Dodaj do ulubionych

Badanie krwi nastolatka

02.07.21, 11:22
Od razu uprzedzę, wiem, że forum to nie lekarz i trzeba do lekarza, ale jest tu sporo osób, które się orientują i nie raz mądrze doradzą. 2 lata temu syn miał badaną krew, profilaktycznie. Wyszło bardzo dużo limfocytów i bardzo mało neutrofili. Oczywiście powtórne badania itd, w efekcie wylądowaliśmy u hematologa-onkologa. Miał wykonane mnóstwo badań, ale nie miał badanego szpiku kostnego. Po roku obserwacji p.Doktor powiedziała, że to prawdopodobnie ma związek z alergią i "taki Jego urok". Mieliśmy kontrolować krew co jakiś czas. Oczywiście byliśmy u alergologa, wyszła lekka alergia na trawy, ale czy brał leki na alergię, czy nie brał, wyniki takie same. Syn raczej nie ma problemów zdrowotnych "na oko", często ma jednak zatkany nos. Laryngolodzy (dwóch niezależnych) , uznali, że jest przerośnięty trzeci migdał, ale nie tak, żeby było trzeba usuwać, raczej alergia. No i teraz chciałam go zaszczepić na covid i zrobiliśmy badanie krwi. Syn nie ma teraz żadnej infekcji, nawet kataru, wyniki postaram się wkleić poniżej. Neutrofile dwukrotnie poniżej normy, limfocyty wywalone w kosmos. Musimy wrócić do hematologa, ale może ktoś spotkał się z czymś takim? Syn ma takie wyniki od 2,5 roku. Forumowe lekarki, co ze szczepieniem? Syn ma jechać za niedługo na wymianę zagraniczną...
Obserwuj wątek
    • mamtrzykotyidwa Re: Badanie krwi nastolatka 02.07.21, 13:21
      Przerośnięty migdał u alergików to standard, ale przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim uczulenie na krowę. Zmiany w badaniach krwi też są z tego powodu dość powszechne.
      Jakie testy były zrobione?
      W testach mogło nic nie wyjść, pomimo uczulenia na wiele rzeczy, zwłaszcza jeśli to były testy sprawdzające IgE we krwi.
      Hematologa nie zaniedbuj, bo na razie nie wiesz, czy to tylko alergia, ale jednocześnie trzeba spróbować podziałać w alergii, bo skoro wyszło uczulenie na trawy, to masz już 100% pewności, że alergikiem jest.
      Ile dziecko ma lat? - od tego zależy dalsze postępowanie.
        • rena.k Re: Badanie krwi nastolatka 02.07.21, 13:35
          Syn ma 15 lat. Miał testy z krwi i skórne, robiliśmy kiedyś jak był mały, a później jak miał 13 lat i te badania krwi wyszły takie... Muszę sprawdzić, czy był mleko krowie było w testach. A może po prostu odstawić na jakiś czas mleko i produkty mleczne i poobserwować? Alergia na trawy wyszła, ale syn nie ma objawów kiedy pylą trawy, ma nieżyt nosa praktycznie od jesieni do wiosny. Tak jakby był uczulony na smog...
          • ela.dzi Re: Badanie krwi nastolatka 02.07.21, 20:44
            rena.k napisała:

> Syn ma 15 lat. Miał testy z krwi i skórne, robiliśmy kiedyś jak był mały, a póź
            > niej jak miał 13 lat i te badania krwi wyszły takie... Muszę sprawdzić, czy był
            > mleko krowie było w testach. A może po prostu odstawić na jakiś czas mleko i p
            > rodukty mleczne i poobserwować? Alergia na trawy wyszła, ale syn nie ma objawów
            > kiedy pylą trawy, ma nieżyt nosa praktycznie od jesieni do wiosny. Tak jakby b
            > ył uczulony na smog...

Wg testów z krwi mój syn ma silne uczulenie na trawy i zboża i żadnych pokarmowych. Też nie ma wielkich objawów, jedynie szura nosem, wyszło przypadkiem w zeszłym roku. Kiedyś jak był malutki i miał chroniczny katar robiliśmy same panel pokarmowy i nic. Odstawienie nabiału nic totalnie nie zmieniło, pomogło usunięcie migdałka, ale syn miał masakryczny przerost.

Ja nie mam na nic uczulenia wg testów skórnych i z krwi, za to katar mam praktycznie cały rok. Zwykle na wakacjach spokój, w tym roku jakieś apogeum i cały czas leci mi z nosa.
      • rena.k Re: Badanie krwi nastolatka 02.07.21, 13:40
        Zdaję sobie z tego sprawę, był badany pod tym kątem od razu, czyli te 2 lata temu. Pod opieką hematologa-onkologa rok. Pani doktor kazała już nie przychodzić, ale wyniki krwi jednak niepokoją. Kolejna konsultacja u hematologa-onkologa w poniedziałek. Może to być jednak coś innego, mniej specyficznego, dlatego pytam na forum.
        • india-mia21 Re: Badanie krwi nastolatka 02.07.21, 13:46
          Gdyby to była białaczka, to by ten wynik po dwóch latach inaczej wyglądał (zakładając, że byłoby u kogo wykonać badanie). Dobrze, że będzie ponowna konsultacja hematologa-uspokoi Cię to pewnie. Jeśli chodzi o alergie to rozważ diagnostykę molekularną alergii-to jest najczulsza metoda w tej chwili, rozwieje wszelkie wątpliwości.
        • kornelia_sowa1 Re: Badanie krwi nastolatka 02.07.21, 16:34
          Mój ma 13 lat.
          Tez ma limfocyty ponad normę. Prawie zawsze.

Ostatnio morfologię z rozmazem robiłam do endokrynologa i na skutek pomyłki nie zrobili pełnej tylko podstawową plus rozmaz.

W rozmazie limfocyty podobnie jak u Twojego coś koło 63 (przy normie chyba do 50)

Na drugi dzień (powtarzane bo MUSIAŁA być morfologia pełna) w rozmazie limfocyty już 53

Wartości w tysiącach były w normie

Pediatra nie widzi problemu. Syn ma też widoczne niekiedy węzły szyjne- badany przez super speca (hematologa z Prokocimia) w usg dwukrotnie. Tez mnie uspokoił.

Infekcji nie miał chyba od dwóch lat
    • fraudes Re: Badanie krwi nastolatka 02.07.21, 14:50
      Przeczytałam, co pisały dziewczyny i się zapytam (niezależnie od konsultacji u innego hematologa, bo to dobry pomysł), czy syn ma wyleczone wszystkie zęby? Nie ma stanów zapalnych? Jakie OB? Badałaś tarczycę? Hasimoto ma wpływ na limfocyty.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka