Dodaj do ulubionych

Keratynowy zabieg wygladzania włosów

01.07.21, 12:21
Która może podzielić się doświadczeniami? Rozmawiałam dzisiaj z fryzjerką i się zastanawiam nad tym zabiegiem.
Obserwuj wątek
    • drilka Re: Keratynowy zabieg wygladzania włosów 01.07.21, 12:54
      Ja robiłam, chyba przez 3 lata, co pół roku. Zawsze u fryzjerki. Włosy do ramion. Byłam bardzo zadowolona. Wyglądałam estetycznie. Chociaż pamiętam zdjęcia z jednej imprezy od razu po zabiegu - strasznie przylizane (w lustrze tego nie było widać).
      Skończyło się prostowanie wraz z pandemią bo nie musiałam się zbyt często pojawiać w pracy. Najpierw próbowałam wydobyć skręt. A teraz pielęgnuję fale PEH i olejowaniem pod wpływem forumowych włosomaniaczek i też jestem zadowolona.
    • bei Re: Keratynowy zabieg wygladzania włosów 01.07.21, 13:11
      Zrobiłam i byłam bardzo zadowolona, mimo, ze fryzjerka zrobiła go b „ delikatnie”- mam włosy cieniutkie. Przestały się puszyć, ale końcówki i tak miały tendencje do zawija. Trzy miesiące świetny efekt, kolejne trzy jeszcze był ślad, ale już nie tak jak zaraz po zabiegu.
    • hanusinamama Re: Keratynowy zabieg wygladzania włosów 01.07.21, 13:16
      Nie, to niszczy włosy na dłuższą metę. Przestałam walczyć z kreconymi włosami i nigdy nie miałam włosów w lepszym stanie.
      MOje są grubę i dość mocno sie kręcą, u mnie nie zadziałał na długo ten zabieg i zaczeły wracać do krecenia nierównomiernie...było gorzej niż przed.
      • fibi00 Re: Keratynowy zabieg wygladzania włosów 01.07.21, 15:43
        hanusinamama napisała:

> Nie, to niszczy włosy na dłuższą metę. Przestałam walczyć z kreconymi włosami i
        > nigdy nie miałam włosów w lepszym stanie.
        > MOje są grubę i dość mocno sie kręcą, u mnie nie zadziałał na długo ten zabieg
        > i zaczeły wracać do krecenia nierównomiernie...było gorzej niż przed.
        >

Nie niszczy. Chyba że był źle zdobiony. Moje dwie koleżanki miały brzydkie puszące się włosy , lekko rozjaśnione pasemkami lub farbą. Zrobiły jeden zabieg i nawet jak keratyna już zeszła (po ok pół roku) włosy i tak były w lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Od tego czasu nie robiły już keratynowego prostowania bo nie odczuwają potrzeby.
    • nuclearwinter Re: Keratynowy zabieg wygladzania włosów 01.07.21, 13:30
      A jaki zabieg? Ja robiłam wiele lat Encanto, różne wersje, byłam bardzo zadowolona, włosy zdrowe, zabieg prawidłowo wykonany nie niszczy ich. Dzięki temu udało mi się zapuścić włosy, bo były jakby zalaminowane, nie łamały się. Ale przez cały czas po zabiegu bardzo pilnowałam stałej pielęgnacji, masek itd., mimo że z pozoru włosom nic nie było potrzeba (to ważne!).

Ale jakoś od roku zaczęły mi się podobać bardziej niesforne włosy, a że mam je w końcu naprawdę zdrowe, to zostawiam póki co moje lekkie fale. Spusza się wprawdzie nieraz przy deszczu, ale na co dzień wyglądają ok i już mi tak nie zależy na ultra gładkości i okiełznaniu ich. Mimo to ogólnie zabieg polecam.
      • ladyinred84 Re: Keratynowy zabieg wygladzania włosów 01.07.21, 15:05
        Ja uważam ze mi ten zabieg też zniszczył włosy. Byc moze został źle wykonany. W każdym razie, musiałam po tym zabiegu uzywać kosmetyków tylko bez SLS i mialam ogromny problem z rozczesaniem po myciu, robił się kołtun.
        Podobno nie poleca się tego zabiegu na rozjaśniane blond włosy a ja właśnie takie mam.
    • fibi00 Re: Keratynowy zabieg wygladzania włosów 01.07.21, 15:50
      Wśród moich znajomych ten zabieg jest bardzo popularny. Tylko dwie były niezadowolone- jedna miała dosłownie spalone włosy, zabieg keratynowego wygładzania miał je odbudować ale tak się nie stało. Potem wyczytała że owszem, zniszczone włosy odbuduje, poprawi ich kondycję ale na włosy spalone nie pomoże,a nawet może pogorszyć. Druga niezadowolona ma cienkie włosy. Po keratynowym wygładzeniu włosy wyglądały na jeszcze cieńsze bo po prostu były wygładzone. Pozostała reszta moich znajomych jest zadowolona, jedne powtarzają zabieg co pół roku, jedne rzadziej.
      • nuclearwinter Re: Keratynowy zabieg wygladzania włosów 01.07.21, 16:01
        To prawda, przy ekstremalnie zniszczonych włosach się nie powinno robić. I co do bardzo cienkich, rzadkich włosów też się zgadzam - po prostu keratynowe prostowanie tak je ujarzmi, że będzie ich wizualnie znacznie mniej, będą wyglądały na rzadsze i cieńsze, przynajmniej zanim keratyna nieco się wypłucze.
    • senoj Re: Keratynowy zabieg wygladzania włosów 01.07.21, 16:13
      Ja robię keratynowe prostowania już kilka lat. Pierwszy tydzień włosy są trochę za bardzo przylizane. Chociaż ostatnio fryzjerka polecała botoks na włosy. Powiedziała, że głosy są gładkie, ale włosy są podatne na zakręcenie, przy keratynie nie jest to możliwe (przynajmniej na początku, później tak ale trzeba to robić prostownicą)
      s.
    • str8.up Re: Keratynowy zabieg wygladzania włosów 01.07.21, 16:19
      Mam kręcone, gęste i grube włosy, po prostowaniu przez jakiś tydzień były potwornie przyklepane i nie wyglądalam najlepiej. Później się poprawiło, bo nie były już proste jak druty, tylko się jakoś układały. Super było to, że nie reagowaly na wilgotne powietrze, tylko miałam taką fryzurę, jak po wyjściu z domu. I tyle zalet. Po jakimś miesiącu już nie było śladu po zabiegu, ale przyznaję, że stało się to na wakacjach, podczas których odpuściłam sobie pielęgnację pozabiegową, za to spędzałam całe dnie w oceanie lub na plaży. Więcej się nie zdecydowałam, stwierdziłam że w naturalnych mi lepiej.
    • arthwen Re: Keratynowy zabieg wygladzania włosów 01.07.21, 16:23
      Robiłam chyba ze 3 lata temu i włosy były super. Ciągle się zbieram, żeby się umówić znowu, tylko czasu brak (a jednak te parę godzin trzeba poświęcić).
      Mam długie, proste włosy, więc nie robiłam prostowania, tylko taki keratynowy zabieg regeneracyjno-wygładzający (one się tam jakoś różnią, ale konkretnej nazwy nie pamiętam) i efekty bardzo mi odpowiadały - włosy po tym były mega gładkie, jak zalaminowane. Dużo łatwiejsze było rozczesywanie, nie plątały się. Efekt utrzymywał się tak mniej wiecej pół roku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka