Dodaj do ulubionych

Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania?

12.06.21, 23:13
Macie jakieś sprawdzone?
Moje ecco dokonały żywota.
Potrzebuję wygodnych!!! ładnych, ze skóry, miękkich, nie trekingowych ale takich do łażenia po mieście, zwiedzania całodniowego, w upale, najlepiej z podeszwą z korka, płaskich, ale absolutnie nie birkestocków bo może są i dobre, ale ja mam jakieś nogi do nich nie pasujące i każde przymierzane uważam za niewygodne.
Macie jakieś ulubione? Sprawdzone? Przetestowane?
Nie mam wąskiej stopy, ale też nie potrzebuję butów z serii szerokich, normalna, przeciętna stopa.
Obserwuj wątek
    • potworia116 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:14
      A dlaczego nie chcesz następnych ekosiów?
      • segregatorwpaski Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:15
        Z tych dostępnych na stronie żadne mnie nie urzekły smile Ale oczywiście mogą być i z tej firmy, tylko ze akurat w tym sezonie nie zrobili żadnych dla mnie.
        • potworia116 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:19
          Ja od 8 lat kupuję w Ecco takie same, albo zbliżone. Teraz jestem w fazie wewnętrznej walki, czy posiadane dojechać w tym sezonie, czy kupić świeżutkie.
          • wkswks Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:39
            Dojedź używane- bądź eko. Jak sie rozpadną to w połowie sezonu bedą przeceny.
            • potworia116 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:51
              Przekonalaś mniesmile
    • sagutxiki Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:17
      Birki trzeba rozchodzić jak glany, potem jest cudownie. A z innych to może Clarks albo Kickers.
      • segregatorwpaski Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 09:12
        Kickers zamówiłam w zeszłym roku na zalando, była super przecena po sezonie ale okazały się mega twarde - odesłałam. Byłam pewna, ze będą ok, bo kiedyś miałam od nich buty i były mega fajne i wygodne.
    • ga-ti Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:23
      Właśnie są wyprzedaże Lasockiego, w moim ccc niestety słabiutko. Kiedyś miałam sandały Lasockiego, z mięciutką grubszą podeszwą i jednocześnie fajnymi paseczkami, były mega wygodne. Nie wiem, jak współczesne fasony.
    • bergamotka77 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:25
      Birki najlepsze smile
    • zwyczajnamatka Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:32
      Mam geoxy, już drugą parę. Nie pomnę ile wycieczek w nich odbyłam, ile kilometrów przeszłam. Kocham je ogromnie i dopóki będą to ja będę je kupowała. Są mega wygodne, nigdy nie obtarły, nie uwierały, a ja mam trudne stopy i ciężko mi kupić wygodne obuwie. Nie mogę zalinkowac bo wykrywa spam. Całe skórzane.
      • moze_sprobowac_inaczej Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:35
        Jaki model?
        • zwyczajnamatka Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:38
          D Sand.Vega A D52R6A 000EK C6029 Taupe
          Tak się nazywają na eobuwie
          • zwyczajnamatka Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:39
            Oj to chyba nie te, bo to skóra ekologiczna, ja mam skórzane ale mają już kilka lat
    • marta.graca Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 12.06.21, 23:50
      Mam Merrelle Jacardia, mam je już ponad 5 lat i super się trzymają.
    • krwawy.lolo Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 00:07
      A co powiesz na dżapąki marki Kito?
      Najwygodniejsze laczki na lato. Fakt, kupić można chyba jedynie w Bangkoku.
      • krwawy.lolo Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 00:09
        Mam drugą parę, nowszą, ale w piwnicy.
      • krwawy.lolo Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 09:22
        Już takich nie robią. A powyższe są wygodne, na dość grubej, podeszwie, która niejako tłumi tupanie.

Takie tylko znalazłem.
    • annpierle Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 09:15
      www.trekkinn.com/montagne/columbia-sandales-kyra-iii/136984683/p
      Trzeba o numer większe, a potem smigasz dzień i noc.
    • iwles Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 09:22

Od kilku lat kupuję Merrell, ostatnio Merrell Terran Cross.
      • segregatorwpaski Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 12:00
        Babeczki od marellów - mają typową rozmiarówkę? Znalazłam na necie prawie ideał, można zwrócić jakby co, wzięłabym, tylko czy są 'typowi' z rozmiarem?
        • lumeria Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 12:56
          Bardzo typowe. Mam Merrell Terran Cross, koleżanka nosi tylko Merrelle i rozmiarówkę maja typowa. Ale trzeba przymierzyć, bo podeszwy są rożne - miększe, twardsze.
          • kora.bez.loginu Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 13:22
            A mnie ten pasek na pięcie pił w jednym z ich modeli. Miałam Albany Wrap w rozmiarze 36, wymieniłam na 37 i dopiero dopasowałam na pięcie. A teoretycznie z tabeli ich rozmiarów 36 miało być ok
            • iwles Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 13:26

A tam nie są te paski na rzepy? Po to właśnie by przesuwać?
              Ja mam wysokie podbicie i żeby mieć komfort, kupuje rozmiar większy. Szkoda, że nie mają "połówek".
              • kora.bez.loginu Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 16:06
                Są na rzepy, ale jakoś mi tego paska brakowało. Rozmiar 36 ma długość wkładki 23cm, ja stopę długości 22,5cn a nie były kompatybilne. Za to 37 towarzyszą mi 4 sezon i jestem zadowolona.
        • jedn0raz0w0 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 17:05
          Typowe i mają też połówki rozmiarów.
    • pani_tau Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 09:23
      Sandały turystyczne z Decathlonu. Mam Quetchua NH110 i są fantastyczne.
      • kalafiorowa.es Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 12:01
        Przybij pionę smile Ja sie przymierzam do trzeciej pary. Juz dwie zachodzilam na amen przez oatatnie lata.
        • pani_tau Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 17:09
          kalafiorowa.es napisał(a):

> Przybij pionę smile Ja sie przymierzam do trzeciej pary. Juz dwie zachodzilam na a
          > men przez oatatnie lata.
          >
          Przybijam z wielką przyjemnością smile.
          • areyoubetter Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 17:33
            Potwierdzam. Niesamowicie wygodne.
      • hosta_73 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 12:53
        Serio, dobre są? Pewnie w końcu kupię, bo szukam turystycznych a butów ze skóry staram się nie kupować.
        • kalafiorowa.es Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 12:56
          Wygodne, leciutkie i dosc niezniszczalne - chodze w nich po wodzie, piachu itd. Kazda kolejna para wytrzymuje trzy dlugie sezony.
          • hosta_73 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 13:43
            Dzięki 😊
            • kalafiorowa.es Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 14:45
              Ach, no i piorę je w pralce co jakiś czas, normalnie na 30 stopniach. Nie rusza ich to smile
        • pani_tau Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 17:09
          Niesamowicie wygodne i przyjazne dla stóp.
          A ta część ciała jest u mnie wyjątkowo wrażliwa dosłownie na wszystko 😄.
    • purchawka2020 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 09:37
      Merreli Sirene.
      Nie są bardzo wytrzymałe ( że dwa sezony) ale bardzo wygodne i zgrabne.
      • purchawka2020 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 09:37
        *merrell
        • astomi25 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 10:34
          Od paru lat jestem wierna marce Rieker.
          Ale Bame tez lubie. Bardzo wygodne.
      • moze_sprobowac_inaczej Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 11:42
        purchawka2020 napisał(a):

> Merreli Sirene.
        > Nie są bardzo wytrzymałe ( że dwa sezony) ale bardzo wygodne i zgrabne.

Nie spełniają warunku "ladne".
        • purchawka2020 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 17:45
          Serio? Uważam, że są to jedyne ładne sandały na świecie.

• marta.graca Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 19:33
            Ja je mam już od 2015 i nic się z nimi nie dzieje
          • marta.graca Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 19:33
            Ja je mam już od 2015 i nic się z nimi nie dzieje .
            • purchawka2020 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 12:03
              Ja kupuje raz na dwa sezony , jakoś tam mi szmatławieją....
    • princesswhitewolf Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 11:44
      Artiker
    • lifecolor Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 12:44
      www.zalando.pl/tamaris-sandaly-na-platformie-black-ta111a1rq-q11.html
      Superwygodne. Jak zwykle Tamaris nie zawodzi. Zapominasz, ze masz buty na nogach. Są też brązowa albo bezowe chyba
    • quilte Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 12:46
      Ja tak tylko przypomnę: autorka szuka sandałów "ze skóry, NIE trekkingowych, absolutnie NIE Birkenstocków" więc mniej więcej połowa rad z wątku przyda jej się dokładnie do niczego tongue_out Autorko, ja jestem team Ecco&Clarks, ale piszesz, że tegoroczna kolekcja Ecco Ci się nie podoba - to może Clarks Tealite Grace?
      • segregatorwpaski Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 22:23
        Dzięki wink
        Rzeczywiście miały być ze skóry i nie trekkingowe.
        Bardziej chodziło mi o takie na dreptanie po mieście, po muzeach, zwiedzanie - stąd to 'zwiedzanie' w temacie.
        Od lat mam trekkingowe the north face i są genialne nad jezioro, w góry typu Równica w Ustroniu (w wyższe, na szlaki biorę pełne górskie buty), na dreptanie po lesie.

Są jedne eco w tym roku wyglądające na wygodne - ale to klapki, zastanawiam się jak to by było zamienić sandały na klapki: ECCO 2ND COZMO W. Spełniają warunki oprócz samego bycia sandałem wink
        Jeszcze CORKSPHERE SANDAL czarne, ale skiepścili je białą podeszwą.
    • mia_mia Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 13:08
      Jak ja się cieszę, że dla mnie prawie wszystkie buty są wygodne. Dziś śmigam w japonkach tamaris, mogłabym iść w nich na pielgrzymkę, gdybym chodziła.
      Nówki sztuki, wrzucone do garderoby i zapomnianewink
      • segregatorwpaski Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 22:23
        Zazdroszczę smile
    • casasingato Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 14:25
      Keen I Scholl. W tych się zwiedza/ło.
      Łażenie całodniowe to taki miejski trekking. Coś za coś.
    • shmu Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 14:30
      Timberland. Wygodne i skórzane.
      • shmu Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 14:35
        Model malibu waves, ja mam karmelowy
      • segregatorwpaski Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 22:30
        Wyglądają na wygodne, mam już nawet jedne timberlandy - sandały ale na obcasie i fakt, wygodne są bardzo. Tylko ten biały pasek... no jakoś nie do końca mi pasuje.
        • shmu Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 23:07
          A wiesz, że nawet tego paska nie zauważyłam? W każdym razie teraz na pewno nie jest już biały smile
          • segregatorwpaski Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 11:57
            big_grin
    • sol_13 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 14:36
      Kupiłam niedawno Clarksy model Bay Rosa, wydają się wygodne jak na razie.
      • quilte Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 15:21
        Bardzo ładne te Bay Rosy. A podeszwa nie za cienka?
        • sol_13 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 19:57
          Nie, jest ok i bardzo miękkie w środku.
      • segregatorwpaski Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 22:27
        O!
        Podobają mi się bardzo!
        Ale... nie ma mojego rozmiaru sad
        Właśnie czegoś takiego szukam.
        • onewoman Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 13:28
          Przez was zamówiłam te clarksy, białe. Będą pasowały do niedawno kupionych jasnych spodni.
      • araceli Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 16:11
        sol_13 napisała:
        > Kupiłam niedawno Clarksy model Bay Rosa, wydają się wygodne jak na razie.

Cienutka i płaska podeszwa na długie zwiedzanie się nie nada.
    • kora.bez.loginu Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 16:18
      Ja mam Ryłko relax bodajże, na małym koturnie, miejskie sandały do całodniowego chodzenia. Poluję też na wyprzedaż na eobuwiu na sandały dr Brinkmann: korkowa podeszwa lekki koturn, mierzyłam jedne i super, tylko kolor nie ten
    • landora Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 19:48
      Ja mam do takich celów sandały Merell.
    • joana.mz Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 22:55
      Polecam sandały turystyczne z Decathlon, nie są ze skóry, tylko z jakiejś mocnej tkaniny. niecałe 100zł mnie kosztowały jakieś 2-3 lata temu.
    • zurekgirl Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 13.06.21, 23:26
      Kupilam w tkmaxxie podrobe Birkenstockow, cale ze skory, nie tak mocno wyprofilowane i do tego maja miekka podeszwe, znaczy pod wysciolke wsadzili memory foam. Kupilam wczoraj, dzis w nich przeszlam 10 km w upale. Nie mam zadnych obtarc, po nowych Birko wlasnie probowalabym ratowac stopy. Lubie tez sandalki Hotter, choc niektore wzory babcine, Clarksy (skora sie rozciaga, wygodne, ale po miesiacu noszenia sa jakby za duze) i Vionic.
    • segregatorwpaski Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 12:02
      A ma któraś może merell sandpur rose convert?
      Tekst linku
      Zadowolona?
      • purchawka2020 Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 12:05
        Mam kolejne merrelle - bardzo podobna konstrukacja tylko nieco inny rozkład pasków.
        Bardzo polecam w postach wyżej.
        • segregatorwpaski Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 12:08
          Fakt, a jak z rozmiarem, w okolicach akurat nie ma mojego, musiałabym zamówić (ew zwrócić, to też nie byłby problem), taka typowa rozmiarówka?
    • primula.alpicola Re: Wygodne sandały do chodzenia/zwiedzania? 14.06.21, 13:17
      Kupiłam właśnie sandały Lasocki, super wygodne, przetestowane na całodziennym chodzeniu po mieście.
      WI16-DOROTHY-01

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka