Dodaj do ulubionych

Tatusiek! 🤬

20.06.21, 10:18
Wąska ruchliwa ulica (Sobieskiego, Gdańsk). Na chodniku rzeczony tatusiek. Obok, raczej bliżej jezdni, dwulatek luzem na biegowym rowerku!!! Zwolniłem odruchowo, "ciepło" myśląc o owym osobniku. Nosz kurde!
Obserwuj wątek
    • turbinkamalinka Re: Tatusiek! 🤬 20.06.21, 10:43
      Na mnie ostatnio wpadł na chodniku taki mały pirat drogowy. Jeszcze na mnie mamuśka z mordą wyskoczyła, że powinnam uważać. Stwierdziłam tylko, że chyba ona powinna uważać na swojego szkraba, bo ja co najwyżej będę miała siniaka, a jej dziecku może się stać coś poważniejszego
    • hrabina_niczyja Re: Tatusiek! 🤬 20.06.21, 13:11
      Zimą czekałam na autobus. Na pętli stały autobusy, na górce zjeżdżały przedszkolaki. Od jezdni dzielił je jedynie chodnik. Nie wytrzalam i poszłam cipom z przedszkola uświadomić głupotę. Stały i patrzyły jak idiotki.
    • heca7 Re: Tatusiek! 🤬 20.06.21, 13:25
      Ciągle takie scenki widuję. Raz , już o tym pisałam widziałam jak dziecko wyszło z pomiędzy samochodów zaparkowanych na ulicę. Kilka dni temu widzę matkę z dwójką maluchów. Jedno na hulajnodze, drugie na rowerku biegowym. Ona z wózkiem głębokim. Nachyliła się do wózka tyłem do dzieci a one za nią robiły co chciały. Chodnik przy samiutkiej ulicy.
    • smillla Re: Tatusiek! 🤬 20.06.21, 13:54
      Zwróćcie uwagę na stale powtarzający się motyw: chodnik przy samej ulicy.
      Pytam: dlaczego nie ścieżka rowerowa przy ulicy a chodnik, którym chodzą małe dzieci, dalej?
      Nagminnie projektuje się ciągi komunikacyjne tak, by pieszy był najbardziej narażony i poszkodowany: ruchliwa ulica, przy niej chodnik dla pieszych, by spacerowali sobie w maksymalnym kurzu i smrodzie, dalej jakiś trawniczek i pomykająca wśród zieleni ścieżka rowerowa - by rowerzyści mieli estetycznie i bezpiecznie.
      To projektanci takich chodników narażają dzieci najbardziej. Nie byłoby problemu, gdyby zmienili szyk ciągów komunikacyjnych i tuż przy ulicy puścili rowery.
    • marinette.wue Re: Tatusiek! 🤬 20.06.21, 14:05
      Wiecie...czasami czlowiekiwi rkzim jdbiera.Pamietam hako młoda nayka prowadziłam syna od strony ulicy. Jakas kobieta zwróciła mi uwagę i to byl moj pierwszy i ostatni raz. ...czasem oczywistości są nieoczywiste wink
    • jowita771 Re: Tatusiek! 🤬 20.06.21, 15:49
      Parę dni temu w Częstochowie czterolatek wybiegł na jezdnię z chodnika, prosto pod samochód. Walczy o życie.
      Pamiętam, jak z córką chodziłam na plac zabaw, wszystkie piłki i inne zabawki, które mogły się potoczyć, miałam spakowane, nigdy luzem, żeby dziecko odruchowo za piłką nie pobiegło.
      • jakis_wolny Re: Tatusiek! 🤬 20.06.21, 18:35
        jowita771 napisał:

> Parę dni temu w Częstochowie czterolatek wybiegł na jezdnię z chodnika, prosto
        > pod samochód. Walczy o życie.
        > Pamiętam, jak z córką chodziłam na plac zabaw,

A czytałaś komentarze pod artykułem?
        Kobiety prawie by sie pozagryzały.

Dwa obozy: trzeba dziecka pilnować, drugi obóz: wyzwiska od idealnych mamusiek itp. że wypadek się każdemu może zdarzyć... przeraża mnie, że ludzie nie widzą korelacji między skutkiem a przyczyną.
    • koraleznasturcji Re: Tatusiek! 🤬 20.06.21, 20:07
      Ludzie miewają zaskakująco mało wyobraźni lub za dużo zaufania wobec innych uczestników ruchu. Rok temu byłam świadkiem wypadku, na szczęście bez ofiar śmiertelnych - trzylatka na hulajnodze bawiła się w taki sposób, że wjeżdżała w pełnym pędzie z chodnika na osiedlową ulicę (co ją bawiło, bo skakała na krawężniku). Z punktu widzenia kierowcy, wyskakiwała zza przeszkody całkowicie zasłaniającej widok. Stojący obok rodzice i chyba dziadkowie kolektywnie gmerali w wózku młodszego dziecka, dziewczynką zainteresowali się dopiero kiedy wjechała pod samochód. Coś tam jeszcze mruczeli, że to kierowca ma jeździć tak, żeby nie zrobić krzywdy pieszemu (no, jest to w zasadzie prawda, ale przy odrobinie pecha rozpędzone dziecko na hulajnodze może zginąć nawet jeżeli auto jedzie dziesięć na godzinę. W Warszawie znacznie starsza dziewczyna zginęła wjeżdżając na rolkach w stojący samochód).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka