Dodaj do ulubionych

Odwołanie od wyniku egzaminu

02.07.21, 14:25
Na egzaminie ósmoklasisty syn dostał bardzo mało punktów za rozprawkę i złożyliśmy wniosek o wglad do pracy, bo naprawdę zszokował nas ten wynik.
Jeśli tylko będzie cień szansy, to z pomocą polonistki z rodziny zamierzamy się odwoływać.

Moje pytanie dotyczy kwestii formalnych, bo moze ktoś już przepracował ze swoimi dziećmi odwołania od wyników egzaminu - czy odwołanie, ewentualna korekta punktów, wydanie nowego zaświadczenia itp. mieści się czasie w wyznaczonym na wszystkie procedury w pierwszej rekrutacji, czy uczeń siłą rzeczy ląduje w drugiej rekrutacji?
Obserwuj wątek
      • arwena_11 Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 02.07.21, 18:41
        Poczytałam i chyba zależy od tego jak szybko wystąpisz o udostępnienie. Mają chyba 5 dni na wyznaczenie terminu wglądu do egzaminu od momentu złożenia wniosku, ale nie później niż 14 dni od złożenia wniosku. A potem to już zależy od zastrzeżeń. Jak błędy w liczeniu punktów - to od razu chyba poprawiają. Jak merytoryczne zarzuty - to masz chyba dwa dni na napisanie odwołania, a oni 14 na weryfikację. Poszukaj dokumentu "Procedura wglądu do pracy egzaminacyjnej" tam masz wszystkie terminy.

W tym roku chyba papiery trzeba złożyć do 14 lipca. Teoretycznie jest szansa aby się wyrobić z odwołaniem. Ale jaka będzie praktyka? Pewnie zależy od ilości odwołań.
    • wapaha Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 02.07.21, 20:54
      zdawaj relacje, jestem ciekawa co tam sie wydarzyło- bo odpowiadając na odwołanie, komisja będzie musiała użyć merytorycznych argumentów więc czarno na białym będzie wiadomo o co chodzi. Pamiętam naszą dyskusję i wymianę zdań właśnie nt "kamieni na szaniec" i tego, jak twój syn zinterpretował temat
      powodzenia!
      • grey_delphinum Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 02.07.21, 21:36
        "Rodzinna" polonistka mówi, ze to niemożliwe, by egzaminator dał 2 punkty za realizację tematu, a potem zero za elementy retoryczne itd. Wg niej to jest nielogiczne, musiałby być tu co najmniej jeden punkt w kolejnym kryterium. Poza tym młody "na gorąco" opowiadał ciotce przez telefon, co napisał w rozprawce i stwierdziła (i wtedy, i teraz), że szacuje - nawet odliczając wszystkie zera za błędy, że powinien dostać ponad 10 punktów (lekko licząc). Wg niej przytoczone przykłady też były dobre (nawet skonsultowała te "Kamienie na szaniec" z innym egzaminatorem, bo ona w tym roku nie poprawia prac i podobno spokojnie to uznawali),.
        Syn umie również zachować styl rozprawki - na pewno nie pomyliłby jej z żadną inną formą, a juz na pewno nie z opowiadaniem (a szlifowali tylko te dwie formy).

No nic, zobaczymy. Na pewno nie odpuszczę, jeśli to błąd komisji. Te kilka/naście dodatkowych punktów bardzo się mojemu synowi przyda, więc muszę doprowadzić rzecz do końca.
        • asia_i_p Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 15:12
          A jesteście pewni, że to się rozkłada 2 + 0? Może jest inny rozkład? Może wchodzą jakieś dodatkowe zasady (w angielskim na przykład, jeżeli ma się 1 punkt za realizację tematu, to nie można dać więcej niż jeden w pozostałych kryteriach)? Ja ci powiem, że na egzaminie z angielskiego udało mi się już dać wszystkie dopuszczane prawem kombinacje, nawet mocno nieprawdopodobne - czyli zdarzało się, że piszący zdołał wypykać 3/5 punktów za realizację tematu takim językiem, że za resztę kryteriów miał zero, a zdarzało mi się, że miał wyższą punktację za bogactwo językowe niż za realizację tematu. Przy obu tych rzeczach przed zobaczeniem tych konkretnych wypracowań powiedziałabym, że są niemożliwe.

Natomiast rzeczywiście, jeśli zrelacjonował na świeżo egzaminatorowi (ciotka jest egzaminatorem, tak?) i usłyszał, że to co najmniej 10 punktów, to dwa jest mało prawdopodobne i może być wynikiem błędu w przenoszeniu z arkusza na kartę odpowiedzi. Nie wiem, jak było na polskim, ale na angielskim w tym roku na sprawdzanie było bardzo mało czasu - ja na rozszerzeniu miałam średnio 20 minut na pracę, a sprawdzania odpowiadam za weryfikację techniczną sparowanego ze mną egzaminatora; na ósmoklasisty mieli jeszcze mniej, w jeden weekend musieli ogarnąć sto kilkadziesiąt prac. OKE oszczędzają na wynajmie sal i przyspieszają wyniki, ale to musi wpływać na jakość pracy.

Pamiętam początki, to były luksusy - w każdej komisji osobne osoby tylko od weryfikacji merytorycznej i osobni weryfikatorzy techniczni. Morza czasu, dało się wyjść na obiad. Teraz weryfikujemy się nawzajem, także technicznie, i pracujemy dziesięć godzin z może 10-minutowymi przerwami na jedzenie/ toaletę.
        • kolteta Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 05.07.21, 13:15
          Moja tez sie odwolywala do "Kamieni na Szaniec". Dzieci mogly sie odwolac do kazdej obowiazkowej lektury ze spisu. "Kamienie na Szaniec" sa na liscie, wiec to raczej nie o to chodzi. Moze przytoczone argumenty nijak mialy sie do tematu? Nie wiem oczywiscie jak bylo, wiec tylko dywaguje. Odwoluj sie, bo ten wynik faktycznie jest dziwny.
    • saszanasza Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 02.07.21, 21:16
      Też jestem ciekawa, co w takim przypadku jak twój. Dwa punkty to bardzo mało, myślę, że to jakaś pomyłka.
      BTW, czy z tego „wglądu” można robić zdjęcia pracy? Jak wygląda dalsza procedura odwołania? Obejrzy się i co dalej?
    • gargamelja Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 02.07.21, 22:38
      My dwa lata temu po egzaminie gimnazjalnym syna. Podejrzanie niski nam sie wynik wydal. Finalnie, mielismy rację. Jakby to byl polski, pewnie bysmy na to nie wpadli. Ale, ze matematyka? Nie pamiętam dokładnie, ale kilkanaście proc. syn zyskal. Szybko zostalo skorygowane, rekrutacja normalna, nie uzupełniająca.
        • gargamelja Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 16:26
          Pamiętam, ze maz zatelefonowal i zostal umowiony na drugi chyba dzien, na konkretna godzine. Pojechal, sprawdzil, ze punkty nie zostaly naliczone za dobrze rozwiazane zadania? zadanie? . Jestem prawie pewna, ze nic pisemnie nie skladal. Punkty zostaly poprawione w systemie, nie pamiętam, jak dlugo to trwalo. Ale z pewnoscia korekta zostala naniesiona dosc szybko.
          To wogole byla przedziwna sytuacja, bo wtedy zostaly zle naliczone punkty chyba wszystkim dzieciom z mat. z dysleksja, dysgrafia itp., wiec najpierw byla korekta ogolna, a potem ta nasza- indywidualna.
          Mnie sie wydaje, ze jesli macie choc cien watpliwosci, to sprawdzajcie. Moze byc warto
          I przepraszam, za ewentualne literowki pisze z telefonu i na "szybko".
      • wapaha Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 10:55
        gargamelja napisała:

> My dwa lata temu po egzaminie gimnazjalnym syna. Podejrzanie niski nam sie wyni
        > k wydal. Finalnie, mielismy rację. Jakby to byl polski, pewnie bysmy na to nie
        > wpadli. Ale, ze matematyka? Nie pamiętam dokładnie, ale kilkanaście proc. syn z
        > yskal. Szybko zostalo skorygowane, rekrutacja normalna, nie uzupełniająca.

jak to -matematyka ? no wiesz co?...
        jak można źle ocenić matematykę-jeśli tam sa jasne wytyczne ?
        już bardziej zrozumiałabym polski-bo tu jednak może być cień uznaniowości, subiketywizmu
        • asia_i_p Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 15:15
          Najczęstszy błąd jest w momencie przenoszenia punktacji z arkusza na kartę odpowiedzi. Przy tym najczęściej są to błędy radykalne - zaznaczenie wszystkich zer zamiast wszystkich maksów, albo wszystkich maksów zamiast wszystkich zer. To powinien wyłapać techniczny, ale jak już pisałam, od kilku lat skracają sesje, ma się coraz mniej czasu na pojedynczą pracę.

Mnie się w tym roku wydawało, że wszystko robię dobrze, co więcej, przed oddaniem swojej partnerce do weryfikacji wstępnie sobie weryfikowałam technicznie, a i tak miałam jeden błąd w dodawaniu i jedną punktację w ogóle nie przeniesioną.
    • maurra Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 02.07.21, 22:41
      Tak ja przerabiałam, zdążyli skorygować jeszcze zanim rekrutacja zaczęła mielić. Przy czym ja złożyłam odwołanie i wniosek o ponownie sprawdzenie zaraz po otrzymaniu info o wynikach (chyba nawet w tym samym dniu); jak ktoś zwlekał mógł się nie doczekać w terminie rekrutacyjnym
        • maurra Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 02.07.21, 23:24
          kiedy córka wróciła z z SP z karteczką z wynikami (taki mały pasek to był, nie oficjalne zaświadczenie o wynikach ) złożyłam wniosek o wgląd tym samym dniu lub następnego dnia (nie pamiętam). Jakies dwa dni po wysłaniu wniosku dostałam telefon (to była sobota rano!) że zapraszają do obejrzenia pracy w najbliższy wtorek. Z rozpatrzeniem mojej reklamacji zdążyli przed oficjalnym przesłaniem świadectw z wynikami ósmoklasisty, więc do rekrutacji poszły już wyniki poprawione. Moja rada - jak masz wątpliwości - pisz od razu
        • maurra Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 02.07.21, 23:27
          tzn. najpierw pismo o wgląd -> zaproszenie do OKE -> na miejscu przy oglądaniu pracy zgłosiłam moje wątpliwości co do poprawnosci oceny egzaminatora -> Pani z OKE od razu przyniosła mi formularz o ponowne sprawdzenie
    • ewa_mama_jasia Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 02.07.21, 23:09
      W zeszłym roku nie zdążyłam, wynik odwołania został już podany po rekrutacji. W tym roku jest chyba trochę więcej czasu. A jest w tym roku druga rekrutacja? W zeszłym nie było. OKE uwzględnia tylko to, co nie jest sprzeczne z wytycznymi CKE. Jeśli prawidłowe (według klucza CKE) odpowiedzi są nielogiczne i można by dyskutować, to OKE nie uwzględni.
        • ewa_mama_jasia Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 02.07.21, 23:28
          Miało wpływ, bo punktów nie przybyło na czas. Nie mogłam okazać zmienionego zaświadczenia. A rekrutacja nie czekała, terminy leciały. Summa summarum przybyły 4 punkty, ale już po terminie. A jak wszystkie miejsca rekrutacyjne byly zajęte, to nawet jeśli okazałabym poprawiony wynik, to przecież jak ogłosili listy przyjętych, to nikogo nie wyrzuca, żeby zrobić miejsce dla mojego syna. Syn nie miał wymarzonej szkoły ani profilu, więc bardzo go to nie ubodło. Jest w innej, chyba dobrej a na pewno przyjaznej i z sensownymi dzieciakami. Nie jest to pierwsza 20 "Perspektyw", ale stwierdziłam, że wolę przed maturą wydać pieniądze na korepetycje niż na psychoterapię.
          • grey_delphinum Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 02.07.21, 23:38
            To bardzo przykre, nie powinno tak być. A czy Wy działaliście od razu i to oni na maksa przeciągnęli sprawdzanie, czy robiliście to na ostatnią chwilę?
            Zastanawiam się, czy są jakieś prawidłowości czy wszystko jest kwestia przypadku.
            • ewa_mama_jasia Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 00:10
              Pismo o wglad od razu. Oni przeciągali, a odwołanie też pisałam z dzień czy dwa, musiałam się zapoznać z wytycznymi oceniania, wszystko uzasadnić, to trochę trwało. Odpowiedź też dostałam w ostatnim możliwym terminie, Dużo osób się wtedy odwoływało, w godzinie na którą ja byłam wyznaczona do wglądu, były czynne 4 sale, w każdej chyba ze 4 stanowiska, zajęte przynajmniej przez godzinę przez różnych ludzi (tyle czasu tam spędziłam, robiąc notatki ,zdjęcia, sprawdzając wytyczne egzaminatorów itp).
    • esperantza Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 13:34
      Ja mam doświadczenia sprzed dwóch lat czyli ostatniego gimnazjalnego. Wnioskowałem o wgląd we wszystkie egzaminy , finalnie wyciągnęliśmy dodatkowy punkt z języka bo było złe zliczone. Przeglądać mogłam ja i Ew dziecko, bez osoby obcej. Jak mi coś nie pasowało to od razu zgłaszałam i przychodziła osoba odpowiedzialna za przedmiot i analizowała . Z polskiego nie udało mi się niczego wytargować choć ba moje niepolonistyczne oko rozprawka jednego syna nie ustępowała tej drugiego a punktów było o kilka mniej.
      Jak zastrzeżenie było przyjęte to id razu zapisywano potrzebę korekty zaświadczenia i chyba następnego dnia odbierałam zmienione, w systemie oke poprawiało samo.
      Wszystko się wyrobiło w czasie a wtedy było mnóstwo odwołań bo to rekrutacja z kumulacja i złe sprawdzony egzamin z matematyki u dyslektyków .
    • malia Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 13:41
      Ale jak to możliwe? Za wszystkie podpunkty 19 pytania miał 2 pkt, i to jeszcze jako dyslektyk? Wiem, że sprawdzałaś to dokładnie, ale zobacz jeszcze raz , a potem pisz to odwołanie, bo to bardzo dziwne. Trzymam kciuki
          • natalia.nat Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 15:24
            nigdynigdynigdy84 napisała:

> No ale co jak się okaże że syn rzeczywiście zasłużył na dwa punkty jedynie? Wciąż będzie mieć jakieś roszczenia?

Po co takie durne pytania zadawać. Przecież wiadomo, że nie będzie i o tym już pisała. Zresztą, co by te roszczenia w takiej sytuacji dały?
          • asia_i_p Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 15:24
            Nie, ale będzie mieć pewność.

Nie jesteś egzaminatorem, prawda? Pod koniec drugiego dnia mózg ci się lasuje, ręce trzęsą ze stresu, czy zdążysz, w tych warunkach zaczernienie niewłaściwego kwadracika nawet przy dużej staranności jest możliwe. Sprawdza cię weryfikator, który jest w takim stanie, jak ty.

Nie pamiętam, o ilu dokładnie pracach na dwa dni mówiła koleżanka, która sprawdzała egzamin ósmoklasisty w tym roku, ale pamiętam, że to było ponad 100. Czyli ponad 50 dziennie, dodatkowo musisz jeszcze zweryfikować kilka prac swojego partnera, no i zweryfikować technicznie wszystkie prace swojego partnera, czyli kolejne 100+.
            • wapaha Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 17:07
              asia_i_p napisała:

> Nie, ale będzie mieć pewność.
              >
              > Nie jesteś egzaminatorem, prawda? Pod koniec drugiego dnia mózg ci się lasuje,
              > ręce trzęsą ze stresu, czy zdążysz, w tych warunkach zaczernienie niewłaściwego
              > kwadracika nawet przy dużej staranności jest możliwe. Sprawdza cię weryfikator
              > , który jest w takim stanie, jak ty.
              >
              > Nie pamiętam, o ilu dokładnie pracach na dwa dni mówiła koleżanka, która sprawd
              > zała egzamin ósmoklasisty w tym roku, ale pamiętam, że to było ponad 100. Czyli
              > ponad 50 dziennie, dodatkowo musisz jeszcze zweryfikować kilka prac swojego p
              > artnera, no i zweryfikować technicznie wszystkie prace swojego partnera, czyli
              > kolejne 100+.
              >
              > Nie zdawałam sobie sprawy, że tak to wygląda
              Znajac ciebie -jesteś uczciwa i dokładna, przykładasz się do pracy i zalezy ci by wszystko było dobrze-nawet nie chcę myśleć co jezeli w komisji jest nauczyciel z opowieści ematkowych uncertain - bumelant, olewacz, sam robiący błędy
              • asia_i_p Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 20:44
                No moim zdaniem dużym błędem było zrezygnowanie z osobnych weryfikatorów technicznych. Z osobnych weryfikatorów merytorycznych w sumie też. Owszem, to jest zaoszczęodzona kasa, bo ich obowiązki dostali egzaminatorzy, a stawkę za pracę nieznacznie tylko podniesiono - ale to jest kosztem jakości. Podobnie jak skracanie sesji - oszczędność kosztem jakości. Owszem, egzaminatorów, którzy mieli błędy informują, egzaminatorów, którzy mieli dużo błędów ponownie do komimsji nie biorą - ale wygląda to tak, że zamiast traktować to jako aktywność rozwojową dla nauczyciela - bo w sumie dobrze, żeby każdy nauczyciel klasy egzaminacyjnej zobaczył to chociaż raz od drugiej strony - traktują to jako wyłonienie stałych egzaminatorów, którzy im to sprawdzą szybko, sprawnie, możliwie bezbłędnie i bezskargowo.

Aha - do tych wszystkich atrakcji, które opisałam powyżej, dodałabym "nie uznajemy X" - w sobotę rano, "a nie, jednak uznajemy X, a teraz przejrzyjcie państwo swoje wszystkie koperty i poprawcie" w sobotę wieczorem.

Ja miałam w tym roku szczęście, bo mi się trafiła jako partnerka ogarnięta kobieta, ona mi moje dwa błędy znalazła, ja znalazłam dwa jej, a że pracowałyśmy w mniej więcej tym samym tempie, to nie było stresu.
                Gorzej jest, jeśli jedna osoba się trafi w parze szybka, a druga wolna, i ta wolna się stresuje i stara "nie zatrzymywać" tej szybkiej.
                • wapaha Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 04.07.21, 08:36
                  Asiu, czy do komisji jest rekrutacja czy "wszyscy chętni "- jakie to są dodatkowe pieniądze ?
                  Kurcze, powinien być ostry przesiew ludzi, którzy to sprawdzają i powinno być ich więcej
                  ja pierdolę w tym kartonie na każdym kroku jakieś braki wychodza uncertain
                  • asia_i_p Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 05.07.21, 14:18
                    Jest nabór - na panelu egzaminatora zgłaszasz, że jesteś chętna i oni patrzą na to, jak ci szło w poprzednich latach i czy zrobiłaś kursy doszkalające na dany rok na Moodle'u. Pieniądze są takie sobie na podstawie - chyba ze 12 brutto od pracy (nie przysięgnę, bo od dwóch lata robię rozszerzenie) i przyzwoite na rozszerzeniu - ok 28 zł brutto od pracy. W obowiązkach jest odbycie kursu jednodniowego "kalibrującego" na tegoroczną maturę, sprawdzenie określonej liczby prac, zweryfikowanie określonej liczby prac partnera (mało, zazwyczaj 6) i zweryfikowanie techniczne wszystkich prac partnera.

Myślę, że liczbą egzaminatorów nie za bardzo się da manipulować, bo jak będą brać za dużo ludzi, to pojedynczy egzaminator nie zarobi tyle, żeby mu się opłacało siedzieć cały weekend i płacić za dojazdy, więc ludzie przestaną im się zgłaszać. Już i tak, o ile na rozszerzenie jest dużo chętnych, o tyle na podstawę biorą praktycznie z łapanki. Ostry przesiew niby jest, tylko po pierwsze, on jest po fakcie (jak zawalisz w roku X, to cię nie wezmą w X+1), a po drugie sporo błędów nie wynika z niestaranności ani z braku umiejętności, tylkko z warunków pracy.
            • grey_delphinum Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 16:10
              Dziewczyny, dzięki za wsparcie. Wiem, ze rozumiecie moją motywację - po prostu chcę wiedzieć, bo inaczej cale życie bym sobie wyrzucała, że czegoś zaniedbałam.
              Poza tym nauczycielka z rodziny, egzaminator, twierdzi, że naprawdę błędy się zdarzają. Większość z nich jest wyłapywana wcześnie, ale sporo odwołań jest rozpatrywanych pozytywnie, bo właśnie wychodzą na jaw dopiero podczas wglądów. Zresztą forumki też pisały o takich sytuacjach.
              Mam nadzieję, że w poniedziałek czegoś się dowiem.

• fitfood1664 Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 05.07.21, 16:57
        pewnie bierze, ale jako odpowiedzialna matka chce być pewna że jej dziecko zostało spawiedliwie potraktowane, no ale po co ja ci to tłumaczę, skoro sądząc po twoich wypowiedziach, brakuje ci sporo do poziomu intelektualnego pozwalającego zrozumieć takie zawiłości
    • lifecolor Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 16:09
      Jesli jego prace poprawiala ta sama pani, która kilkadziesiąt kartek trzymała na kolanie, równocześnie bajerząc przez telefon czekając w poczekalni, aż jej dziecko wyjdzie z rehabilitacji, to bardzo możliwe.
      Czy to w ogóle legalne jest takie wynoszenie prac?
    • 7katipo Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 23:24
      Przepraszam, Grey, podepnę się, jeśli pozwolisz.
      Poradźcie Proszę, Asiu, może ty, jako specjalista.
      Jak to możliwe, że Młody za styl ma 2/2, a jednocześnie za kompozycję 0 na 2 i za język 0 na 4.
      Da się napisać teks wystarczająco "stylowy", a jednocześnie językowo i kompozycyjnie do bani????
      Za realizację tematu ma 2/2, za kompetencje literackie i kulturowe też max, 2/2.
      Sprawdzać?
      A jeśli - podpowiecie, jak wygląda procedura?
      Do CKE składam wniosek? Na piśmie?
      Dzięki!
      • makurokurosek Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 03.07.21, 23:57
        Uwzględniając zasady oceniania według mnie jest to możliwe. Styl wypowiedzi ocenia użyte słownictwo i sformułowania charakterystyczne dla danej formy wypowiedzi , natomiast kompozycja ocenia kompozycję graficzną czyli wyodrębnione akapitami wstęp, rozpoczęcie, zakończenie, zastosowanie zasady, że nowy argument/ nowa myśl od nowej linijki jednym słowem stronę graficzną wypowiedzi.
        Natomiast język ocenia zasób użytego słownictwa oraz czy słownictwo/cytaty/ związki frazeologiczne zostało poprawnie użyte. W przypadku "stylu" ocenia się czy zostały użyte sformułowania charakterystyczne dla danej formy wypowiedzi ( uważam że, sądzę że , postaram się udowodnić, moim zdaniem itd), natomiast w przypadku " języka" ocenia się czy wyraz sformułowanie zostało poprawie użyty .
        Najlepiej wejdz na stronę CKE, w zasady oceniania znajdujące się przy arkuszach

Tak więc te trzy kryteria oceniają coś zupełnie innego.
        • 7katipo Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 04.07.21, 00:16
          poczytałam zasady oceniania. Może być tak, jak mówisz.
          Niemniej jednak, wobec tego, co zostało tu już napisane, może do pracy jednak warto spojrzeć...
          Na ortografię spojrzę sobie przy okazji - Młody raczej nie robi ortografów, a ma 0 pkt, czyli 5 lub więcej błędów.
          Nie zawadzi popatrzeć, choćby żeby wykluczyć błąd ludzki.
          Syn nie ma za dużej górki; może się okazać, że warto walczyć o każdy punkt.
          Thx, anyway.
      • livia.kalina Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 06.07.21, 15:07
        Mój syn ma wszystkie punkty z rozprawki na maksa a za jezyk też 0/4. Tzn ma maksymalną liczbę punktów za Kompetencje literackie i kulturowe, Styl, Elementy twórcze / elementy retoryczne, ortografie i interpunkcję a za język 0. Dodam, ze to jedyne punkty których nie dostał na egzaminie z j. polskiego bo on z polskiego jest bardzo dobry. I tez mi sobie to trudno wyobrazić. ale syn (jak to mój sn) jest bardzo zadowolony więc zupełnie zostawiam temat.
    • slonko1335 Re: Odwołanie od wyniku egzaminu 05.07.21, 10:55
      dajcie znać jak to wygląda z wglądemw tym roku, bo koleżanka właśnie kontaktowała się ze szkoła w celu wglądu w prace i nie ma podobno takiej możliwości, prac nie ma w szkole, tylko są w Poznaniu(jesteśmy ze szczecina).....