Dodaj do ulubionych

Paszport - zgoda drugiego rodzica

27.06.21, 11:47
Jako, że jest niedziela, to eks urządza gównoburzę. Jutro mamy umówiony termin złożenia wniosku o nowy paszport dla młodej a przed chwilą telefon, że skoro młoda nie może z nim lecieć we wrześniu, to paszport jest niepotrzebny i on nigdzie jutro nie idzie. Wyjazd wrześniowy przełożył z ubiegłego roku na wrzesień, bo wtedy taniej. Nie pytał czy to będzie ok pod względem roku szkolnego tylko poinformował mnie 2 mce temu, nie wyraziłam zgody argumentując to tym, że ostatnie 2 lata, to prawie szkoły dziecko nie widziało (pandemia), od września idzie do nowej szkoły, do nowej klasy i po 2 tygodniach "wpadnie" w grupę nie znając ani miejsca ani kadry ani sporej części uczniów (zna 3 osoby).
Eks nie interesuje się niczym, młodsze dziecko ma przedszkolne zatem zupełnie inny etap edukacji. Kilka razy już rozmawiałam z nim prosząc aby kwestie wyjazdów, terminów itp. najpierw ustalał ze mną a nie pokazując młodej atrakcje, hotele i wszelkie extrasy po czym mówiąc, że nic z tego, bo ja jej nie pozwólmy z nim jechać (ach, ten wspaniały ojciec).
W sumie nie wiem co teraz, bo eks ma prawa normalnie i bez jego zgody paszportu nie będzie. Sądownie? Jak to wygląda? Z mojej strony miał zawsze zgodę na paszport i wyjazdy (podpisywałam u notariusza).
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka