Dodaj do ulubionych

(Prawie) wakacje 😃

11.06.21, 14:48
Moje dzieci już w zasadzie mają wolne.
Ja jeszcze jakieś trzy tygodnie.
A wy - cieszycie się na nadchodzące lato i wakacje swoich dzieci? Czy wolicie jednak, jak chodzą do szkoły?
Obserwuj wątek
    • kosmos_pierzasty Re: (Prawie) wakacje 😃 11.06.21, 14:53
      Teraz to fajnie jak dziecko jest w domu, a jak nie ma, to też fajnie - nieco spokojniej.
      Ale jak była mała, to zdecydowanie wolałam rok szkolny, bo przerastało mnie momentami organizowanie rozrywek i brak czasu dla siebie.
    • enigma81 Re: (Prawie) wakacje 😃 11.06.21, 14:56
      Z jednej strony wolę jak chodzą do szkoły - mniej czasu przed kompem, z domu się ruszą, obiady w placówkach..
      Z drugiej na czas wakacji odpada mi ciśnienie z tyłu głowy, że trzeba dopilnować mnóstwa rzeczy, sprawdzać rano czy wstali, jet szansa, że ich wypchnę z domu na wakacje..
      Na razie czekam na tel luz, w sierpniu będę czekać na szkołę wink
    • mashcaron Re: (Prawie) wakacje 😃 11.06.21, 15:04
      Cieszę się, może w końcu moje dziecko przestanie chodzić całe podrapane. Ostatnio codziennie nowa szrama bo sobie ją kolega upodobał i nie są w stanie go upilnować 🤷
      Takie z dziś
    • 1papryczka.chili Re: (Prawie) wakacje 😃 11.06.21, 15:31
      Mój syn rozpocząl wakacje po 15tej. Ja jeszcze niestety nie, za 1,5 godziny mam najważniekszy egzamin i w przyszłym tygodniu jeszcze osiem. Ale jak to zakończę to będę też miała wakacje od szkoły 😄 do pracy nowej już chodzę od środy. Cieszę się, że syn już ma wolne, od września idzie do technikum i jest to bardzo wymagająca szkoła, sam taką wybrał 😉
    • szmytka1 Re: (Prawie) wakacje 😃 11.06.21, 16:10
      wakacje trwały od października zdaje się i była udawana edukacja. W tym roku dzieci nie powinny mieć wakacji, tylko normalnie chodzić w lato do szkoły, zeby rodzice mogli odpocząć tongue_out
    • leia33 Re: (Prawie) wakacje 😃 11.06.21, 19:23
      Odliczam już dni - wakacje zaczynam razem z synem, wyjeżdżamy na pierwszy pobyt 26 czerwca. Wyjatkowo cieszymy się na wakacje w tym roku - to był koszmarnie długi i upierdliwy czas, jesteśmy bardzo, bardzo, bardzo zmęczeni.
      • little_fish Re: (Prawie) wakacje 😃 11.06.21, 19:38
        Nad Bałtykiem będę w lipcu 😂😂😂 mogę jakieś paragony wrzucić.
        Mi jednak robi różnicę, mam na stanie "stare konie", więc nie muszę animować w wakacje, a jednak większy luz. Nie trzeba budzić, pamiętać o śniadaniu, pilnować nauki (u młodszego).
    • bei Re: (Prawie) wakacje 😃 12.06.21, 07:25
      Ja już bardzo chcę wakacji syna, niech odpocznie. Cały rok był b aktywny, zawsze zajęcia dodatkowe po 4 razy w tygodniu, oceny ładne, już ostatnie sprawdziany w tym tygodniu i egzamin na certyfikat z języka. Kolejny fajny egzemplarz nastolatka w domu😉, sprząta dom, pomaga w ogrodzie ( sam z siebie zobowiązał się kosić trawę a ogrod duży), miły i grzeczny. Ja bym Mu pół roku wakacji dała🤩
    • slonko1335 Re: (Prawie) wakacje 😃 12.06.21, 08:04
      Ja lubię ten czas. Oceny wystawione. Zero ciśnienia, luz, większość kolezanek/kolegów jeszcze na miejscu a wakacje dopiero w perspektywie. Lekcje się odbywają, do szkoly chodzą ale nie ma napieprzanki sprawdzianami i tony zadan domowych. Mogłoby tak wyglądać cały czas.
    • wapaha Re: (Prawie) wakacje 😃 12.06.21, 08:18
      Zawsze lubiłam i mam nadzieję, że będę lubić wakacje. Energia rośnie i wszystko wydaje się piękniejsze a problemy mniejsze.
      Logistykę i gimnastykę okołodzieciową i szkolną złagodziła pandemia ( poranny pośpiech, rozkminy, wyjścia ) więc za bardzo nie odczuję różnicy
      Zdecydowanie jednak wolę gdy NORMALNIE jest szkoła a nie taka edukacja w oszukanej wersji. Tylko nie na początku września -bo wtedy jest wariactwo organizacyjne i finansowe wink
    • arkanna Re: (Prawie) wakacje 😃 12.06.21, 11:09
      Mój chyba też już będzie miał wakacje. 11 lat i ma wolną rękę czy będzie chodził od poniedziałku czy nie. Wczoraj tak zadecydowałam jak się okazało że na 6 lekcji miał 6 zastępstw☹️. Stacjonarne do szkoły zaczął chodzić od 4 czerwca. Nie było dnia żeby była 100 % kadry. Chorowitych tych nauczycieli mamy w kraju.
      • little_fish Re: (Prawie) wakacje 😃 12.06.21, 11:47
        To jakiegoś pecha macie. Moi chodzą od 24 maja. U starszego nie było żadnych zastępstw. U młodszego 2 - biologia zamiast techniki i historia zamiast lekcji wychowawczej (obie ze stałymi nauczycielami, więc były to normalne lekcje, a nie żadne zapchajdziury), dwie lekcje zostały odwołane. I to tyle.
        • arkanna Re: (Prawie) wakacje 😃 12.06.21, 13:43
          Szkoła bardzo fajna była przed covidem, 1-3 wtedy,teraz to porażka. Oprócz braku kadry okazało się że kilku nauczycieli to idioci. Oceniam tylko po tym roku bo osobiście na oczy nie widziałam. Wierzę ,liczę że dzieci wrócą od września i jakos to się wszystko ulozy
          • little_fish Re: (Prawie) wakacje 😃 12.06.21, 14:07
            Miejmy nadzieję, że wszystko wróci do normy. Wszyscy już mają dosyć tej szopki.
            A brak kadry, no cóż, tutaj raczej szybko poprawy nie będzie. No i nie ma gwarancji, że nie trafią się idioci 😐
    • igge Re: (Prawie) wakacje 😃 12.06.21, 14:28
      Moje dzieci uczą się ale dorosłe już. Jedno na swoim. Jedno jak wychodziłam zdawało egzamin zdalnie. Lubiłam zdalną naukęsmile , bywało mega ciekawie, polubiłam wykładowców, pokupowałam sobie i czytam ich różne książki. Fajni ludzie, fajne, różne osobowości, powiedzonka charakterystyczne, kultura i szacunek w stosunku do studentów. Nawet lektorat też zabawny. Dobrze dla dziecka, że kolejny rok już będzie stacjonarnie ale przyzwyczaiłam się, że największy w domu pokój to jakby szkoła, wszędzie notatki, książki, materiały, słuchawki, sprzęt. Teraz tam wstawiliśmy klatkę kennelową dla naszych schroniskowych szczeniąt i też szkolenia gówniaków tam będąwink
      Na razie mamy obok książek wielkie pudło nowiutkich kolorowych "pomocy naukowych" czyli zabawek.
      Cieszymy się na nadchodzące pracowite lato, przystosowujemy powolutku dom i ogródek, a ostatni tydzień z hakiem to sesja i wyjazd w ulubione miejsce. Cieszyłam się bardzo z morza i romantycznego wypadu we dwójkę ale teraz nie mogę doczekać się powrotu i psiaków. Niestety muszę zrezygnować z dżungli kwiatowo- pomidorkowej na moim prywatnym tarasie bo maluchy mogłyby zżerać doniczki z zawartością. Ptasie królestwo też trza zmienić i łączkę rabatę dla os i trzmieli.
      Dla mnie już teraz są wakacje. A potem całe lato pobudki o 5-6 ranowink a i z nocami na początku może być różnie. Zajęcia dzieciora jednak najwcześniej zaczynały się o 8.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka