Dodaj do ulubionych

Kiepski pracownik budżetówki

06.07.21, 13:50
Nick jednorazowy, wyłącznie na potrzeby tego jednego pytania. A zwracam się z tym pytaniem właśnie do Was, bo wiem, że sporo osób ma tu dość bezpośrednie doświadczenie. W skrócie chodzi o to, czy kiepskiego pracownika budżetówki można zwolnić. Pracownik należy do korpusu służby cywilnej, jest referendarzem, zdał egzamin, przeszedł rekrutację, ma umowę na czas nieokreślony. Problem z nim jest taki, że albo pracuje BARDZO wolno, a gdy zbliżają się terminy np. przesłania pisma, to robi byle jak, bo nie zdąża i jest mnóstwo błędów. Nie to, że postępuje tak specjalnie. Po prostu jest koszmarnie wolny. Niezwykle utrudnia to pracę wydziału. Naczelnik twierdzi jednak, że nie ma żadnych możliwości zwolnienia takiej osoby. Chciałabym zapytać czy to prawda? Czy naprawdę można być bardzo kiepskim pracownikiem w budżetówce, ale o ile nie przyjdzie się np. pijanym do pracy, to jest się nie do ruszenia?
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Kiepski pracownik budżetówki 06.07.21, 14:00
      Nie jest to prawdą. Każdy członek korpusu służby cywilnej - niezależnie od tego czy jest to urzędnik mianowany czy nie (wspominany egzamin pozwala domniemywać, że tak) podlega okresowej ocenie co dwa lata. Okresowa ocena może być negatywna; dwukrotna ocena negatywna skutkuje rozwiązaniem umowy o pracę.
      Druga rzecz - skoro naczelnik ma to w d.e to każdorazowo informuj(cie), że dana sprawa nie została wykonana w terminie bo.../trzeba było zostać po godzinach bo... itd. Bo teoretycznie to w interesie naczelnika powinno być wywalenie takiego człowieka chyba, że wie, że albo będzie miał takiego zgniłka w koszyku albo nie będzie miał wcale bo nie będzie nowego naboru.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka