Dodaj do ulubionych

Ojcu nie opłaca się brać opieki nad dziećmi.

11.06.21, 15:16
Jakie jest wasze zdanie w temacie: ojciec i mąż ma swoją doskonale prosperującą działalność. Duże dochody są wynikiem, że bardzo dużo pracuje. Żona zaś zatrudniona jest w budżetówce na etacie z minimalnym wynagrodzeniem, ale robota pewna. Ojciec dzieci podczas ich choroby, uroczystości w przedszkolu, wizyty u lekarza nigdy nie sprawował nad nimi opieki bo biorąc wolne w pracy ( zazwyczaj jednak jest to zwolnienie lekarskie na dzieci) więcej by stracił niż żona. Są miesiące, że z ww powodów matka w pracy obecna jest tylko przez kilka dni.
Taki układ obojgu pasuje ze względów ekonomicznych. Ja to oczywiście rozumiem, ale żona skoro jest zatrudniona to znaczy, że ma też obowiązki, które podczas jej nieobecności- bardzo częstych- przejmowane są przez inne osoby.
Czy taka postawa wobec współpracowników jest waszym zdaniem do zaakceptowania czy raczej słuszne jest oburzenie kolegów z pracy matki w związku z jej częstą nieobecnością? Z jakichś względów w ww małżeństwie opiekunka nie wchodzi w grę.
Obserwuj wątek