Dodaj do ulubionych

Dziwactwa znajomych 馃槈

01.07.21, 21:45
Heh, obgadalismy rodzic贸w, eksow, to teraz czas na znajomych. Zaczynam:
1. Kole偶anka pierze bielizn臋 codziennie, r臋cznie, nie wyrzuci do brudow, tylko od razu po zdj臋ciu pierze r臋cznie. Robi to zawsze, w latach m艂odo艣ci, w r贸偶nym stanie wraca艂a do domu jednak bielizna zawsze musia艂a by膰 uprana.
2. Wsp贸艂lokatorka kt贸rej nikt nigdy nie widzia艂 bez makija偶u. Obawiam si臋, 偶e nawet dla m臋偶a to rzadki widok. Zawsze myla si臋 tu偶 przed po艂o偶eniem si臋 do 艂贸偶ka, wstawa艂a pierwsza, zacz臋艂a od makijazu i p贸藕niej nawet mog艂a chodzi膰 jeszcze w pi偶amie, robi膰 艣niadanie. Ale make up musia艂 by膰 pierwszy.
3. Kolega z pracy. Nigdy nie widzia艂am takiego pedanta. Na biurku nie ma nic opr贸cz komputera, myszki i telefonu. Nawet 偶adna karteczka ani d艂ugopis nie ma prawa le偶e膰 byle jak. D艂ugopis wyci膮ga z szuflady, pisze co艣 i chowa z powrotem i tak w k贸艂ko. To samo z piecz膮tk膮. Przebije kwit i chowa i tak co 2 minuty.

Dawajcie dziwactwa swoich馃槈
Obserwuj w膮tek
    • gliminstory Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 01.07.21, 22:12
      mam tak膮 znajom膮- mieszkaj膮c w akademiku w wsp贸lnym pokoju wstawa艂a o 4 rano by wklepywa膰 kremiki i robi膰 pelny makija偶 i fryzur臋, zanim reszta os贸b zaczyna艂a oczy otwiera膰 to ona ju偶 by艂a z pe艂n膮 tapet膮 na twarzy cho膰 jeszcze w pi偶amce.
    • bigzaganiacz Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 01.07.21, 22:23
      . Kolega z pracy. Nigdy nie widzia艂am takiego pedanta. Na biurku nie ma nic opr贸cz komputera, myszki i telefonu. Nawet 偶adna karteczka ani d艂ugopis nie ma prawa le偶e膰 byle jak.

Mam taki wymog w robocie i tyle , nie wiem co cie dziwi
        • irma223 Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 09:05
          W przypadku obs艂ugi klienta, to mo偶e by膰 konieczno艣膰. D艂ugopisy lubi膮 odchodzi膰 z klientami, nawet si臋 cz艂owiek nie spostrze偶e.
          A co do piecz膮tki, to mo偶e to by膰 ju偶 mus absolutny.
          Kiedy艣, dawno temu, w pewnej firmie, w kt贸rej pracowa艂am, piecz膮tka zagin臋艂a. A by艂y to czasy, gdy piecz膮tki by艂y jeszcze rejestrowane. Trzeba by艂o zg艂osi膰 zagini臋cie, og艂osi膰 uniewa偶nienie piecz膮tki i z dokumentami rejestrowymi i ze zg艂oszeniem na milicji zagini臋cia piecz膮tki, wyrabia膰 now膮.

Ale i w dzisiejszych czasach: wyobra偶asz sobie, co by by艂o, gdyby kt贸ry艣 z klient贸w zabra艂 sobie - prawdziw膮 - piecz膮tk臋 firmow膮? Dokumenty opiecz臋towane piecz膮tk膮 firmow膮 zazwyczaj uznaje si臋 za prawdziwe i autentyczne, pochodz膮ce od danej firmy. Odkr臋canie tego np. s膮downie, by艂oby ju偶 k艂opotliwe.
      • atojaxxl Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 04.07.21, 09:59
        A mo偶e to nie dziwactwo, tylko pretekst, 偶eby wyj艣膰 z domu i nie s艂ucha膰 trzeszcz膮cej za uszami ma艂偶onki? Nasz s膮siad tak ma, chcesz go spotka膰 - jest przy samochodzie, wreszcie kiedy艣 si臋 wygada艂, 偶e woli udawa膰, 偶e co艣 robi przy nim, ni偶 s艂ucha膰 narzeka艅 偶ony na wszystko. Najczystszy samoch贸d na osiedlu smile
    • szaraiwka Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 01.07.21, 22:29
      Znam doros艂a, 40+ kobiet臋, czynna zawodowo (nauczycielka), kt贸ra ma dom pe艂en pluszak贸w. Nie ma dzieci. Ani partnera/partnerki. By艂am u niej raz i wi臋cej nie chce bo czu艂am si臋 mega dziwnie w domu, gdzie pluszaki s膮 dos艂ownie wsz臋dzie (ale nie ma ba艂aganu, czy brudu, po prostu w ka偶dym zakamarku jaki艣 piesek, kotek czy ma艂pa).
      • kasiaabing Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 01.07.21, 22:41
        Mo偶e te pluszaki to dow贸d wdzi臋czno艣ci od uczni贸w? 馃槈 Mo偶e sentymentalna jest.
        Aczkolwiek pluszaki to najgorsze prezenty ever. Moja 5 latka ma ich tyle 偶e szlag mnie trafia. Ja nie kupi艂am jej ani jednego. Nie, sorry kupi艂am jej misia szumisa jak si臋 urodzi艂a. Ten akurat s艂u偶y艂 d艂ugo.
        • apallosa Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 01.07.21, 22:48
          To ja zna艂am taka babk臋,ale to by艂a kolekcjonerka lalek.Kiedy ja pozna艂am, a by艂 to rok 1994,to mia艂a ich ju偶 prawie 200 . Siedzia艂y sobie w olbrzymim, reprezentacyjnym kredensie na kilkunastu p贸艂kach.
          Z tym,偶e miala meza,kilkoro dzieci, wnuczki- co si臋 sta艂o po jej 艣mierci z tymi lalkami,poj臋cia nie mam.
          • apallosa Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 01.07.21, 22:59
            No c贸偶- po prostu taki typ cz艂owieka 馃槜
            Mo偶e sobie tymi maskotkami tworzy namiastke rodziny? Licho wie?..
            Mia艂am ciotk臋 w podobnym fasonie, by艂a najstarsza z licznego rodze艅stwa,tu偶 po wojnie zreszt膮 zosta艂a na kilka miesi臋cy ich jedyn膮 opiekunka,bo ojciec zmar艂,a matk臋 za pomoc AK- owcom zagarni臋to do lubelskiego zamku( czyli wi臋zienia). Ot贸偶 ciotka, maj膮c ju偶 s艂uszny wiek ( 50+) kolekcjonowa艂a lalki, maskotki ,takie ma艂e durmostojki,jakich kiedy艣 w prywatnych sklepach by艂o pe艂no... Ale to chyba by艂a trauma spierniczonego dzieci艅stwa,wi臋c nigdy si臋 z tego nie 艣mia艂am.
            • szaraiwka Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 01.07.21, 23:07
              Ja si臋 tez nie 艣mieje i tez my艣le ze one co艣 kompensuj膮, ale otoczona przez pluszowe stwory wszelkiego sortu czu艂am dyskomfort. ale ja mam w domu wystr贸j minimalistyczny i wszelka nadmiarowosc mnie dusi.
    • geez_louise Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 01.07.21, 23:05
      Kole偶anka pierze w osobnym wsadzie do艂y pi偶am i majtki. Jak kiedy艣 w wiekszym gronie zesz艂o na rozmowy o praniu, to nie mog艂a uwierzy膰, 偶e reszta pierze wszystko razem, tylko sortuje kolorystycznie.
        • magata.d Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 16:52
          nigdynigdynigdy84 napisa艂a:

> Ale co w tym dziwnego? Ja bielizn臋 typu majtki skarpety te偶 pior臋 osobno, pi偶am
          > y osobno, po艣ciele r贸wnie偶.
          > Jak pior臋 r臋czniki to tylko r臋czniki, nie pakuje ich do prania razem z kuchenny
          > mi 艣cierkami.
          Zastanawiam si臋 o co chodzi z tym kuchennymi scierkami. Dlaczego nie mo偶na ich prac np. z r臋cznikami? Chyba jednak do czego innego r贸偶ni ludzie u偶ywaj膮 te 艣ciereczki kuchenne. U mnie taka bawe艂niana/lniana 艣ciereczka s艂u偶y do przetarcia wilgotnego talerza wyj臋tego ze zmywarki czy szklanki, kubka itp. Do wylanej na blat zupy czy wytarcia brzegu garnka z pomidorow膮 u偶ywam r臋cznika papierowego. Do wycierania okoli膰 zlewu mam 艣ciereczk臋-zmywak, kt贸r膮 wyrzucam jak si臋 zu偶yje. Piore 艣ciereczki kuchenne z r臋cznikami.
          • 3-mamuska Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 05.07.21, 00:30
            magata.d napisa艂a:

> nigdynigdynigdy84 napisa艂a:
            >
            > > Ale co w tym dziwnego? Ja bielizn臋 typu majtki skarpety te偶 pior臋 osobno,
            > pi偶am
            > > y osobno, po艣ciele r贸wnie偶.
            > > Jak pior臋 r臋czniki to tylko r臋czniki, nie pakuje ich do prania razem z ku
            > chenny
            > > mi 艣cierkami.
            > Zastanawiam si臋 o co chodzi z tym kuchennymi scierkami. Dlaczego nie mo偶na ich
            > prac np. z r臋cznikami? Chyba jednak do czego innego r贸偶ni ludzie u偶ywaj膮 te 艣ci
            > ereczki kuchenne. U mnie taka bawe艂niana/lniana 艣ciereczka s艂u偶y do przetarcia
            > wilgotnego talerza wyj臋tego ze zmywarki czy szklanki, kubka itp. Do wylanej na
            > blat zupy czy wytarcia brzegu garnka z pomidorow膮 u偶ywam r臋cznika papierowego.
            > Do wycierania okoli膰 zlewu mam 艣ciereczk臋-zmywak, kt贸r膮 wyrzucam jak si臋 zu偶yj
            > e. Piore 艣ciereczki kuchenne z r臋cznikami.

A to ze r臋czniki i majtki nosisz na / wycierasz dupie a 艣cieki u偶ywasz do talerzu z kt贸rych potem jesz.
            • hanusinamama Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 05.07.21, 01:09
              Piore 艣cierki z r臋cznikami. Reczniki najcz臋sciej w 90stopniach...nie wiem co musia艂by byc na tym reczniku aby przetwa膰 pranie i przej艣膰 na 艣cierke kuchenn膮. W te scierki i tak najcz臋艣ciej wycieram r臋ce...nie zmywam naczyn, robi to zmywarka.
          • ga-ti Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 11:51
            Te偶 segreguj臋 kolorami, temperatur膮 prania, ewentualnie stopniem zabrudzenia, np. robocze spodnie i koszulki, bluzy m臋偶a ubrudzone smarem pior臋 oddzielnie, ale ju偶 wszelkie majtki, koszulki, portki, skarpetki... zgodnie z kolorem. Ile bym musia艂a tych majtek uzbiera膰 na 5 kg wsadu? Po艣ciel jest du偶a, wi臋c zwykle oddzielnie albo dorzucam co艣 z kosza, co pasuje kolorem. Gdy dzieci by艂y ma艂e i zdarzy艂o im si臋 nie zd膮偶y膰 do toalety to majtki spiera艂am pod kranem i pra艂am r臋cznie.
          • eliszka25 Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 12:13
            Ja r臋czniki kuchenne, 艣cierki, r臋czniki 艂azienkowe i po艣ciel pior臋 osobno, bo pior臋 to wszystko minimum na 60 stopni i na d艂ugim programie z praniem wst臋pnym. Wi臋kszo艣膰 ubra艅 takiego traktowania by d艂ugo nie wytrzyma艂a, a ju偶 moje majtki czy staniki pewnie po jednym praniu by艂yby do wyrzucenia. Poza tym jako艣 mam op贸r 偶eby wrzuci膰 do pralki 艣cierk臋, kt贸r膮 wycieram kieliszki od wina, talerze razem z brudnymi skarpetkami czy majtkami. Z po艣ciel膮 i r臋cznikami ju偶 wrzucam.
      • shmu Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 05.07.21, 15:16
        Pior臋 ciuchy kolorystycznie - jasne z jasnymi i ciemne z ciemnymi. Ewentualnie jeszcze zwracaj膮c uwag臋 na temperatur臋 na metkach. Proszki to na og贸艂 silne detergenty, a i tak nie spodziewam si臋 w domu zbyt du偶o patogen贸w, 偶ebym musia艂a uwa偶a膰 na to, co z czym pior臋.
        Takie pranie osobno r贸偶nych rzeczy nie ma sensu ze wzgl臋d贸w praktycznych, a jest tylko odzwierciedleniem strachu czy brzydliwosci osoby pior膮cej. Pomijam oczywi艣cie sytuacj臋, gdzie pierze si臋 np. pieluchy ubrudzone kupa czy bia艂e rzeczy na tyle brudne, 偶e rzeczywi艣cie mog膮 ubrudzi膰 inne bia艂e rzeczy.
    • magda.z.bagien Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 01.07.21, 23:38
      Znajomy kole偶anki na studiach, jaki艣 got czy co艣 takiego, rozstawia艂 w mieszkaniu miseczki z jedzeniem dla skrzat贸w. Nie wiadomo czy w nie wierzy艂, czy tylko kultywowa艂 jakie艣 pradawne tradycje, ale problem by艂 taki, 偶e skrzaty nie jad艂y, a on czeka艂 i czeka艂.
    • m_incubo Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 01.07.21, 23:50
      Mia艂am tak膮 kole偶ank臋 w liceum. Nikt nigdy nie widzia艂 jej bez makija偶u, nawet na kilkudniowych wycieczkach klasowych wstawa艂a przed wszystkimi i jak si臋 reszta budzi艂a, ona ju偶 mia艂a fluid na twarzy.
    • barbibarbi Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 00:02
      S膮siad, ma motocykl w gara偶u jaki艣 wypasiony, wypolerowany, ogromny i bardzo g艂o艣ny. Co jaki艣 czas, raz na tydzie艅 powiedzmy wyprowadza go przed gara偶, w艂膮cza, robi ha艂as przez 10 minut naciskaj膮c na gaz ale nie rusza, po czym wy艂膮cza i wprowadza motocykl do gara偶u. Jeszcze nie widzia艂am 偶eby nim gdzie艣 pojecha艂 馃槒
    • srubokretka Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 00:58
      Znajomy z kolka zainteresowan z czasow studenckich. Wegetarianin ze spora nadwaga. Nigdy sie nie myl, nie obcinal przerzedzonych wlosow. Dalo sie z nim porozmawiac tylko w przewiewnych miejscach.

Dziwne. Nigdy nie komentowalismy jego stylu bycia. Stosowalismy jedynie, jakze popularny teraz, dystans spoleczny.
    • ewa_2009 Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 01:09
      Kolega z pokoju w pracy. Przed ka偶dym wyj艣ciem z pokoju (nawet do toalety) zamyka na klucz wszystkie szuflady biurka i wszystkie szafki, w kt贸rych ma jakiekolwiek swoje (pracowe) rzeczy. Nie pracujemy w CBA ani w 偶adnej instytucji tego typu.
      • lot_w_kosmos Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 05:55
        Zna艂am podobnego. Przez p贸艂 roku nie rozstawa艂 si臋 ze swoj膮 teczka, zabieral wsz臋dzie, oczywi艣cie do toalety te偶., na kaw臋, do szefa. Pow贸d wyszed艂 w przypadkowych okoliczno艣ciach. Trzyma艂 tam ma艂e butelki z col膮. Fakt, cz臋sto popija艂 col臋. Tylko ta cola by艂a p贸艂 na p贸艂 z w贸dk膮....
        • madzioreck Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 14:40
          lot_w_kosmos napisa艂a:

> Zna艂am podobnego. Przez p贸艂 roku nie rozstawa艂 si臋 ze swoj膮 teczka, zabieral ws
          > z臋dzie, oczywi艣cie do toalety te偶., na kaw臋, do szefa. Pow贸d wyszed艂 w przypa
          > dkowych okoliczno艣ciach. Trzyma艂 tam ma艂e butelki z col膮. Fakt, cz臋sto popija艂
          > col臋. Tylko ta cola by艂a p贸艂 na p贸艂 z w贸dk膮....

I przez p贸艂 roku nikt nie poczu艂, 偶e go艣ciu zieje gorza艂膮...?
          • berdebul Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 09:53
            Nie tylko mnie, takie zwyczaje, tak lubi膮. Je偶eli zostawiasz lunch w lodowce i nie podpiszesz, to kto艣 go zje. S艂odycze musz膮 by膰 pod kluczem, bo na 100% kto艣 ze偶re. Dzie艅, w kt贸rym dosta艂am pok贸j w innym budynku by艂 najlepszym dniem mojego zawodowego 偶ycia. tongue_out
        • krypteia Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 08:52
          berdebul napisa艂a:

> Tez tak robi臋, oraz wylogowuje komputer. Moi koledzy maja zwyczaj trzepania kom
          > putera/szuflad, czego nienawidz臋, oraz wyk艂adania ewentualnych znalezionych s艂o
          > dyczy/lunchu.

dobrze zrozumia艂am: koledzy z pracy przegl膮daj膮 cudze szuflady oraz grzebi膮 w kompie osoby kt贸ra wysz艂a z pokoju??? Jezuu gdzie ty pracujesz?
          • sol_13 Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 11:17
            Szuflady to nie, ale u nas kiedy艣 na openspace zdarza艂o si臋, 偶e jesli kto艣 id膮c do toalety nie zablokowa艂 klawiatury, kto艣 inny wysy艂a艂 z jego skrzynki maila do ca艂ego departamentu o tre艣ci: zapraszam na piwo lub inne w tym stylu.
            • kaki11 Re: Dziwactwa znajomych 馃槈 02.07.21, 11:45
              a to mia艂am podobn膮 sytuacje w pracy. Tzn nie ja, tylko kole偶anka zrobi艂a co艣 takiego koledze z jakiej艣 tam okazji (chyba narodzin dziecka, ale nie pami臋tam dok艂adnie) i to by艂o takie p贸艂 偶artem, p贸艂 serio - kolejnego dnia faktycznie na to piwo i pizz臋 po pracy poszli艣my ca艂膮 grup膮 smile