Dodaj do ulubionych

Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś?

24.06.21, 10:32
Ematko, szukam dobrego odkurzacza, w miarę lekkiego, który miałby uniwersalną szczotkę dwufunkcyjną parkiet/dywan nie rysującą podłóg.
Po klikulteniej przygodzie z odkurzaczem na Z, który psuł się wraz z końcem gwarancji zakupiłam Elektrolux ultrasilencer. No i jego dwufunkcyjna szczotka ma takie fikuśne kółka których zaczepy rysują podłogę. A do tego modelu nie pasują inne dwufunkcyjne szczotki. Trzeba więc będzie pomyśleć o innym odkurzaczu.
Polecicie coś...?
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 10:38
      Nie polecę ale mogę zarekomendować przyjrzenie się innym modelom niż te najpopularniejsze. Mam od kilku lat odkurzacz z jakiegoś marketu, zapłaciłam dosłownie grosze i sprawdza się rewelacyjnie.
      • januszekxxl Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 10:42
        35wcieniu napisał(a):
        > Nie polecę ale mogę zarekomendować przyjrzenie się innym modelom niż te najpopu
        > larniejsze. Mam od kilku lat odkurzacz z jakiegoś marketu, zapłaciłam dosłownie
        > grosze i sprawdza się rewelacyjnie.
        >

To podaj nazwę i model tego odkurzacza.
    • purchawka2020 Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 11:02
      Mam od kilku lat Zelmera Elf . Zalety: dobrze ciągnie, jest nieduży i lekki , jest cichy jak na odkurzacz.
      • fraudes Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 11:10
        Właśnie miałam kolejno trzy zelmery, meteor i dwa jupitery i psuły się pięknie po gwarancji tak, ze naprawa nie bardzo się opłacała.
        • purchawka2020 Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 11:11
          No to ja nie wiem, mi działa bez zarzutu jakieś 8-9 lat. Kupiłabym sobie nowy ale ten nie che umrzeć.
          • thea19 Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 14:51
            bo może masz jeszcze polskiej a nie chińskiej produkcji. Teraz zelmera się nie kupuje.
            • purchawka2020 Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 14:54
              A to możliwe, zelemrowy zestaw kuchenny ( blender itp) okazał się bardzo tandetny i poleciał do śmieci.
        • januszekxxl Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 11:13
          fraudes napisała:
          > Właśnie miałam kolejno trzy zelmery, meteor

Ja mam zelmera meteora już chyba 20 lat i się nie psuje.
    • borsuczyca.klusek Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 11:13
      Może spróbuj kupić przejściówkę do innej szczotki
      • fraudes Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 11:27
        O, nie wiedziałam, ze są!
        • mysiulek08 Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 14:57
          sa, sa, tylko kup oryginal elektroluksa, zamienniki albo pekaja albo 'pezeousszczaja powietrze'
    • mysiulek08 Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 14:55
      do silencera kuoujesz redukcje z owalnej rury na zwykla i uzywasz wszystkich dostepnych szczotek

ps
      z czego masz te podlogi, ze kolka ja rysuja???
      • fraudes Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 18:43
        dość twardy parkiet, ale ta szczotka też jest wyjątkowa sad poprzednie NIGDY nie rysowały, w ogóle problem nie istniał
        • mysiulek08 Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 18:48
          mam dwa silencery i nigdy niczego szczotka nie porysowala, wiec moze wadliwa?
          • fraudes Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 25.06.21, 08:50
            Wiesz co rysuje? Jak masz te kółeczka w szczotce (te małe) to któryś zaczep od jednego musi być minimalnie niżej. Ale już zamówiłam nową szczotkę od Elektroluksa, innego typu z przejściówką, jak doradziła, któraś z forumek. Zobaczymy.
    • lalkaika Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 16:02
      www.amazon.it/Bissell-Multiclean-Aspirapolvere-Tamburo-Decibel/dp/B07BHDKFHS/ref=sr_1_6?__mk_it_IT=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=SZO68AUH5IVS&dchild=1&keywords=aspirapolvere+bidone+senza+sacco&qid=1624543278&sprefix=aspirapolvere+b%2Caps%2C227&sr=8-6
      • lalkaika Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 16:05
        Ten mam teraz I nie zamienie Na Marlowe. Lekki, zwinny, dlugi sznur I Rura. Ciagnie jak Ta lala
    • magia Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 22:05
      Jesteś pewna ze nic nie bedzie pasowac np.z DirtDevil.
      Bo jesli chodzi o średnicę rury to wszedzie mozna kupic przejściówki.
      • mysiulek08 Re: Dobry lekki odkurzacz- ma ktoś? 24.06.21, 22:42
        szczotka dirtdevil bedzie pasowac tylko potrzebna jest przejsciowka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka