > > Owszem inteteresuje mnie, bo to bliska koleżanka mojej córki. Boję się ki
            > edy mo
            > > ja powie Zosia i Kasia uprawiają seks to i mi pozwól. Na szczęście moja n
            > a razi
            > > e nie ma chłopaka. Widzę jak czasy się zmieniają..
            >
            > Nie martw się. Widząc twoje podejście istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoj
            > a córka nie zapyta się ciebie, czy również może rozpocząć współżycie z chłopaki
            > em, tylko po prostu to zrobi bez twojego przyzwolenia, natomiast możesz spokojn
            > ie odetchnąć, bo odpadną ci jęki z za ściany. Będą współżyć gdzie indziej. A ja
            > k wpadnie będziesz mogła przynajmniej żyć dalej w zgodzie ze sobą, bo przecież
            > o niczym nie wiedziałaś.
            >
            >
        • hanusinamama Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 02.06.21, 20:47
          NO ale nie pozwolisz?? Akurat pozwalanie czy nie jest śmieszne. Ja bym przegadała kwestie antykoncepsji, kwestie chorób wenerycznych, odpowiedizlaności związanej z upraiwniem seksu (tej emocjonalnej tez) i tyle. Na nocowanie bym sie nie godziła. Ale tez nie zamierzam zabraniać...bo to akurat głupie.
        • elf1977 Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 08:42
          karen_ann napisała:

Na pewno będą Cię prosić o pozwolenie...
        • savignonblanc Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 21:59
          Moja mama mi nie pozwoliła... poszłam do niej i powiedziałam, ze zamierzam rozpocząć współżycie i ze chciałabym zacząć brac pigułki.
          Oburzyła się jak ty teraz. Oburzyła się na dojrzałe podejście do tematu 16latki.
          Powiedziała, ze nie ma opcji na wizytę u ginekologa i antykoncepcję, bo uwaga... to będzie tak, jakby ona się zgodziła na mój seks, a ona się nie zgadza...
          Pół roku później w tajemnicy przed ojcem załatwiała mi skrobanke. Oraz traumę na kilkanaście lat.
          • ta_ruda Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 23:38
            ale czemu traume?

przeciez seks to potrzeba fizjologiczna, a aborcja to....jak kupa?
            mialas 16 lat, chcialas seksu ale nie potrafilas sie doszkolic sama o anytkoncepcji? czyli moze nie bylas jednak jeszcze taka dojrzala na to zaspokajanie potrzeb fizjologicznych.

savignonblanc napisał:

> Moja mama mi nie pozwoliła... poszłam do niej i powiedziałam, ze zamierzam rozp
            > ocząć współżycie i ze chciałabym zacząć brac pigułki.
            > Oburzyła się jak ty teraz. Oburzyła się na dojrzałe podejście do tematu 16latki
            > .
            > Powiedziała, ze nie ma opcji na wizytę u ginekologa i antykoncepcję, bo uwaga..
            > . to będzie tak, jakby ona się zgodziła na mój seks, a ona się nie zgadza...
            > Pół roku później w tajemnicy przed ojcem załatwiała mi skrobanke. Oraz traumę n
            > a kilkanaście lat.
            • savignonblanc Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 23:48
              Ależ byłam wyedukowana. Na moje nieszczęście mieszkam w Polsce. A w Polsce 16latce nikt nie przepisze antykoncepcji bez zgody rodzica.
              Dlatego poszłam z ta kwestia do mamy. Przed pierwszym razem.
              Potem zadziałało już kombo w postaci złości, buntu, zawodu i innych emocji.

Zostałam zmuszona polegać całkowicie na umiejętnościach obsługi prezerwatywy (a raczej wiary w te umiejetność). Dorosłych ludzi ta metoda często zawodzi. A my mówimy o nastolatkach.

Aborcja w tak młodym wieku, pod presja - chciałam urodzić, ale mama powiedziała ze albo ślub albo aborcja, a myśl o małżeństwie włączała mi wtedy funkcje „uciekaj” - jest traumatycznym przeżyciem.
              • ritual2019 Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 04.06.21, 09:27
                savignonblanc napisał:

>Na moje nieszczęście mieszkam w Polsce. A w Polsce 16latce nikt nie przepisze antykoncepcji bez zgody rodzica.

Niestety, nieszczesciem dla kobiet jest mieszkac w Polsce. U mnie mlodsze niz 16 lat moga uzyskac antykoncepcje bez zgody i wiedzy rodzicow, takze cala opieke zdrowotna. W Polsce mentalnosc malomiasteczkowej pruderii sie tylko poglebia. Koszmar
              • ta_ruda Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 03.06.21, 23:56
                no widzisz, wlasnie o tym mowie - twoja mama wiedziala ze Ty nie bylas gotowa na takie powazne sprawy jak seks w wieku 16 lat.
                I zadbala o ciebie tak jak ona uwazala jest odpowiedzialanie, a Ty postapilas tak jak chcialas - nie ironizuje, uwazam ze lepiej dziecku wytlumaczyc o ewentualnych konsekwencjach, przedstawic co moze sie stac i poinformowac o tym ze odpowiedzialnosc za swoje zachowani ejest twoaj - i zostawic decyzje Tobie.

savignonblanc napisał:

> I możesz sobie próbować ironizować i być niemiła, ale uważam ze moja mama była
                > wtedy odpowiedzialna za mnie i ze umyła ręce od problemu. I wygenerowała proble
                > m kilkukrotnie większy niż to cholerne branie tabletek.
          • 3-mamuska Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 04.06.21, 00:04
            savignonblanc napisał:

> Moja mama mi nie pozwoliła... poszłam do niej i powiedziałam, ze zamierzam rozp
            > ocząć współżycie i ze chciałabym zacząć brac pigułki.
            > Oburzyła się jak ty teraz. Oburzyła się na dojrzałe podejście do tematu 16latki
            > .
            > Powiedziała, ze nie ma opcji na wizytę u ginekologa i antykoncepcję, bo uwaga..
            > . to będzie tak, jakby ona się zgodziła na mój seks, a ona się nie zgadza...
            > Pół roku później w tajemnicy przed ojcem załatwiała mi skrobanke. Oraz traumę n
            > a kilkanaście lat.

No ale lepiej udawać i zabraniać niż zabezpieczyć 😢
            • savignonblanc Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 05.06.21, 14:45
              A ty wiesz, ze dorośli ludzie zaliczają wpadki przez pęknięta / złe założona prezerwatywę?
              Oczywiście, ze zabezpieczaliśmy się gumkami. Tylko, ze jako ze były to dla nas obojga pierwsze doświadczenia, wyszło jak wyszło.
              Ciąża nie była wina matki, ale jej inna postawa mogła mnie po pierwsze powstrzymać przed podjęciem tej decyzji, po drugie zapobiec skutkom.
              Tak, sama jesteśmy sobie winna. Tak samo jak cała masa dzieciaków, które robią głupoty rożnego kalibru. Tylko czemu powiedz mi zawsze wtedy pada pytanie: gdzie byli rodzice?
              • ta_ruda Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 07.06.21, 09:54
                twoi rodziece byli tak gdzie trzeba - czyli 'zakazali' ci zachowania ktore moze sie dla ciebie w tamtym momencie twojego zycia zakonczyc niezbyt fajnymi konsekwencjami. Czemu nie poluchalas?
                Jakby cie wzieli do ginegologa i pigula nie zadzialala, to tez mamy wina?

savignonblanc napisał:

> A ty wiesz, ze dorośli ludzie zaliczają wpadki przez pęknięta / złe założona pr
                > ezerwatywę?
                > Oczywiście, ze zabezpieczaliśmy się gumkami. Tylko, ze jako ze były to dla nas
                > obojga pierwsze doświadczenia, wyszło jak wyszło.
                > Ciąża nie była wina matki, ale jej inna postawa mogła mnie po pierwsze powstrzy
                > mać przed podjęciem tej decyzji, po drugie zapobiec skutkom.
                > Tak, sama jesteśmy sobie winna. Tak samo jak cała masa dzieciaków, które robią
                > głupoty rożnego kalibru. Tylko czemu powiedz mi zawsze wtedy pada pytanie: gdzi
                > e byli rodzice?
            • ritual2019 Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 05.06.21, 18:16
              Ona wiedziala ale prezerwatywy maja dosc wysoki wspolczynnik ryzyka, poza tym oni byli mlodzi i nie mieli doswiadczenia. Owszem to wina jej matki i durnego systemu. Gdyby chociaz matka miala inne podejscie ale nie, wszak to nie przystoi, jaki seks? No i stalo sie. Takiego koltunstwa jest jak widac w pl wiekszosc
    • stara-a-naiwna Re: 15 latka seks z chłopakiem za zgodą rodziców 02.06.21, 17:33
      w pierwszej chwili pomyślałąm co by było gdyby moja malutka córeczka tak zechciała...
      i to było by starszne

ale potem jest inna myśl, ze straszne dla mnie - mojego pogodzenia sie z jej dorastaniem. Niby dla 16 / 15 latki zacząć współżyć to wcześnie ale... powszehcnie wiaodmo, ze zabronienie nic nie da.
      I to co napisał ktoś wcześniej - lepsza antykoncepcja niż aborcja