Dodaj do ulubionych

Szczepienie mrna a hashimoto

10.06.21, 12:46
Pytam osoby, które mają Hashi i szczepiły się już szczepionką z Mrna.

Może ktoś się podzielić jakimiś wiarygodnymi danymi? Jak tarczyca po szczepieniu.

Przyznam, że od kilku lat mam Hashi pod kontrolą, nie miałam rzutu od dawna. Ale z 10 lat temu miałam szczepienie przeciw tężcowi i wtedy było grubo. No i nie wiem co robić. Nie mogę wybrać szczepionki.
Obserwuj wątek
    • arthwen Re: Szczepienie mrna a hashimoto 10.06.21, 13:02
      Mam Hashimoto i jestem zaszczepiona dwoma dawkami Pfizera. U endo nie byłam ostatnio, ale żadnych objawów ze strony tarczycy nie zauważyłam, z objawów poszczepiennych to astma na tle alergicznym dała mi popalić zwłaszcza po pierwszej dawce, bo po drugiej byłam już przygotowana i profilkatycznie brałam leki od razu.
    • eresse Re: Szczepienie mrna a hashimoto 10.06.21, 14:10
      Miałam Modernę. Wczoraj drugą dawkę, wieczorem i w nocy dreszcze, dzisiaj leżę jak dętka w łóżku z bólami mięśni. Ale to normalne objawy po szczepieniu.
      Po 5 tygodniach po pierwszej robiłam morfologię i była taka sama jak pół roku wcześniej (to co było podwyższone, nadal podwyższone). TSH, FT3 i FT4 jeszcze nie sprawdzałam po szczepieniu. A co to znaczy u Ciebie "grubo"? Jak wyglądają te "rzuty"? Pytam z ciekawości. Bo ogólnie to ciężko mi się żyje, więc może powinnam coś z tym zrobić poza braniem hormonów.
      • divlje_jagode Re: Szczepienie mrna a hashimoto 10.06.21, 14:31
        eresse napisała:

> Miałam Modernę. Wczoraj drugą dawkę, wieczorem i w nocy dreszcze, dzisiaj leżę
        > jak dętka w łóżku z bólami mięśni. Ale to normalne objawy po szczepieniu.
        > Po 5 tygodniach po pierwszej robiłam morfologię i była taka sama jak pół roku w
        > cześniej (to co było podwyższone, nadal podwyższone). TSH, FT3 i FT4 jeszcze ni
        > e sprawdzałam po szczepieniu. A co to znaczy u Ciebie "grubo"? Jak wyglądają t
        > e "rzuty"? Pytam z ciekawości. Bo ogólnie to ciężko mi się żyje, więc może powi
        > nnam coś z tym zrobić poza braniem hormonów.

Grubo to znaczy, że w ciągu trzech miesięcy przytyłam dobre 10 kg, spałam po 12 godzin, ciągle płakałam z byle powodu, miałam problemy z sercem, zaburzenia widzenia. Oczywiście nie wiedziałam wtedy, że to rzut Hashi po szczepieniu. Potem trochę poczytałam i okazało się, że mój układ immunologiczny może być po prostu przeciążony i zaczęłam dietę, która wyeliminowała wszystkie Potencjalne alergeny. Zaczęłam ćwiczyć jogę, robić ćwiczenia oddechowe, pić zioła różne, poszłam do homeopaty. No cuda wianki wyczynialam ale po jakoś roku doszłam do siebie. Tyle, że byłam 10 lat młodsza i nie pracowałam akurat więc mogłam się skupić na zdrowiu.

Źle to wspominam i biorąc pod uwagę dostępność opieki medycznej w tym momencie to w ogóle wolałabym uniknąć lekarzy.
        • eresse Re: Szczepienie mrna a hashimoto 10.06.21, 15:09
          divlje_jagode napisał(a):

> Grubo to znaczy, że w ciągu trzech miesięcy przytyłam dobre 10 kg, spałam po 12
          > godzin, ciągle płakałam z byle powodu, miałam problemy z sercem, zaburzenia w
          > idzenia. Oczywiście nie wiedziałam wtedy, że to rzut Hashi po szczepieniu.

Rozumiem. To ja takie coś jak ten Twój rzut, miałam przed diagnozą Hashi. Tylko bez tycia, jakbym przytyła to bym się pewnie wcześniej zorientowała, a tak męczyłam się długo uncertain (TSH ponad 70). O tamtej pory jest raz dobrze, raz średnio, ale nigdy tak tragicznie jak przed włączeniem hormonów. Wiem, że powinnam ogarnąć się bardziej holistycznie. Szczególnie, że badania wit.D3 wskazują deficyt a morfologia anemię.
          W każdym razie przeszłam w dorosłym życiu (już mając hashi) szczepienia przeciwko grypie, WZW typu B, no i na początku maja Modernę, różnicy zdrowotnie i samopoczuciowo po tym nie zauważyłam. Ja nie miałam wątpliwości, bo ta pandemia trochę mi siadła na psychikę, zmusiła do ograniczenia kontaktów społecznych i pod tym względem szczepionka jest wybawieniem wink A już najbardziej mi ulżyło jak rodzice, rodzeństwo i partner się zaszczepili.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka