Dodaj do ulubionych

W czwartek bombelek ma szczepinie

14.06.21, 23:28
A ja zaczelam mieć wątpliwości. Może jednak nie szczepić??? Syn Przechorował covid 2 miesiące temu, może poczekać? Lekarka mówi, żeby szczepić. Podajcie argumenty za. W Niemczech np nie szczepią nastolatków ...
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 05:09
      Niemiecka Stała Komisja Ds. Szczepień (Stiko) nie będzie na razie zalecać szerokiego podawania dzieciom szczepionki przeciwko koronawirusowi. Poinformował o tym w telewizji ZDF przewodniczący Komisji Thomas Mertens.

Jego zdaniem nie ma jeszcze wystarczających danych na temat przebiegu zachorowań na COVID-19 u dzieci, które pozwoliłyby rozważyć wszelkie argumenty za i przeciw ogólnym szczepieniom.

Dlatego w najnowszym dokumencie Stiko, który ma zostać opublikowany w najbliższych dniach, nie należy spodziewać się generalnego zalecenia podawania szczepionki najmłodszym. Wszystko wskazuje na to, że zalecane będzie jedynie szczepienie dzieci szczególnie narażonych na ciężki przebieg COVIDU, na przykład tych z chorobami współistniejącymi.

Mertens zaznaczył, że w Niemczech będzie można szczepić dzieci, które nie są szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby, jeśli życzą sobie tego rodzice. To jednak coś innego niż generalne zalecenie szczepienia wszystkich dzieci.
    • iwoniaw Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 08:09
      paskap napisała:

Lekarka mówi, żeby szczepić. Podajcie argumenty za

Aha. 😂😂😂

Męczące te wasze "ja tylko pytam". Jak zapomniałaś lekarki zapytać o argumenty za, wyszukiwarki też nie potrafisz obsłużyć, to może do znachora idź po poradę?
    • saszanasza Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 08:39
      Ej weź, wykształcona lekarka mówi ci żeby szczepić a ty się pytasz obcych bab, w większości nie będących medykami czy szczepić. A jak ci 3 takie osoby napiszą żeby nie szczepić, to co zrobisz. 3 osoby vs 1 lekarka?
      Masz obawy, skonsultuj się z innym lekarzem i jeszcze innym ale na boga nie pytaj ludzi z forum. Właśnie dzięki takim „opiniom” mamy fakenewsy, dezinformację i gównowiedzę.
      Jak ci dziecko zachoruje na zapalenie płuc albo będzie wymagało operacji też bedziesz potwierdzenia szukała na forum, żeby dać antybiotyk, czy po prostu dasz. Antybiotyki też „szkodzą” a każda operacja, nawet na najlepszym sprawdzonym sprzęcie niesie ze sobą ryzyko.
        • sumire Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 11:52
          alessa28 napisała:

> A ty babo jesteś medykiem? A wszystkie szczekaczki broniące szczepień własną pi
          > ersią, kim są?
          > Laureatkami Nobla czy zwykłymi babami z internetu, z jakimś marnym wykształceni
          > em po wyższej szkole gotowania na gazie?

A tobie już się udało te studia skończyć czy nadal żyjesz z pracy swojego dzieciaka?...

> Dzięki takim jak ty, mamy za to coraz mniej szczepień.
          > Agresja połączona z totalna ignorancja plus przekonanie o własnej nieomylności.
          > Na deser wyprany mózg.

Niezmiernie fascynują mnie ludzie, którzy w jednym wpisie potrafią nazwać kogoś szczekaczką i babą z marnym wykształceniem (oraz wypranym mózgiem), oraz zarzucić innym agresję big_grin
          Twoje wpisy nadają się jak złoto do wątku obok, w którym koleżanka antyszczepka ubolewa nad agresją zwolenników szczepień, w tym samym zdaniu nazywając ich faszystami.
    • mia_mia Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 08:48
      W wielu krajach nie szczepi się nastolatków, bo ich roczniki nie zostały jeszcze uwolnione, a akurat w Niemczech do końca wakacji mają wystartować szczepienia w grupie 12-15, więc nie rozpowszechniaj zmanipulowanych informacji.
      • astomi25 Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 16.06.21, 12:14
        Nieprawda mia.
        Nadal jest mowa o tym, zeby szczepic dzieci z obciazeniami. Bo szczepienia jako takie juz wystartowaly, znane nam dzieci z ZD juz po szczepieniu sa.
        Np nasz pediatra w ogole nie dostal szczepionek, a i tak priorytet maja dzieci u chorobami towarzyszacymi. Moja zdrowa 12 latka moze zalapalaby sie na koniec roku ( gdybysmy chcieli ja szczepic - nie chcemy)
    • makurokurosek Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 10:11
      Ciekawi mnie czemu została usunięta moja wiadomość, o tym że podawaniu tych szczepionek otwarcie zaczęli sprzeciwiać się polscy lekarze. Otwarcie się już mówi o tym, że jest to eksperyment o nieznanych skutkach długoterminowych

Cóż za cenzura
      • pasquda77 Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 10:16
        makurokurosek napisała:

> Ciekawi mnie czemu została usunięta moja wiadomość, o tym że podawaniu tych szc
        > zepionek otwarcie zaczęli sprzeciwiać się polscy lekarze. Otwarcie się już mówi
        > o tym, że jest to eksperyment o nieznanych skutkach długoterminowych
        >
        > Cóż za cenzura
        Współczuję wyboru autorytetów medycznych 🤦
        Nasz pediatra i kardiolog dziecięcy mówią zgodnie zdecydowanym tonem SZCZEPIĆ gdy pytałam o mojego 16 latka, czekamy na drugą dawkę 😝
        • makurokurosek Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 10:22
          www.youtube.com/watch?v=efdoS90PRSI

Ci ludzie to doktorzy, profesorowie nauk medycznych. Skoro otwarcie mówią, że jest to eksperyment, a długoterminowe skutki uboczne nie są znane jak i trudne do przewidzenia to wybacz ale nie mam powodu im nie wierzyć, zwłaszcza że nawet w Polsce odnotowano sporo zgonów poszczepiennych, nie mówiąc już o innych NOPach.
          • pasquda77 Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 10:28
            makurokurosek napisała:

> www.youtube.com/watch?v=efdoS90PRSI
            >
            > Ci ludzie to doktorzy, profesorowie nauk medycznych. Skoro otwarcie mówią, że j
            > est to eksperyment, a długoterminowe skutki uboczne nie są znane jak i trudne
            > do przewidzenia to wybacz ale nie mam powodu im nie wierzyć, zwłaszcza że nawe
            > t w Polsce odnotowano sporo zgonów poszczepiennych, nie mówiąc już o innych NO
            > Pach.
            Japierdole, weź się kobieto nie ośmieszają z tymi pseudo lekarzami.
            Masz, poczytaj co fachowiec mówi o tej konferencji i nie rób z siebie idiotki w internecie

www.facebook.com/102990628638982/posts/122095483395163/
            • myslozbrodniarka Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 10:50
              Odniosę się do jednego fragmentu wypowiedzi pani prof. Szuster Ciesielskiej

"✔ Czy to naprawdę mówią lekarze i naukowcy? Czy nie wiedzą, iż w organizmie człowieka nie ma enzymu odwrotnej transkryptazy? "

Pani kłamie albo jest niedouczona.
              Otóż są retrotranspozony genomu, również ludzkiego, tzw geny skaczące. Używają one odwrotnej transkryptazy.
            • makurokurosek Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 11:11
              Rozumiem, że według ciebie przypadków zgonów po podaniu tej szczepionki nie ma, przypadków zakrzepic również nie ma. Ta 18 latka która zmarła po szczepieniu jest fikcyjna i wogóle wszystko co stawia pod znakiem zapytania bezpieczność tych szczepionek jest jedną fikcja.
              Tylko wybacz dzieci nie sa fikcyjne ani wirtualne, tylko nasze
              • nikki30 Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 12:03
                >Rozumiem, że według ciebie przypadków zgonów po podaniu tej szczepionki nie ma, przypadków >zakrzepic również nie ma.

Tu masz pełne dane nt. zgonów.
                www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Szczepienia/Jaki-odsetek-zaszczepionych-zmarl-z-powodu-COVID-19-Sa-najnowsze-dane,221965,1018.html
                oko.press/3744-osob-zaszczepionych-na-covid-zmarlo-na-covid-to-duzo-czy-malo/
                www.gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne
                >Tylko wybacz dzieci nie sa fikcyjne ani wirtualne, tylko nasze
                większe szanse ma twoje dziecko na powikłania po chorobie niż po szczepieniu. Mój syn jak się okazało ma problemy neurologiczne po covid oraz zmniejszoną wydolność płuc. Przechodził covid bezobjawowo. Już się mówi w Chinach o tym, że 30 % młodych mężczyzn po przejściu zakażenia może być bezpłodna, bo jednym z objawów covid było zapalenie jąder.
                • saszanasza Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 13:13
                  nikki30 napisała:

> >Rozumiem, że według ciebie przypadków zgonów po podaniu tej szczepionki ni
                  > e ma, przypadków >zakrzepic również nie ma.
                  >
                  > Już się mówi w Chinach o tym, że 30
                  > % młodych mężczyzn po przejściu zakażenia może być bezpłodna, bo jednym z obja
                  > wów covid było zapalenie jąder.
                  >
                  >
                  Nie tylko w Chinach zaczynają o tym mówić. Wywiad z prof. Ciesielską. Jesem ciekawa wyników badań.

l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.tokfm.pl%2FTokfm%2F7%2C171710%2C27182723%2Cczy-istnieje-jakikolwiek-zwiazek-miedzy-nieplodnoscia-a-szczepionkami.html&h=AT36z0m-YHfI0ArtVX_VnFp7xuisTSdHEyRLMFo1ELtnBWXE31FvOIo-YMCqBHX0qiOkhjpYSgK_6kC4PB4Miz1ThGZS9YTFVOjdWFDliGWghDSQz3jDLXo35BXDdPQ&s=1
          • hanusinamama Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 11:24
            A ty patrzyłaś kto sie tam wypowiada ??Jedna Pani twierdzi, ze teraz dopiero robią badania kliniczne szczepionki, jak ja dopuscili to była bez badań...ale w sumie mnie to nie dziwi. Pracowałam na UniMed w Łodzi i serio nie kazdy student medycyny nadaje sie do tego zawodu
              • hanusinamama Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 11:55
                Tak a o odwrotnej transkryptazie słyszałas i ci nie zgrzytało?? A o tym, ze to terapia genowa?? Ja to sobie az cofnełam bo uznałam, ze mi sie chyba przesłyszało.Jak leciało kolejne kocopoły to oczy miałam jak 5 zł. A jak doszli do swojego guru Zielinskiego (genetyka roślin któremu szajba na stare lata odwaliła) to wszystko stało się jasne. Wez ty dziewczyno poczytaj te wywody Zielińskiego...ja rozumiem, ze on jest specjalista od kosodrzewiny ale jakies tam pojęcie z genetyki zwierzat chyba powinien mieć...a nie ma żadnego.
              • nikki30 Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 12:07
                >Jak ją dopuścili na pewno nie było badań klinicznych przeprowadzonych na dzieciach.

Jak to nie było? Głupoty opowiadasz...
                www.pfizer.com.pl/o-firmie/press-room/pfizer-biontech-oglosily-pozytywne-wyniki-najwazniejszych-badan-dotyczacych-szczepien
          • memphis90 Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 14:51
            Jeśli ci państwo twierdzą, że "dokonala się redefinicja słowa szczepionka" to znaczy, że mają koszmarne braki w wiedzy podstawowej. No to sprawdźmy...

W sumie czemu się dziwic:
            Prof Lisiecka Opalko - kierownik Katedry i Zakładu Propedeutyki i Fizykodiagnostyki Stomatologicznej
            Swoją "wiedzę " opiera na wypowiedziach skompromitowanego prof Zielinskiego
            Sienkiewicz - lekarz rehabilitacji (?)
            Gierszewska - lekarz, specjalizacja nie podana
            Halat - epidemiolog
            Klimczewski - ekspert analiz demograficznych

Czyli o szczepieniach wypowiada się dentysta zainspirowany panem genetykiem roslin, ekspert analiz i kilku lekarzy, którym apteka nie wydała leku na półpasiec...
      • fibi00 Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 10:17
        makurokurosek napisała:

> Ciekawi mnie czemu została usunięta moja wiadomość, o tym że podawaniu tych szc
        > zepionek otwarcie zaczęli sprzeciwiać się polscy lekarze. Otwarcie się już mówi
        > o tym, że jest to eksperyment o nieznanych skutkach długoterminowych
        >
        > Cóż za cenzura

Moja znajoma nie szczepi się bo 3 bliskich medyków zdecydowanie jej to odradziło, mówiąc dokładnie to samo, że jest to eksperyment o nieznanych skutkach długoterminowych.
      • memphis90 Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 14:36
        >podawaniu tych szczepionek otwarcie zaczęli >sprzeciwiać się polscy lekarze. Otwarcie się >już mówi o tym, że jest to eksperyment o ¦
        >nieznanych skutkach długoterminowych

Bo to kłamstwo. Nawet się nie wysilasz, żeby wyjść poza utarte hasełka.
          • pasquda77 Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 10:46
            bigzaganiacz napisał(a):

> To noe moja opinia tylko "naukowcow" i mam do nich zaufanie
            No właśnie "naukowców" 😂😂😂

Ja mam zaufanie do ludzi, którzy od lat kształcą się i pracują w tym temacie- do wakcynologów, immunologów i wirusologów+ lekarzy, którzy znają mnie i moje dziecko.Opinie "naukowców" są mi całkowicie obojętne, a ty wierz i słuchaj kogo tylko chcesz, twoje zdrowie zwisa mi i powiewa 🤗
            • bigzaganiacz Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 10:57
              No i ok to opinia Cleveland Clinic is a nonprofit American academic medical center based in Cleveland, Ohio
              Szczegolnie ciekawa jest nonprofit czesc a ty wierz swoim wyksztalconym lekarzom ktorzy znaja twoje dziecko twoje zdrowie rowniez mi powiewa
              • antonina.n Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 15:30
                Polecam artykuły, wywiady lub choćby Twittera prof. Wojciecha Szczeklika, świetnego lekarza, który obecnie zajmuje się badaniami nad szczepionką. Jego zdaniem obecne badania wskazują, ze jedna dawka dla ozdrowiencow daje świetne rezultaty, dlatego ozdrowiency powinni się szczepić jedną dawką, a resztą dzielić się z krajami (np. Indiami), w których z powodu biedy, koronawirus zbiera ogromne śmiertelne żniwo.

Mam do prof Szczeklika ogromne zaufanie. Jest lekarzem i naukowcem z powolania i cenionym specjalistą.

Polecam, można się wiele dowiedzieć .
                • antonina.n Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 15:35
                  Czytałam jego artykuł z grudnia zeszłego roku - pisał w nim WTEDY, ze szczepionki nie poleca się kobietom w ciąży, karmiącym, bo dopiero ruszają badania nad tą grupą. I ze szczepionka jest bezpieczna dla młodzieży powyżej 16rż, bo poniżej nie ma jeszcze badań, a trzeba czekać na ich wyniki.

To było pół roku temu, wiec takie badania już pewnie były. Może ktoś z was zna/czytał jego obecną opinie na ten temat - nie mam teraz czasu szukać, a myśle że warto zapoznać się z jego opinią.
                  • antonina.n Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 15:51
                    No taka jest jego opinia. Zapewne bez rozkmin i racji biznesowych czy politycznych, a z punktu widzenia naukowca i lekarza. W Krakowie Szczeklik (podobnie jak kiedyś jego ojciec) jest niezwykle cenionym lekarzem i, mam wrażenie, zupełnie nie zajmują go inne racje niż racje medyczne. Miałam kiedyś przyjemność go poznać i każdemu życzę trafić na takiego lekarza.

Dla mnie natomiast najistotniejsze w jego wypowiedzi było to, że po pierwszej dawce i covidzie jestem jak po dwóch. .
                    • akacja06 Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 16.06.21, 00:52
                      antonina.n napisała:

> No taka jest jego opinia. Zapewne bez rozkmin i racji biznesowych czy polityczn
                      > ych, a z punktu widzenia naukowca i lekarza. W Krakowie Szczeklik (podobnie jak
                      > kiedyś jego ojciec) jest niezwykle cenionym lekarzem i, mam wrażenie, zupełnie
                      > nie zajmują go inne racje niż racje medyczne. Miałam kiedyś przyjemność go poz
                      > nać i każdemu życzę trafić na takiego lekarza.
                      >
                      > Dla mnie natomiast najistotniejsze w jego wypowiedzi było to, że po pierwszej d
                      > awce i covidzie jestem jak po dwóch. .

Tak jest w Kanadzie,ozdrowiency otrzymaja tylko jedna dawke.
    • saszanasza Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 12:07
      makurokurosek napisała:

> Ciekawi mnie co w poniższej wypowiedzi zasłużyło na wykasowanie. Dziękuję sasza
      > na, dzięki tobie ta wypowiedz na zginęła i świadczy o cenzurze na forum
      >
      > "> Dla mnie wystarczającym argumentem przeciwko temu szczepieniu są zgodny
      > poszcze
      > > pienne, których w samej Polsce jest dość dużo. To jest jedyna szczepionka
      > , któr
      > > ej przyjęcie grozi śmiercią."

W sumie powinno zostać, jako przejaw skrajnego braku wiedzy.
        • saszanasza Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 12:17
          makurokurosek napisała:

> Czyżbyś negowała dane Ministerstwa o zgonach po podaniu szczepionek?, W obecnej
          > chwili to już niemal 100 osób
          > www.gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne

Ale moment bo widzę że kiedy ci pasuje podajesz linki rządowe a kiedy nie inne. Przejrzyj proszę fora antyszczepionkowe. Wiesz ile zatajonych zgonów tam jest?
          • saszanasza Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 12:24
            O i tu na stronie rządowej mamy zgon na tężec! o rany! ludzie umierają też od szczepionki na tężec!
            szczepienia.pzh.gov.pl/ofiary-tezca-na-ukrainie-5-zachorowan-jeden-zgon/

o a tu coś pisza o zgonach na odrę!

www.publichealth.hscni.net/sites/default/files/Immunisation%20for%20babies%20just%20after%20first%20birthday_Polish_FINAL.pdf
            Jezus maria! Ludzie umierają po szczepieniach! Tak więc zasadniczo twoja teza jakoby żadna szczepionka nie wywoływała zgonów jest kłamstwem.
                • makurokurosek Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 14:09
                  Wiec pozwól innym też dokonać samodzielnego wyboru dotyczącego tego szczepienia, nie neguj oficjalnych danych o NOPach i zgonach, nie wyśmiewaj tych którzy decydują sie nie szczepić i przede wszystkim przestań nachalnie promować to szczepienie.
                  W tym wątku najlepiej widać jak bardzo to forum w obecnej chwili jest cenzurowane i nastawione na promocje szczepień. Wypowiedzi w których brak jakichkolwiek wulgaryzmów, brak działań zabronionych w regulaminie są kasowane tylko i wyłącznie dlatego że podają w wątpliwość bezpieczność szczepień przeciwko covid
                  • paskudek1 Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 14:12
                    Ale czym innym jest rzetelne informowanie a czym innym pisanie i powielanie bzdur jak ty to robisz. Powtarzanie WBREW NAUCE że mRNA ze szczepionki może zmodyfikować ludzkie DNA jest kompletną bzdurą a ty to ciągle powtarzasz
                    Sorry w dla mnie większym autorytetem jest profesor od szczepionek niż genetyk od drzewek
                  • saszanasza Re: W czwartek bombelek ma szczepinie 15.06.21, 18:03
                    makurokurosek napisała:

> Wiec pozwól innym też dokonać samodzielnego wyboru dotyczącego tego szczepienia
                    > , nie neguj oficjalnych danych o NOPach i zgonach, nie wyśmiewaj tych którzy de
                    > cydują sie nie szczepić i przede wszystkim przestań nachalnie promować to szcze
                    > pienie.

A ty nie neguj oficjalnych danych o śmierciach i powikłaniach po covidzie które występują znacznie częściej niż po szczepieniu.

> W tym wątku najlepiej widać jak bardzo to forum w obecnej chwili jest cenzurowa
                    > ne i nastawione na promocje szczepień. Wypowiedzi w których brak jakichkolwiek
                    > wulgaryzmów, brak działań zabronionych w regulaminie są kasowane tylko i wyłącz
                    > nie dlatego że podają w wątpliwość bezpieczność szczepień przeciwko covid