Dodaj do ulubionych

religia w szkole - dywagacje konformistów

21.06.21, 23:35
Na fali świeżo odbytej dyskusji ze znajomymi - czy dziecko wypisane z religii koło 4-5 klasy, niechodzące na religię przez rok i potem zapisane ponownie (bo się rodzice zorientowali, że ocena będzie wliczona do średniej i to może się przydać przy rekrutacji do liceum), będzie miało ocenę z tego "przedmiotu" wpisaną na świadectwie kończącym szkołę podstawową?
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: religia w szkole - dywagacje konformistów 21.06.21, 23:46
      Myślę, że będzie ocena na świadectwie z 8 klasy, jeśli dziecko chodziło na religię w 8 klasie. Jeśli chodziło w 7, a w 8 już nie to ocena będzie na świadectwie po 7 klasie. Po 8 będzie "kreska" (no chyba, że dziecko chodziło na etykę, to będzie ocena z etyki). Gdyż nie ma obowiązku (jeszcze) chodzenia na religię, czy etykę, można nie chodzić na nic wink
        • saszanasza Re: religia w szkole - dywagacje konformistów 22.06.21, 13:44
          swinka-morska napisała:

> Ja? skąd taki pomysł?
          > Byłam na spotkaniu znajomych i ekopa zaangażowanych rodziców rozważała najróżni
          > ejsze pomysły na podciągnięcie bombelkom średniej na koniec podstawówki. Ktoś p
          > odsunął taki pomysł, ktoś inny powątpiewał czy to przejdzie itd.

Nie przejdzie. Kiedyś gdy miałam dostęp do portalu oświatowego czytałam o tym, ale dokładnie nie pamietam, o ile dobrze kojarzę (wypadałoby to zweryfikować w szkole) to coś pisali, że musza to być oceny z dwóch nastepującuch po sobie lat i to chyba na wyzszym poziomie edukacji (klasa 7 i 8). W kazdym razie to nie jest takie oczywiste. Lepiej dowiedzieć sie u źródła. W każdym razie na portalu oświatowym jest odpowiedź.
          Twoi znajomi mają wyjątkowo głupie pomysły🙈

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka