Dodaj do ulubionych

Pionowy odkurzacz z mopowaniem

03.06.21, 14:48
Kochane emamy wy mi na pewno coś doradzicie.
Czas na nowy odkurzać. Wymyśliłam sobie pionowy z mopowaniem. Jak się wam sprawdza ta funkcja mopowania.
Coś to warte? Robi robote? Czy może tylko maźga podłogę wodą i tyle?
Obserwuj wątek
    • huexido Re: Pionowy odkurzacz z mopowaniem 03.06.21, 15:36
      Nie polecam philipsa, nad którym swego czasu pani gadżet rozpływała się, miałam, najgorzej wydane pieniądze w życiu.
      I taki mapy off top: zadziwiają mnie reklamy tych odkurzaczy czy mopów, kto stawia odkurzacz w salonie pomiędzy biblioteczką a kredensem??
    • chicarica Re: Pionowy odkurzacz z mopowaniem 03.06.21, 15:50
      Próbowałam, katastrofa jak dla mnie. W ogóle te pionowe odkurzacze to jakoś nie dla mnie, za słabo ciągną. Polecam natomiast odkurzacz robot, mam tę roombę ze stacją śmieciową, czarno-złotą. Naprawdę świetna. Zastanawiam się teraz czy nie dokupić robota mopującego, brava to się nazywa czy coś.
    • mid.week Re: Pionowy odkurzacz z mopowaniem 05.06.21, 10:00
      Miałam bez opcji mopowania co prawda ale opcja odkurzacza pionowego w ogóle mi sie nie sprawdziła.
      Energii ledwie wystarczało na odkurzenie sredniego mieszkanka - 60m, nie wiem skąd miałby ją mieć jeszcze na mopowanie. Tryb eko - czas pracy ok 60minut wg producenta(wg mnie mniej) nic nie wciagal, piach jak leżał w przedpokoju tak leżał; tryb midium - troche lepiej ale bez szału; tryp turbo - ok (ale nie radził sobie z kanapą) , za to czas pracy zjechał do 15 minut. Odkurzanie w zakamarkach i pod meblami to już wyścig z czasem. Nic mnie tak nie wqrwiało jak koniec energii w trakcie sprzątania.
      Konstrukcja końcówki do odkurzania (taki kręcący się wałeczek) powoduje, że większe śmieci ją zatykają - nie wessiesz kapsla, korka od butelki leżacego pod fotelem. Super eko, bo to powinno trafić do śmieci plastikowych ale jak nie zauwazysz to klops, musisz gmerać paluchami w tym kurzu i wyciągać. Sory planeto, ale ja już wole być mniej eko i odkurzać czymś co to połknie, wpakuje do worka i taki worek wyrzuce do zmieszanych. Długie włosy wkręcały się cudnie i trzeba było wałeczek wręcz wyjmować i odkręcać kłeby kłaków.
      W porównaniu do tradycyjnego trzeba używać dużo więcej siły, bo nosisz silnik i zbiornik na smieci w ręce. U mnie to trafiło na czas chorego barku, więc przeklinałam go aż miło... Trudniej operować nim pod kanapą, za meblami - w normalnym wciskasz tam samą rurę, tutaj działasz calym odkurzaczem, możliwy do uzyskania kąt nachylenia nie pozwalał doodkurzać głeboko pod kanapą. Dało sie tam dotrzeć tylko od góry, musiałam odsuwać mebel.
      Łatwiej odkurzać zakamarki giętką rurą odkurzacza tradycyjnego niż sztywną pionowego.
      Opróżnianie zbiornikaa na śmieci jest bajecznie proste - klik w guziczek nad kubłem na śmieci, denko sie otwiera i zawartośc wypada do kubła. Nie robic w przeciągu, nie robić wysoko nad, tylko do półpustego kubła bo kupa brudu rozleci się dookoła - a energii na poprawkę już nie będzie oczywiście...
      Zalety: można wpiąc dodatkowa, małą rurę i iść odkurzyć auto w garażu, zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny.
      Ja miałam xiaomi dreame 11, który miał bardzo pozytywne opinie, ponoć porównywalny z dysonem. Sprzedałam dziadostwo , kupiłam ultrasilencera, mogę sobie odkurzać w niedzielę i w środku nocy.
    • novembre Re: Pionowy odkurzacz z mopowaniem 05.06.21, 14:35
      Mam philipsa prezentowanego przez Panią Gadżet, tak krytykowanego poniżej, i uważam, że nie ma lepszego rozwiązania, jak się nie chce w kółko latać z mopem. Na co dzień do sprzątania po wierzchu puszczam roborocka, a w weekendy odkurzanie razem z myciem załatwia mąż właśnie philipsem. W przeciwieństwie do roborocka, daje dużo więcej wody (ale nic się nie leje), więc domywa idealnie wszystkie plamy. Z przodu szczotka odkurzacza wciąga kurz, z tyłu ściereczka myje odkurzoną podłogę. Żadnych smug nie mam. Dosyć tańczenia z wiaderkiem z wodą i czekania 20 minut aż wyschnie. Dla mnie nie ma lepszego rozwiązania. Znaczy, dla męża.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka