Dodaj do ulubionych

Osoby z otyłością.

08.06.21, 15:10
Czy nie powinno dla takich osób być szerszych siedzeń? W autobusie, przychodni? Siedzenia są standardowe a osób grubych coraz więcej.
Czy gdyby takie miejsca powstały, to byłby krzyk, że to dyskryminacja? Jak uważacie?
Wątek na luzie, nie jest moją intencją obrazić osoby otyłe.
Obserwuj wątek
      • zerlinda Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 15:21
        Nie jest łatwo schudnąć. Mój mąż musiał zmienić kompletnie myślenie. Zajęło mu to parę lat. Pewnie że lepiej mieć normalna sylwetkę. Ale wielu ludzi nie ma i mieć nie będzie.
        • sofia_87 Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 15:25
          Właśnie o tym mówię, schudl gdy zmienił myślenie i nawyki, więc jest to wykonalne.
          Oczywiście, że są osoby chore, które nie mają szans na szczupła sylwetkę, ale nie oszukujmy się, zdecydowana większość schudnie gdy zastosuje metodę nżt.
          • lauren6 Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 15:51
            Metoda nżt działa na osoby zdrowe, które chcą zrzucić kilka kg by lepiej wyglądać w kostiumie kąpielowym.

Otyłość to choroba, którą leczy się m.in. dietą. Między innymi. Czyli: nie u każdego chorego dieta przyniesie rezultaty. Często trzeba włączyć leczenie farmakologiczne, czasami leczenie operacyjne.
            • sofia_87 Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 15:57
              Ależ ja wcześniej pisałam o osobach zdrowych. W odróżnieniu od tych, które mają problemy z waga z powodów choroby.
              Sama otyłość to choroba, która można wyleczyc mniejsza ilością spożywanego pożywienia. Podobnie jak alkoholizm, to "choroba", która wyleczy brak alkoholu.
              Opinia znajomych lekarzy, nie moja
              • geez_louise Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 16:02
                sofia_87 napisał(a):
                > Sama otyłość to choroba, która można wyleczyc mniejsza ilością spożywanego poży
                > wienia. Podobnie jak alkoholizm, to "choroba", która wyleczy brak alkoholu.
                > Opinia znajomych lekarzy, nie moja

A tu ostatni była dyskusja o ematkach i Noblach. Proszsz, mamy szansę na Nobla z medycyny.
                • lwica_24 Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 21:00
                  Otyłość otyłości nierówna. O patomechanizmach ematki oczywiście wiedza, więc skupmy się na tych z nadwaga, które jedzą za duzo.
                  Ja zawsze mialam normalna sylwetkę, ani za gruba ani za chuda. Według Osy typowa sylwetka Y. I razu pewnego stwierdzilam, ze jest mnie za duzo. Tak w okresie około klimakteryjnym. Postanowiłam zrzucić 3-4 kg do wagi idealnej.
                  Wyłaczylam slodycze ( da się).
                  Herbaty/kawy i tak nigdy nie slodzilam.
                  Rano płatki.
                  Na" drugie śniadanie" szybka kawa.
                  Lunch zamiast obiadu.
                  Potem jarzyny i owoce.
                  Po 2 miesiącach mialam -5kg.
                  Sztuka utrzymać, ale z pomoca przyszły kijki i...wsparcie męża. Polecam.
              • chicarica Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 22:26
                Otyłość to choroba, nie ma osób zdrowych z otyłością. Wszystkie są chore, na otyłość właśnie.
                Alkoholizmu nie wyleczy nic. Do końca życia jest się alkoholikiem, co najwyżej niepijącym. Pytanie czy można być otyłym niejedzącym.
                • fornita111 Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 22:58
                  Alez tak, mozna wyjsc z otylisci i utrzymywac prawidlowa wage do konca zycia- nie oznacza to, ze sie przestaje jesc. No ale to wymaga pilnowania sie do konca zycia, dokladnie tak jak z niepijacym alkoholikiem. Komu by sie chcialo, lepiej pokochac chorobe tongue_out
                  • chicarica Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 23:43
                    Nie, to nie jest dokładnie tak samo.
                    U alkoholika kropla alkoholu może wywołać niemożliwą do powstrzymania chęć picia. Dlatego alkoholikom nakazuje się nie pić ani kropli. Ani nawet pół kropelki.
                    Osoba uzależniona nie ma możliwości odstawić jedzenia całkowicie.
                      • chicarica Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 00:06
                        Żeby to było ciastko, to nie byłoby jeszcze tak źle, ciastek da się unikać do końca życia.
                        Problemem jest, że podobny efekt może wywołać banan, bułka (nawet ciemna - niektóre są podbarwiane karmelem a nie prawdziwe razowe), trochę makaronu czy ryżu. Gruszka. Winogrona. Mnóstwo rzeczy. Nawet zapach czegoś. A całkiem jedzenia odstawić się nie da.
                        U alkoholika też nie tylko wódka wywołuje, chociaż kończy się na piciu wódki.
                          • chicarica Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 10:36
                            Akurat dokładnie tak jest.
                            Leczenie uzależnień (o ile mowa o osobie z otyłością, u której otyłość spowodowana jest uzależnieniem od jedzenia, choć są tacy co twierdzą że większość przypadków tak ma) polega w pierwszej kolejności na całkowitym odstawieniu czynnika uzależniającego. I tak jak odstawienie alkoholu, hazardu czy nawet seksu jest możliwe, tak z kolei odstawienie jedzenia w 100% nie. Dlatego leczenie tego nałogu jest bardzo trudne (leczenie każdego jest, większość nałogowców i tak wraca do nałogu, a tego to już w ogóle) ponieważ nałogowiec musi mieć cały czas kontakt z czynnikiem uzależniającym. Pomaga ustalenie, które rodzaje jedzenia są triggerami, ale to też jest proces oraz wcale nie jest tak, że triggerami są tylko ciastka i czekolada.
                            Prace nad skutecznym leczeniem otyłości trwają, ale ematka rozumiem opracowała już proste rozwiązania. Nobel z dziedziny medycyny gwarantowany!
                            • nena20 Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 15:16
                              Ludzie jedzą cały czas, od rana do wieczora.
                              Trzeba silnej woli aby nie jeść nadmiernych porcji, zdrowo się odzywiać i mieć ruch.
                              Po urodzeniu dziecka zamknełam się w mieszkaniu na rok, potem covid i wpadło 12 kg. Dobrze wiem, co robiłam źle.....po prostu żarłam. Moje parametry z krwi poszybowały, wyszła cukrzyca oraz trójglicerydy z kosmosu. Po trzech miesiącach diety waga do dołu o 7 kg, trójglicerydy są w normie, a hemoglobina glikowana jak u osoby całkowicie zdrowej!
                            • 1matka-polka Re: Osoby z otyłością. 10.06.21, 10:09
                              "Leczenie uzależnień... polega w pierwszej kolejności na całkowitym odstawieniu czynnika uzależniającego."

Nie jestes na biezaco moja droga. Metody sie zmienoaja. Terapia alkoholikow idzie w strone kontrolowanego picia:

www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/nauka-panowania-nad-piciem-zamiast-abstynencji-taka-terapia-jest-juz-dostepna%3famp=1
                • swinka-morska Re: Osoby z otyłością. 14.06.21, 16:03
                  chicarica napisała:

> Otyłość to choroba, nie ma osób zdrowych z otyłością. Wszystkie są chore, na ot
                  > yłość właśnie.
                  > Alkoholizmu nie wyleczy nic. Do końca życia jest się alkoholikiem, co najwyżej
                  > niepijącym. Pytanie czy można być otyłym niejedzącym.

To pewnie zależy od przyczyn otyłości. Jeśli chodzi o relację z jedzeniem - to pewnie jest taki właśnie problem, że nie da się odstawić jedzenia tak po całości, ale są i inne wątki w niezdrowym trybie życia, które podbijają całokształt: niedosypianie, zła jakość snu, stres, za mało ruchu...
                  Ogólnie coś jest na rzeczy, bo co raz więcej jest psychodietetyków a nie specjalistów od liczenia kalorii.
        • januszekxxl Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 15:27
          zerlinda napisała:
          > Nie jest łatwo schudnąć. Mój mąż musiał zmienić kompletnie myślenie. Zajęło mu
          > to parę lat.

Czyli nie był chory i wystarczyło tylko mniej jeść. Długo nad tym myślał.
    • januszekxxl Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 15:21
      zerlinda napisała:
      > Czy nie powinno dla takich osób być szerszych siedzeń? W autobusie, przychodni?
      > Siedzenia są standardowe a osób grubych coraz więcej.

I deski sedesowe powinny być większe, bo osobie z wielką dudą musi być niewygodnie na standardowej.
    • bi_scotti Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 15:22
      Eeee ... szerokie siedzenie lubi kazdy, to jak z WC - iluz ludzi by default korzysta z tych dla osob z niesprawnosciami, bo cubicles sa wieksze/szersze. Gdyby siedzenia (np. w kinie czy autobusie) byly szersze, wygode zaliczaliby wszyscy. Problem w tym, ze siedzen byloby mniej a wiec mniej osob mialoby wygodnie wink Wot zagwozdka tongue_out Cheers.
    • geez_louise Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 15:22
      Zdecydowanie czas przestać się zachowywać jakby takich osób nie było. Siedzenia w autobusach i samolotach to jakiś żart - istnienie osób otyłych jest problemem ludzi którzy mieli pecha otrzymać obok nich miejsce. W szpitalach brak łóżek, wag, mankietów do mierzenia ciśnienia. Jakby hospitalizacja osoby otyłej była zaskoczeniem.
        • januszekxxl Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 15:51
          aniani7 napisała:
          > To tycie po tluszczach trans (gargantuiczne), ktorych kiedys nie bylo.

Żadne transe sranse.
          Kiedyś prawie nie było grubasów bo były kartki na żywność, po którą i tak trzeba było stać w kolejkach i nosić zakupy bo większość nie miała samochodów. A kto był posiadaczem samochodu to i tak miał limit kilometrów ograniczony kartkami na benzynę. Większość przemieszczała się komunikacją miejską. Do i po pracy najczęściej w wielkim ścisku. Dzięki temu ludzie byli szczupli (przeważająca większość).

• novembre Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 16:20
            Wszystkie kobiety 40+, które pamiętam z dzieciństwa, były otyłe. Kojarzę trzy szczupłe, takie naprawdę chudziutkie. Reszta otyła. I było to w czasach kartek i kolejek po jedzenie. (da się? da się! big_grin).
            Teraz te osoby są niestety jeszcze bardziej otyłe. Kto się ruszał, to się ruszał niezależnie od systemu.
          • mikams75 Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 16:36
            a na tych kartkach przyslugiwalo tyle cukru i miesa, ze teraz bym nie przejadla. Do tego jadlo sie chleb ze smalcem, truskawki z tlusta smietana a ziemniaki okraszalo skwarkami.

Ale tak, to pewnie przez ten scisk, wiadomo, ze jak sie scisnie, to jest mniej wink
            • januszekxxl Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 16:51
              mikams75 napisała:
              > a na tych kartkach przyslugiwalo tyle cukru i miesa, ze teraz bym nie przejadla
              > . Do tego jadlo sie chleb ze smalcem, truskawki z tlusta smietana a ziemniaki o
              > kraszalo skwarkami.

Ale za to dużo się ruszało bo nawet pilotów do telewizora nie było. Wiem, były tylko dwa programy ale żeby ściszyć/podgłośnić, zwiększyć jasność czy kontrast, trzeba było podejść i to zrobić.
                • januszekxxl Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 02:22
                  mikams75 napisała:
                  > mysle, ze przeceniasz ilosc spalonych kcal podczas takiego ruchu.

Przecież nie tylko o wędrówki do telewizora mi chodzi. Przykład dałem.
                  Choć dzisiaj niektórzy mają jakieś liczniki kroków i gdyby musieli podchodzić za każdym razem do telewizora, to by im się tych kroków dużo uzbierało.
                • laluna82 Re: Osoby z otyłością. 13.06.21, 00:07
                  mikams75 napisała:

> mysle, ze przeceniasz ilosc spalonych kcal podczas takiego ruchu.
                  Dodaj do tego powszechną automatyzację, Np. odkurzacze roboty, kosiarki roboty, samochdy (pewnie z 5 razy więcej). Kiedyś kobiety prawie nie jeździły autami.
                  Nawet głupi mikser, nasze babcie musiały się namachać trzepaczką pół godz. zamiast 5 min jak teraz. Ludzie więcej spacerowali, spędzali czas na zewnątrz, grali w badbingtona, ringo. Jazda na rowerach była powszechca, bo była bezpieczna smile Można wymieniac w nieskończoność.
            • januszekxxl Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 17:13
              mikams75 napisała:
              > Ale tak, to pewnie przez ten scisk, wiadomo, ze jak sie scisnie, to jest mniej
              > wink

Jazda w ścisku wymaga wysiłku. A wcześniej trzeba się z wysiłkiem wcisnąć do autobusu czy tramwaju. Potem użyć siły żeby wysiąść. Często z siatami wyładowanymi zakupami, po które stało się w długich kolejkach.
              Niepotrzebne były siłownie, bieganie, spalanie tłuszczu na rowerze i tym podobne bezsensowne aktywności.

• milupaa Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 20:58
              Mysle że sekret tkwi w braku żywności przetworzonej i dużej ilości ruchu. Chodziło się na piechotę, komunikacja też była mniej rozwinięta, auta miała mniejszość. Pamiętam że w wieku 23 lat jeździłam do pracy swoim samochodem i byłam jedyna - poza kierownictwem. Za mojego dzieciństwa pamiętam, że ludzie byli zdecydowanie szczuplejsi, i nie było przede wszystkim grubych dzieci. Gruba osoba w klasie to było 1-2 dzieci góra i były szykanowane.
          • lotka_5 Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 00:36
            januszekxxl napisał:
            >
            > Żadne transe sranse.
            > Kiedyś prawie nie było grubasów bo były kartki na żywność, po którą i tak trzeb
            > a było stać w kolejkach i nosić zakupy bo większość nie miała samochodów. A kto
            > był posiadaczem samochodu to i tak miał limit kilometrów ograniczony kartkami
            > na benzynę. Większość przemieszczała się komunikacją miejską. Do i po pracy naj
            > częściej w wielkim ścisku. Dzięki temu ludzie byli szczupli (przeważająca więks
            > zość).
            >

A o "otyłości ubogich" słyszałeś???

Było wręcz przeciwnie. Ze względu na ograniczony dostęp do żywności ludzie żywili się tym co tanie - czyli głównie ziemniakami i potrawami macznymi.

Jedz przez miesiąc same ziemniaki i pierogi a w 2 miesiącu samo mięso wink zobaczymy po czym przytyjesz wink
            • januszekxxl Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 02:14
              lotka_5 napisał(a):
              > A o "otyłości ubogich" słyszałeś???
              >
              > Było wręcz przeciwnie. Ze względu na ograniczony dostęp do żywności ludzie żywi
              > li się tym co tanie - czyli głównie ziemniakami i potrawami macznymi.
              >
              > Jedz przez miesiąc same ziemniaki i pierogi a w 2 miesiącu samo mięso wink zobacz
              > ymy po czym przytyjesz wink

Co ma otyłość ubogich w stylu amerykańskim do jedzenia w PRL-u lat osiemdziesiątych?
              Wtedy prawie nie było grubasów. Przynajmniej w miastach. Na wsiach można było zobaczyć grube baby.
              I tak jak ktoś pisał wcześniej, grube dziecko to była rzadkość. Nie w każdej szkole można było takie spotkać.
              I nie tylko o samo jedzenie chodzi ale i o ruch, ale o tym już pisałem, więc nie będę się powtarzał.
      • iwoniaw Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 16:12
        geez_louise napisała:

> Zdecydowanie czas przestać się zachowywać jakby takich osób nie było. Siedzenia
        > w autobusach i samolotach to jakiś żart - istnienie osób otyłych jest probleme
        > m ludzi którzy mieli pecha otrzymać obok nich miejsce.

Zastanawiam się, co się dzieje, gdy dwóch, a jeszcze lepiej - trzech otyłych ma miejsce obok siebie w samolocie np.
        • geez_louise Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 16:20
          Przelewają się na siebie…

Kiedyś widziałam aferę, jak normalna wagowo osoba odmówiła siedzenia pomiędzy dwiema osobami otyłymi, które same niemal stykały się ramionami na jej siedzeniu. Obsługa starała się zrzucić winę na nią i jej „niewłaściwe” zachowanie…
          • iwoniaw Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 16:25
            geez_louise napisała:

> Przelewają się na siebie…
            >
            > Kiedyś widziałam aferę, jak normalna wagowo osoba odmówiła siedzenia pomiędzy d
            > wiema osobami otyłymi, które same niemal stykały się ramionami na jej siedzeniu
            > . Obsługa starała się zrzucić winę na nią i jej „niewłaściwe” zachowanie…
            >

Masakra. I jak to się skończyło? Swoją drogą, obsługa w takiej sytuacji też nie ma lekko - jedną taką osobę gdzieś upchną, zawsze jakiś chudy nieasertywny leci, ale jak takich jest więcej, to nie wyobrażam sobie, co powinni zrobić. W sumie to jak bagaż podręczny się nie mieści w "klatkę", to nie pozwalają wnieść, może na pasażerów podobne wynalazki zastosują?
            • geez_louise Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 16:32
              Pol godziny ględzenia i przesadzania różnych osób, w końcu ta otyla dwójka wyładowała na podwójnym siedzeniu w rzędzie pod oknem i przelewali się na siebie oraz na przejście. Ogólnie było to upokarzające i nerwowe.
                • mallard Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 09:19
                  milupaa napisała:

> co by było gdyby pół samolotu był
                  > o otyle i zle by obliczono ciężar pasażerów i samolot byłby przeciążony.

Musieli by podstawić ten, co to kiedyś nam przeterminowane maseczki z Chin przywiózł...
        • rosapulchra-0 Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 17:35
          iwoniaw napisała:

> geez_louise napisała:
          >

> Zastanawiam się, co się dzieje, gdy dwóch, a jeszcze lepiej - trzech otyłych ma
          > miejsce obok siebie w samolocie np.
          >

Na ogół rozsadzają takie osoby.
      • lumeria Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 20:00
        >Siedzenia w autobusach i samolotach to jakiś żart

Dla przeciętnych osób siedzenia w "II klasie" sa niewygodne i ciasne. Za mało miejsca na nogi, oparcie foteli zbyt pionowe. To jest podyktowane ekonomią by jak najwięcej forsy wyciągnąć z minimalnej przestrzeni. Mozna zamówić szerszy fotel w "I klasie" ale za to się płaci i słusznie.
        • milupaa Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 21:19
          Dokładnie tak, zmieniono konstrukcje wnętrza samolotu, kiedyś lata temu miejsca było więcej, jeszcze Lot ma takie samoloty ze inny komfort jest odczuwalny, z odchylanymi siedzeniami. Teraz liczy się aby jak najwięcej ludzi jak bydło upchnąć.
            • palacinka2020 Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 08:36
              Szczerze to czesto nie mozna.
              Jak chcesz leciec na jakies male lotnisko i lata tam tylko ryanair to nie ma mozliwosci, by bylo wygodnie, niewazne ile zaplacisz. Caly lot beda ci chodzili nad glowa i sprzedawali perfumy, losy loterii i mini precelki. Mozna kupic miejsce z dodatkowa przestrzenia na nogi (to sa te przy wyjsciach awarynych), ale nie szersze. I wciaz jest koszmarnie niewygodnie z tymi plastikowymi siedzeniami.

Chcialam tez raz wykupic w tanich liniach miejsca dla dziecka ponizej 2 lat. Nie da sie, o ile nie wykupisz jakichs specjalych dodatkowy pasow, ktore trzeba miec na wlasnosc i pasuja jedynie do samolotow jednej linii. Nie, nie moglam leciec normalnymi liniami, nie obslugiwaly tej trasy.
      • lumeria Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 21:55
        > W szpitalach brak łóżek, wag, mankietów do mierzenia ciśnienia. Jakby hospitalizacja osoby otyłej była zaskoczeniem.

Czyli niewystarczajacy procent populacji jest otyly, by oplacal sie zakup takiego sprzetu. W pewnym sensie to dobry znak.

Tu filmik Superfat vs Superskinny, ktory pokazuje, ze coraz więcej takiego sprzetu jest produkowanego, bo jest potrzebny - www.youtube.com/watch?v=HrSojmxA1I0 Większe stoly operacyjne, większe trumny, dźwigi to holowania ciał, bo ekipy ratownikow nie daja rady.
      • magdallenac Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 16:09
        Ja kiedys odmowilam podniesienia podlokietnika, kiedy pasazerka obok nie mogla sie zmiescic. Zarowno ona, jak i personel pokladowy byli oburzeni, ze nie chce tego zrobic. Musieli przetasowac caly samolot, aby wszyscy mogli poleciec. Ja pewnie bym sie ugiela na jakims krotkim locie, ale to byl 10 godzinny rejs.
        • geez_louise Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 16:15
          Kiedyś spędziłam 10 godzin z wlewającą się na moje siedzenie ponad podłokietnikiem kobietą. Na szczęście była przemiła a do tego niezwykle estetyczna i pachnąca, nawet nie chce myśleć co by było, gdyby to był ktoś obleśny.
          • akacja06 Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 21:18
            geez_louise napisała:

> Kiedyś spędziłam 10 godzin z wlewającą się na moje siedzenie ponad podłokietnik
            > iem kobietą. Na szczęście była przemiła a do tego niezwykle estetyczna i pachną
            > ca, nawet nie chce myśleć co by było, gdyby to był ktoś obleśny.
            >

Moze lecialam obok tej samej🤪
            Kiedy dotarlam na swoje miejsce w samolocie nogi sie pode mna ugiely,mloda kobieta przy oknie ,polowa mojego miejsca zajeta,..no i to ja musialam sie jakos wcisnac na swoj fotel.O opuszczeniu podlokietnika nie bylo mowy,nie mogla tez opuscic polki zeby postawic jedzenie,jadla trzymajac tace w reku,...a raczej postawila na brzuchu.
            Sympatyczna byla, probowala sie scisnac jak mogla,no ale cudow nie ma,widac bylo,ze jest zazenowana...
            Zacisnelam zeby i tak sobie lecialysmy przytulone 7godzin przez Atlantyk🤦🏻‍♂️
              • akacja06 Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 21:48
                magdallenac napisała:

> Ja mialam szczescie I dorarlam na miejsce jako pierwsza, wiec moj podlokietnik
                > byl juz rozlozony.

😅Nie wiem co by bylo bo ta moja z opuszczonym nie ma mowy,by sie nie zmiescila,
                • magdallenac Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 22:00
                  No u mnie byla awantura i wszyscy na mnie wsiedli, zebym podniosla podlokietnik. Samolot stracil przez to slot na start i w rezultacie opoznil sie dwie godziny. Bardzo stresujaca I niekomfortowa sytuacja.
                  • sofia_87 Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 22:19
                    W takiej sytuacji zawsze można poprosić któregoś ze wspolpasazerow zdających podniesienia podlokietnika zeby zamienił się z Tobą miejscami.
                    Nikt się nie zgodzi 😁 ale awantura mniejsza 😁
                    • mia_mia Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 22:30
                      Wcale nie, widziałam taką sytuację i to przed bardzo długim, bardzo opóźnionym lotem. Wszyscy chcieli już startować, dwóch panów się pożarło, stewardesa właśnie próbowała tak ratować sytuację, oczywiście ochotników nie było. Samolot był wściekły na obu, pomogło dopiero zagrożenie wyprowadzenia tego szczuplejszego przez policję, bo był zdecydowanie bardziej aktywny.
                              • sofia_87 Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 23:50
                                Na szczęście można ich potem pozwać ☺
                                Jeżeli jedynym problemem pasażera jest to, że ktoś zajmuje połowę jego miejsca i odmawia lotu w takich warunkach, to może zrobić jesień średniowiecza załodze (i linii lotniczej) która nie respektuje jego zadan tylko mu grozi
                                • magdallenac Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 00:03
                                  sofia_87 napisał(a):

> Na szczęście można ich potem pozwać ☺
                                  >

Ja pierwsze co zrobilam, to sprawdzilam, czy moga mnie wyrzucic z samolotu, jesli odmowie zlozenia podlokietnika. Okazalo sie, ze nie moga. Nie awanturowalam sie tylko bardzo spokojnie odmawialam zlozenia.
                                  • sofia_87 Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 00:11
                                    Oczywiście, że nie mogą.
                                    W ogóle powinni żądać od otyłych wykupienia dwóch miejsc, poprawność polityczna im na to nie pozwala, więc zwalaja kwestie dyskomfortu na pasażerów. Załoga chyba jest jakos szkolona żeby wywoływać poczucie winy i wstydu w osobie, która chce tylko mieć cale swoje miejsce dla siebie. Nic więcej
                                    Ja w takiej sytuacji grzecznie i spokojnie zadalam żeby wspolpasazer w całości znajdował się na swoim miejscu, a nawet z opuszczonym podłokietnikiem tak nie bylo
                                    • chicarica Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 10:46
                                      Mylisz się. To raczej linie lotnicze robią sobie oszczędności zmniejszając do poniżej minimum miejsce na pasażera oraz wprowadzając inne rozwiązania zmniejszające jego komfort, a Ty dajesz się podpuszczać tak, by atakować innych pasażerów, a nie wymagać od linii lotniczych zapewnienia Ci godnych warunków podróży. Jeszcze trochę, a d... pasażera przed Tobą będziesz mieć na wysokości twarzy, nie wiem czy widziałaś już nowe projekty rozmieszczenia siedzeń wyżej/niżej żeby więcej ludzi upchnąć? Ciekawe kogo wtedy będziesz winić za to, że pasażer przed Tobą pierdzi Ci w twarz - osoby jadające dużo błonnika? big_grin
                                      • magdallenac Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 14:07
                                        chicarica napisała:

> Mylisz się. To raczej linie lotnicze robią sobie oszczędności zmniejszając do p
                                        > oniżej minimum miejsce na pasażera oraz wprowadzając inne rozwiązania zmniejsza
                                        > jące jego komfort, a Ty dajesz się podpuszczać tak, by atakować innych pasażeró
                                        > w, a nie wymagać od linii lotniczych zapewnienia Ci godnych warunków podróży.

Zgadzam się w 100 % z tym co napisałaś. Powiedz jak zacząć wymagać od linii lotniczych zapewnienia Ci godnych warunków podróży. Większość linii lotniczych to totalna patologia komunikacyjna. Piszę o kierunkach i liniach w Europie i kontynentach Amerykańskich.
                                  • sofia_87 Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 11:07
                                    Na szczęście?
                                    Przypominam, że mówimy o bezprawnym usunięciu pasażera, którego JEDYNYM problemem było to, że miejsce, które wykupił jest w połowie zajęte przez wspolpasazera.
                                    Zrobiłbym zdjęcie i dym
                                    • chicarica Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 11:32
                                      Nie znamy sytuacji, nie wiemy jak zachowywał się szczupły pasażer. Możliwe że awanturował się w sposób agresywny (wiadomo, głodny to na pewno wściekły, hehehe*), był pobudzony, może się szarpał. Za niewinność nie usuwają z pokładu.

*podobnie jak gruby to na pewno spocony i śmierdzi, puszcza bąki po niezdrowym jedzeniu. Dla mniej bystrych: tak, bawię się stereotypami, uprasza się nie rozkręcać kolejnej gównoburzy...
                                      • sofia_87 Re: Osoby z otyłością. 09.06.21, 11:37
                                        Nie znamy sytuacji, więc nie wiemy czy ten pasażer by nie spał spokojnie gdyby tylko miał do dyspozycji całe swoje miejsce.
                                        Jeśli przekaz był taki jak opisywana magdallenac, czyli podnieś podłokietnik i cierp w milczeniu, to facet miał pełne prawo się awanturowac
              • iwoniaw Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 22:26
                magdallenac napisała:

> Ja mialam szczescie I dorarlam na miejsce jako pierwsza, wiec moj podlokietnik
                > byl juz rozlozony.

Gdyby miała miejsce przy oknie, to przecież musiałabyś wstać, żeby ją wpuścić, nawet jakby była chuda jak szczypior - i wcześniejsze opuszczenie podłokietnika na nic...

W ogóle to już miałam napisać, że mam chyba szczęście, bo nie widziałam na żywo takich scen, ale właśnie mi się przypomniało, że oczywiście, że widziałam, tylko że nie w samolocie, a w PKP dawno temu - w tych starych przedziałowych wagonach były właśnie opuszczane podłokietniki dzielące siedzenia i jeden pan robił awanturę, że "dziecko nie musi aż tyle miejsca zajmować, zwłaszcza że nie płaci pełnej ceny za bilet", a opiekunka dziecka, że owszem, zasięg miejsca jest oczywisty, a pan też za półtora biletu nie zapłacił, więc niechże się hamuje z żądaniami. Konduktor był po stronie pana, pani powinna nawet na kolana to dziecko (w wieku wczesniszkolnym na oko) wziąć, a nie utrudniać jego zdaniem.
        • sofia_87 Re: Osoby z otyłością. 08.06.21, 17:46
          Ja w takiej sytuacji zazadalam zmiany miejsca, nawet z opuszczonymi podlokietnikami duża część osoby z.miejsca obok przelewala się na moje miejsce, oburzonym wspolpasazerom zaproponowałam żeby się ze mną zamienili.