Dodaj do ulubionych

Geoportal, kto się zna?

14.06.21, 10:19
jest sobie działka rolna, właściciel twierdzi że budynek jest postawiony na pozwolenie, czy w takiej sytuacji byłby narysowany na geoportalu? bo nic nie widać na tej działce. na działkach obok są czerwone kratki czyli budynki ale chyba gospodarcze.
Obserwuj wątek
  • thea19 Re: Geoportal, kto się zna? 14.06.21, 10:31
   chcesz to kupić? to niech pokaże pozwolenie i tyle. Geoportal nie jest na bieżąco aktualizowany. U mnie na działce wciąż istnieją obrysy budynków, które 2 lata zostały wyburzone (z drogą formalna), chociaż zdjęcia satelitarne z zeszłego roku. Pomylona jest też numeracja budynków sąsiadów.
  • alpepe Re: Geoportal, kto się zna? 14.06.21, 10:36
   Na geoportalu są wyrysy tego, co w rzeczywistości. Mój stryj żyje od 40 lat w budynkach gospodarczych tak oficjalnie, ale jak popatrzysz na dom, to widzisz najzwyczajnieszy w świecie dom. Po prostu go nie zgłosił chyba. I na geoportalu widzę obrys budynku, ale oczywiście nie ma tam żadnych informacji, czy to budynek gospodarczy czy mieszkalny. Właściciel powinien ci pokazać dokumentację.
  • sylwia_gazeta_82 Re: Geoportal, kto się zna? 14.06.21, 11:03
   Najlepiej pozwolenie na użytkowanie budynku albo wypis z rejestru gruntów i budynków.
   I jeszcze upewnić się w odpowiednim Starostwie w Wydziale Architektury jakie dokumenty stanowią potwierdzenie że jest to legalny budynek przy ewentualnym pozwoleniu na budowę (szczególnie w przypadku planowanej rozbudowy). Geoportal to tylko źródło pomocnicze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka