Dodaj do ulubionych

Słońce, szczepienie

05.07.21, 15:37
Zwariuję... Ktoś z Was rozmawiał z dermatologiem, jak to jest ze szczepieniem na covid i słońcem? Czyta, że słońca należy unikać, ale nie znajduję odpowiedzi, jak długo po szczepieniu, bo co to znaczy kilka tygodni? Dwa czy dziesięć?
Obserwuj wątek
   • mia_mia Re: Słońce, szczepienie 05.07.21, 15:51
    No przecież napisała, że na covid. Słońca należy unikać tak do 80, potem to już w sumie bez różnicy, bo zmarszczek i tak więcej nie będzie, a już i tak czas zacząć pakować walizkiwink
     • mia_mia Re: Słońce, szczepienie 05.07.21, 16:12
      Mój pierwszy teść, którego nigdy nie poznałam podobno zszedł na czerniaka po szczepieniu na gruźlicę. Ile w tym prawdy nie wiem, fakt, że od jakiś 40 czy więcej lat nie żyje.
      Na słońce trzeba uważać czy się ma 40 czy 80 lat.
      • nuta15 Re: Słońce, szczepienie 05.07.21, 16:32
       W tym roku po raz pierwszy od lat dostałam na rękach uczulenie na słońce. Myślę, że to była reakcja po szczepieniu, drugą dawkę miałam niecały miesiąc wcześniej. Szybko pobiegłam do rossmana po mleczko i krem z filtrem 50. Zażywałam też alertek i po kilku dniach przeszło. Właśnie przeczytałam w jednym babskim czasopiśmie, że po szczepieniu powinniśmy odczekać z ekspozycją na słońce kilka tygodni, średnio 3-4. Potem stopniowo oswajamy się ze słońcem stosując filtry min. 30 , a najlepiej 50. Powtarzamy aplikację co 2 godziny i po każdej kąpieli.

       • srubokretka Re: Słońce, szczepienie 05.07.21, 16:30
        > (wyjazd nastolatka na obóz tuż po szczepieniu).

        Juz z miesiac temu o tym uprzedzalam. Podziekuj moderatorom za to ze wszystkie info kasowaly z predkoscia swiatla. Mam nadziejem ze swoje dzieciaki wyszczepili i maja tez zaplanowane wakacje w tropikach.
        • fredzia098 Re: Słońce, szczepienie 06.07.21, 13:29
         To prawda. Kasowane były wszystkie wątki, linki do badań, że zaszczepieni muszą szczególnie chronić się przed słońcem. Pewnie uznały to za foliarstwo. Żal mi ludzi którzy zaszczepili się tylko po to żeby bezpiecznie wyjechać na smażing w tropikach
      • tiszantul Re: Słońce, szczepienie 05.07.21, 16:28
       Ruch na świeżym powietrzu i światło słoneczne wzmacniają odporność. Tymczasem zaszczepieni boją się wyjść na słońce. Zastraszeni ludzie uwierzyli, ze szczepionka zakończy strach, ale jak widać dalej się boją.
       Przypominam, ze psy i koty roznoszą kowid, eksperci zalecają nie głaskać.
       Pyłki drzew według ekspertów też roznoszą kowid. Gotówka zaraża, klamki zarażają, sklep spożywczy zaraża. Eksperci zalecają, żeby zostać w domu i broń Boże nie spotykać się z rodziną, bo rodzina zaraża, sąsiedzi zarażają, znajomi zarażają, nieznajomi zarażają.
       Wyobraźcie sobie stan umysłu człowieka, który wierzy ekspertom
  • srubokretka Re: Słońce, szczepienie 05.07.21, 16:27
   Nikt ci nie da konkretnej odpowiedzi, zwlaszcza lekarze z PL. To jest eksperyment, wiec cierpliwosci.
   Poprostu unikac trzeba tego najmocniejszego i baczniej sie obserwowac. Miec hydrokortyzon, wapno itp przygotowane. Ale juz nie panikowac, starczy.

   >Zwariuję...

   Osoby, ktore przez ostatnie poltora roku tym sie glownie zajmowaly powinny naprwde swoje podejscie do zycia przeanalizowac. Spokoju zycze.
   • tarsyliaa Re: Słońce, szczepienie 05.07.21, 17:19
    bywalec.hoteli napisał:

    > nie ma jednych konkretów, czasami że 2 dni czasem że kilka tygodni

    Jeżeli powodem jest białko S, to nie wiadomo, czy nie całe życie. Ale to tylko gdybanie, nawet wasi "eksperci" g***o wiedzą, bo eksperyment jest w toku.
  • geez_louise Re: Słońce, szczepienie 05.07.21, 17:27
   O, już foliarstwo wypełzło i straszy. Te powiklania są rzadkie. Nawet ja nie musiałam się chronić, a mam AZS, kilka razy w życiu miałam silne reakcje po opalaniu się. W robocie wszyscy zaszczepieni, większość dawno spalona opalaniem na heban. Jak coś się zacznie dziać, to dziecko ze słońca zejdzie, wysmaruje się filtrami i łyknie zyrtec.
  • wapaha Re: Słońce, szczepienie 05.07.21, 17:44
   Alfa, przypomniałam sobie o tym, gdy na 3 dzień po przyjęciu 2 dawki biegałam przez godzinę w godzinach rannych żeby uciec przed upałem . Słońce już było i popiekło.
   Nic mi nie było
   Wiem, że to dowód anegdotyczny ale szczepionka nie zawiera w sobie niczego, co nagle uczuli cie na słońce. Dolegliwości z nią związane- jesli występują- moga przyczynić się do osłabienia samopoczucia i ogólnej kondycji organizmu. W covid i po covid U NIEKTÓRYCH pojawiały się zmiany skórne-i tych nie powinno się opalać -podobnie jak zmian skórnych powstałych w wyniku alergii, oparzeń , choroby itp . To żadna nowość przecież !
   W artykule jest na temat środków ochrony przeciwsłonecznej. Ale przecież je nalezy stosować ZAWSZE a dla własnego zdrowia unikać długiej ekspozycji na słońce, zwłaszcza bez tej ochrony
   Ten artykuł jest ogólny - na temat profilaktyki czerniaka, ochrony przeciwsłonecznej, profilaktyki, zdrowego życia. Doczepiono do niego covid
   ( przynajmniej ja tak to widze )
   • b-b1 Re: Słońce, szczepienie 05.07.21, 20:35
    10 dni po przyjęciu 2 dawki wyjechałam w tropiki. Jesteśmy w cieniu, albo w piance, nie wychodzimy na pełne słońce bez " ubrania"-reakcja skóry u nas jest podobna ( ja i córka też już wyszczepiona kilka dni przede mną.)
    Skóra mimo że smarowana co 2h filtrem 50 jest bardziej wrażliwa niż zazwyczaj. Nigdy się to nie zdarzyło. Pierwsze 3 dni to jakby objawy uczulenia na słońce -wysypka na ramionach i swędzenie skóry, ale po clatrze i fenistilu się uspokoiło . Teraz już jest normalnie.
    Gdyby tylko u mnie była taka reakcja - stwierdziłbym, że się starzeje😉,
    bo często jesteśmy w takim ostrym słońcu i nigdy nikomu nic nie było, ale córka miała teraz dokładnie tak samo, a wcześniejsze wypady były bezproblemowe, czyli jakiś czynnik nas uwrażliwił.
    Ona szczepiona Astra, ja Moderną.
  • demono2004 Re: Słońce, szczepienie 05.07.21, 21:36
   Czy jesteś zaszczepiona czy nie, przebywanie na słońcu jest dosyć nierozsądne. To juz nie to słoneczko i nie te temperatury, co kiedyś. Ja tam na słońce się nie pcham i unikam, jak tylko mogę.
  • madami Re: Słońce, szczepienie 06.07.21, 11:34
   Chodzi o to by po szczepieniu nie iść i nie smażyć się na plaży, podobnie jak nie iść na imprezę i pić do upadłego, podobnie jak nie iść za wymagający trening - ogólnie unikać wszystkiego co obciąża organizm, lepiej wypoczywać, po prostu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka