Dodaj do ulubionych

Rasistowska kuchnia

28.06.21, 14:40
Kolejny etap szaleństwa- właśnie amerykańska wykładowczyni na uczelni o to właśnie oskarżyła kuchnię francuską, o wybielania jedzenia itp.
I jak emamy mają w domu białą zastawę, to macie w kuchni rasistowską zastawę, jakby któraś nie wiedziała. Wg jej logiki to pewnie i biała mąka jest rasistowska.
wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/8199558,kuchnia-francuska-rasizm.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
Obserwuj wątek
    • amast Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 14:47
      Ja mam rasistowską, ja! Biała porcelana ze srebrnymi złoceniami. Od święta. A na co dzień czarny arcoroc czy tam inny duralex. To się nazywa rasizm pełną gębą.
    • kautokeino Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 14:52
      Wiedzialam! Wiedzialam, ze jak cos sie ma wystarczajaco dlugo, to w koncu znowu bedzie to na czasie! Moja zastawa z lat 90-tych z dymnego arcopalu z pewnoscia nie jest rasistowska big_grin W tym samym okresie modne byly tez zastawy czarne, ma ktos jeszcze?
    • magdallenac Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 14:57
      Jakem naukowiec z zamiłowania i z zawodu, tak ciśnienie mi podnosi takie pyerdolenie. Pamiętam jednak, kiedy człowiek budził się dzień przed konferencją i przypominał sobie, że miał przemawiać, więc na szybko trzeba było coś sklecić- najczęściej były to właśnie takie przemówienia, których teza była tak idiotyczna, że nikt nie próbował z nią nawet dyskutować, niezręcznie się robiło, kiedy trzeba było napisać artykuł z tych bredni które człowiek wygłaszał.
      • pani07 Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 15:00
        Bo to, co ta kobieta robi to pyerdoloenie. Wersja zaawansowana.
        Politpoprawność prowadzi do takich absurdów. A w kinach mamy czarnoskórką zonę Henryka VIII, juz pewnie niedługo zobaczymy film o niewolnictwie, gdzie niewolnikami będą biali, a ci ich prześladujący- czarnoskórzy.
          • pani07 Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 15:07
            chococaffe napisała:

> Nie, to nie jest problem poprawności politycznej

A czego? Bo dojść do takich wniosków jak ta "badawczyni" i znaleźć rasizm w kuchni, zastawie i mące- to jednak wyższy poziom absurdu.
            • chococaffe Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 15:14
              Mylisz problemy. Wykorzystanie netu do zaistnienia nie ma nic wspólnego z polityczną poprawnoscią.

Natomiast szukanie na siłę argumentów (po raz kolejny w krótkim czasie) które maja podważyć sens walki z dyskryminacją jest złem.
            • araceli Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 15:11
              magdallenac napisała:
              > Dla mnie to jest żałosna próba wymyślenia kontrowersyjnego tematu badań naukowy
              > ch. Coś jak- wpływ obcinania trawników podczas upałów na rozwój konfliktów na B
              > liskim Wschodzie.

A wysłuchałaś chociaż tego co ona mówi czy tylko rzuciłaś się na clickbajtowy tytuł?
                    • magdallenac Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 15:42
                      To jest teza artykułu/przemówienia "Nawyki żywieniowe Francuzów oraz innych narodowości wzorujących się na Francji są rasistowskie i kształtowane przez normy białej wyższej klasy średniej"
                      Co prawda to kompletnie nie moja działka, ale nie rozumiem jak nawyk żywieniowy/higieniczny/dyscyplinujący może być rasistowski. W odniesieniu do rasizmu moglibyśmy analizować postawy i zwyczaje, ale nawyki?
                      • ichi51e Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 16:03
                        pani ma pretensje ze kuchnie francuska uznano za dziedzictwo światowe podczas gdy jest to kultura białych ludzi.
                        Gorzej ze na kiście pewnie i japońska chińska i włoska by się znalazło...
                      • araceli Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 16:06
                        magdallenac napisała:
                        > Co prawda to kompletnie nie moja działka, ale nie rozumiem jak nawyk żywieniowy
                        > /higieniczny/dyscyplinujący może być rasistowski. W odniesieniu do rasizmu mogl
                        > ibyśmy analizować postawy i zwyczaje, ale nawyki?

Nawyk to utrwalone wykonywanie jakiejś czynności więc jak najbardziej może być rasistowski. Zachęcam do wysłuchania i odniesienia się do tego co jest powiedzialne a nie fantazjowania.
                          • kautokeino Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 16:23
                            Juz jest. Chyba z 10-15 lat temu moja znajoma z pracy oswiadczyla, ze ona sie nie opala (w sensie ze nie chce). "Jestem biala i tak chce byc" - wywolalo grube poruszenie, no bo jak to!?! A zaczelo sie niewinnie, bo jedna znajoma wlasnie wrocila (zima) z jakichs Kanarow, a druga sie wybierala, i uzyskanie ciemniejszego odcienia skory bylo kluczowa sprawa w tych wyjazdach. Co prawda nikt "mocno kolorowy" tam z nami nie pracowal, ale i tak "jak mozna tak mowic!" dlugo sie korytarzami nioslo.

*Mielismy jedna Hiszpanska wspolpracownice, nie wiem czy sie czula biala, czy urazona ta wypowiedzia. Przy mnie to ona byla ciemnoskora, ale ja z kolei jestem jebany platek sniegu, i chyba tylko albinosi sa ode mnie jasniejsi wink
                            • volta2 Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 17:00
                              ja z kaukazami przebywałam długo i oni są bardzo rasistowscy, więc uważają się za białych (przy murzynkach jako punkcie odniesienia), mimo że dla nas polaków, to już za czarniawych są uważani\

i jak jeden z nich, wyjątkowo ciemny, przybył na stałe do polski, to powiedział że teraz widzi, jaki on biały
                              mówi wszystkim że jest włochem i panie sikają po nogach, te głupszawe, które nie rozpoznają akcentu ze wschodu i dają się złapać na południowcasmile
                          • araceli Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 16:49
                            magdallenac napisała:
                            > A, czy nawyk nakładania kremu z filtrem, aby się nie opalić też będzie rasistow
                            > ski?😉

Jeżeli nakładasz, żeby utrzymać biała skórę, jako symbol statusu społecznego to jak najbardziej tak. Tu przykładem może być Azja i obsesyjne wybielanie.
                            • araceli Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 16:59
                              volta2 napisała:
                              > jak to nie chcesz się opalić? nie chcesz być black? o fuj

Wystarczy znać trochę historii, żeby wiedzieć, że opalenizna zawsze była kojarzona z plebsem, który łapał słońce pracując fizycznie.
                              • volta2 Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 17:03
                                ale ty podejrzewasz, że ja o tym nie wiem, czy jak?
                                średnio rozgarnięty czytelnik w 7 klasie jak omawiał balladynę ze średniorozgarniętą nauczycielką, to dowiedział się, czemu matka kazała córce w domu w południe zostawać, i o płeć dbać, doprawdy podziwiam twój poziom ogarnięcia
                                co druga lektura ma wstawki o białości skóry, więc nie histeryzuj
                              • magdallenac Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 17:10
                                araceli napisała:

> Wystarczy znać trochę historii, żeby wiedzieć, że opalenizna zawsze była kojarz
                                > ona z plebsem, który łapał słońce pracując fizycznie.

Dzięki araceli za oświecenie, idę robić pilingi, bo jestem zjarana na brązowo, jeszcze nie daj boże ktoś sobie pomyśli, żem z plebsu.
                                • volta2 Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 17:15
                                  jak ja wróciłam po 4 latach mieszkania na kaukazie, to przypominałam swoją skórą mulatkę - nigdy tylu facetów się za mną nie oglądało co wtedy
                                  widać w moim plebejskim wyglądzie wyczuli kuchtę i służkę i to dlatego

cóż, po roku wybieliłam się niczym w wanishu i dalej jestem ciemna, ale tak bardziej po naszemu, polskiemu
                                  zamierzam nadrobić, bilet do męża dziś zakupiłam, afryka na parę tygodni mnie czeka, mam szansę być BLM
                      • kautokeino Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 16:15
                        Mnie w tym zastanawia cos innego, a mianowicie popularne zrozumienie francuskiej kuchni. Jak kogos zapytasz o kuchnie francuska, to w pierwszej dziesiatce najpopularniejszych odpowiedzi bez trudu znajdziesz slimaki, zaby i zupe cebulowa. Jesli to sa rasistowskie przysmaki bialej wyzszej klasy sredniej, to co jadla biala biedota (i czy to tez jest rasistowkie jedzenie)?
                        • araceli Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 17:05
                          kautokeino napisał(a):
                          > bez trudu znajdziesz slimaki, zaby i zupe cebulowa.
                          > Jesli to sa rasistowskie przysmaki bialej wyzszej klasy sredniej, to co jadla
                          > biala biedota (i czy to tez jest rasistowkie jedzenie)?

Zapewne jadała niewiele lepiej niż biedota kolorowa ale taka już ludzka natura, że każdemu się wydaje, że pochodził z rodziny co najmniej hrabiowskiej tongue_out
                      • majenkir Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 17:19
                        magdallenac napisała:
                        >nie rozumiem jak nawyk żywieniowy
                        > /higieniczny/dyscyplinujący może być rasistowski.

Teraz to ja nie rozumiem. Mieszkasz w USA, więc powinnaś wiedzieć, że dosłownie wszystko może być (i jest, albo wkrótce będzie 😏) rasistowskie.
    • sofia_87 Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 15:38
      Mnie bardziej przeraża ten fragment, a na podstawie jakich zasad ma być przyznawane francuskie obywatelstwo, jeśli nie w oparciu o ich zasady? I czyje dziedzictwo powinni prawnie chronić jak nie swoje własne?

>>>Cohen wskazuje również na zasady przyznawania francuskiego obywatelstwa w oparciu o "zasady białych", których częścią jest również słynna francuska kuchnia. - Prawo przyczynia się do marginalizacji mniejszości rasowych i etnicznych poprzez nadanie białej francuskiej kulturze żywnościowej statusu diety uprzywilejowanej i chronionej prawnie – deklaruje.<<<
    • pyza-wedrowniczka Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 15:51
      Kur... kultura francuska jest kulturą białych, jakkolwiek byśmy nie chcieli to przez setki lat mieszkali tam biali ludzie i to tworzyli tradycję tego kraju. Czemu zwyczaje białych są złe, a zwyczaje czarnych ok? I to w Europie, bo w Afryce jak najbardziej jestem za kultywowaniem rodzimych tradycji, a nie tych białych kolonizatorów.
      I uważam tak, jako absolwentka stosunków międzynarodowych, która naprawdę docenia różnorodność kulturową, dbanie o tradycję jest przeciwko jakiejkolwiek dyskryminacji!
    • ichi51e Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 15:58
      dziwne podejście w sumie... nie do końca rozumiem o co pani postuluje - jaka ma być w sumie kuchnia francuska? i jeśli np będziemy chcieli powiedzieć ze jest kolorowa (no bo przecież marokańska w sumie tez francuska!) to czy nie przeginajmy pały w druga stronę i unie urągały Marokańczykom?
        • sofia_87 Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 16:16
          Cytat; "Cohen wskazuje również na zasady przyznawania francuskiego obywatelstwa w oparciu o "zasady białych", których częścią jest również słynna francuska kuchnia. - Prawo przyczynia się do marginalizacji mniejszości rasowych i etnicznych poprzez nadanie białej francuskiej kulturze żywnościowej statusu diety uprzywilejowanej i chronionej prawnie – deklaruje."
    • aandzia43 Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 16:30
      Siedziała sobie na swoim University of Connecticut jak u pana Boga za piecem i nagle jeb! trach! błysk! zaistniała kuchnią francuską, jak posłanka Sobecka fioletowym teletubisiem. Opad rąk, cycków i wszystkiego.
    • zuzanna_a Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 16:35
      Rasistowskie sa biale suknie slubne w zestawieniu z czarnymi pogrzebowymi
      Biale dnie w zestawieniu z czarną nocą
      I biale pranie w zestawieniu z kolorowym!
      Rasizm wszedzie.
      Czarne mysli mnie nachodza jak o tym mysle, ale
      Panią ku jej pociesze powinni zawinac w bialy kaftan 🙂
    • asia_i_p Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 16:49
      Ściągnęłam sobie ten referat z SSRN i wychodzi, że D|ziennik jednak nie zrozumiał głównej myśli.

W skrócie główna myśl artykułu jest taka, że Francuzi nie są tak tolerancyjni, jak im się wydaje. Doprecyzowanie jest takie, że utrzymują, że wspólne spożywanie posiłków to sfera, w której ich otwartość na świat jest szczególnie widoczna, podczas gdy jej zdaniem jest to sfera, gdzie widać, że Francuzi są otwarci na tych, którzy się dostosowują. I pokazuje, jak w historii nawyki dietetyczne były używane, żeby ocenić, czy ktoś "przynależy", czy nie. Przytacza na przykład uzasadnienie przyznania francuskiego obywatelstwa Madagaskarczykowi tym, że służył w Legii Cudzoziemskiej, ale także tym, że przestał jeść ryż i je jak Europejczyk.
      W sumie całkiem to jest wciągające.
      • araceli Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 16:57
        asia_i_p napisała:
        > Ściągnęłam sobie ten referat z SSRN i wychodzi, że D|ziennik jednak nie zrozumi
        > ał głównej myśli.
        (...)
        > W sumie całkiem to jest wciągające.

Wystarczy odsłuchać zamieszczonej w tekście oryginalnej wypowiedzi, żeby ogarnąć, że nie chodzi o kolor porcelany czy mąki smile
          • pani07 Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 18:27
            triismegistos napisała:

> Nihil novi sub sole, wystarczy fake news żeby nasze forumowe rasiolki się zesra
            > ly.
            >
            Ojej, jakże tolerancyjna dziewczynka napisała- tyle ze twój wpis widzę na szczęście juz ostatni raz.
            No a jakimi rasiołkami są kucharze francuscy, gdy widzą to tak:
            "Stanowisko Cohen wywołało protesty francuskich szefów kuchni, jak np. Thierry'ego Marxa, który określił konstatacje Cohen jako "złe, ponieważ wywołują kontrowersje tam, gdzie ich nie ma, tylko po to, by wywołać szum".

www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-06-28/biala-zastawa-stolowa-jest-rasistowska-amerykanska-uczona-stawia-zarzuty/?ref=aside_najnowsze
          • cimabue Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 18:54
            triismegistos napisała:

> Nihil novi sub sole, wystarczy fake news żeby nasze forumowe rasiolki się zesra
            > ly.
            >

Jaki fake news ? Prosze, jest nagranie video

twitter.com/SanglierSympa/status/1407703962065702918
            • araceli Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 19:45
              cimabue napisał(a):
              > Jaki fake news ? Prosze, jest nagranie video
              >
              > twitter.com/SanglierSympa/status/1407703962065702918

No to porównaj sobie to video z tym co naskrobała autorka wątku.
      • aandzia43 Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 18:00
        I jaki wniosek z tego zamiłowania Francuzów do francuskiej kuchni, z dumy z wytworu swojej kultury i z celebrowania obyczajów kulinarnych? Stworzyli coś unikatowego, powszechnie cenionego, strzegą i puszą się - dla mnie spoko, mają powod. Sprawa Madagaskarczyka - faktycznie słabe. Artykułu nie przeczytam, nie na moje umiejętności, więc przybliż jeśli możesz tezę smile .
      • sofia_87 Re: Rasistowska kuchnia 28.06.21, 18:01
        Ale co w tym złego, że Francuzi we Francji są otwarci wyłącznie na tych, którzy się dostosuja?
        Jeśli ktoś nie chce albo nie potrafi się dostosować może po prostu nie mieszkać we Francji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka