Dodaj do ulubionych

Remont kamienic cd doradżcie dalej

23.06.21, 11:47
Tutaj (klik)
pisałam o remoncie w kamienicy komunalnej mojej ciotki.
Dodatkowo panowie remontujący wczoraj wieczorem zdjęli wszystkie anteny tv satelitarne, było ich 10 przytwierdzonych do ściany kamienicy. Bez uprzedzenia kogokolwiek pozdejmowali anten, poodcinali przewody do konwertera i rzucili je na kupę koło śmietnika. Zniszczyli cudzą własnosc, pozbawili ludzi na 3 miesiące (bo tyle ma trwac remont) tv. Anteny ludzie zakładali (głównie cyfrowy polsat) kilka lat temu. Administracja na te anteny, na ich założenie wyraziła zgode. I pdoobno jak mówią robotnicy, administracja zgodziła się na demontaż anten.
Teraz takie coś. pojechałam z ciotką do administracji, nikt dosłownie nikt nie chciał z nami rozmawiać, administratora nie ma, telefonu do niego nie podadzą i generalnie nikogo to nie obchodzi.
Ludzie mają kilka miesięcy być bez tv, antenę ktoś ukradnie, przewód odcięto, podłączenie na nowo anteny i ustawienie to kilkaset zł. Kto to zapłaci? I w ogóle jakim prawem. Jestem u ciotki na podwórku i po prostu wierzyć się nie chce.
Doradżcie co dalej z tym zrobić. Ludzie są wściekli, moja ciotka bezsilna az płacze.
Doradżcie proszę co z tym dalej zrobić.
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 12:08
      1. No dobra, po pierwsze- a wyjaśniło się coś z tymi oknami?
      2. Po drugie- pismo (ale pismo a nie na gębę) do zarządu budynków komunalnych, czy jak się nazywa u Was odpowiednia komórka w mieście-domagajcie się wyjaśnień
      3. Za ponowne podłączenie oczywiście zapłacić powinien ZBK i niech sobie dochodzi od firmy remontowej skoro wyrazili zgodę na demontaż
      4. Jeśli coś zostało zniszczone- policja
      • sundace46 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 13:02
        Mamy nazwę wykonawcy fitma Desfilar z Łodzi. Nie możemy ustalić nr.telefonu do tej firmy, nigdzie nie ma. Za to jeden z robotników dal nr fo kierownika budowy. Kierownik, cham jakich mało powiedział, że za 4 miesiące skończą to sobie zamontujemy anteny na własny koszt. A przez ten czas ludzie będą tv.mają być. Jego to nie obchodzi.
        Na 18 30 jesteśmy umówieni z moim adwokatem. I teraz głównie do Danieli nieocenionej pytanie, czy lokatorzy mogą oczekiwać od prawnika jakiegoś słownego wymuszenia na wykonawcy natychmiastowego montażu anten? I co jeszcze może zrobić prawnik?
        Wiec, nawiązując do mojego wczorajszego postu, jestem pewna, że będą chcieli wystawiać te okna
        .
          • sundace46 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 14:13
            laura.palmer napisała:

> Współczuję. Przyznam, że wczoraj uśmiechnęłam się pod nosem, jak przeczytałam,
            > że uwierzyliście w demontaż okien. Teraz widzę, że to jednak jest możliwe. Walc
            > zcie.

Walczcie, łatwo się pisze. W obliczu takiego sqrwyynstwa, w dupiemania, znieczulicy człowiek jest bezsilny.
        • daniela34 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 13:22
          Wiesz co, oczywiście że adwokat czy radca może ustnie przedstawić żądania mieszkańców i może to się zakończyć sukcesem. Ale też nie musi. Nie mamy takiej mocy sprawczej, żeby ustnie czy pisemnie coś wymusić. To to robi policja albo komornik sądowy czasem- zależy od sprawy. Prawnik oceni, czy warto i jest sens wezwać policję, będzie rozmawiał z firmą i miastem, wezwie ich pisemnie, może w imieniu mieszkańców złożyć pozew do sądu z wnioskiem o zabezpieczenie, ale no środkami przymusu to on nie dysponuje.
      • sundace46 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 13:46
        runny.babbit napisał(a):

> Zniszczona własność- zglosilabym fakt na policję. Nikt nie wpadł na taki pomysł
        > ?

Wpadł, dzielnicowy dzisiaj pracuje od 14 dopiero. Nagrała mu się moja ciotka i podała mój nr. tel. Czekamy na odzew.
        Ja teraz jestem w domu, musze coś zjeść, chwilę pomieszkac i na 18.30 jade na to podwórko bo mój adwokat przyjedzie. Ściepa na adwokata była na razie 10 osób po 40 zł. Zobaczymy na ile wystarczy.
        Ja się tym strasznie przejęłam. Raz, ze nie znosze takiego skurwysyństwa, draństwa a dwa ciotka, której to dotyczy to jakby moja druga matka. Ba mam z nią lepszy kontakt niż z moją matką.
        Dzięki dziewczyny za wszystko.
      • sundace46 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 14:51
        runny.babbit napisał(a):

> Zniszczona własność- zglosilabym fakt na policję. Nikt nie wpadł na taki pomysł
        > ?

Dzielnicowy ze mną rozmawiał, on się tym nie zajmuje. Odsyla mnie do administracji. A zniszczenie mienia..też go nie interesuje
        • alicia033 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 15:33
          sundace46 napisał(a):

> A zniszczenie mienia..też go nie interesuje

Idź na posterunek i złóż formalne zgłoszenie w tej sprawie. Tylko tym razem nie daj się spławić, że takimi rzeczami się nie zajmują, bo to nieprawda. I przy okazji skargę na dzielnicowego też mają ja obowiązek przyjąć. Dodatkowo zgłoś ja (możesz mailowo) do komendy miejskiej i wojewódzkiej, żeby na pewno nie zginęła.
    • irma223 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 14:13
      Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego! (Możliwe że miasto jest na prawach powiatu).
      "Kamienicę z ludźmi w środku demolują, chcą nadproża okienne wyrywać, NIE MA NA MIEJSCU KIEROWNIKA BUDOWY ANI NAWET TABLICZKI!".

Inspektor powinien na początek wstrzymać roboty.

I może też miejski lub wojewódzki konserwator zabytków.

Jestem prawie pewna, że administrator nie zadbał o sprawy formalne, choć to wszystko i tak podlega pod miasto.
        • irma223 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 15:12
          Jeśli kamienica jest zabytkiem lub chociaż w obszarze podlegającym uzgodnieniom, to nie ma mowy ani o wymianie okien, ani o ociepleniu ani nawet o pomalowaniu na inny kolor bez powiadomienia lub zgody konserwatora. Chodzi na razie o wstrzymanie samowoli na dziko.
          • sundace46 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 15:15
            irma223 napisała:

> Jeśli kamienica jest zabytkiem lub chociaż w obszarze podlegającym uzgodnieniom
            > , to nie ma mowy ani o wymianie okien, ani o ociepleniu ani nawet o pomalowaniu
            > na inny kolor bez powiadomienia lub zgody konserwatora. Chodzi na razie o wstr
            > zymanie samowoli na dziko.

Ne jest zabytkiem, nie jest tez w ścisłym centrum
          • sundace46 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 15:14
            Dodzwoniłam się w końcu do administracji. Pani powiedziała, ze sprawa anten satelitarnych ją nie obchodzi. Okazało się, ze wg. nich były nielegalnie zamontowane. A to, ze wydano zgodę..no i co z tego. Remont potrwa do 4 miesięcy. Fakt, że ludzie nie maja tv ich nie obchodzi. Póżniej można wystąpić o nową zgodę na montaż nowych anten oczywiście ew. na własny koszt, ale ona już wie, ze nowej zgody nie wyrażą bo to szpeci, w sensie anteny, elewacje.
            Gwoli informacji dla was, anteny były zamontowane od strony podwórka, nie frontu.
              • sundace46 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 15:29
                Ich to nie obchodzi. Oni nie wyra żą zgody na ponowny montaż anten.
                A tak na marginesie, mogą nie wyrazić zgody? Ani na dachu ani na fasadzie. Jak to wygląda prawnie? Orientujecie się?

Ale do kogo ma adwokat wyżej uderzać? Do Zdanowskiej jako prezydenta? Ona też ma wyje... nawet emaila nie ma żeby do niej napisac.
                Najgorsza jest ta bezsilność. Zwyczajny człowiek g... może. Szczerze tym lokatorom współczuję.
                • sundace46 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 15:35
                  Do jednego radnego uderzyłam via messenger i telefon. Tak się na łódzkiej stronie chwali, jak to on pomaga ludziom, fotografuje z wdzięcznymi mieszkańcami Łodzi. I co? I g... eee on to nie moze, to moze na policję, a w ogóle to co to za problem...anteny? Jakby coś faktycznie się działo to moze...
                  QRWA w tym kraju jest takie w doopiemanie, takie olewactwo, ze w szoku jestem.
                  No po prostu nie potrafię tego pojąć.
                • daniela34 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 15:55

> Ale do kogo ma adwokat wyżej uderzać? Do Zdanowskiej jako prezydenta? Ona też m
                  > a wyje... nawet emaila nie ma żeby do niej napisac.
                  > Najgorsza jest ta bezsilność. Zwyczajny człowiek g... może. Szczerze tym lokato
                  > rom współczuję.

Adwokat sobie poradzi, bez przesady. Jest przecież komórka urzędu miasta, która zajmuje się lokalami komunalnymi. Nie musi rozmawiać bezpośrednio z prezydent miasta. Co do montażu anten -ot tak nie mogą odmówić, na to jest orzecznictwo. Mogą się nie zgodzić z powodów konstrukcyjnych czy konserwatorskich (nie w tym przypadku, bo budynek nie jest zabytkowy).
      • irma223 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 18:16
        Raczej bym szła po drodze urzędowej. Od decyzji prezydenta miasta odwołujesz się do SKO a potem wojewódzkiego sądu administracyjnego, czyli nad prezydrntem miasta jest wojewoda. Wojewoda jest przedstawicielem rządu czyli jest z PiS. Jeśli pani prezydent jest z PO, to można wojewodzie podsunąć na tacy aferę i "układ". Będzie zadowolony. I raz się na coś przyda.

Nadproża jeśli chcą wykuwać, to znaczy, że nowe okna będą miały inne wymiary.
        I wtedy rzeczywiście taka wymiana z nadprożem może trwać 3-4 dni, bo osadzone nowe nadproże też musi związać, bo inaczej zaraz wszystko się odrysuje i popęka.
        Także kabelki od TV to naprawdę pikuś.
        PINB oraz organ nadrzędny nad pańcią z administracji. Jakiś jej szef, kierownik, ktoś.
        • irma223 Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 18:46
          Nie obrażaj kogoś, kto stara Ci się jakoś poradzić.

Myślę, że chyba chodzić miało o to, że pani Staroń, jaka by nie była, ma powiązania z rządem. A rzeczywiście wypłynęła na walce ze spółdzielnią. Tyle, że chyba akurat straciła autorytet nawet u PiSowców, więc może lepiej do niej nie uderzać z tym.
          PINB - brat tablicy budowy, brak kontaktu do kierownika budowy, usuwanie nadproży to bardzo niebezpieczna rzecz i na pewno nie może być tak, że robotnicy sobie zrobią, a mieszkańcy mają trzymac m...ę w kubeł, bo jakaś pańcia z administracji nie pomyślała, że lokatorzy to też ludzie i swoje prawa mają.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Remont kamienic cd doradżcie dalej 23.06.21, 16:18
      Aż nie chce się wierzyć.
      A nie było ogloszenia wywieszonego o remoncie o koniecznosci zdjęcia anten bo inaczej zostana usunięte na koszt firmy?
      Te ogloszenie może wisieć na tablicy w budynku administracji ;P
      Jak jest to kamienica miejska i zapewne miasto dostalo wsparcie na remont to musieli dopełnic formalności.
      Podejrzewam, że nikt się jie zainteresowal i tyle.
      Nie ma obowiazku przeslania zawiadomień do kazdego najmujacego od tego są tablice z obwieszczeniami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka