Dodaj do ulubionych

Zakupy spożywcze przez internet

03.07.21, 16:36
W mojej miejscowości stały się dostępne zakupy spożywcze przez internet z dostawą do domu w ciągu dwóch godzin w tym owoce warzywa, świeże mięso itd. jestem bardzo zainteresowana ta opcja bo nie zawsze mogę jechać po zakupy a do tego nie musiałabym ich wnosić na piętro ani tracić czasu. Jakoś tak jednak glupio mi zamawiać, nie wiem...czuje się niezaradna życiowo, niesamodzielną, to jest taki ułatwienie życia że aż nie mogę uwierzyć że i ja mogę z takiej możliwości skorzystać. Jakie macie doświadczenia z zakupami spożywczymi online, czy wolicie jechać do sklepu?
Obserwuj wątek
    • jehanette Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 16:49
      Nie znoszę robić dużych zakupów w sklepie. W sklepie stacjonarnym kupuje tylko owoce i warzywa (mam dobry warzywniak pod domem), pieczywo, no i drobiazgi jak zabraknie. Co 10-14 dni przyjeżdżaja zakupy online i to jest najlepsza opcja. A pełnią szczęścia jest wracać z urlopu, wiedząc że wcześniej wyklikalam zakupy online i dotrą 2 godziny po nas.
    • mysiulek08 Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 18:07
      korzystac ile wlezie smile sprobuj, zobacz jak to dziala, co przywoza, czy wszystko co zamawiasz czy cos zamieniaja

za zakupy spozywki online na moje zadupie bardzo dziekuje wiadomemu wirusowi tongue_out, warzywa tez kupuje, wole jednak osobiscie, bo oferta online jest 'stala' i wyboru wielkiego nie ma, mieso jednak (wolowina dla koteczkow) kupuje wylacznie u rzeznika, tam juz wiedza, z jakiej czesci wolu ma byc, swieza, odpowiednio zmielona itp, ale kurczaki eco kupie tylko w jednej sieci marketow, ktora wlasnie dowozi

pomysl, ile czasu zaoszczedzisz dla siebie smile
    • madame_edith Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 18:18
      Korzystaj ze zdobyczy cywilizacji 😃
      Ja akurat po spożywkę wolę jechać. Nie wiem czemu, lubię zakupy spożywcze. Próbowałam online i nie byłam zadowolona, raz że mnie wpieniały wieczne zamienniki zamiast tego co zamawiałam, dwa że warzywa na sztuki to nigdy nie były te, które ja bym wzięła. Coś typu 2 malutkie marcheweczki i pietruszka wielkości maczugi Herkulesa.
      • acola Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 18:36
        basiastel napisała:

> Ale że co głupio? Ja zamawiam dla wygody, nie dlatego, że muszę. Korzyść obust
        > ronna ( dla mnie i dla sklepu ), skąd wątpliwości i certolenie się, bo nie roz
        > umiem?
        Nie wiem, jakoś tak głupio mi że moje zakupy wnosi jakiś biedny pracownik i nadzwiga się zamiast ja sama a dostawą 2 zł np kosztuje,czyli tyle co nic. Może to takie wrodzone meczennictwo i że ja wszystko sama najlepiej muszę zrobić, chore wiem. Ale korzystać na pewno będę, muszę tylko się przemoc i po prostu zamówić.
      • bominka Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 18:37
        Autorko skorzystaj,namawiam Cie, zyskujesz wiele korzyści,o których sama napisałaś.
        Skorzystałam raz,z musu, bylismy cała rodzina na izolacji. I szczerze powiem bylam mega zadowolona, i jakością i czasem realizacji. Wszystko świeżutkie i zaniesione pod drzwi.
    • panna.nasturcja Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 18:38
      Doświadczenia mamy fatalne.
      Dopóki przed pandemią zamawiałam rzeczy ciężkie typu napoje, słoiki, puszki to było ok, czasem zdarzyła się jakaś pomyłka, ale jak na kilka lat zakupów to w normie.

A od pandemii zamawiam tez nabiał, mięso, ryby itd.
      Nigdy nie wiesz czy będzie świeże.
      Nigdy nie wiesz czy termin ważności czegoś, co chcesz zjeść za kilka dni nie będzie do jutra.
      Nigdy nie wiesz czy przywiozą Ci wszystko, wiec masz polowe tego, co potrzeba Ci na obiad i kombinuj jak to teraz zużyć.
      Warzywa i owoce są bardzo słabe, wole jednak targ, wiele razy zdarzyło mi się coś wyrzucić, bo było spleśniałe, zepsute, jak paczkowane to niemalże pewne, ze coś będzie nie tak
      Jajka zamówiłam tylko kilka razy, bo nigdy nie przyjechały wszystkie w całości.
      Teoretycznie zakupy jadą w chłodni. Dziś masło przyjechało dosłownie płynące, nie dało się wziąć do ręki a nie ma u mnie upałów, jest poniżej 20 stopni i pada.
      Odkąd jest pandemia z dostawy korzysta więcej osób, wiec jest masa pomyłek, permanentnie cos nie dojeżdża a na paragonie jest i zapłaciłam, kurierzy się spóźniają lub są dwie godziny przed czasem, choć maja przedział dwugodzinny na dotarcie.

Jeśli chcesz sobie ułatwić życie zamawiając wodę, soki, mleko, rzeczy w puszkach, sloikach, makarony, kasze i inne paczkowane ciężkie rzeczy to jest ok.
      Jeśli chcesz to traktować jako źródło codziennych zakupów wszystkiego, co jecie to bedziesz wiecznie sfrustrowana, to jest permanentny kłopot.
      • mysiulek08 Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 19:14
        nigdy nie miałam nic zepsutego czy na garnicy daty ważności, mrożonki dojeżdżają zamrożone (ok, lodow nie zamawiam a i tak robie sama), maslo twarde, ryby świeże, warzywa tez, choc te tez wole w warzywniaku wybierac ale w czasach kwarantanny naszej Koziej Wolki nie bylo wyjścia

raz chleb tostowy dojechał zgnieciony, zareklamowalam, oddali kasę, podobnie jak cos brakuje a jest na paragonie, reklamacje działają sprawnie, az jestem zdziwiona

owszem, wkurzajace jest to, ze czegoś nie dowiozą z zamówienia ale zawsze wcześniej dzwonią i mówią, ze tego czy owego nie ma i czy na cos zamienić albo cos dolozyc

ogolnie jestem na tak, mimo kilku mankamentow
        • panna.nasturcja Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 19:46
          Ale mieszkasz na drugim końcu świata a ja w tym samym kraju co autorka, większa szansa na to, za przydadzą jej się moje doświadczenia.
          Mrożonek nigdy nie zamawiałam, wiec nie wiem.
          To masło dziś płynęło dosłownie, a nie było mrożonką. Podejrzewam, ze samochód się zepsuł, ale to nie usprawiedliwia przywiezienia mi zakupów w takim stanie.

U mnie tez reklamacje działają sprawnie, proponują dowóz w kolejnych dniach lub bon na zakupy o wartości towaru reklamowanego. Tylko ja dziś miałam nie tylko masło, ale i mięso i po stanie masła wnioskując mam wątpliwości, co do świeżości tego mięsa. Zaproponowali dowóz w poniedziałek a ja go potrzebuje na jutro.

Nie przeczę, to jest ogromna wygoda z towarami ciężkimi, pakowanymi fabrycznie, o długim terminie przydatności do spożycia.
          Ale czekam końca pandemii by znów robić normalne zakupy, bo kupowanie tak codziennego jedzenia jest dla mnie utrudnieniem, nie ułatwieniem.
    • mikams75 Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 19:02
      zupelnie nie rozumiem twoich obiekcji; zamawiam, choc glownie to co moze dlugo lezec i jest ciezkie, przy okazji tez pare innych swiezych rzeczy ale warzywa i owoce wole wybrac sama.
      Ciuchow i innych rzeczy tez nie zamawiasz w necie, bo to swiadczy o braku zaradnosci?
        • chococaffe Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 19:45
          Tak, wygodnie. Kupuję np przetwory pomidorowe, mleko kokosowe, suszone owoce, kasze, ryż, makarony, wodę, oliwę, oleje, cukier, sól, miody, "mleko" roślinne, kawę, herbatę, czekoladę, kakao, przyprawy, strączkowe typu fasola czy ciecierzyca, soczewicę, musztardy, bakalie itp itd
        • panna.nasturcja Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 19:51
          Wiesz co, to jest wygodne.
          Przed pandemią dowozili mi wodę, mleko, soki, puszki z pomidorami, groszkiem, kukurydza, mleko kokosowe, ananasa w puszce, cukier, kasze, ryż, makarony, majonez, koncentrat pomidorowy itd.
          To są całe kilogramy zakupów, których nie musiałam nosić i dźwigać, dla mńie spora ulga.

Ale zamawianie mięsa, ryb, nabiału, warzyw, pieczywa, jajek itd to jest jakaś pomyłka.
          Nie mogę wybrać, terminy ważności bywają za krótkie, warzywa i owoce są fatalnej jakości a droższe niż na targu. Zapakowane bez głowy, często mokre, bo coś z lodówki poszło na rzeczy suche, nie ma gwarancji, ze to cały czas było w zimnej atmosferze.
          Dla mnie to nie jest wygoda tylko konieczność czasów pandemii.
          Choć pieczywo kupuje w piekarni a warzywa i owoce na targu lub na osiedlu w warzywniaku.

No i nie ma tego, ze idę do sklepu, patrzę, jest świeża ryba to biorę dodatki i ma obiad.
          Muszę całość zaplanować z góry a i tak może się okazać, ze przywiozą dodatki a ryby nie.
          • chococaffe Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 19:55
            Ale zamawianie mięsa, ryb, nabiału, warzyw, pieczywa, jajek itd to jest jakaś pomyłka.

Dlatego takie zakupy to raczej w nagłych wypadkach (choroba, uziemienie w domu itp) , zwykle wolę wybierać, bo nawet spośród obiektywnie świezych produktów można wybrać takie jak chcemy i lubimy. Zwłaszcza warzywa i owoce na bazarze w sezonie gdzie faktycznie jest wybór.

Inna sprawa to transport/przechowywanie kiedy jest upalnie - nie lubię wtedy zamawiać.

Ale sam fakt, że mogę kiedy potrzebuję jest fajny
        • mikams75 Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 19:54
          inaczej - zdalnie kupuje raz na jakis czas i wowczas kupuje i warzywa (owoce rzadziej szczegolnie te letnie, bo jablka czy pomarancze, mandarynki, banany tez kupuje online) i maslo, mleko, jajka, sery (akurat to nie sa rzeczy, kore musze wybierac, bo sa zapakowane) i pieczywo. Ale owoce i warzywa, chleb potrzebuje czesciej niz robie wieksze zakupy online, bo to chyba jest jasne, ze nie zrobie duzych zapasow truskawek, salaty i szczypiorku. Wowczas stacjonarnie robie male zakupy i tak, jest to bardzo wygodne jak ryz, kasza, makaron, maka, ziemniaki i wiele innych rzeczy nadal jest w domu a ja dokupuje tylko swieze drobiazgi lub to, czego mi akurat do przepisu brakuje.
          Miesa nie kupuje prawie wcale a jak juz kupuje to musze wybrac i nie zamawiam online. Ryby tez wole wybrac.
          • kokosowy15 Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 20:18
            Przy dużej rodzinie, gdy je się pokaźne ilości tych strączkowych, pije wodę butelkowana i soki z konserwantami, przetwory to rozumiem, nie warto nosić, lepiej gdy ktoś przywiezie. Ale gdy kupuje się to, co trzeba obejrzec, zapłacić taniej za lepsza jakość, zbędne są produkty egzotyczne - ułatwienie życia jest problematyczne.
            • mikams75 Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 20:28
              przeczytaj jeszcze raz co zamawiam. Straczki jadamy, niekoniecznie pokazne ilosci, sokow nie pijemy wcale, przetworow malo ale np. raz na jakis czas robie sama sok warzywny i na jeden raz zuzywam 2kg warzyw. Nie wiem co ty jesz, ze dla Ciebie zamowienie online jest poblematyczne.
              • kokosowy15 Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 21:00
                Jem to, co je chyba większość. Warzywa, owoce, ryby (miruna nowozelandzka, 28 zł / kilogram, bez glazury) mięso, ale tylko od zaprzyjaźnionego rzeźnika, chleb, twarogi i masło z OSM Radomsko. Cukier, sól, mąka - niewielkie ilości. Zastanawiałem się, co jeszcze ale nic mi się nie przypomniało.
                • panna.nasturcja Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 22:35
                  Wiesz, my też nie jemy egzotycznie.
                  Ale do tego, co wypisałeś dochodzi kawa, herbata, czasem kakao, olej lub oliwa, bo czasem smażymy, przyprawy, musztarda, majonez, ketchup, jogurt (zamiast śmietany), mleko, płatki i muesli, sery żółte, kasze, ryż, makaron, czasem coś strączkowego, pieczywo, czasem jakieś ciasto. To cały czas jest całkiem zwyczajna kuchnia.
                  • mikams75 Re: Zakupy spożywcze przez internet 04.07.21, 13:29
                    tez zaprzyjazniony rzeznik, jak wielu innych, pedzi o 5 rano do makro jak tylko jest dostawa, zaladowuje caly wozek-platforme miechem, biegusiem przez cala hale do kasy, bo jeszcze trzeba dojechac i przygotowac rano sklepik na otwarcie.
                              • mikams75 Re: Zakupy spożywcze przez internet 05.07.21, 00:53
                                zacytowalam wyzej; poza tym czytaj miedzy wieszami jak to ludzie kupuja "pokaźne ilości tych strączkowych, pije wodę butelkowana i soki z konserwantami, przetwory", choc inaczej byly opisywane zakupy, a pisane z podtekstem, ze jego wybory sa lepsze, bo nie sa online - taniej za lepsza jakość - choc w przypadku miesa o jakosci mozna dlugo dyskutowac.
                                  • kokosowy15 Re: Zakupy spożywcze przez internet 05.07.21, 07:14
                                    Chodziło o duże ilości, ciężkie, zajmujące miejsce w torbie czy innym pojemniku. Jeżeli ktoś nie może / nie lubi nosić, zleca to komuś innemu. Ale gdy nie kupuje się tego rodzaju produktów, a ciężkie zakupy to ziemniaki, kapusta lub kilka kilogramów truskawek, to wolę osobiście, na rynku. A większość soków ma konserwanty na etapie zagęszczania, tak przeczytałem kiedyś w publikowanych wynikach badań.
                                    • chococaffe Re: Zakupy spożywcze przez internet 05.07.21, 07:36
                                      Nie, jak zwykle jesteś tendencyjny. Są soki bez konserwantów (jak robisz w domu to dodajesz?) , sp przetwory bez konserwantów (ba, ekologiczne - i smaczne) . I są ludzie, którzy jedzą kaszę, makaron i ryż a nie tylko ziemniaki. I którzy przyprawiają jedzenie.
                                      • kokosowy15 Re: Zakupy spożywcze przez internet 05.07.21, 08:09
                                        Kasza, makaron, ryż i przyprawy nie są chyba specjalnie ciężkie, chyba że robi się duze zapasy i przechowuje w domu. Soki, które robię w domu są zakonserwowane, np wiśniowy - cukrem. Może jestem tendencyjny, ale w piomieniu kilometra mam cztery różne markety i rynek, więc kupowanie przez internet jest zbędne.
                                        • mikams75 Re: Zakupy spożywcze przez internet 05.07.21, 08:52
                                          w sumie te rzeczy sa ciezkie - tu kilogram, tam kilogram, tu litr itd. Nie mam samochodu i jak przez jakis czas nie zamowie w necie, to to odczuwam. Wole kupic po drodze chleb i truskawki i nie dokladac kilku kg rzeczy, ktore moga polezec, nie mam ochoty tez chodzic codziennie po zakupy, zeby sie ciezar rozlozyl nie na jeden raz.
                                        • chococaffe Re: Zakupy spożywcze przez internet 05.07.21, 08:57
                                          Oczywiście, że jesteś tendencyjny. Wiele przetworów (bez konserwantówwink ) jest pakowanych w słoiki a to waży. Do tego online są tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Albo dostępne tylko on-line. Poza tym to nie tylko ciężar ale i objętość.

I niestety nie mam "w promieniu 1 km" sklepu gdzie mogłabym kupić ekologiczne polskie śliwki suszone lub wędzone. Albo polskie pestki dyni.
                                          • kokosowy15 Re: Zakupy spożywcze przez internet 05.07.21, 11:04
                                            Prosty człowiek jestem, więc przetwory robię sam, konserwując je solą, cukrem, octem i pasteryzacja. Rozumiem też, że możliwości zakupowe mam większe niż ktoś, kto ma wszędzie daleko. Zamówienie kilograma maki, kaszy, ryżu soli raz na miesiąc wydaje mi się nieracjonalne.
                                            • chococaffe Re: Zakupy spożywcze przez internet 05.07.21, 11:32
                                              Ale rozumiesz, że można kupić przetwory ekologiczne bez konserwantów. I że nie kazdy jest na emeryturze i nie ma czasu ani siły zrobić tyle wszystkich przetworów, żeby starczyło na rok? I że nie każdy ma dostęp do ekologicznych np pomidorów a jak ma to własne przetwory wychodzą drożej? I jeszcze raz: nie tylko kaszę i mąkę?big_grin I kto powiedział, że na miesiąc

Moje przykładowe zakupy (poza sezonem):

Pomidory La Selva w róznej formie - 12 słoików
                                              Mleko kokosowe bez dodatków - 8 puszek
                                              polskie śliwki suszone - 2 paczki
                                              polskie pestki dyni- 2 paczki
                                              soczewica eko - 2 paczki
                                              Oliwa - 1 litr
                                              musztardy 4
                                              zioła eko kilka rodzajów
                                              kawa
                                              kakao

itp itd?

Uważasz, że ekonomiczniej jest latanie po całym dużym mieście, po wielu sklepach a potem dźwiganie jest ekonomiczniejsze?

• kokosowy15 Re: Zakupy spożywcze przez internet 05.07.21, 12:14
                                                Przecież nie krytykuje, tylko nie widzę uzasadnienia, przynajmniej w moim przypadku. Napewno nie będę dźwigał ani pomidorów La Selva, ani mleka kokosowego, ani wody mineralnej. Pozostałe - przy okazji. Trochę śmieszą mnie te śliwki ekologiczne, tak jak biocytryny. A te zwyczajne to są z ropy naftowej i węgla brunatnego?
                                        • ritual2019 Re: Zakupy spożywcze przez internet 05.07.21, 12:35
                                          Przede wszystkim masz czas, nie kazdy go ma. Nie kazdy ma tez sklepy w promieniu 1km a nawet jesli ma a robi wieksze zakupy to nie chce dziwigac. Ja mam auto i czas wiec jezdze na zakupy ale raz w tygodniu. Nie mam czasu ani ochoty na codzienne wycieczki do sklepow. Rozumiem ludzi ktorzy kupuja z dostawa do domu. Tez czasem tak robie.
                      • cosmetic.wipes Re: Zakupy spożywcze przez internet 04.07.21, 17:50
                        kokosowy15 napisał(a):

> Ten zaprzyjaźniony rzeźnika choduje

Hoduje, jeśli już. Choć hodowla zarezerwowana jest raczej dla stad zarodowych, a towarowe to chów.

ubija je i dzieli, prowadzi s
                        > toisko detaliczne.

Oczywiście ma nadany weterynaryjny numer identyfikacyjny jako rzeźnia i zakład rozbioru?
                        Bo jeśli tak, to ubija jeszcze inne krowy, zapewne skupowane przez pośredników. Mamy w Polsce niewiele ubojni bydła, więc ze swojego surowca by się nie utrzymał. Wiesz w ogóle jak wygląda cykl ubojowy krów i ile kosztuje? Na kilka-kilkanscie sztuk to nawet prądu szkoda. No i żeby nie było nieporozumień uboju trzody nie prowadzi się na tej samej linii, więc wychodzi na to, że facet ma wielki zakład mięsny.
                        • kokosowy15 Re: Zakupy spożywcze przez internet 04.07.21, 18:18
                          Jak napisałem, firma jest całkowicie legalna, każdy z członków rodziny zajmuje się inna działka, z uprawa paszy włącznie. Wołowinę sprzedaje wyłącznie własną, świnie skupuje. Oczywiście, hoduje a właściwie chowa, masz rację. Nie znasz małych zakładów mięsnych? W okolicach. Łodzi jest ich kilka.
                          • cosmetic.wipes Re: Zakupy spożywcze przez internet 04.07.21, 22:16
                            W okolicach Łodzi, a właściwie w całym województwie łódzkim jest dokladnie 20 firm spełniających kryteria uboju bydła i trzody chlewnej oraz rozbioru mięsa wołowego. I żadna z nich nie jest małym zakładem mięsnym, ze względu na specyfikę technologiczną uboju kopytnych jak i sposób pełnienia nadzoru weterynaryjnego.
    • beata.1968 Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 22:50
      Kupuję już od ponad roku wszystko co można , ciężko wnosić na 2 piętro zgrzewki wody, słoiki, puszki, mleko w kartonach itp. Raz w miesiącu robię zaopatrzenie i bardzo sobie chwalę taką możliwość .Podobnie kupuję całą chemię domową . Od dźwigania siatek bolał mnie kręgosłup . Produktów świeżych jeszcze się nie odważyłam kupić w taki sposób.
    • princesswhitewolf Re: Zakupy spożywcze przez internet 03.07.21, 23:10
      Od dobrych 15 lat robie zakupy przez internet ( UK)

W sklepie mozesz wybrac nowsze produkty z dluza data zdatnosci do spozycia i powybrzydzac nad warzywami owocami ktore wziac a ktore nie jesli sa na wage.

Poza tym to same zalety z dowozeniem i rzadko chodze do apozywczego

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka