Dodaj do ulubionych

Jak rozjaśnić zbyt ciemny blond?

23.06.21, 22:56
Dziewczyny, zawsze mialam na głowie farbę+refleksy co dawalo odcień jasnego, ladnego blondu. Wczoraj tuż przed wyjazdem na wakacje, poprosilam jednak fryzjerkę o samą farbę bez refleksów, bo doszlam do wniosku, że mogę trochę zaoszczędzić, a wlosy i tak bedą na słońcu, wymoczą się w morzu i jeziorze, więc nie ma po co. Fryzjerka położyła więc samą farbę i niestety wyszło ociupinkę za ciemno i trochę za szaro. Da to się jakoś rozjaśnić, czy poczekać aż nadmorskie slonce mi je samo rozjaśni i wytrawi?
Obserwuj wątek
          • snakelilith Re: Jak rozjaśnić zbyt ciemny blond? 23.06.21, 23:21
            Jak chcesz ścianać po wakacjach na pixie, to możesz tak zrobić. Jeżeli nie, to najlepszym wyjściem byłyby chyba refleksy u fryzjerki, plus bardzo staranna ochrona przed słońcem i morską wodą, ale jak twoje włosy są już teraz w złym stanie, to lepsze przez to się nie staną.
            I jeżeli chcesz znać moje osobiste zdanie, to ten twój kolor (z twojego wcześniejszeg wątku) w ogóle nie był ładny. Ale to moje zdanie, ja nie lubię takich sztucznych blondów. Niewykluczone, że teraz jest lepszy.
            • mirelka1 Re: Jak rozjaśnić zbyt ciemny blond? 23.06.21, 23:25
              snakelilith napisała:

> Jak chcesz ścianać po wakacjach na pixie, to możesz tak zrobić. Jeżeli nie, to
              > najlepszym wyjściem byłyby chyba refleksy u fryzjerki, plus bardzo staranna oc
              > hrona przed słońcem i morską wodą, ale jak twoje włosy są już teraz w złym stan
              > ie, to lepsze przez to się nie staną.
              > I jeżeli chcesz znać moje osobiste zdanie, to ten twój kolor (z twojego wcześni
              > ejszeg wątku) w ogóle nie był ładny. Ale to moje zdanie, ja nie lubię takich sz
              > tucznych blondów. Niewykluczone, że teraz jest lepszy.

U fryzjerki już nie dam rady dorobić refleksów, bo wyjeżdzam w weekend, a ona ma do weekendu wszystko zapchane. Oczywiście, rozumiem, że ma prawo Ci się nie podobać moj wczesniejszy odcień- ale ja się lubię w jasnym blondzie. W ciemniejszym już nie. Ale liczę na to, że się opalę w czasie wakacji, słonce trochę je rozjaśni i jakoś dam radę. A po wakacjach powrót do refleksów.
              • snakelilith Re: Jak rozjaśnić zbyt ciemny blond? 23.06.21, 23:39
                mirelka1 napisała:

Oczywiście, rozumiem, że ma prawo Ci się nie
                > podobać moj wczesniejszy odcień- ale ja się lubię w jasnym blondzie. W ciemniej
                > szym już nie. Ale liczę na to, że się opalę w czasie wakacji, słonce trochę je
                > rozjaśni i jakoś dam radę. A po wakacjach powrót do refleksów.

Napisałaś "ociupinkę", więc aż tak ciemny ten blond chyba nie jest. Może masz tylko problem z percepcją siebie w nowym kolorze, który wcale nie musi być gorszy. Zapytaj kogoś z zewnątrz.
                A rozjaśnianie farbowanych włosów na słońcu, to najgłupszy pomysł, o jakim ostatnio słyszałam. Po pierwsze może wyjść coś dziwnego, po kąpieli w morzu nawet jakiś kompletnie egzotyczny odcień, a po drugie wrócisz z watą level hard. Dziewczyny tak się naprodukowały w wątku o ratowaniu twoich włosów. Nawet nie napiszę, co teraz o tym myślę. uncertain
                • mirelka1 Re: Jak rozjaśnić zbyt ciemny blond? 23.06.21, 23:47
                  snakelilith napisał
                  >
                  > Napisałaś "ociupinkę", więc aż tak ciemny ten blond chyba nie jest. Może masz t
                  > ylko problem z percepcją siebie w nowym kolorze, który wcale nie musi być gorsz
                  > y. Zapytaj kogoś z zewnątrz.
                  > A rozjaśnianie farbowanych włosów na słońcu, to najgłupszy pomysł, o jakim osta
                  > tnio słyszałam. Po pierwsze może wyjść coś dziwnego, po kąpieli w morzu nawet j
                  > akiś kompletnie egzotyczny odcień, a po drugie wrócisz z watą level hard. Dzie
                  > wczyny tak się naprodukowały w wątku o ratowaniu twoich włosów. Nawet nie napis
                  > zę, co teraz o tym myślę. uncertain
                  >
                  Wiesz, mnie co roku słońce rozjaśnia włosy na wakacjach i nigdy to nie jest coś dziwnego i egzotycznego. Po prostu jaśniejszy blond. Owszem na plażę czy nad jezioro zakladam kapelutek czy czapkę z daszkiem, ale nie chodzę w tym caly dzień. W zeszłym roku w sierpniu były takie upały i słonce, że musiałabym codziennie od rana do nocy nosić czapki.
                  Tak, być może mam problem z zaakceptowaniem siebie w nowym odcieniu.
      • trzebasiebawic Re: Jak rozjaśnić zbyt ciemny blond? 24.06.21, 11:56
        Potwierdzam nie tylko spray, ale i szampony JF potrafią blondy rozjaśnić, rozświetlić, wyciągnąć refleks. Mi z miedzi, wyciągnęły jednolitą żółć, a taka żółć to idealny podkład pod farbę. I wcale nie mam na myśli że wyciągnie ci żółć. Co wyciąga zależy co masz na wlosie i jakie szampon kupisz.
        Może Ci pomóc choćby wyciągnąć poprzednie refleksy z włosa, czyli to co jest pod farbą skoro to ta sama farba co zawsze, ale bez refleksów, bo je pokryła.
        Nie kombinuj z farbowaniem bo ci to nic nie da. Farba, farby nie rozjaśni chyba że super rozjaśniająca. A na pewno nie drogeryjna.
        • aamarzena Re: Jak rozjaśnić zbyt ciemny blond? 24.06.21, 23:14
          Albo zrobi jej jeszcze bardziej szare włosy. Szampony przeciwłupieżowe wypłukują farbę czy pigment, ale niekoniecznie, a raczej rzadko na ładny odcień. Będzie raczej taki "wyplukany". Ja używam ich przed np zmiana koloru albo ściąganiem farby, ale to kilka myć przed wizytą w salonie, a nie zaraz po.
            • snakelilith Re: Jak rozjaśnić zbyt ciemny blond? 24.06.21, 11:54
              mirelka1 napisała:

> A rudy nie wychodzi?

Jezu, jakie głupie pytanie. Jednemu wychodzi, drugiemu nie wychodzi. To zależy od indywidualnej sytuacji wyjściowej i tego, ile masz czerwonego pigmentu we włosach. Spraje tylko rozjaśniają, ale malutko, co nawyżej 2-3 odcienie, ale prędzej 1-2 i to też nie od jednego razu. Na włosach naturalnej blondynki robią się rozjaśnione słońcem refleksy, zwłaszcza tam, gdzie włosy z natury są jaśniejsze, blondynki często mają pasma w różnych odcieniach blondu. Na innych może wyjść żółta słoma, albo pomarańcz. Co wyjdzie na twoich włosach nikt nie wie, bo twoje włosy nie są naturalne, a farbowane, więc zachodzi niewiadoma reakcja chemiczna. Mogą wyjść też zielone.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka