Dodaj do ulubionych

Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel...

29.06.21, 23:30
... jest jak eliksir młodości.
Gdy miałam 20 lat, 30 letni mężczyzna to był W moim subiektywnym odczuciu naprawdę dojrzały, starawy facet. 40 letni to już kategoria prawie jak rodzice. Czyli nigdy w życiu.
W moim środowisku studentów, w bardzo dużym mieście, nie spotykałam takich związków. Nawet moja koleżanka borderka, z pochrzanionymi relacjami, nie miała takiego starego faceta. 27 lat wtedy w moim odczuciu to było maksimum wieku partnera. I żadna materialna rzecz nie mogłaby mnie przekonać do takiej relacji. Bleh. Mam wrażenie, że wiele bardzo młodych kobiet patrzy na życie idealistycznie i taka relacja z rozsądku, dla benefitów, wydawałaby im się obrzydliwa.

(Szanuję i rozumiem, że można się w kimś zakochać starszym dużo.)
Obserwuj wątek
  • profes79 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 29.06.21, 23:35
   Portfel nie - ale gdzieś kiedyś czytałem, że tak, jak facetów 30+ ciągnie do młodszych dziewczyn, tak te młodsze dziewczyny ciągnie do starszych facetów - ze względu na poczucie bezpieczeństwa. Stąd tyle romansów między kobietami w okolicach 20 lat i facetami w okolicach 40. Odwrotne sytuacje mimo wszystko sa dużo rzadsze.
  • engine8 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 29.06.21, 23:43
   Problem robi sie wtedy kiedy ta pelna idei kobieta po studiach napakowana optymizmem zauwaza ze jak bedzie tak normalnie pracowac, wyjdzie za maz za rowiesnika, urodzi dzieci i wychowa to bedzie/beda zawsze w fazie dorabiani sie i gonienia reszty swiata.
   I tu sie pojawia idea przeskoczenie fazy dorabiania sie i wskoczenie w ramiana 40 latka ktory wlasnie zauwazyl ze jego partnerski zwiazek ze starzejaca sie zona juz go nie satysfakcjonuje, dorastajacej corce odwalilo na calego i nie maja kontaku a wiec chyba czas na nowego mercedesa i nowa "partnerke" ktora doceni jego pozycje spoleczno finasowa i zajmie sie ta czescia zycia ktrej on nie lubi a wiec domem i moze dziecmi a on je za to zaoferuje domek, nowa Toyote i kase na zachcianki.
   A zycie pokazuje ze ten nowy wyparzony wybawiciel nie tylko nie podniols jej zyci an nowy piedestal ale pobawil sie i zauwazyl ze sa inne i mlodsze i atrakcyjniejsze.. Wraca wiec tam skad wyszla i jest 5 czy 10 lat do tylu i juz nie jest kobieta pierwszego sorta el "z odzysku" i "po przejsciach".
  • gama2003 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 29.06.21, 23:55
   Gdy miałalam lat 19 plątał nam się po towarzystwie facet 27 letni. I z kumpelami miałyśmy ubaw, że szuka żony na gwałt ☺. A my wszystkie niezainteresowane kompletnie.

   Raczej był tematem podśmiechujek i tyle.
   Nie wyobrażam sobie kogoś jeszcze starszego, byłby już kompletnie fuj.
   Takie byłyśmy kozy rozchichotane i nie dla nas starsi panowie. Starsi niż ze 4 lata maks.
   Ale jednak takie związki to żaden unikat jak świat światem.
  • zuzanna_a Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 00:08
   Mnie dziwia takie zwiazki to znaczy dostrzegam pewną nieszczerosc. I o ile wierze, ze kobiecie moze imponowac 40 latek ( choc faktycznie, jak mialam 20 to moj tato mial 41 - wiec dla mnie byloby to nie do przejscia - ale teraz takie czasy ze panom sie rodza dzieci jak sa w okolicach 35-40
   Wiec to nie dziwne) to w odwrotna strone nie rozumiem tego kompletnie.
   20 latka to dzieciak.
   Pozna nastoltka. Ledwo co mature zdala i jej poziom to jest poziom ledwie co opuszczajacy mury liceum. Mialam przyjemnosc byc na weselu 23 letniej kuzynki - poznalam wiec jej rowiesniczki i jako 37 latka czulam sie przy nich jak dinozaur. Te rozmowy, myslenie o życiu, podejscie do wielu spraw, naiwnosc, infantylnosc… moj chlop byl zazenowany i sam sie smial ze ładne i zgrabne ale paychicznie zniszczyłyby go w godzine. A zwiazek to rozmowy, codziennosc. Jak wskoczyc na ten sam poziom z kims kogo dzieli 20 lat doswiadczen życiowych? Dla mnie abstrakcja.
    • margerytka73 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 12:30
     tanebo001 napisał:

     > Nie rozumiesz bo nie jesteś bogatym facetem. Takie laski nie bierze się żeby z
     > nimi rozmawiać. Tylko żeby się nimi pochwalić w towarzystwie. W końcu to piękna
     > kobieta jest jedyną biżuterią mężczyzny. Tak mówią...
     >

     Serio myslisz, ze inni by zazdrościli? Czego? To już można wynając panią do towarzystwa - każdy popatrzy z politowaniem. Chociaż są rózne kręgi i swój ciągnie do swego. Unikałabym na Twoim miejscu takiego towarzystwa.
    • waleria_s Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 08:52
     Dla starszych i bogatych panów to takie pluszaki, młode, ładne, miłe i entuzjastyczne, jeszcze trochę naiwne, bez doświadczenia i znajomości życia. Co do chwalenia się w towarzystwie- może to przechodzi w Stanach, u nas nawet w bogatych kręgach taki facet byłby pośmiewuskiem. Zabierać 20-latkę na oficjalną imprezę, gdzie pełno szych, ludzi tzw. ą, ę i co ona tam pocznie? Jak jest ledwo na 1, 2 roku studiów, o ile studiuje w ogóle, jest bez obycia itd.
   • buldog2 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 19:44
    Pełna zgoda, dla mnie to też abstrakcja. 20-latkę można podziwiać, kiedy robi pokaz (czy jak to się nazywa) gimnastyki artystycznej i to chyba wszystko, albo prawie. Na pewno w łóżku, ale samo łóżko... raczej nie do przyjęcia. Prócz tego, zgadzam się z tym, co napisała Margerytka, jeśli małżeństwo, to tylko z miłości.

    A tanebo nie ma się co przejmować - znany cham i tępy bolszewicki szowinista. Nic (nic, nie nikt!) poza tym.
  • aandzia43 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 00:21
   Mają takie przekonanie, bo rzeczywistość sama im je potwierdza. Jest niewąska grupa kobiet reagujących na portfel czy inne akcesoria (pozycja, autorytet w jakimś środowisku) maślanymi oczami i rozjeżdżającymi się kolanami. Taką mają chemię mózgu. Na jak długo i jakie są tego konsekwencje to już inna sprawa, ale ku..s nie myśli perspektywicznie i nie o perspektywy tu chodzi tylko o dobrą zabawę.
  • nenia1 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 08:26
   makiesza napisał(a):

   > ... jest jak eliksir młodości.


   bo status materialny mężczyzn ma dla sporej części kobiet znaczenie. Popatrz chociażby na tzw. małżeństwa mieszane, w znakomitej większości mąż pochodzi z kraju o wyższym statusie materialnym, a żony z tego o niższym. Dlatego w przypadku małżeństw mieszanych statystycznie najczęściej Polacy żenią się z Ukrainkami, a Polki wybierają mężów z Zachodu, głównie Anglików i Niemców.
   • snakelilith Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 13:44
    nenia1 napisała:

    Dlatego w przypadku
    > małżeństw mieszanych statystycznie najczęściej Polacy żenią się z Ukrainkami,
    > a Polki wybierają mężów z Zachodu, głównie Anglików i Niemców.

    To bardzo złośliwa i nieprawdziwa teza. Kobiety na emigracji wybierają mężczyzn z dostępnego zbioru, a ten zawiera najczęściej sporą grupę tubylców. Zdecydowana większość więc moich koleżanek Polek studiujących, tak jak ja, na niemieckim uniwersytecie, związała się z Niemcami z powodów romantycznych. Chyba żadna nie trafiła przy tym na bogacza, większość to zwykłe gołodupce, pracujące wieczorami by zapłacić za pokój we wspólnym studenckim mieszkaniu. Co najwyżej z szansą na lepszą pracę po studiach i jakiś tam niewielki spadek po rodzicach za kilkadziesiąt lat. Bywało, że dziewczyny rzucały dla tych facetów swoich polskich chłopaków, ale w tym wieku to normalne, na polskich uniwersytetach też obserwuje się wymianę partnerów.
    Podobnie więc Ukrainki przebywające w Polsce z dużym prawdopodobieństem zwiążą się z Polakiem, przede wszytkim dlatego, że Polaków jest w Polsce więcej niż Ukrainców. Ekonomiczne przemyślenia nie grają tu najczęściej roli.
    I owszem, bywają żony z katalogów, ale to jest najczęściej połączenie biedy z nędzą. Bieda i to bardzo dotkliwa zmusza niektóre kobiety z krajów trzecigo świata do desperacji i szukania męża w bogatszym kraju, a nędza dotyczy facetów, którzy na coś takiego reflektują. To prawie nigdy nie są bogaci faceci, to zwykle społeczne przegrywy, faceci z deficytami mentalnymi, bardzo mało atrakcyjni dla kobiet w każdym kraju. I te desperatki nieraz muszą wiele takich spotkań organizowanych przez agencję odbyć, zanim znajdą takiego, od którego nie robi im się niedobrze.
    Inna sprawa dotyczy tego, dlaczego Polacy nie wiążą się równie często z Niemkami i Brytyjkami, a Ukraińcy z Polkami, ale to pewnie sprawa tego, że mężczyźni są z reguły mniej elastyczni, mają problemy z dostosowaniem się do nowych warunków i trudniej odnajdują się na emigracji od kobiet. Bardzo często ekonomicznie nie są wcale słabsi od wielu tubylców, bo pracując w nowym kraju mają wszelkie szanse i możliwości. Brak atrakcyjności dla tubylczych kobiet wynika więc z czegoś innego.
    • sylwiastka Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 14:05
     I jeszcze jedno, gdy srodowiska sa miedzynarodowe to takie sa i zwiazki. Ja znam wiele konfiguracji par obu i jednoplciowych w instytucjach naukowych. To nie tylko para emigrant-tubylec ale rozni emigranci. Przerozne polaczenia krajow. Bo kto sie lepiej ustawil jesli Norwezka pozna Hiszpana gdy oboje pracuja w Niemczech? I tez widze, ze czesciej mezczyzni jada „do swojego kraju” po zony. Wlasnie ze wzgledu na pewne mentalne ograniczenia.
    • nenia1 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 15:28
     snakelilith napisała:

     > nenia1 napisała:
     >
     > Dlatego w przypadku
     > > małżeństw mieszanych statystycznie najczęściej Polacy żenią się z Ukrain
     > kami,
     > > a Polki wybierają mężów z Zachodu, głównie Anglików i Niemców.
     >
     > To bardzo złośliwa i nieprawdziwa teza. Kobiety na emigracji wybierają mężczyzn
     > z dostępnego zbioru, a ten zawiera najczęściej sporą grupę tubylców.

     Nie jest ani złośliwa, ani nieprawdziwa. Po prostu odbierasz ją personalnie do siebie
     i zakładasz, że musi obowiązywać w każdym przypadku. I być wyłącznie jedynym kryterium.
     Nikt się nie oburza gdy ktoś stwierdzi, że kobiety wolą wysokich mężczyzn, skąd więc oburzenie, że wolą bardziej zasobnych?
     Jak świat światem kobiety wybierały mężczyzn z potencjałem zarobkowym bo tacy są w stanie utrzymywać swoje potomstwo i stworzyć mu lepsze warunki niż pozostali. To kryterium dla kobiet zawsze było ważniejsze
     niż dla mężczyzn, którzy z kolei kierują się częściej wyglądem (urodą) kobiet. W ślad za tym idą różne zjawiska,
     które są charakterystyczne głównie tam gdzie nie ma równości zarobków czy równości płci. Wystarczy popatrzeć gdzie kobiety wkładają więcej starań w tzw. atrakcyjny czy seksowny wygląd.

     Owszem można dorabiać teorię, że mężczyźni są mniej plastyczni, albo mają mniej umiejętności społecznych, co jednak nie przeszkadza im zawierać związki małżeńskie z przedstawicielkami innych krajów w takich samych ilościach co kobietom, tyle że tu kierunek wektora idzie od krajów bogatszy do biedniejszych.
     Poza tym dysproporcje takich mieszanych małżeństw z uwagi na płeć są bardzo duże, więc i brak umiejętności społecznych czy dostosowania do nowych warunków panów musiałby być równie wielki, żeby tłumaczyło to aż takie różnice. Również fakt, że Niemki wybierają za mężów emigrantów z krajów bogatszych niż Polska np. Włochów czy Austriaków nie wskazuje na gorsze cechy panów emigrantów en masse, no ale oczywiście można się upierać oczywiście, że przypadku Polaków to właśnie to.


     • kobietazpolnocy Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 16:05
      Sama jestem żoną miejscowego, więc mogę się wypowiedzieć z czystym sumieniem.
      Klasa średnia, wykształcona. Pary są różne, ale zdecydowanie przeważają Duńczycy łączący się z cudzoziemkami niż Dunki z cudzoziemcami (spoza Skandynawii, bo związki Dunki z Norwegiem czy Szwedem to jednak coś innego).
      Pary gdzie on jest spoza Danii też znam, ale najczęściej są to związki zawarte poza Danią, np. pani studiowała bądź pracowała w UK i tam poznała swojego partnera.

      W pracy w środowisku mega międzynarodowym, konstelacje są najróżniejsze i Polacy - wykształceni, obyci, dobrze zarabiający - jak najbardziej łączą się w pary z cudzoziemkami, ALE to bardzo rzadko są Dunki, a prędzej emigrantki, z najróżniejszych krajów, tak jak oni. Czyli jest im łatwiej zawrzeć związek z dziewczyną z Węgier, czy Signapuru na emigracji niż z miejscową.

      Związki typu zamówię sobie żonę z Tajlandii jak najbardziej istnieją, ale to jednak głównie inna klasa mężczyzn - tych o niższej pozycji społecznej.

      Jaki z tego dla mnie wniosek? W zamożnym kraju takim jak Dania znacznie łatwiej emigrantkom związać się z normalnym fajnym Duńczykiem niż emigrantowi z fajną Dunką. Emigranci, nawet ci wykształceni i nowocześni wciąż jeszcze nie są aż tak atrakcyjni dla miejscowych kobiet, które są u siebie. Ale już są wystarczająco atrakcyjni dla innych emigrantek będących w tej samej jak oni sytuacji - na obczyźnie, podobnie wykształconych.
      Czyli tu niewiele się jeszcze zmieniło: kobietom łatwiej jest awansować społecznie, bo ich największym atutem nie jest pozycja społeczno-materialna, a w przypadku mężczyzn wciąż jest.
      To się rozmywa w przypadku związków emigrantów, bo tu różnic w pozycji społecznej obu stron w zasadzie nie ma.

     • snakelilith Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 22:15
      nenia1 napisała:

      Również fak
      > t, że Niemki wybierają za mężów emigrantów z krajów bogatszych niż Polska np. W
      > łochów czy Austriaków nie wskazuje na gorsze cechy panów emigrantów en masse, n
      > o ale oczywiście można się upierać oczywiście, że przypadku Polaków to właśnie
      > to.


      Jeżeli nie masz statystycznych danych potwierdzających twoje tezy, to lepiej nie konfabuluj, tylko dlatego, że pasuje ci to lepiej do teorii. Ja mieszkam na emigracji, nie ty, więc ja mam więcej obserwacji z mojego otoczenia. Nie jest prawdą, że Niemki wiążą się tylko z mężczynami z bogatszych krajów, całkiem sporo wiąże się na przykład z Turkami, albo z mieszkańcami byłej Jugosławii. Wymyślasz więc i deprecjonujesz Polki na emigracji insynując im, że kierują się ekonomicznymi pobudkami w wyborze partnera. Faktycznie, Polacy nie są specjalnie interesujący dla Niemek, nie wiem z czego to wynika, najprawdopodobniej są za konserwatywni i za sztywni w swoim spojrzeniu na życie, co tutejsze kobiety są gotowe akceptować, tylko gdy partner ma interesujące egzotyczne cechy i/albo wysoką samoocenę. Polacy obu rzeczy nie mają.
      • nenia1 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 01.07.21, 00:32
       snakelilith napisała:


       > Ja mieszkam na e
       > migracji, nie ty, więc ja mam więcej obserwacji z mojego otoczenia.

       no popatrz, a ty od 30 lat nie mieszkasz w Polsce a jak dobrze wiesz jak tu wygląda codzienność big_grin

       > Nie jest pr
       > awdą, że Niemki wiążą się tylko z mężczynami z bogatszych krajów

       oczywiście, że i ja również nie napisałam, że tylko niemniej w sumie z bogatszych wybierają
       i tak częściej, pomimo że statystycznie bogatsze Niemki mogą sobie pozwolić na nieco
       szerszy wybór, podobnie jak Skandynawki żyjące w krajach o najwyższym stopniu równouprawnienia
       nie muszą się już tak malować i stroić jak ich siostry ze Wschodu. Takie trochę "byt kształtuje świadomość".

       > Wymyślasz więc i deprecjonujesz Polki na emigracji insynując im, że kierują się ekono
       > micznymi pobudkami w wyborze partnera.
       >
       e nie tylko na emigracji przecież,
       zresztą ja to pikuś, naukowcy to dopiero deprecjonują
       pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31146580/
       • snakelilith Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 01.07.21, 01:00
        nenia1 napisała:

        > no popatrz, a ty od 30 lat nie mieszkasz w Polsce a jak dobrze wiesz jak tu wyg
        > ląda codzienność big_grin

        A gdzie ja opisuję polską codzienność konfabulantko? Znowu sobie układasz jakieś teorie?


        > e nie tylko na emigracji przecież,
        > zresztą ja to pikuś, naukowcy to dopiero deprecjonują
        > pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31146580/

        Nie. Ten tekst jest o czymś innym. Nie o tym, że Polki kierują się na emigracji ekonomicznymi kryteriami. Co najwyżej kierują się tymi samymi kryteriami dotyczącymi atrakcyjności płci przeciwnej co w Polsce. Kobiety mają bardzo ważne powody by znaleźć sobie solidnego ekonomicznie partnera. Macierzyństwo utrudnia im bowiem przynajmniej przejściowo możliwość pracy zarobkowej. Ale to nie znaczy, że wybór Niemca, czy Anglika na emigracji jest zawsze tym wytłumaczony. Już ci napisałam, że nie każdy Niemiec jest bogaty, a Polacy pracujący zagranicą nie posiadają zawsze mniej. A jednak ci drudzy często są mniej dla kobiet w Niemczech (Polek i Niemek) aktrakcyjni.
        • nenia1 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 01.07.21, 14:40
         snakelilith napisała:

         >
         > Nie. Ten tekst jest o czymś innym. Nie o tym, że Polki kierują się na emigracji
         > ekonomicznymi kryteriami. Co najwyżej kierują się tymi samymi kryteriami dotyc
         > zącymi atrakcyjności płci przeciwnej co w Polsce.

         Aha, czyli nawet nie czytasz co piszę, tylko z zasady jesteś na nie big_grin
         Dopiero co napisałam ci przecież, że kobiety (w sporej grupie) kierują się ekonomicznymi
         kryteriami, i kobiety na emigracji niczym się tu nie różnią, co pokazują zarówno kierunki
         emigracji jak i narodowość większości mężczyzn wybieranych na partnera/męża.

         Kobiety mają bardzo ważne pow
         > ody by znaleźć sobie solidnego ekonomicznie partnera. Macierzyństwo utrudnia im
         > bowiem przynajmniej przejściowo możliwość pracy zarobkowej.

         no przecież również pisałam o tym. Może skup się bardziej na czytania a mniej na próbach
         obrażania.

         > Ale to nie znaczy,
         > że wybór Niemca, czy Anglika na emigracji jest zawsze tym wytłumaczony. Już ci
         > napisałam, że nie każdy Niemiec jest bogaty

         wow, no coś ty...myślałam, że każdy big_grin
         Piszesz takie oczywistości, no przecież wiadomo, że nie każdy jako jednostka, ale przeciętnie jest zdecydowanie
         bogatszy. Dopiero co w innym wątku opiewasz bogactwo i potęgę Niemiec, a tu już za chwilę okaże się, że Polacy zarabiają praktycznie tak samo jak Niemcy.
         • snakelilith Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 01.07.21, 15:06
          nenia1 napisała:


          > Aha, czyli nawet nie czytasz co piszę, tylko z zasady jesteś na nie big_grin

          > > napisałam, że nie każdy Niemiec jest bogaty

          To może przeczytaj jeszcz raz, co napisałaś. Napisałaś bowiem, że kierunek kobiecych wyborów przebiega w stronę bogatszych krajów, sugerujesz więc, że kobiety wybierają partnerów bogatszych od tych krajowych. To nie jest tezą zalinkowanego przez ciebie tekstu.
          I głodne kawałki o potędze Niemiec zostaw sobie do wieczornych modlitw zazdrośnico.
          • nenia1 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 01.07.21, 16:14
           snakelilith napisała:

           >
           > To może przeczytaj jeszcz raz, co napisałaś. Napisałaś bowiem, że kierunek kobi
           > ecych wyborów przebiega w stronę bogatszych krajów, sugerujesz więc, że kobiety
           > wybierają partnerów bogatszych od tych krajowych. To nie jest tezą zalinkowane
           > go przez ciebie tekstu.

           niczego nie sugeruję, stwierdzam fakt, kobiety (zdecydowanie częściej niż mężczyźni) kierują się przy wyborze
           partnera względami materialnymi (o tym jest również artykuł) na co wskazują również kierunki
           wyboru cudzoziemskich mężów, niezbieżnych z wyborami cudzoziemskich żon.

           > I głodne kawałki o potędze Niemiec zostaw sobie do wieczornych modlitw zazdrośn
           > ico.
           >
           po pierwsze nie modlę się, po drugie nie mam rozbuchanych potrzeb i w zupełności mi wystarczy to co mam, nie potrzebuję 7 rodzajów śmietan do wyboru żeby cieszyć się życiem.
  • jowita771 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 09:03
   Dla mnie też związek z facetem o tyle starszym był czymś z kategorii "po moim trupie", brzydziła mnie sama myśl. Raz jeden widziałam faceta z pokolenia moich rodziców, który mi się podobał. Nie był bogaty, nie nosił garnituru, zwyczajny facet, tylko po prostu mi się podobał, co dla mnie samej było ogromnym zaskoczeniem.
  • wapaha Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 10:07
   Jak miałaś 20 lat - 40 latek wyglądał i zachowywał się jak zgred. Teraz 40latkowie są zadbani, dobrze wyglądający, pełni energii i pasji
   Mój ojciec na 40tke załapał lekkiego dola, mówił o tym - o uplywie czasu, starzeniu się. Pewnie miał w pamięci swoich rodziców którzy jako 40latkowie luźnieci wojna i bieda niemal szykowali się do grobu
   Ja swojej 40.jakos specjalnie nawet nie odczulam i nie fetowalam. Pobiegłam maraton,na 41 pobiegłam setkę. - 😉 im wiecej lat tym wyzwań więcej 😉
   • makiesza Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 11:01
    20 lat miałam 15 lat temu i nawet zadbany 40latek był stary. Tak po prostu - oceniasz wiek ludzi, przez pryzmat tego jak samemu się wygląda i jak wyglądają rówieśnicy. 20 letni mężczyźni wyglądają jak przerośnięte dzieci. Gdy miałam 20 lat spotykałam się z 25 latkiem. Mam zdjęcia na których widać tę różnice wieku - ja wyglądam jak siusiara, on jak dorosły.
  • joaaa83 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 10:17
   Kobiety, które kręci porftel, szukają młodych z bogatymi rodzicami. Jak się ma 20 lat, to całkiem łatwo takich znaleźć, ponieważ jeżdżą lepszymi samochodami od rówieśników, o ile rówieśnicy w ogóle jakimkolwiek samochodem jeżdżą. I takich dziewczyn jest/była cała masa. Kiedy inne biegają na studia i za pierwszą pracą, one biegają za audi i bmw (za moich czasów to były te marki, a teraz to nie wiem). Kiedy inne korzystają z młodości i spotykają się ze znajomymi, one siedzą w rodzinnych domach i rytm tygodnia wyznacza chłopak, który podjeżdża pod dom swoim bmw - wchodzi na tv, albo zabiera swoją panią na przejażdżkę. Jak dziewczyna chodzi zaocznie na studia, to i tak jest całkiem dobrze, bo znałam i takie które miesiącami siedziały w domu bez pracy, bez nauki, czekając tylko na oświadczyny, potem organizując wesela, a potem rodząc i wychowując dzieci.

   Chyba jedna z moich znajomych ze studiów wyszła za starszego, ale była dosyć specyficzna z zachowania, urodę miała dla konesera i powodzenia wśród rówieśników nie miała. Nie sądzę, że ten jej facet był bogaty, tylko raczej porozumienie dusz, czy coś w tym stylu. Na pewno nie typ playboya, który wymienił ją na nowszy model.
    • joaaa83 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 11:45
     Mi nie chodzi o studentki szukające mężów, tylko dziewczyny z małych miejscowości lub ze wsi zabitej dechami, szukających chłopców z bmw, niekoniecznie po studiach, a przede wszystkim z majętnymi rodzicami, najlepiej z jakąś działalnością. W takim towarzystwie, to raczej studia w Wyższej Szkole Lansu tak dla papierka.

     Miałam kiedyś chłopaka z takiej malutkiej miejscowości. Nie pasowałam do towarzystwa, bo studiowałam i chodziłam (raz na ruski rok) na imprezy ze znajomymi ze studiów. I jeszcze juwenalia....No nie może tak być, porządna dziewczyna spotyka się tylko z chłopakiem, a pozostałe dni siedzi w domu ze swoją mamą i uczy się piec ciasta i zajmować domem. A dla chłopaka najważniejszy samochód. Im droższy, tym lepszy.
      • waleria_s Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 14:05
       Przede wszystkim myślę, że ta sytuacja jest wyolbrzymiona. W sensie opis wiejskich, małomiasteczkowych dziewczątek, które czekają na swojego bogacza w bmw. Pochodzę z takiej zapadłej mieściny i drogi dla młodych dziewczyn były w zasadzie dwie, wyjechać na studia lub kisić się z rodzicami w domu, mieć bylejaką pracę gdzieś w zakładzie/sklepie, szybko związać się z kimś z rodzinnej wiochy, zająć rodzeniem dzieci. Te dziewczyny nie miały zwyczajnie gdzie poznać kogoś zamożnego, bo nie bywały na imprezach, nie chodziły generalnie w miejsca, gdzie mogłyby tzw. dobrą partię w ogóle wyhaczyć. W dzisiejszych czasach to już w ogóle wydaje mi się niemożliwe, bogaci i młodzi chłopcy mają do wyboru do koloru pięknych i zrobionych dziewczyn na instagramie, tinderze, na taką szarą myszkę ze wsi, która tylko przesiaduje w rodzinnym domu nawet nie spojrzą, bo drastycznie różni się ich styl życia, sposób spędzania wolnego czasu.
       • joaaa83 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 16:11
        Nie, nie. Ja nie pisałam o szarych myszkach. Szare myszki nie szukają chłopców w bmw. W czasach mojej młodości nie było tindera i instagrama, ale pewnie dziś by z nich korzystały. Ja mówię o dziewczynach, które były piękne, wymalowane, wystrojone i z tego korzystały. Początek lat 2000, to królowe opalenizny, blond pasemek i tipsów. Myślisz, że te dziewczyny chodziły na studia lub pracowały w sklepie? Jak już to zaocznie na prywtanej uczelni.
        Siedziały w domu i czekały na swojego misia w bmw. Misiu raz na dwa m-ce zabrał ją na imrezkę, a sam przesiadywał od czwartku do niedzieli w lokalach na mieście, oczywiście za pieniądze głównie rodziców.
    • joana012 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 11:40
     Jest sppiro kobiet które są po prostu interesowne. Mam koleżankę, która na wieść że się z kimś spotykam zapytała jakim gość jeździ samochodem. Zrobiłam wielkie oczy bo wiedziałam, że należy do tej grupy która wiąże się ze starszymi i zamożniejszymi. Ale żeby takim otwartym tekstem...
     • joaaa83 Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 12:02
      Ja znałam dziewczynę, która opisując facetów używała słów "ten od mercedesa", "ten z peugota" itp. Już tam niżej pisałam, że znam, w raczej znałam wiele dziewczyn, bo nawet jeszcze nie kobiet, dla których auto było głównym kryterium wyboru potencjalnego kandydata na chłopaka. Pojęcie "blachara" nie wzięło się z niczego. To jest strasznie przykre, kiedy 20-latka ma całe życie przed sobą, może wiele w życiu dokonać, a ona już kombinuje jak uwiesić się na chłopaku i tak resztę życia spędzić. Zero jakichkolwiek ambicji i samodzielności.
      Dziś nie mam w swoim otoczeniu takich kobiet, bo bardzo zredukowałam krąg znajomych. Znam "nawrócone" - dziś rozwiedzione, w nowych związkach, samodzielnie i niezależne. Ale też ich pierwszy plan na życie, to było znaleźć chłopaka z kasą. Tylko że 20-letni chłopak z kasą (dla 20-latków całkiem sporą) to żadna wartość sama w sobie. Jak nie ma czegoś więcej, to po kilku latach każda dochodzi do wniosku, że kasa jest już przeciętna, tyle to mają inni, a rodzice nie chcą sponsorować młodych całe życie. Jak nie było nic poza kasą, to związku też nie ma. Jest .ujowo jednym zdaniem i żadna ze stron nie jest zainteresowana wspólnym życiem. I wtedy trzeba zaczynać od początku, w wieku już ponad 30 lat, kiedy większość fajnych facetów jest już zajęta.
  • san_vito Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 13:00
   Możliwe, że jest część lecąca na kasę. Ale jednak większość tych młodych kobiet należy do grupy:
   * ojciec szybko zmarł
   * ojciec odszedł i się nie interesował
   * ojciec był obecny w domu, ale w ogóle się nie interesował

   I wiele innych deficytów.
   I nie prawdą jest, że wszyscy 40 latkowie są zapuszczeni. Niektórzy są bardzo dobrze wyrzeźbieni. Fakt są bogaci, mają stanowiska i to w sumie przyciąga te młode kobiety. Nie koniecznie chodzi tu o portfel, ale o sposób bycia panów i traktowania kobiet.
   • ewka.n Re: Skąd przekonanie w mężczyznach, że portfel... 30.06.21, 15:56
    kropkacom napisała:

    > Nie wiem. W moim wtedy nie mężu zakochałam się miesiąc przed osiemnastymi urodz
    > inami. Zupełnie nie patrząc na zasobność portfela. Jego lub jego rodziny. Trzym
    > a ta miłość do dziś.

    Bo młoda, niedoświadczona, adekwatnie do wieku idealistyczna i w ogóle jeszcze gupia byłaś wink No i na szczęście się poszczęściło smile Chociaż czy aby na pewno, choćby nieświadomie jego perspektywy, kapitał (nie tylko kulturowy) nie miał nieświadomie wpływu na ocenę jego atrakcyjności?
    Tak jak on zachwycił się przecież pięknem Twojej bogatej osiemnastoletniej osobowości, a nie Twojej osiemnastoletniej urody wink

    Wiem, że zaraz się mogę dowiedzieć, że on sam i jego rodzina biedni jak mysz kościelna a Ty o złotym sercu, ale urodzie radiowej wink Żartuje oczywiście, ale nie rozumiem tej często występującej obrony przed tym, że na atrakcyjność faceta mocno wpływa jego pozycja społeczna/zasoby (tu: również potencjalne, czy "rokuje") a na atrakcyjność kobiety jej uroda (często dla faceta skorelowana z wiekiem). Moim zdaniem te czynniki wpływają na nas też mocno "podświadomie", w sensie osobniki wykazujące te cechy wydają nam się po prostu atrakcyjniejsi od osobników powiedzmy podobnych, ale ich pozbawionych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka