Dodaj do ulubionych

Solina - co zwiedzic?

20.06.21, 22:28
Mialo byc Podlasie ale zmieniliśmy plany i jedziemy w Bieszczady. Nocować bedziemy w Myczkowcach - tuz przy malej zaporze. Na stanie dwoje starszych nastolatkow. Jesteśmy zmotoryzowani. Co polecacie zwiedzic? Bedziemy tam 10 dni.
Obserwuj wątek
        • sylwianna2018 Re: Solina - co zwiedzic? 20.06.21, 22:48
          niktmadry napisał(a):

> Malej zapory czy dużej?

Dużej. Fajnie oprowadzają. Poza tym Sanok - zamek muzeum z pracami Beksińskiego i ikonami o ile to wasze klimaty. Lesko i kirkut znany z Pana Samochodzika i tajemnicy tajemnic, Cisna. Sporo cerkwi w okolicy. My korzystając z lokalnego biura Bieszczader byliśmy na wycieczce we Lwowie i Przemyślu oraz Krasiczynie. Warto, dobrze zorganizowane. Tylko nie wiem jak teraz przy pandemii. To miejsce z klasztorem gdzie internowano Wyszyńskiego wyleciała mi nazwa z głowy. Taki koniec świata.
      • raczek47 Re: Solina - co zwiedzic? 20.06.21, 22:39
        Solina to kicz i syf,kilka godzin to maximum czasu,który można tam spędzić. Prawdziwe Bieszczady zaczynają od Cisnej i dalej, tam się kierujcie.
        Zwiedzić można Sanok i zamek w Łańcucie.
        • triss_merigold6 Re: Solina - co zwiedzic? 21.06.21, 08:08
          Yyy... tak. W Cisnej jest Siekierezada, trzeba zobaczyćsmile fajny jest przejazd kolejką wąskotorową Cisna-Majdan, ale latem będą pewnie tłumy. Dla mnie Bieszczady zaczynają się od Lutowisk w górę, do Tarnawy, Bukowca i Wołosatego.
        • aandzia43 Re: Solina - co zwiedzic? 21.06.21, 09:23
          Zamek w Łańcucie warto, a w Sanoku skansen czyli Muzeum Budownictwa Ludowego - oprócz wiejskich chat jest dwór i miasteczko galicyjskie. Solina to okolica hałaśliwa, ale z przyjemnością przepłynęłam się stateczkiem smile Coś małego pływającego też pewnie można wypożyczyć.
    • lot_w_kosmos Re: Solina - co zwiedzic? 21.06.21, 05:50
      Pojechać do Polańczyka na spacer. Pochodzić plus coś zjeść. Wieczorem tętni życiem.

Skorzystać koniecznie z drezyn rowerowych, zwłaszcza że u Was będzie miał kto pedałować. Znajdź sobie stronę internetową i wybierz miejsce wyjazdu ( Uherce Mineralne lub Ustrzyki) trasę i pamiętaj żeby dzień wcześniej kupić bilety : czy to osobiście czy przez internet, bo tuż przed kursem nie ma.

O chodzeniu po Bieszczadach chyba nie muszę mówić, bo pewnie po to jedziecie.
      • naszastruga Re: Solina - co zwiedzic? 21.06.21, 07:16
        Z dwójką starszych nastolatków w życiu bym nie pojechała w Bieszczady. Może dlatego, że w tym wieku jeździłam w Bieszczady i w ogóle na wakacje bez mamusi i tatusia big_grin

A tak w ogóle Solina i sąsiedni Polańczyk w sezonie zaczynają przypominać Zakopane i Władysławowo stężeniem tłumu, kiczu i hałasu. Nad jeziorem bronią się jeszcze Wyspa Energetyka, Werlas i Teleśnica. Jeśli Bieszczady to Cisna, Komańcza, Łupków i okolice.

No i radzę się przygotować na korki, bo remonty lokalnych dróg zaczęły się w najlepsze. Między Hoczwią a Polańczykiem jest 7 (!) wahadeł, a za Leskiem w kierunku Uherzec chyba 3. W pełni sezonu tam będzie armageddon uncertain
        • niktmadry Re: Solina - co zwiedzic? 21.06.21, 13:34
          No to pocieszyłas. Na miejsce noclegu wybralam mala zapore wyczkowcach wlasnie dlatego, zeby na duza zapore przeznaczyć killa godzin. Ale teraz zastanawi.sie jak to bedzie z dojazdem w gory. Czy nie za faleko nocleg od gor?
          W każdym razie dziękuję za odpowiedzi.
    • andaba Re: Solina - co zwiedzic? 21.06.21, 15:54
      Jedyne, co w sezonie warto robić w Solinie (lub Polańczyku) to wypożyczyć na cały dzień rower wodny i popłynąć na bezludną wyspę lub inny bezludny brzeg.

Poza tym to w sezonie w Bieszczadach jst sajgon, a pandemia tylko pogorszyła sytuację. Żałuj tego Podlasia, myślę, że tam luźniej.

Z Soliny tomożna jedzic na wycieczki, w wysokie Bieszcady, nad Solinkę, do Łopienki, w stronę Beskidu Niskiego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka