Dodaj do ulubionych

Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce

15.06.21, 18:09
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego to akurat piłka nożna jest polskim sportem narodowym?
Realia są takie, że polscy piłkarze NIGDY nic jak dotąd nie wygrali. Żadnego mistrzostwa, żadnej olimpiady, żadnej ligii.
W tylu innych dziedzinach odnosimy prawdziwe sukcesy, (na przykład w siatkówce), a jednak nie powodują one szaleństwa na taką skalę i narodowej histerii.
Dlaczego akurat piłka można???
Obserwuj wątek
    • mae224 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:12
      To wrażenie. Zapomniałaś o skokach narciarskich.
    • bywalec.hoteli Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:13
      Tez o tym pomyślałem. Akurat siatkówka wywołuje w Polsce trochę szaleństwa, na meczach jest fantastyczna atmosfera i doping (choć rodzinnie i spokojnie), to nasi piłkarze nozni już dawno utracili powód by być popularnymi w Polsce (ostatni sukces w 1992 a właściwie w 1982).

Ale może nasze piłkarki nożne są lepsze chociaż?
    • profes79 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:14
      Kazio Górski powinien teraz spuścić zza chmur nogę i sprzedać Ci solidnego kopa.
      • kocynder Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:19
        Myślę, że Górski raczej miałby chęć sprzedać kilka solidnych kopów zarówno obecnym działaczom jak i tej, pożal się Boże, reprezentacji...
      • triss_merigold6 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:19
        Żenujące jest przywoływanie pojedynczego sukcesu sprzed 40 lat.
        • bi_scotti Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:24
          triss_merigold6 napisała:

> Żenujące jest przywoływanie pojedynczego sukcesu sprzed 40 lat.

big_grin Mieszkam w miescie, ktorego ukochany hockey team zdobyl ostatni raz Stanley Cup w 1967 roku! Imagine big_grin A craziness kibicow i milosc do Maple Leafs nie slabnie, wrecz produkuje nastepne pokolenia. Jest to doprawdy zadziwiajace zjawisko - power of love tongue_out Cheers.
        • kadfael Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 21:01
          No nie. Nie pojedynczego. Dwa medale mistrzostw świata i trzy olimpijskie. Fakt, że dawno, dawno temu.
          Ale generalnie też kompletnie nie pojmuję fenomenu piłki nożnej. I to globalnie.
      • homohominilupus Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:22
        Ja w ogóle nie pojmuje fenomenu. Prymitywna rozrywka dla gawiedzi, w żadnym innym sporcie nie ma bandy kiboli o zakazanych gebach robiących rozpierduchę bo ich druzyna przegrała. Większość kopaczy wygląda jak brakujące ogniwo ewolucji. I kuzwa nawet z lodówki mi wyłażą, nie może mnie to gooofno mniej obchodzić a nazwiska Brzeczek i Sousa odmieniane przez wszystkie przypadki słyszę lub widze kilka razy dziennie na portalach informacyjnych 🤮
        • triss_merigold6 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:26
          Identycznie uważam. Patologia finansowo-układowa zaczyna się juz na poziomie jakichś drużyn młodzików fefnastej kategorii. Kibole to nie tylko ideolo i fanatyzm, to ciężkie biznesy.
        • heca7 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:14
          Zawsze po 5 minutach oglądania wyłączam z niesmakiem. Tyle wystarczy aby mieć dość odcharkiwania i spluwania flegmą na murawę, oglądania jak jeden z drugim wyjmuje sobie gacie z tyłka i drapie po jajach bo mu się w czasie gry źle ułożyły tongue_out
          • hosta_73 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 22:55
            O to, to!
          • krisdevalnor Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 23:54
            heca7 napisała:

> Zawsze po 5 minutach oglądania wyłączam z niesmakiem. Tyle wystarczy aby mieć d
            > ość odcharkiwania i spluwania flegmą na murawę, oglądania jak jeden z drugim wy
            > jmuje sobie gacie z tyłka i drapie po jajach bo mu się w czasie gry źle ułożyły
            > tongue_out
            >
            Swietnie opisane!
        • petronella Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:50
          Bardzo lubie to!
        • arthwen Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:50
          Mam to samo.
      • gaskama Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:19
        Ale wiesz, że są już pokolenia, którym Kazio Górski nic nie mówi?
      • hanusinamama Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:49
        Chyba jednak on by kopał po dupach kolejne reprezentacje występujące po nim..
    • lajtova Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:15
      Żeby być w zgodzie z prawdą to Polska zdobyła w igrzyskach w Monachium.
      A poza tym pelna zgoda. Polska piłka to zbiór dziadów.
    • alpepe Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:15
      Ale na WEMBLEY...
    • triss_merigold6 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:18
      - pradziadowie przekazali jako spadek kulturowy mit orłów Górskiego
      - to najtańszy sport do uprawiania rekreacyjnego na poziomie kilkulatków i niemal całosezonowo
      - kibicowanie jest idealnym pretekstem, żeby przez kilka tygodni pić browary i wrzeszczeć z kolegami, a jeszcze motyw patriotyczny lub lokalny jest
      - żywy jest mit chłopczyka z dzielni/slumsów, który szybko biegał i celnie kopał więc został zauważony i teraz zarabia miliony
      - były premier, elegancki i mówiący językami, lansował więc moda wyszła poza blokowiska i slumsy

Ogólnie to nie wiem, bo u mnie w rodzinie nie kibicował nikt, ani dziadek, ani ojciec, mój eks mąż też nie, partner nigdy się piłką nożną nie interesował, syn też ma wyrąbane i nigdy go nie ciągnęło.
      • triss_merigold6 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:22
        A, i jeszcze działacze. Działacze funkcjonują jak na filmie "Piłkarski poker", ustawki i bukmacherka to duży biznes z ogromnymi pieniędzmi. Zorganizowane kluby kibiców to też mega biznes na gadzetach w barwach i mniej legalne działania.
      • heca7 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:23
        I oczywiście w związku z nadchodzącymi meczami po raz tysięczny puszczono w tv Piłkarski Poker tongue_out
        • triss_merigold6 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:26
          Film jest dobrywink
          • heca7 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:17
            Momentami prawdziwy wink
            Uwielbiam Biedrzyńską w roli dawnej Wags na tym foteliku przed wiejską willą. I mówiącą po śląsku smile
    • heca7 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:20
      Nie oglądam, nie rozumiem fascynacji. Wiele lat temu polska reprezentacja grała w jakimś bardzo ważnym meczu. Ulice się w każdym razie wyludniły. Wyszłam w czasie meczu na spacer z dziećmi. Czułam się po apokalipsie zombie. Albo jak w Jestem Legendą wink Tylko ja i moje dzieci. Poza tym puste ulice i chodniki, żywego ducha...
      • bialeem Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:31
        Miałam to samo w jakimś sklepie wielkopowierzchniowym za czasów jak u nas było euro. Gdyby się ktoś interesował jednak, to dało się ogarnąć wynik za pomocą słuchania odgłosów z okien.
        • triss_merigold6 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:34
          Yyy... tak.
    • ewa_mama_jasia Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:20
      1974 i 1982. Masz rację, nie wygrali. Ale ucieszyli.
      • hanusinamama Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:54
        I od tego czasu dupa.
    • kaki11 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:25
      Przyznam, że jakis czas temu też o tym myślałam.
      No bo ok, mamy też dość popularne sporty takie jak siatkówka czy skoki narciarskie, ale jak prześledzimy ostatnie powiedzmy 20 lat to odnosimy tam sukcesy, zresztą ich popularność (na pewno skoków) wybuchła właśnie przez te sukcesy. A piłka nożna? tu sukcesów reprezentacyjnych nie mamy w ostatnich latach żadnych a popularność jakbyśmy co chwile wygrywali... może to jeszcze z czasów kiedy faktycznie ta narodowa reprezentacja stała na jakimś poziomie? a może to łączy się z byciem kibicem/fanem piłkarskim ogólnie. Na zasadzie nie można nie kibicować własnej reprezentacji na ważnych mistrzostwach skoro na co dzień ma się ulubiony klub piłkarski, ligę którą się śledzi i generalnie jest sie zainteresowanym piłką.
      • triss_merigold6 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:28
        Nie wiem, nie ogarniam. Myślę, że miałabym problem, żeby wytrzymać z mężem kibicem akurat piłkarskim.
        • kaki11 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:43
          mój mąż jest kibicem ale powiedziała bym umiarkowanym smile ma ulubiony klub który faktycznie go interesuje i tu stara się oglądać każdy mecz na ile ma możliwość, był nawet dwa razy na takim meczu na żywo, ale już do reszty podchodzi z dystansem - finały euro pewnie obejrzy ale już np. meczów reprezentacji niekoniecznie (pierwszego nie widział).
        • gulcia77 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:56
          U mnie syn jest piłkarzem. Ale nie mam problemu z tym, że znam się na snookerze i skokach, a piłka kopana jest mi obojętna. A chłop to w ogóle inna bajka - taekwondo, karate, judo.
        • homohominilupus Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:31
          O tak. Dzięki bogini moj tez nie jest kibicem i ma podobne zdanie nt tego shitu i medialnej histerii.
      • bywalec.hoteli Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:06
        Ale powiem Wam cos odnośnie siatkowki: grałem 15-20 lat temu jako młodzież i gram z młodzieżą. Dzisiejsza młodzież gra dużo, dużo lepiej niż młodzież wtedy. 20 latkowie są juz po wielu latach treningów w klubach uczniowskich i biją takich „oldbojow” jak ja pod względem techniki i umiejętności na głowę. Czyli sukcesy reprezentacyjne sięgające 2003 (kobiety) i 2006 (faceci) przełożyły się na wysoki poziom młodzieży w siatkówkę w ogóle.
        Nie orientuję się jak w skokach bo to sport niszowy. Ale myśle, ze w górskich miejscowościach również.
        Podejrzewam ze sukcesy lekkoatletów spowodowały ze biegamy itp.
        • kaki11 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 22:24
          Coś w tym na pewno jest, przecież sukcesy zawsze przekładają się na zainteresowanie, więc myślę, że z siatką było tak samo. Nawet w skokach się coś takiego obserwuje- jasne, że na wiele mniejszą skalę, ale wiele razy słyszałam wypowiedzi, że wielkie sukcesy Małysza zaowocowały większym zainteresowaniem treningami wśród młodych.
    • woman_in_love Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:29
      To fenomen całego świata.

Daje hołocie igrzyska, a nawet chleb: jeżeli któryś umie szybko biegać i kopać albo łapać piłkę.
    • leia33 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 18:57
      Ja też się zastanawiam. Tu, gdzie mieszkam wszyscy chłopcy trenują piłkę nożną. Zamknęło się kółko szachowe, klub gier planszowych, zajęcia sportowe typu koszykówka - nie było wystarczającej ilości chętnych. Czy ma dziecko predyspozycje, czy nie, czy chce, czy nie - ma grać, bo z tego jest kasa a ty będziesz drugim Lewandowskim. Mój syn jest jedynym chłopcem z klas szóstych, który trenuje street workaut i gra rekreacyjnie w tenisa .
      • melikles Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:17
        Tylko tenis? A polo, krykiet i pchnięcie kulą?
        • triss_merigold6 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:32
          Zazdrościsz? Mój od 9 lat trenuje karate w klubie, a z sezonowych sportów ogarnia narty, snowboard i jazdę konną wakacyjnie.
          • melikles Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:19
            Czego?
    • konsta-is-me Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:27
      A co cię tak w tym boli konkretnie ?
      I dlaczego musimy wygrywać każde zawody, żeby móc kibicować ?
      No wychodzi na to że to twój główny argument, w dodatku nieprawdziwy ...
      I ile lat może upłynąć od ostatniej wygranej żeby było dozwolone w Polsce zainteresowanie danym sportem?
      • hanusinamama Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:56
        Nie kazde ale jedne na dekade by sie przydało. I nie muszą wygrywać...wystarczy ze dojdą gdzieś wyżej.
      • 35wcieniu Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:57
        Nie no każde to nie, ale jakiekolwiek...

Przecież te żarty "mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor i już mozna zaczynać wakacje" są aż żenujące przez swoją dosłowną prawdziwość.
        Tak, wiem. Pół wieku temu... Wembley... Wiem. Wiem.

Mnie np. nic nie boli, tylko kasa pompowana w ten akurat sport w porównaniu z osiągnięciami oraz w porównaniu z warunkami, w których nieraz żyją i trenują utalentowani sportowcy innych dyscyplin jest absurdalna.
    • abecadlowa1 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:28
      Z tego samego powodu, dla którego na lekcjach historii nieudane powstania narodowe są chołubione jako największe osiągnięcie narodu polskiego. Ciągłe babranie się w porażce. Polska biegusiem na psychterapię!
      • triss_merigold6 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:33
        Ojezusie, masz rację, to się klei z kultem porażek.
      • leosia-wspaniala Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:45
        I serio sądzisz, że tak jest tylko w Polsce big_grin ?
        • princesswhitewolf Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 16.06.21, 00:56
          >I serio sądzisz, że tak jest tylko w Polsce big_grin ?

I w Europie wschodniej.
      • konsta-is-me Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:55
        A co w zamian za to ?
        Przecież o zwycięstwach czy jakichkolwiek sukcesach Polski nie wolno i nie wypada mówić.
        Niechby ktoś spróbował!
        No to chociaż napawajmy się byciem ofiarą, bo wtedy przynajmniej to się wpisuje w nasz narodowy charakter- możemy tylko przegrywać i być pokonanymi, wszak inaczej to grzech !
        • hanusinamama Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:57
          Wypada...ale powstanie jeżeli spowodowało jedynie hurtową smierć nie jest żadnym sukcesem.
        • triss_merigold6 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:05
          Hajsy na to idą, na te wszystkie klasy sportowe piłkarskie, orliki, szkółki z dofinansowaniem etc.
        • abecadlowa1 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:21
          konsta-is-me napisała:

> A co w zamian za to ?
          > Przecież o zwycięstwach czy jakichkolwiek sukcesach Polski nie wolno i nie wypa
          > da mówić.

Problem w tym, że dziedziny, w których Polacy są świetni i odnoszą sukcesy są dosyć ... niszowe: heavy metal i himalaizm zimowy.
          • abecadlowa1 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:50
            I jeszcze modelarstwo lotnicze.
          • konsta-is-me Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 23:19
            A jednak nie, mamy mnóstwo sukcesów, ale- jak widać NIE WOLNO o tym mówić .
            Nie wolno i kropka!

Zreszta nawet gdybyśmy zdobywali 5 Nobli co roku i 10 Oscarow, to i tak bysmy powiedzieli "Polska nic nie warta, nie mamy żadnych sukcesów, jesteśmy do d...-5 Oscarow?lewe, nic nie warte, bo z Polski- Nobel- phiii, pewnie niesłusznie i w ogóle jak zdobyty przez Polaka to g...wart" Itd, itp.
            Twój post najlepiej tego dowodzi .
            To jest nasz najgorsza i najpaskudniejsza cecha.
            • abecadlowa1 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 23:59
              konsta-is-me napisała:

> Twój post najlepiej tego dowodzi .
              > To jest nasz najgorsza i najpaskudniejsza cecha.

Czego mój post dowodzi? Że nie cenię Polski?
              Czytałam wszystkich polskich literackich noblistów. I wszystkich (prócz niestawnego Sienkiewicza) wysoko cenię. Jest mi bardzo niekomfortowo z myślą o tym, że Marii Skłodowskiej nie wolno było studiować w Polsce tylko z tego powodu, że nie była mężczyzną. Więc z tej przyczyny mam wątpliwości czy Polska powinna przypisywać sobie jej nobla i mówić "polska Noblistka".
              Himalaizm budzi moje silne pozytywne emocje. Z przykrością czytam dominujące na forach posty o tym, że himalizm "głupi i szkodliwy", choć na poziomie racjonalnym też wiem, że szkodliwy. Ale to przecież nasi ice wariors.
              Oprócz tego doceniam polskie wzornictwo przemysłowe, szkołę plakatu, filmy, muzykę. Moja rodzina słucha metalu i docenia Behemota, Decapitatet i innych. Przekazałam łobuzom te wartości estetyczne 😉.
              No i chciałabym przejechać się choć raz arinerą husarią.
              O jakich innych sukcesach myślisz? Bo przecież nie o papieżu-obrońcy pedofili-polaku.
              • konsta-is-me Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 16.06.21, 00:36
                "Marii Skłodowskiej nie wolno było studiować w Polsce tylko z tego powodu, że nie była mężczyzną"

Oj, zabłysnęłas...
                Szkoda tylko że Himalajami, nomen omen- głupoty...
                Podpowiem ci litościwe-zapomniałaś o zaborach, tak ?
                Zdanie które cytujesz ,jest ,według internetu zaczerpnięte z niemieckiego Spiegla.
                Co takiego jest w Polakach że słowo Polska jest trigerem dla wylewania sobie kubłów gnoju na głowę?
                Z uwielbieniem i uciecha.
                Ale wiesz że właśnie z tego jesteśmy znani?
                To jest nasz sukces- słynny polski masochizm- Polak się cieszy ,kiedy sam na siebie nas ..a, kiedy się wytwarza w samonienawisci, kiedy już się burza w "Polska jest najgorsza" .
                My byśmy byli potwornie nieszczęśliwi, gdybyśmy tak po prostu sobie żyli spokojnie, bez samobiczowania się , bez kompleksów .
                Taki Zgredek Europy .

• abecadlowa1 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 16.06.21, 00:49
                  Napisałam post o tym co polskiego cenię, a Ty dalej swoją mantrę o tym, że o Polsce nie wolno dobrze i tylko kubły gnoju na siebie wylewamy. Ślepaś czy natręctwa jakieś masz?
          • princesswhitewolf Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 16.06.21, 00:58
            >heavy metal i himalaizm zimowy.
            🤢
      • borsuczyca.klusek Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 21:07
        "Wszyscy politycy, dziennikarze
        Wszyscy policjanci, piłkarze
        Każda, każda ręka i noga
        Cały mój świat potrzebuje psychologa
        Cały mój kraj potrzebuje psychologa
        Cały mój świat, żeby stanąć na nogach"
    • araceli Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:35
      Marzenie o kasiorze i sławie?

Sport dla głupców.
      • taniarada Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:39
        araceli napisała:

> Marzenie o kasiorze i sławie?
        >
        > Sport dla głupców.
        >
        Mamy te samo zdanie .Możesz do mnie wpaść co pijesz?
    • taniarada Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:37
      Jaki sport narodowy? Ja uwielbiam siatkówkę ,żużel i kobiety .Do kogo się mogę dzisiaj przytulić .Stan cywilny obojętny .Czy z miasta ,czy ze wsi .Byle ładnie pachniała i 40 + maks .
    • klaramara33 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:47
      Właśnie też mnie ten sport niż kręci, wolę inne.
    • sumire Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:49
      Bo żyjemy dawnymi sukcesami, ot co. A poza tym to taka efektowna dziedzina - stadiony, tłumy, miliony, złote puchary.

A tymczasem nasza żeńska drużyna piłki nożnej wrąbała przeciwniczkom 5:0 i pies z kulawą nogą się o tym nie zająknął.
      • 35wcieniu Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 19:58
        Tak po prawdzie to one na euro nawet się nie dostały więc też się tym towarzyskim meczem aż tak nie pocoeszajmy... big_grin
        • sumire Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:06
          Ja się nie pocieszam, tylko napomykam.
    • ichi51e Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:00
      myśle ze jest to po prostu wielu facetom bliski bo każdy kopał gale z kumplami na placu za złomowiskiem....
      • taniarada Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:15
        ichi51e napisała:

> myśle ze jest to po prostu wielu facetom bliski bo każdy kopał gale z kumplami
        > na placu za złomowiskiem....
        >
        Trochę bujasz .Ja tam wolę z dziewczynami się pobawić .W klasę zagrać ,hola hop. Albo lalki ubierać i rozbierać .W pamiętniki się wpisywać .Gdzie tam w gałę z facetemi.Do tego spoconymi ohyda.
        • melikles Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:20
          A nie z braćmi ze zgromadzenia?
          • taniarada Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:29
            melikles napisał(a):

> A nie z braćmi ze zgromadzenia?
            >
            Przyjdzie czlowiek z pracy by się trochę rozluźnić a taki na czacie siedzi i się czai .Idź zobacz na forum religia tam twój księdz pisze o złym dotyku .Nie zapomnij byś na tym forum zamknął za sobą drzwi .
      • triss_merigold6 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:23
        Bo na zaproponowanie czegoś innego rodziców nie było stać albo nawet nie wiedzieli, że można.
        • taniarada Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:33
          triss_merigold6 napisała:

> Bo na zaproponowanie czegoś innego rodziców nie było stać albo nawet nie wiedzi
          > eli, że można.
          Bez przesady .Ja chodziłem na szachy .
    • chococaffe Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:25
      Biznes. Niewyobrażalnie wielki.
      • taniarada Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:32
        chococaffe napisała:

> Biznes. Niewyobrażalnie wielki.
        Biznes tak ,ale nie adekwatny do gry w reprze.Oglądaj mój Raków Częstochowa sensacja ligi i pucharu Polski.Jak chcesz się czegoś napić to wpadnij .U mnie gorąco 32 stopnie.
    • arabelax Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:37
      Ja nie moge zawsze pojac, jak to jest, ze kopacze pilki tyle kasy zarabiaja. To jest chore. A grają jak patalachy.
    • julita165 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:44
      Nie wiem. Wg mnie to mega nudny sport, do ogladania bo nie wiem jak z uprawianiem. Jakas grupka biega po boisku przez zdaje mi sie 90 minut, niewiele widac i nic ( 0:0 ) lub niewiele ( 0:1 ) z tego wynika. Mnie w kazdym razie dopiero wczoraj obilo sie o uszy ze jest jakies euro ale nie wiem gdzie, z kim itd.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 20:56
      Sport gdzie indywidualnie odnosisz medalowy sukces jest milion razy lepszy.
      Tutaj masz często ciężką prace calej drużyny i co, jeden się wybija, golll, golll, jaki piękny gollll!
      Pilka nożna jest okropna.
      Siatkówka jest sprawiedliwa z drużynowych.
      • chococaffe Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 21:03
        I rugby smile
    • nickbezznaczenia Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 21:12
      Z igrzyskami nie masz racji.
      Poza tym też nie rozumiem.
    • a23a23 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 23:10
      Ja nie rozumiem fenomenu (ale ja w ogóle oglądać sportu i kibicować nie lubię), ale kolega, który lubi oglądać PN (i się tym interesuje raczej na zasadzie - oglądam dobre mecze wybranych, dobrych drużyn) tłumaczył mi, że to po pierwsze gra zespołowa, więc interakcje między zawodnikami lepiej się ogląda niż konkurensje indywidualne. Na "dobrym" poziomie jest to po prostu widowiskowe, ma (podobno) elementy strategii i taktyki, wiele zależy od tego, co konkretny zawodnik umie i w jakim miejscu jest postawiony.
      Poza tym sporo facetów (jak nie prawie wszyscy) za młodego w piłkę grali, więc rozumieją o co w tym chodzi i każy może się powymądrzać, że on zrobiłby to inaczej i w ogóle to jak oni grają wink
      O wszystkim tym, co napisałam powyżej nie mam pojęcia, powtórzyłam za kolegą, więc jeżeli są w tym jakieś olbrzymie głupoty to niniejszym wszystkich znających się na rzeczy przepraszam.
      • volta2 Re: Fenomen kultu piłki nożnej w Polsce 15.06.21, 23:43
        kolega dobrze prawi, możesz mu polać

oczywiście, że piłka jest widowiskowa, jeśli jemateczka nie rozumie dlaczego, to musi zweryfikować swoje poglądy na temat swoich szerokich horyzontów.
        ps. mam trzech mężczyzn w domu i ani jednego kibica. no ale oni nic o horyzontach nie bredzą, więc można wybaczyć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka