Dodaj do ulubionych

Wiedziałyście o tym?

05.07.21, 22:46
Cudzołóstwo rzadko ma wpływ na wyniki rozwodu
Przypadek Matta Hancocka i Giny Coladangelo jest klasyczną ilustracją tego, że zachowanie małżonka w małżeństwie bardzo rzadko ma znaczenie dla rozwodu.

Większość obiektywnych osób postronnych wyobraża sobie, że ujawnienie się cudzołóstwa, szczególnie w takich publicznych okolicznościach, pociągnie za sobą finansowe konsekwencje. To mit. Jeśli weźmiemy pod uwagę przypadek Giny, która jest żoną Olivera Tress od 2009 roku i ma z nim troje dzieci, fakt, że miała romans i najwyraźniej opuściła Olivera, by mieszkać z Mattem Hancockiem, prawdopodobnie będzie w dużej mierze nieistotny dla rozstrzyganie spraw finansowych między nimi.

Kiedy para się rozstaje, priorytetem są dzieci rodziny. W bogatej sytuacji, takiej jak sytuacja Olivera i Giny, z pewnością będą wystarczające środki na utrzymanie dzieci. Cudzołóstwo Giny nie wpłynie na porozumienie kapitałowe między parą. Zakres świadczenia dla niej będzie zależeć od ich odpowiedniej pozycji kapitałowej i dochodowej oraz historii finansowej ich związku.

Biznes i rozwód
Sytuacja Giny jest interesująca z prawnego punktu widzenia, ponieważ Oliver Tress będzie miał argument, że jego odnoszący sukces biznes Oliver Bonas nie powinien być podzielny na równi z Giną, ponieważ założył go wiele lat przed ślubem i dlatego może być uważany za własność niemałżeńską i przez niego zachowany . Biznes zaczął się, gdy był na uniwersytecie, ale w ostatnich latach rzeczywiście bardzo szybko się rozrósł.

W każdym rozwodzie Gina może argumentować, że duża część tej ekspansji wynika z jej zaangażowania w biznes jako dyrektor ds. Marketingu i komunikacji. Przed podjęciem brzemiennego w skutki powołania w Dept. of Health do pracy z Mattem Hancockiem odniosła również sukces zawodowy. Tak więc ewentualne prawo Giny do któregokolwiek z Oliver Bonas będzie zależeć od tego, w jakim stopniu sąd uzna, że ​​Oliver Bonas jest osobą niemałżeńską.

Biorąc pod uwagę jego szybki rozwój i zaangażowanie Giny, raczej nie będzie można go uznać za całkowicie niemałżeński. Sąd musiałby wtedy rozważyć małżeński element Olivera Bonasa z wszelkim bogactwem, które zgromadziła sama w sobie przez własną karierę. Ich małżeństwo jest stosunkowo krótkie, więc znowu może to pomóc Oliverowi we wszelkich argumentach, aby utrzymać firmę Olivera Bonasa. Aby uzyskać informacje o tym, jak podejść do aktywów biznesowych w przypadku rozwodu, kliknij tutaj.

Afera nie jest prawnie istotna
Faktem, który zaskoczy wiele osób, jest to, że jedyną rzeczą, która nie będzie miała znaczenia prawnego, jest jej romans z Mattem Hancockiem. Podobnie ugoda rozwodowa Hancocka zostanie rozpatrzona w dużej mierze bez cudzołóstwa lub zachowania Matta. Uwzględnione zostaną potrzeby dzieci i środki finansowe każdej ze stron, a nie bardzo wstydliwe zachowanie publiczne.

Matt Hancock nie zostanie ukarany finansowo przez sąd rozwodowy za swoje postępowanie, niezależnie od opinii publicznej w tej sprawie.

Czasami, w obliczu odkrycia romansu lub innego naruszenia zaufania, małżonek dokonujący tego odkrycia może sądzić, że ze względu na swoje zachowanie jest uprawniony do „zaprowadzenia współmałżonka do sprzątaczy”. Może im być trudno nauczyć się, że rolą sądu rozwodowego w wielu bardzo trudnych sytuacjach, z którymi ma się zmierzyć, jest próba jak najbardziej sprawiedliwego podziału finansów, bez względu na zachowanie małżonków.

Ta zasada, że ​​zachowanie nie jest istotne, jest rzadko łamana – przykłady, w których zachowanie zostało wzięte pod uwagę, wynikały zwykle z poważnych przestępstw kryminalnych, takich jak znęcanie się nad dzieckiem lub oszustwo z udziałem małżonków. Tego rodzaju zachowanie, którego wszyscy byliśmy świadkami dzięki filmowi CCTV, nie będzie do tego sprowadzane.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka