Dodaj do ulubionych

Niskie stopy będą jak franki

13.06.21, 19:32
Wszyscy znamy cwaniaków zwanych frankowiczami którzy uważali się za super cwaniaków bo biorąc kredyt we frankach placili dużo niższe raty. Nagle kiedy frank podrożał to zaczęli się kreować na pokrzywdzone bidulki które bezrozumnie podpisywały co im podsuwano.
Czy za chwilę nie będzie podobnie z tymi, którzy teraz biorą kredyty bo stopy % są bardzo niskie. Za jakiś czas na pewno pójdą do góry. Czy wtedy kiedy raty kredytów wzrosną to nie pojawi się kolejna grupa cwaniaków która zacznie twierdzić, że nikt im nie powiedział że stopy procentowe mogą wzrosnąć.
Mam nadzieje, że nikt się przed nimi nie ugnie i im nie pomoże. Bo tak jak tych płaczących frankowiczów to będę ich uważać za oszustów i złodziei.
Obserwuj wątek
    • welcome_back Re: Niskie stopy będą jak franki 13.06.21, 20:24
      Wiesz, kiedy po raz pierwszy usłyszałam, żeby brać kredyt, bo już taniej nie będzie? W 2013, przy poprzednim kredycie. Nie twierdzę, że podwyżka stóp się nie wydarzy, bo pewnie one w końcu pójdą w górę, ale po tylu latach słuchania o ryzyku, a to walutowym, a to procentowym, przy klauzulach, które każą bankom podawać koszty nawet przy oprocentowaniu, które ostatni raz było pewnie ze 20 lat temu, jeśli ktoś uzna się za ofiarę spisku kogokolwiek, bo mu rata wzrosła o 50zł, to znaczy, że jest takim kretynem, że do sądu nie trafi.
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Niskie stopy będą jak franki 13.06.21, 22:45
        No powiem ci, że bralam kredyt w zł. w 2008 r. w styczniu - moja rata wówczas wynosiła około 2200 zł, mam raty równe. Obecnie płacę 1860 zł. raty,
        A w 2009 r. przez pół roku płaciłam prawie 2700 zł (i wtedy forum pisało, że ten kto hral w zł przegrał życie) - nie to nie jest o 50 zł więcej, tylko 9 stów.
        Jak będzie takie bum jak 2009 r., to ludzie zaczną tracić mieszkania i domy.
    • riki_i Re: Niskie stopy będą jak franki 13.06.21, 20:41
      lajtova napisał(a):

> Wszyscy znamy cwaniaków zwanych frankowiczami którzy uważali się za super cwani
      > aków bo biorąc kredyt we frankach placili dużo niższe raty. Nagle kiedy frank p
      > odrożał to zaczęli się kreować na pokrzywdzone bidulki które bezrozumnie podpis
      > ywały co im podsuwano.
      > Czy za chwilę nie będzie podobnie z tymi, którzy teraz biorą kredyty bo stopy %
      > są bardzo niskie. Za jakiś czas na pewno pójdą do góry. Czy wtedy kiedy raty k
      > redytów wzrosną to nie pojawi się kolejna grupa cwaniaków która zacznie twierdz
      > ić, że nikt im nie powiedział że stopy procentowe mogą wzrosnąć.
      > Mam nadzieje, że nikt się przed nimi nie ugnie i im nie pomoże. Bo tak jak tych
      > płaczących frankowiczów to będę ich uważać za oszustów i złodziei.

Mam nadzieję, że ta wypowiedź to zamierzona humoreska.

• feiticeira Re: Niskie stopy będą jak franki 13.06.21, 22:49
      Bo żeby brać kredyt to niestety trzeba się na tym znać. Przede wszystkim zdawać sobie sprawę z roli marży w oprocentowaniu kredytu.
      Poza tym jak brałam kredyt 6 lat temu, to dostałam rozpiskę, gdzie było wyliczone, ile wyniesie moja rata jeśli oprocentowanie wzrośnie, nie pamiętam dokładnie jakie to były wartości, ale były trzy tabelki, z których ostatnia, z największą podwyżką, wyglądała zatrważająco wink Musiałam podpisać, że się z nimi zapoznałam, więc nie mogę mówić, że nie wiedziałam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka