Dodaj do ulubionych

Dzieci szukają pracy dla rodziców

16.06.21, 14:40
Wiele już było na tym forum śmiechu nad rodzicami, którzy szukają pracy dla dorosłych dzieci. A gdy dorosłe dzieci szukają pracy dla rodziców w wieku 50+? Ostatnio kilka takich ogłoszeń widziałam na FB i mam mieszane uczucia. Nie wiem, czy jako pracodawca chciałabym zatrudnić osobę, która nie potrafi sama w swoim imieniu zamieścić ogłoszenia. Nie chodzi tu o osoby z podstawowym wykształceniem.
Obserwuj wątek
  • asiairma Re: Dzieci szukają pracy dla rodziców 16.06.21, 14:58
   Nie każdy ma założonego Facebooka i raczej nie chodzi tu o pracę w stylu analityk danych czy główny księgowy, a coś bardziej dorywczego jak opieka czy sprzedaż w piekarni czy żabce. A młody ma dostęp i ma możliwości szerszego zasięgu. Nawet to nieźle świadczy o rodzinie, że chce udostępniać taką informację.
  • kaki11 Re: Dzieci szukają pracy dla rodziców 16.06.21, 16:44
   Np. kiedy moja mama szukała pracy (i gdyby szukała jej ponownie) to głównie ja jej pomagałam, tylko nie poprzez zamieszczanie ogłoszeń w Internecie (to dla mnie wgl. dziwny sposób szukania pracy) tylko stworzenie CV i rozsyłanie go do firm, ewentualnie podanie jej numeru kontaktowego, żeby sobie zadzwoniła.
   Tylko oczywiście, zależy jaka praca. Np. moja matka jest totalnie nieinternetowa więc by sobie nie poradziła, ale szukała prostej pracy na produkcji/w gastronomii więc jej posiadanie komputera miało zerowe znaczenie dla pracodawcy.
   A teraz pytanie jak na FB? Bo przypuszczam, że to coś w stylu "słyszał ktoś w okolicy o pracy typu X, bo mój tata z doświadczeniem szuka" no to spoko, nie oczekujmy od wszystkich 50+latków posiadania facebooka i obsługi komputera, a młody najczęściej ma większe zasięgi - wszyscy okoliczni znajomi którzy gdzieś pracują, mają znajomych mogą akurat wiedzieć o takim zapotrzebowaniu.
  • bialeem Re: Dzieci szukają pracy dla rodziców 16.06.21, 16:55
   Najskuteczniejszym sposobem znajdowania pracy w pewnych środowiskach są wici słane po znajomych. Tak się składa, że młodsi mają zapewne szersze grono potencjalnie szukających pracowników i współpracowników znajomych. Nie widzę w tym nic złego ani nawet niewłaściwego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka