Dodaj do ulubionych

Opinia o chłopaku co dalej?

30.06.21, 15:50
Moja 16 latka spotyka się z chłopakiem , on też lat 16. Poznali się w szkole na początku czerwca. On zawsze po nią przychodzi, odprowadza do domu, bo sam musi być u siebie na godz.22. Dowiedziałam się ostatnio od kuzynki, która mieszka na jego osiedlu, że jego brat to taki postrach osiedla, a ów chłopak też zadaje się z podejrzanym towarzystwem. Córka mówiła, że zdarza mu się przeklinać, czy pali papierosy. Piwo czasem też pije (smakowe). Z jego znajomymi też spędza moja córka czas, mówi, że jest to czas fajnie spędzany ( wychodzą na rowery, basen, nad wodę, do kina, kfc, siedzą na miejskim amfiteatrze). Moja córka nie pali, przyznała że zdarza jej się wypić piwo 0% lub smakowe z reguły na pół z koleżanką ale sporadycznie. Nie skreślałabym chłopaka, każdemu coś może się zdarzyć, no ale kuzynka zasiała we mnie jakieś ziarenko niepokoju czy to oby właściwy chłopak jest.... Czy coś byście zrobiły w tej sytuacji poza obserwacją co będzie dalej?
Obserwuj wątek
      • quannity Re: Opinia o chłopaku co dalej? 30.06.21, 16:04
        Na razie bym uczuliła córkę, by przygladała się zachowaniu chłopaka, ją pytała czy widzi coś niepokojącego, jak on się zachowuje itd. To taki wiek oraz wolność wakacji, że większość nastolatków próbuje piwa, papiersów ale wszystko powinno być z umiarem. Wyjazd, by zapomnieć o chłopaku? Dzisiaj w dobie messengera, gdy każdy ma przy sobie smartfona? Wróci i co zostawi go bo co? Bo zapalił czy napił się piwa z kolegami? Znają się krótko, ale nie skreślałabym chłopaka, ale też nie utwierdzała córki, że to ten właściwy i jedyny. Czas pokaże co będzie, bo znają się krótko.
        • panna.nasturcja Re: Opinia o chłopaku co dalej? 30.06.21, 16:10
          Z opisu wynika, ze oni przesiadują w miejskim amfiteatrze, wiec prawdopodobnie robią to z nudów.
          Nie, alkohol i papierosy u szesnastolatki, to nie jes coś, co powinno być „z umiarem” tylko wcale.
          Podpytywanie jej ciagle czy chłopak jest ok sprawi, ze przestanie matce mówić co się dzieje.
          A zabranie jej na wakacje może, choć nie musi, pozwolic jej zapomnieć o kimś, kogo prawie nie zna, przeżyć coś fajnego, robić coś z sensem.
    • kafana Re: Opinia o chłopaku co dalej? 30.06.21, 16:05
      Aż mi się przypomniało jakim rozbójnikiem był mój wujek za nastoletctwa. Ciotka miała zakaz zbliżania się do niego przez rodziców a i tak się wymykałasmile Facet zrobił karierę, został dyrektorem kilku poważanych instytucji, a oni byli niezwykle kochającym się małżeństwem.
      • maquin Re: Opinia o chłopaku co dalej? 30.06.21, 16:13
        Mój mąż, wtedy chłopak, mając ok 17 lat też miał kolegów, którzy pili, palil, sam też czasem z nimi pił. Jego matka, obecnie już od 20 lat moja teściowa cieszyła się , że mnie poznał, przestał tak zadawać się z kolegami. Wyszło to mu na dobre. Czasem chłopaki tak cwaniakują między sobą, by pokazać co to nie oni, niektórym dziewczynom nawet to imponuje. Dbaj o dobre relacje z córką i czekaj co się dalej będzie działo.
    • leosia-wspaniala Re: Opinia o chłopaku co dalej? 30.06.21, 16:11
      >Córka mówiła, że zdarza mu się przeklinać, czy pali papierosy. Piwo czasem też pije (smakowe)

Twojej córce na pewno się nie zdarza, na pewno big_grin Na marginesie - co wy macie z tym piwem smakowym? Przecież oprócz tego, że smakuje jak oranżada, to ma tyle samo alkoholu co zwyczajne. Chociaż wątpię, żeby 16-latek pił Reddsa czy piwo o smaku truskawkowym, to tak a propos niedawnej dyskusji o obciachu.
      • swetta Re: Opinia o chłopaku co dalej? 01.07.21, 10:39
        Moja przyjaciólka wyszła za mąż za tzw "bandziora", w wieku 16 lat należał do osiedlowej grupki, której wszyscy schodzili z drogi, pili, palili, nie wracali na noc do domu. Edukację zakończył na szkole podstawowej, ale dziś to właściciel prężnej firmy, nieźle ustawiony. Chłopak twojej córki czasem zachowuje się niewłaściwie ale nie jest to powód by już z nim miała zrywać, byś miała ingerować. Mam w domu 2 nastolatków, piwo i papieros pewnie nie są im obce, a chociaż doceniam, że mi o tym mówią. Za to sąsiadka zachwala jaką ma grzeczną córkę ( 15,5 roku), a nawet nie wie że za jej plecami umawia się z chłopakami, ma papierosa elektronicznego, pali też zwykłe papierosy oraz popija piwo. Sama ją z chłopakami widywałam oraz z elektronikiem. Zwykłe papierosy i piwo piła z moim 18 letnim synem. Ale rodzice wpatrzeni w nią i niczego nieświadomi, twierdzą, że ich córka ma inny system wartości. Doceń, że córka mówi jak on się zachowuje, ważne by ten papieros, alkohol nie był codziennie. Zakaz spotykania może odnieść odwrotny skutek, stracisz dobry kontakt z córką, przestanie ci się zwierzać. Lepiej wysłuchać i ukierunkowywać, tak by sama doszła do wniosku czy to odpowiednie towarzystwo dla niej. Na razie początek znajomości, wakacje, więc poczekać co się z tego rozwinie.
    • carrierowiczka1 Re: Opinia o chłopaku co dalej? 02.07.21, 08:10
      Skoro córka zwierza Ci się z takich rzeczy - myślę, że ma do Ciebie zaufanie smile W takim razie warto jej tylko przypominać, że może na Ciebie liczyć i właśnie jak napisałaś - obserwować. Może być tak, że będzie miała na swojego chłopaka dobry wpływ. Ważne jest, by nie wstydziła się powiedzieć NIE. A w tym wieku... to nie takie rzeczy się robiło wink a przeżyliśmy. Tutaj fajny e-book: www.silnapsychika.pl/produkt/asertywnosc/ możesz podrzucić córce do poczytania albo sama przeczytać i potem podzielić się z nią obserwacjami smile Trzymaj się i jeszcze nie ma tragedii smile
    • mama-ola Re: Opinia o chłopaku co dalej? 02.07.21, 09:42
      Mój 16-letni syn też przeklina, ale absolutnie bym go nie skreślała wink No daj spokój, co to w ogóle za wyróżnik.
      Gorzej z piwem, zwłaszcza jeśli będzie "wymagał", żeby dziewczyna też piła. Czy bym coś robiła... Może poradziłabym córce, żeby go włączyła do znajomych, którzy lubią: rowery, basen, nad wodę, do kina, kfc, siedzą na miejskim amfiteatrze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka