Dodaj do ulubionych

Tatry/dzieci/kwarantanna

14.06.21, 13:43
Jak rozwiązujecie kwestię wyjazdów zagranicznych z dziećmi? Doczytałam dziś, że obowiązek kwarantanny/testu przy powrocie do Polski nie zostanie zniesiony do końca wakacji.
Miałam w planach jednodniowy wypad na słowacką stronę Tatr z małolatem. Czy naprawdę równa się to konieczności wykonania testu po przekroczeniu granicy? Orientujecie się czy wszystkie wjazdy autem prywatnym są kontrolowane?
Obserwuj wątek
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 14:01
      Poczytaj, pobyt 24 albo nawet 48h w Czechach czy Słowacji nie jest liczony jako wyjazd zagraniczny.
      Po górach możesz sobie chodzić.
      Na fb na grupach "górskich" dużo takich wpisów.
      • himalaje_optymizmu Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 14:35
        no właśnie na tychże grupach jest mowa o konieczności wykonania testu przy powrocie do PL, bo z wjazdem na Słowację nie ma kłopotu. I nie ma chyba znaczenia czy to jednodniowa wycieczka
    • jehanette Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 14:08
      Samochodem wirusa nie przywozisz, tylko transportem zbiorowym.\
      Nie pytaj jaki w tym sens.
    • slonko1335 Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 14:45
      Ten sam problem u nad tylko z syjazdem do Niemiec. Coz konteole sa wyrywkowe wiec mozna liczyc na lut szczesciawink no i od dzieci do lat 12 nie będą wymagać testu.
      • himalaje_optymizmu Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 15:47
        moje jest >12, mam w planie wycieczkę do Berlina z córką i tu już zaryzykuję, ponieważ ewentualną kwarantannę odbędzie w domu
        W przypadku wypadu górskiego, ewentualna kwarantanna w Zakopanem, co mi trochę nie pasuje wink
        • slonko1335 Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 15:50
          My też chcemy wyskoczyć. Najwyżej zrobimy test jak się kontrola trafi. Trudno 2 środki w plecy będzie. Moi też powyżej 12.
            2 stowki
        • slonko1335 Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 15:52
          Acha biorąc pod uwagę Berlin sprawdź gdzie można wejść bez szczepienia bo są ograniczenia. Cześć Niemiec do sklepów innych niż spożywcze bez testu nie wpuszcza czy knajpy podobno.
      • annajustyna Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 15:50
        A czy to dotyczy też osób zaszczepionych? Z certyfikatem? Przecież Niemcy turystów z Polski nie testują.
          Nie dotyczy z paszportem covidowym
          • annajustyna Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 16:10
            Uff, to dobrze. Ok, dzieci poniżej 12 lat mieć go nie mogą, ale córka przyzwyczajona, bo w szkole ją testują co dwa dni.
            • annajustyna Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 16:11
              Nie mogą go mieć
            • slonko1335 Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 16:16
              Dzieci poniżej 12 lat mają być zwolnione podobno.
    • strumien_swiadomosci Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 15:26
      Tak tylko powiem, że po powrocie z Chorwacji (wyjazd samochodem) nie miałam wbitej kwarantanny, więc nie robiłam testów. Na szczęście nie mamy jeszcze czipów podających lokalizację do Sanepidu, więc skąd oni mają wiedzieć, że byłaś gdzieś za granicą? wink
      • himalaje_optymizmu Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 15:41
        Bo może mnie spotkać tzw wyrywkowa kontrola sanitarna na granicy. Wydaje mi się to absurdem, ale nigdzie nie doczytałam, żeby był wyjątek dla wypadów jednodniowych. I jednodniowy wypad na słowacką stronę skończy się testowaniem dzieciaka, a mam schizę że te antygenowe testy lubią dawać wyniki takie jak chcą wink a nie uśmiecha mi się przedłużenie pobytu w Zakopcu z powodu fejkowej kwarantanny potomka
        Chyba odpuścimy tą Słowację. A szkoda.
        • profes79 Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 19:12
          Pozytywny wynik testu antygenowego jest potwierdzany testem pcr.
    • savignonblanc Re: Tatry/dzieci/kwarantanna 14.06.21, 16:39
      A w jaki sposób niby maja sprawdzić ile za ta granica byłam skoro nie wiedza kiedy wyjechałam?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka