Dodaj do ulubionych

Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do pracy

28.06.21, 20:59
Moja sytuacja pracowa jest taka, że pracuję po 6 godzin dziennie i nie robię przerwy obiadowej, a sam obiad zjadam dopiero w domu.
Pomimo dość obfitego i pożywnego śniadania potrzebuję jednak w trakcie dniówki jakiejś przekąski. Od miesięcy stanowią ją kanapki i od czasu do czasu jakiś bardziej pożywny owoc - banan, awokado.
Ostatanio uszami już mi wychodzą te kanapki. Czasem przynoszę je z powrotem do domu, bo wcale nie mam na nie ochoty, pomimo że bywam potem głodna i niedocukrzona.
Słodyczy nie chcę kupować i to rozwiązanie całkiem odpada.
Robienie bardziej złożonego posiłku dla jednej osoby to za dużo babrania, a jak zrobię więcej dla wszystkich (np. sałatkę makaronową czy z kaszy bulgur), to też bez sensu, bo po przyjściu do domu musiałabym po raz drugi jeść to samo co w pracy.
Dziś wymyśliłam, że mogłabym wziąć np. jajka ugotowane na twardo z jakimś dipem. Macie może jeszcze jakieś inne propozyje i pomysły na pracowe przekąski?
Obserwuj wątek
    • mashcaron Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 21:13
      Jogurt? Serek wiejski? Tortilla z warzywami?
    • abecadlowa1 Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 21:17
      Ja sama i wielu moich znajomych bierze do pracy pudełko, do którego wrzuca różne produkty wygrzebane z lodówki. Moje pudełko często wygląda tak: podarty liść sałaty, jajo, kilka pomidorków, garść jakiś ziaren, kawałek twarogu, polane oliwą, octem jabłkowym. Wrzucam, co mam akurat pod ręką.
      • nevertheless123 Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 21:25
        Hmmm, ciekawe w sumie to rozwiązanie. Ale masz takie pudełko z przedziałkami (jak często mają zwolennicy meal prep) czy po prostu wrzucasz razem i to się miesza?
        • abecadlowa1 Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 21:27
          Wszystko trafia do jednej komory
    • januszekxxl Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 21:21
      nevertheless123 napisał(a):
      > . Macie może jeszcze jakieś inne propozyje i pomysły na pracowe przekąski?

Kiełbasa i bułka. Do tego sos czosnkowy.
      Dla stojących wyżej od plebsu, kabanos bez bułki.
    • snajper55 Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 21:25
      nevertheless123 napisał(a):

> Robienie bardziej złożonego posiłku dla jednej osoby to za dużo babrania, a jak
      > zrobię więcej dla wszystkich (np. sałatkę makaronową czy z kaszy bulgur), to t
      > eż bez sensu, bo po przyjściu do domu musiałabym po raz drugi jeść to samo co w
      > pracy.

Nie możesz robić sałatki tylko dla siebie? Przecież to niedużo roboty. Jajka na twardo, orkisz, tuńczyk, kukurydza, majonez lub jogurt plus sól, pieprz. Można ogórka dodać. Wrzucasz do pudełka i masz zamiast kanapek smaczne i zdrowe jedzonko.

S.
      • nevertheless123 Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 21:33
        Wydaje mi się to niepraktyczne, bo przygotowuję i tak osobno obiad na następny dzień i nie chce mi się wymyślać następnego dania tylko dla siebie. To ma być rach-ciach.
    • aandzia43 Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 21:44
      Jak jestem głodna i niedocukrzona to ratuję się tym co jest pod ręką zamiast głodować i niedocukrzać się dalej. A następnego dnia robię sobie coś nowego, co mi bardziej smakuje. Po obfitym i pożywnym śniadaniu nie mam potrzeby jeść przez wiele godzin, ewentualnie owoc, garść orzechów lub jakiś niesłodki wypiek. Teraz jest dużo owoców sezonowych, bierz do pracy np. kilka truskawek i jakieś orzechy lub nasiona.
    • georgia.guidestones Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 21:45
      Omlety z wiorek kokosowych i bialka.
    • mika_p Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 21:50
      Kefir.
      Brokuły z fetą, a jak za lekkie, to można dorzucić migdałów czy innych orzechów.
      Serek homogenizowany z musli (musli oddzielnie, dosypujesz po otwarciu serka).
      Niebieski ser pleśniowy w kawałkach, jakies orzechy i np. winogrona, zaraz będzie sezon. Zresztą nie musi być niebieski, camembert tez daje radę.
    • mama-ola Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 21:56
      Kefir w butelce, do którego wrzucam garść mrożonych wiśni. Zanim to zjem/wypiję, wiśnie zdążą się rozmrozić. Jeśli ma być bardziej syte, można łyżkę płatków owsianych dosypać.
    • novembre Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 22:07
      Serek wiejski + owoc/śliwki suszone/rodzynki + kilka orzechów.
      Masz białko, węgle i tłuszcze, ja na takim drugim śniadaniu spokojnie wytrzymuję do obiadu, od 10:30 do 13:30/14:00.
    • mikams75 Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 22:22
      warzywa z dipem np. hummusem, jogurt z owocami, pasta z orzechow, oberzyn czy inna warzywna z chrupkim pieczywem, krakersami czy waflem ryzowym.
      Logistycznie to dobrze sobie cos odkladac z obiadu albo kolacji z poprzedniego dnia, wowczas nie jesz tego samego caly dzien, tylko dzien po dniu.
    • arabelax Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 23:04
      Owoce zabieraj.
      Ja kroje tez surowa marchewke i seler, papryke do pojemnika.
      Kasze kus wez. Zalewasz wrzatkiem. Do tego ser i surowe warzywa polac oliwa. Albo z tunczykiem, czy co tam masz w lodowce.
      • arabelax Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 23:04
        Kus kus
    • ga-ti Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 28.06.21, 23:21
      Kroję do pudełka banana, śliwki suszone, jakiś ser, czasem rodzynki, czy trochę pestek, pożywne i trochę zdrowe smile
      Płatki z jogurtem, płatki do pudełka, jogurt w oryginalnym kubeczku, w pracy jogurt przekładasz do płatków, mieszasz. Możesz do płatków dorzucić bakalie, owoce albo zalać je w domu małą ilością wrzątku, żeby napęczniały, zmiękły, jeśli nie lubisz twardych.
      Serek wiejski z pomidorkami (koktajlowymi albo zwykłym) i natką pietruszki, koperku lub za szczypiorkiem.
      Tosty zamiast zwykłych kanapek.
      Makaron, ryż, kaszę możesz zostawić sobie z obiadu i dołożyć do tego warzywa lub owoce albo ser, mięsko, wędlinę, tuńczyka itp.
      Kuskus zrobisz szybciutko.
      Oczywiście możesz wieczorem upiec wytrawne mufiny smile
    • stara-a-naiwna Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 29.06.21, 16:48
      można podsmażyć na patelni cebulę, pieczarki i wymieszać z kaszą (gryczaną albo kus kus)
      i do tego dodać cokolwiek co trochę nada smaku (musisz sama pomyśleć czego by Ci tam brakowało - pomidory, papryka, oliwki? zależy jaka kasza)
      taką bazę mozesz z robić na 3 dni i mieszać z rożnymi kaszami
      tak naprawdę można to wymieszać z dowolnymi "warzywami na patelnie"

można zabrać jogurt i dodać płatki
      można zalać płatki owsiane mlekiem i poczekać aż zmiękna i dodac owoce

mozna zabrać krązki ryżowe do przegryzania

albo upiec wytrawne mufinki
      albo usmażyć jajko sadzone i zjesc z czymkolwiek

robienie sałatki nie jest zlym pomysłem pod warynkiem, ze któryś z domowników tez ją będzie jesć (wystarczy taka z kukurydzą, groszkiem z puszki i czymś łątwo dostępnym bez krojenia 50 minut)
    • 3zos3 Re: Co (zdrowego i szybkiego) zamiast kanapek do 29.06.21, 19:49
      Zupę w termosie. Gotuję wcześniej gęstą zupę (np. soczewicową, grochową, warzywną z kurczakiem czy jaką kto lubi) na parę dni. Rano podgrzewam porcję, wlewam gorącą do termosu obiadowego (z szeroką szyjką, porcja w sam raz dla jednej osoby) i w pracy jem na ciepło z tego termosu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka