Dodaj do ulubionych

Urlop za granicą z niemowlakiem

08.06.21, 09:34
I kwestia transportu. Planujemy wyjazd do południowych Włoch, oczywiście samolotem. Niemowlę będzie miało 8 miesięcy. Mąż upiera się, żebyśmy wynajęli kwaterę (oboje nie lubimy hoteli), bo jego zdaniem to ostania szansa na samodzielnie zorganizowany wyjazd wakacyjny, gdyż pewnie za rok-dwa będziemy pewnie z powodu dziecka jeździć wyłącznie na wczasy AI z biura podróży. A ja denerwuję się transportem z lotniska do miejsca zakwaterowania. Pojedziemy pewnie shuttle busem. Jak przewozi się niemowlaka w czymś takim? Fotelika wiadomo, że nie będzie. Z drugiej strony transfer do hotelu organizowany przez biuro podróży to też busik bez fotelika. Za taksówkę zapłacilibyśmy jak za zboże (a i tak nie będzie pewności, że będzie fotelik). Wynajem samochodu odpada – żadne z nas nie chce jeździć po południowych Włoszech, poza tym nie potrzebujemy auta, chcemy się tylko dojechać z lotniska.
Odechciewa mi się jechać przez ten problem. Mąż twierdzi, że przesadzam, mnóstwo ludzi lata na urlop z małymi dziećmi i przemieszczają się autobusami bez fotelików. Ja mam obawy.

Przesadzam? Jak macie doświadczenie w tym temacie i rady to poproszę. 😊
Obserwuj wątek
    • niemaznaczenia Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 09:37
      Byliśmy z Grecji z roczniakiem. Drugi raz bym się nie zdecydowała. No ale dzieci są różne.
      • savignonblanc Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 12:24
        Ja byłam z roczniakiem, 4 i 7 latkoem we Włoszech, ale nie na południu, bo jechaliśmy autem. Spaliśmy w hotelu, bo jechaliśmy z dnia na dzień i nie było już fajnych miejscówek.
        Gdybym leciała, wzięłabym fotelik. Może się okazać, ze okolica spokojna i dacie radę poobjezdzac coś autem. W samolocie ci fotelik nie przeszkadza, a będziesz spać spokojnie.
        Rok później bylismy na AI w Grecji samolotem, w czasie transferu siedział mi na kolanach przypięty ze mną pasem.

Wiec właśnie! Może roczniak tez tak może.

Jeśli chcesz rady dot. Podróży z dziećmi to szukaj ofert w których jest dostrona opieka nad dziećmi. Klubiki malucha przyjmują dzieci od któregoś roku życia. Ale niektóre hotele maja takie żłobki dla niemowlaków. Można zrzucić dziecko na 1-2 godziny dziennie i mieć chociaż chwile tylko dla siebie.
        My oddawaliśmy jak zasypialo, wiec bez lęku o traumy.
        • hanusinamama Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:45
          Serio są żłobki w hotelach??
          • savignonblanc Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 20:18
            smile albo opiekunki na godziny smile ale bałabym się obcej jednej osobie powierzyć dziecko.
            • savignonblanc Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 20:20
              Przy czym moje dzieci nie chodziły do żłobków. Gdybym miała urlop i byłby to jedyny czas w którym mogłabym w pełni być z dzieckiem to pewnie nie podchodziłabym go tego tak entuzjastycznie wink
    • lucky80 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 09:38
      weźcie fotelik. dziecko musi być przewożone w foteliku. Trudno - dopłacicie za nadbagaż, ale i tak pewnie wyjdzie taniej niż szukanie taksi z fotelikiem etc.
      • thea19 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 11:18
        foteliki i wózki latają bezpłatnie, no chyba, że jakieś nowości wprowadzili
      • ichi51e Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:30
        jak się ma fotelik z atestem to może nawet dziecko w nim lecieć w samolocie
      • wkswks Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 18:40
        Mozna dla niemowlaka zabrać za darmo fotelik albo wózek do samolotu.
    • mashcaron Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 09:41
      Gdzie lądujecie i jakie jest miejsce docelowe?
      Ile ma dziecko? Jeśli maluszek taki co się mieści w skorupkę to możecie przecież wziąć fotelik.
      • niemaznaczenia Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 09:44
        Przecież napisała, że 8 m-cy. Czytasz wpisy?
      • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 09:45
        Jeszcze nie wiemy, jesteśmy na etapie planowania. Fotelika chyba w autobusie nie da się zamocować. Czy nastawiać się na taksówkę?
        • mashcaron Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 09:49
          Jeśli chodzi o taksówki w południowych Włoszech to raczej nie polecam :p Jeżeli transport to faktycznie autobus, to kiepsko, ale bywają busy z pasami gdzie można spokojnie przypiąć fotelik. Musisz się zorientować jak już będziesz wiedzieć gdzie jedziesz wink
          • mashcaron Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 09:50
            Lepszy od taksówek byłby Uber, ale trzeba brać pod uwagę że nie wszędzie działa.
          • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 09:55
            No właśnie wiem, że w południowych Włoszech to ze wszystkim bywa problem, a przede wszystkim z językiem. Szczerze to ja bym najchętniej pojechała do jakiejś agroturystyki w Wielkopolsce, ale mąż marudzi, że (znowu) będziemy mieli kiepską pogodę i deszcz z wiatrem przez cały urlop.
            • aamarzena Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:51
              A kiedy planujecie urlop? Bo jeśli w wakacje to tłumy wszędzie i upał. I tak będziecie z dzieckiem wtedy cały dzień w budynku siedzieć
              • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:58
                Pod koniec września.
        • berdebul Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 09:58
          Jeżeli są pasy, to się da.
    • leni6 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 09:48
      Moim zdaniem nie przesadzasz, tez mieliśmy taki problem. Zdarzało nam się wynajmować samochód + braliśmy z domu fotelik, zamawiać taksówkę która miała być z fotelikiem ale przyjechała bez, brać taksówkę + własny fotelik i to ostatnie rozwiązanie ci polecam.
    • celandine Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 09:52
      Napisz, co masz na myśli jako południowe Włochy, będzie łatwiej doradzić. Jedno jest pewne, w taksówce nie będzie fotelika. Może weź swój do samolotu, jeśli niemowlę wchodzi jeszcze w łupinę?
      • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 09:57
        Jeszcze nie wiemy, dopiero planujemy. Będziemy szukać sensownych połączeń lotniczych z wylotem z Wrocławia.
        • celandine Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 10:50
          Np jeśli polecicie z Wr do Neapolu a stamtąd prom na Ischię czy Procidę, to bez fotelika się obejdzie. Jeśli Cilento czy Apulia to drogi są całkiem spoko a ludzie w miarę normalni. Wzięłabym fotelik i sam stelaż wózka, i nosidło. I tak będzie za gorąco na zwiedzanie. No chyba, że dziecko sypia tylko w wózku. Ja na wakacje jadę w odwrotną stronę i też mam problem z fotelikiem.
          • celandine Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 10:54
            Lub, w zależności od celu, być może da się pociągiem dojechać po lotnisku i wtedy bez problemu z wózkiem. Pociągi są często całkiem w porządku
            • trampki-w-kwiatki Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 16:59
              Ja załatwiałam sprawę właśnie pociągami.
    • aguar Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 10:08
      Polecam kompromis: jedźcie samochodem do północnych Włoch z noclegiem po drodze, np. w okolice Caorle.
      • niemaznaczenia Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 10:24
        Jeśli samochodem, to już już nie lepiej do Chorwacji? Włoski Adriatyk w północnych Włoszech jakoś nie urzeka. Plaże-patelnie z rzędami leżaków, a na zapleczu hotele i pensjonaty.

O połowę krócej Balaton, tylko północnej strony. Winnice, super jedzenie, ciepła i czysta woda. Pogoda też zwykle słoneczna latem.
        • savignonblanc Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 12:27
          Kamieniste plaże Chorwacji są ostatnim miejscem dla rocznego dziecka.
          Piaszczyste szerokie plaże po włoskiej stronie są miejscem idealnym. Nie trzeba się pchać do imprezowego centrum Rimini.
          • niemaznaczenia Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 12:34
            8-miesięczne dziecko niewiele skorzysta z piaszczystej plaży. Poza tym czystość wody nieporównywalna. Jeździliśmy z trochę starszymi dziećmi, bardziej wolały układać z kamyków i kopać w żwirze. A jeśli miałabym wybrać piasek to w Bułgarii, piękniejsze plaże i znacznie taniej.
            • savignonblanc Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 15:04
              Co ty opowiadasz. 8 miesięczne dziecko siedzi już pewnie i zaczyna się bawić w piasku. Przy brzegu jest tam zazwyczaj bardzo płytko - zwłaszcza na rodzinnych plażach. Świetna zabawa. Na kamienistej ani przyjemności dla rodzica, ani dla dziecka.
          • joanna_poz Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:36
            savignonblanc napisał:

> Kamieniste plaże Chorwacji są ostatnim miejscem dla rocznego dziecka.

kamieniste albo jeszcze gorzej betonowe...
      • joanna_poz Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 10:51
        2 razy bylismy samochodem w polnocnych Włoszech, raz z noclegiem po drodze, raz bez - i powiem szczerze, z 8 miesięcznym niemowlakiem nawet sobie nie probuję wyobrazić tylu godzin w samochodzie..,.
        • savignonblanc Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 12:29
          Łatwiej niż z kilkulatkiem. Tak małe dziecko ma jeszcze zaletę szybkiego zasypiania w aucie. Trudno się robi przy 5 latku - nawet droga nad Bałtyk jest wtedy wykańczająca.
          • mashcaron Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 12:41
            My z niespełna roczną córką jechaliśmy samochodem 2000km z jedną nocką po drodze i były o wiele łatwiej niż dwa lata później :p
            • niemaznaczenia Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 12:44
              No właśnie, dzieci są różne. Do Chorwacji jechaliśmy z 3 latkiem, wystarczyły bajki na wideo i dziecka jakby nie było. Znajomi z 5-latkiem mieli na pokładzie w tym czasie masakrę.
          • mama303 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:34
            savignonblanc napisał:

> Łatwiej niż z kilkulatkiem.

nie łatwiej tylko nic nie powie
            • savignonblanc Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 15:05
              Sorry, ale nawet niezadowolenie poznasz nawet u 4 miesięczniaka wiec argument z tylka.
          • aamarzena Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 15:05
            Mi się jakoś łatwiej z kilkulatkami jednak jeździło. Dzieci są różne
      • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:12
        Mój nie wytrzyma tylu godzin w samochodzie, a jeszcze jak się nie daj Boże trafi korek na autostradzie to będzie dramat.
    • palacinka2020 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 10:40
      My zawsze bierzemy hotel, ale prawie nigdy z biurem podrozy. Dojazd busem organizowanym przez biuro to dla mnie najgorsza czesc wakacji, trwa to cale godziny...

Ergo my zawsze bierzemy taki autobus miejski/lokalny, zwykly za 2 euro, nie shuttle bus. W takim autobusie dziecko jest normalnie w wozku, jak to w komunikacji publicznej. Ale w shuttle busie tez bym normalnie siadla, bez fotelika.
      • palacinka2020 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:03
        Ostatnim razem gdy jechalam z biurem podrozy olalismy transfer powrotny z hotelu na lotnisko. Kazali sie stawic jakies 5h przed odlotem na recepcji, co oznaczalo najpierw czekanie 30 minut az wszyscy zapakuja bagaze, potem 2 godziny jazdy (50km, ale zatrzymujemy sie w kazdym hotelu po drodze), a nastepnie 2.5h czekania na lotnisku.

Oswiadczylismy rezydentce, ze wezmiemy autobus miejski pozniej. Upewniala sie ze 3 razy, ze przeciez bedziemy musieli zaplacic za autobus. Jakies 3 euro od osoby. Ze jak to. Niemalze oswiadczenia nam kazala podpisywac. Jak to moze byc, ze mamy autokar a wolimy publiczny autobus. I co my w ogole bedziemy robic w hotelu (hotel z 4 basenami) przez 2.5h, jesli nie mamy pokoju?
    • strumien_swiadomosci Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 10:51
      Z trochę starszym dzieckiem byłam w Apulii (lot do Bari i nocleg w Monopoli) i dojechałam na nocleg pociągiem smile także weźcie również to rozwiązanie pod uwagę, bo sieć kolejowa we Włoszech nie jest najgorsza smile
      Btw mój starszy ma 6 lat, młodszy 1.5 roku i jeszcze nie byłam na AI big_grin za każdym razem myślę, że "za rok to już trzeba będzie jechać do hotelu" i za każdym razem nam wychodzi, że wolimy po swojemu wink
      Więc nie nastawiaj się, że to "ostatnie wakacje" smile
      • niemaznaczenia Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 11:11
        Z niemowlakami AI to raczej tak sobie, ale w przypadku dzieci przedszkolnych i dolnej podstawówki już ma sens. Hotel AI nie musi od razu oznaczać zatłoczonego molocha z dyskoteką dudniącą na plaży. Poza tym wiele takich hoteli położonych jest w fajnych miejscach gdzie samodzielny dojazd jest trudny. Pamiętam super hotel w Turcji, właśnie w sam raz dla rodzin z dziećmi, do którego można było dotrzeć tylko hotelowymi łodziami wink
        • strumien_swiadomosci Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 11:27
          Wiem, mam świadomość, że starszy syn by się bardzo z takiej formy wakacji ucieszył wink ale raz, że jest też młodszy, który jest za mały na baseny itp a dwa, że te fajne hotele okazują się być zupełnie poza moim budżetem albo jedyna dostępna opcja to dwójka z dostawką smile diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach smile
      • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:16
        Ooo, pociag! ☺ Nie wiedziałam, że są lotniska skomunikowane koleją, a to byłaby chyba najlepsza opcja. Jeździliśmy pociągiem po Sycylii i byliśmy bardzo zadowoleni - wszystko o czasie, a rozkład jazdy i bilety dostępne w aplikacji. Z autobusami bywało różnie.

Ja już nawet brałam pod uwagę rezygnację z Włoch i wyjazd do Barcelony, bo tam do lotniska dojeżdża metro. Tylko to nie jest miasto na urlop z niemowlakiem. wink
        • strumien_swiadomosci Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:12
          Polecam smile Bari jest najlepszą bazą wypadową w okolicy, bo tam schodzi się promieniście kilka linii kolejowych. Aczkolwiek nie jest zbyt ładne i woleliśmy nocować w innym miejscu (kosztem mniejszego zasięgu podczas zwiedzania, bo nie chciało nam się jeździć z przesiadkami).
          Miast z dojazdem metrem/pociągiem z lotniska jest sporo, w Hiszpanii na lajtowe zwiedzanie z dzieckiem oczarowała mnie Walencja, byłam sama z 4 latkiem i było bardzo bezproblemowo (metro z lotniska, na miejscu na piechotę plus sporadycznie zbiorkom). Do zwiedzania mniej niż w Barcelonie (ale na tyle sporo, że jest co robić), przyjemna plaża i mnóstwo terenów spacerowych (super na wózek). Ale byłam w marcu, w wakacje mój już-nie-niemowlak by się tam ugotował na miejscu (i to jest dla mnie jedno z ważniejszych kryteriów przy wyborze miejsca na wakacje, jako, że małe dzieci często fatalnie znoszą upały).
          • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:34
            My lecimy w drugiej połowie września, żeby nie było aż tak gorąco. Mąż nawet myślał o październiku, ale boimy się kolejnej fali tego piekielnego wirusa i związanych z nim lockdownów.
            • strumien_swiadomosci Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:52
              To jest fajny termin na urlop, myślę, że większość południowych kierunków jest w waszym zasięgu, trzeba się tylko zdecydować smile
      • wkswks Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 18:46
        Ja ostatni raz na al byłam jak pierworodny miał 2,5 roku. Od tamtego czasu wynajmujemy mieszkania, transport organizujemy sobie sami.
    • kobietazpolnocy Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 11:21
      Nie przesadzasz. My wielokrotnie braliśmy ze sobą foteliki do samolotu. Nigdy nie musieliśmy płacić za nadbagaż, nawet EasyJet pozwalał brać foteliki (wózki chyba też) za darmo.

Jeśli w taksówce czy autobusie są pasy, to fotelik chyba da się przypiąć, czy czegoś nie łapię?
    • mikams75 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 11:28
      My zawsze wynajmowalismy samochod, zeby nie siedziec w jednym miejscu, a z dzieckiem, bambetlami i wozkiem byla to ogomna wygoda. Nie bardzo tez rozumiem agument, ze z dzieckiem to wylacznie AI z biurem podrozy.
      Co do tego konketnego autobusu to nie wiem, ale miejskimi/podmiejskimi autobusami jezdzi sie nomalnie z dzieckiem w wozku lub nosidle.
    • gris_gris Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 11:38
      Spędzam każde wakacje we Włoszech z dziećmi, młodszy miał 3 miesiące, gdy był pierwszy raz. Zawsze transport publiczny lub taksówka/transfer, bo nie jeździmy samochodem. W Neapolu i na Sycylii wynajmowaliśmy transfer z lotniska, sa takie firmy jak Sun Transfers chyba. Zawsze był zamówiony fotelik. Raz bylismy ze swoim fotelikiem, bo mozna go nadać na bagaz za darmo, ale w innych przypadkach woleliśmy opcje transferu z fotelikami, zeby nie podróżować z dwoma swoimi. Tylko my tak podróżujemy, zeby przemieszczanie sie samochodem było zredukowane do minimum, z wielu lotnisk sa pociągi, w Neapolu autobusem mozna dojechać do portu, a na wyspach auto jest bez sensu.
      I zawsze wynajmujemy domy czy mieszkania z ogrodem itd.
      • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:18
        gris_gris napisała:

> I zawsze wynajmujemy domy czy mieszkania z ogrodem itd.

My też czegoś takiego będziemy szukać.
    • eliszka25 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 11:39
      Od kilku lat jesienne wakacje spędzamy we Włoszech. My co prawda jedziemy samochodem, ale mamy dużo bliżej i duże dzieci. Zawsze wyjazd organizujemy sami i wynajmujemy domki. Są takie, których właściciele oferują odbiór z lotniska. My nigdy nie korzystaliśmy, ale wiem, że można takie domki znaleźć, więc może w tym kierunku poszukajcie? Wtedy bierzecie swój fotelik do samolotu i dogadujecie się z właścicielem kwatery.
      • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:19
        O patrz, na to bym nie wpadła, a to dużo lepsza (i pewnie tańsza) opcja niż taksówka. smile
        • eliszka25 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 15:03
          Trafiłam na to tylko dlatego, że wybierając domek czytam wszystko, co tylko jest na stronie, opinie itd. Nigdy osobiście nie korzystaliśmy, ale obiło mi się o oczy, podczas poszukiwań domków. Z pewnością wygodniejsza opcja niż taksówka czy autobus.
          • swiecaca Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 19:03
            Eliszka gdzie się szuka takich domków?
            • eliszka25 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 19:16
              Ja szukam domków na bookingu albo na ferienhausmiete.de. Konkretnych namiarów nie podam, bo my nigdy nie korzystaliśmy z tej opcji i nie zwracałam uwagi, gdzie konkretnie to jest, ale na 100% się przewijało, jak przeglądałam oferty domków.
        • wkswks Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 18:51
          Sa takie- tez korzystaliśmy. Dwa lata temu właściciel kwatery sam z siebie po nas przyjechał na dworzec bo myślał ze bedzie padać i zaczepiał rodziny z dwojgiem dzieci, bo przeviez nie wiedział
          Jak wyglądamy. Sa nawet takie kwatery, które oferuja zrobienie zakopow czy dostawę pieczywa co rano.
          • eliszka25 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 19:17
            Tak, z ofertą robienia zakupów też się spotkałam, ale również nigdy nie korzystaliśmy.
    • forumologin Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 12:50
      dlaczego niby z powodu 2l i starszego dziecka jestescie skazani na AI?
      • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:21
        No jak to dlaczego - tam są animacje dla dzieci, co daje parę godzin świętego spokoju. big_grin
        • ruscello Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 15:06
          Tylko wspomnę, że to zależy od dziecka i bywa zmienne. Nie wszystkie chcą iść na animacje bez rodziców, inne w jednym roku chcą, w drugim nie 🙈
    • jkl13 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 12:52
      Przesadzasz. Shuttle busy (przynajmniej te którymi ja podróżowałam) mają miejsce na wózek. Normalnie, zapinana dziecko w wózku i jedzie autobusem, nie widzę problemu.
      Poza tym nie rozumiem,dlaczego z małym dzieckiem musisz wybierać opcje all w hotelu? Lubisz taką formę spędzania urlopu? Jeśli tak,to ok. Jeśli nie, to nie musisz się tym katować. Dzieciom jest wszystko jedno,czy są w hotelu,czy agroturystyce. Byle z rodZicami.
      Obaj moi synowie podróżowali od małego, nigdy w formie all w hotelu,bo tak nie lubimy. Byli z nami w górach (4 miesięczniak w chuście, 2 latek w wózku i nosidle). Jako maluchy spedzali z nami wakacje pod namiotem we Włoszech. Owszem,atrakcje dobieraliśmy pod dzieci, ale z drugiej strony galeria Uffizi widziana oczami 6- latka była naprawdę fascynująca.
      Ograniczenia są przeważnie w naszej głowie, a nie w dzieciach. Naprawdę, polecam spędzanie urlopu tak,jak wam pasuje, a nie tak,jak wam się wydaje,że będzie lepsze dla dziecka.
      • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:24
        Byliśmy 2 lata temu w Palermo i głowę sobie dam uciąć, że shuttle bus z lotniska wyglądał jak autokar wycieczkowy, stąd moje wątpliwości. Jak to będzie normalny, miejski to nie będzie problemu.
        • wkswks Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 18:53
          W najgorszej opcji składasz wózek i jedziesz z dzieckiem na kolanach.
          • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 19:05
            Jazda z dzieckiem na kolanach to jest właśnie coś, czego chcę uniknąć.
            • wkswks Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 21:58
              To musisz szukać miejscówki gdzie dojeżdża pociąg/autobus z lotniska. To nie jest niewykonalne. Poza tym sa również wypadki losowe: pociąg szlag trafi, musisz sie przesiąść do autobusu- nikt nie parzy na foteliki nawet w Niemczech. Samolot anulują i zaoferują ci najbliższe lotnisko i resztę podróży busem/pociągiem na ich koszt. Mieliśmy wiele razy takie przypadki. Jak nie będziesz tym busem jechać godzinę, to
              Szczerze, mozna dziecko na kolanach potrzymać.
    • livia.kalina Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:15
      A czemu bez fotelika? do samolotu bierze się go bezpłatnie, nie jest wliczany w bagaż. Ja podróżowałam z jednym i drugim synem samolotem gdy mieli po 9 miesięcy i zawsze miałam ze sobą fotelik.
      • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:26
        No bo nasz fotelik mocowany jest na jakąś wielką bazę izofix, a przypinanie go pasami podobno zajmuje kupę czasu. Muszę poczytać, jak da się łatwo zamontować bez tej bazy to oczywiście weźmiemy.
        • livia.kalina Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:41
          To kupcie na allegro mocowany pasami.
          • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:45
            Jest to jakaś opcja.
        • kiddy Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 16:08
          Macie fotelik 0-15/18 kg? Mocowanie pasami to nie jest żadna filozofia, nie przesadzajmy.
    • ichi51e Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:17
      myśle ze mąż nie ma racji. Wszystko zależy od tego na czym rodzicowi naprawdę zależy - moje dziecko jeździli z nami na wycieczki objazdowe az miło. Mimo ze trzeba go było nosić gorąca długich godzin w pociągach i samolotach. Loty i gorąco to chyba nawet znosił lepiej niż ja. Na AI w życiu nie byliśmy.
      • ichi51e Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:27
        a w temacie fotelika - bierzesz swoje ze sobą. mąż chyba ocipial chcąc jechac bez fotelika
    • julita165 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:32
      Bylam z 11 mcznym synem w Tunezji. Jakos w ogole problem vraku fotelika w autokarze nie przyszedl mi do glowy. Tylko inaczej niz Wy wlasnie stwierdzilam ze im mlodsze dziecko tym hotel bardziej potrzebny. Wszystko blisko, na miejscu, nie musialam taszczyc pampersow, butelek itd. Po wszystko po prostu w miare potrzeby chodzilismy do pokoju..
      • niemaznaczenia Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 13:50
        Ale na indywidualnej kwaterze też nie ma z tym problemu. Tylko trzeba się liczyć z tym że jeśli się mieszka w kameralnym zakątku, to trzeba mieć jakiś sprawny transport, albo wybrać mieszkanie blisko sklepów, ale wtedy pogodzić się z ruchem, hałasem i gorszymi widokami.

Jak dla mnie to AI bardziej się sprawdza w przypadku starszych dzieci, ze względu na hotelowe atrakcje, dostęp do napojów, przekąsek, obecność rówieśników, itp...
        • julita165 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:32
          Ale z kwatery przewaznie jest kawalek na plaze. I na ta plaze idac na kilka godzin z niemowlakiem trzeba taszczyc spore bagaze. A w hotelu w zasadzie nic. Butelke z woda.
          • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:45
            My nie jesteśmy plażowi. Dłużej niż dwie godziny i tak nie wysiedzimy na plaży, nawet i bez niemowlaka. Nie przeszkadza nam odległość, oczywiście o ile nie jest to 10km. wink
            Hoteli nie lubimy, bo tam zazwyczaj nie ma co robić, tylko leżeć na plaży lub przy basenie.
          • niemaznaczenia Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:54
            Dlaczego przeważnie? Od paru dobrych lat jeździmy praktycznie tylko indywidualnie i zawsze szukamy miejsc gdzie z tarasu do morza można dorzucić mokrymi majtami wink

www.tavolaravacanze.it/le-case/case-della-pineta.html
            www.noravillaada.it/photogallery/
            vis-apartmentsbilakuca.com/picture-gallery/
    • maadzik3 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:15
      Dlaczego potem tylko AI? Moje dziecko (dziś już dorosłe) było na AI raz w życiu - z dziadkami. Za to z nami przejechało sporo świata. Pierwsze wakacje w wieku 3 miesięcy 700 km od domu (autem), pierwszy lot w wieku 14 miesięcy (konieczność), pierwszy camping jak miał 3 lata... Było super.
    • mama303 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:32
      a nie lepiej pojechać gdzieś bliżej? Zawsze mnie dziwiło jak ludzie się tłuką z takim maluchem. Na pewno dla niego to nie będzie frajda, dla rodziców tez słaba
      • po-trafie Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:42
        Czemu dla rodzicow nie frajda?
        Robi mi ogromna roznice, czy jestem w takim pazdzierniku w Polsce czy we Wloszech: jedzenie, przyroda, morze, jedzenie, stabilne slonce. Chocbym miala tydzien siedziec na tarasie to wole to robic na Sardynii niz w Kolobrzegu
      • laura.palmer Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:47
        Nasze 3 ostatnie wyjazdy w Polskę były zepsute przez kiepską pogodę. Trochę się zraziliśmy.
      • potworia116 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 16:12
        Nie, oprócz stresu z dojazdem z lotniska było super. Ale moja córka była naprawdę superpromocyjnym niemowlęciem.
      • mikams75 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 16:30
        oczywiscie, ze frajda chocby ze wzgledu na pewna pogode i ciepla wode w morzu dla dziecka. A rodzicom zmiana otoczenia tez dobrze robi. Duzo podrozowalismy z maluchem, na dluzsze wyjazdy dalej, na weekendy blisko.
    • la_mujer75 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 14:43
      Z rocznym Młodszym byliśmy na (jeszcze) zorganizowanych wakacjach na Krecie.
      Mieliśmy spacerówkę i tyle. W autokarze jechał ze mną i byliśmy zapięci pasami. Gdy wypożyczaliśmy samochód, były foteliki, chyba za dopłatą. Nie pamiętam. Obaj synowie potrzebowali.

Skoro planujecie dojazd miejskimi środkami lokomocji, to będzie jechał w wózku. I problem się rozwiąże.

Ja jestem mega panikara. Jak jechaliśmy na pierwszy wyjazd ze Starszym (akurat kończył 9 miesięcy), to zabrałam pół mieszkania. Nawet kojec smile, który bardzo się przydał, bo robił za łóżeczko turystyczne. Nie mieliśmy takowego i myśleliśmy, że będzie spał z nami, ale łóżka były tak wysokie, że baliśmy się go w nich zostawiać, jak wieczorem sam zasnął, a my mieliśmy chwile dla siebie.
      Łóżeczko turystyczne - ważna rzecz. Nie zawsze jest na wyposażeniu.
      • wkswks Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 18:59
        Nasze najmłodsze zawsze spało z nami.
    • potworia116 Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 16:11
      Byłam we Francji z dziesięciomiesięczną córką. Jechałyśmy jakieś 15km na wschód od Nicei. Niestety, choć rezerwowalam samochód z fotelikiem, wypożyczalnia udostępniła mi ten fotelik po grubszych negocjacjach, a zamontować go już nie raczyli. Byłam sama, z bagażem i dzieckiem w nosidle. Na szczęście dobrzy ludzie pomogli.
      • lalkaika Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 18:52
        i tata sie znalazl ?
    • bywalec.hoteli Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 17:50
      fotelik kołyskę możecie zabrać do samolotu i chyba nie obciąży to bagażu
    • eowen Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 18:36
      Ja latam z dziećmi, odkąd pierworodna skończyła 6 m-cy. 99% naszych wyjazdow była organizowana samodzielnie, na koncie mamy m.in. Wietnam czy Karaiby z dzieckiem. Przy dwójce tym bardziej nie wybieramy biur podróży, bo szukamy już większych apartamentów z 2 sypialniami 😉

Co do fotelika, do 2 roku życia latał z nami, w większości linii jest darmowy. Z shuttle busami jeździliśmy kilka razy właśnie z niemowlakiem i nigdy więcej. Jest problem z zapięciem fotelika, raz jechalam z małym na rękach. Zdecydowanie wolę transport miejski albo taksówki.
    • lalkaika Re: Urlop za granicą z niemowlakiem 08.06.21, 18:49
      NERKA ,TAKI PLECACZEK. sorry caps.Przypniesz male do ciebie ,a ty pasami. Oczywiscie z tylu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka