Dodaj do ulubionych

Szlafrok na lato.

12.07.21, 10:54
Z wiskozy? Bawełny? Którą tkaninę wybrać? Idealny byłby chyba z jedwabiu big_grin
Potrzebuję czegoś lekkiego.
Obserwuj wątek
    • chatgris01 Re: Szlafrok na lato. 12.07.21, 11:04
      Oryginalna japońska yukata z czystej bawełny. Nie znam lepszych letnich szlafroków.
      Tu przykładowa, ale ładniejsze są w jasnych kolorach w kwiaty, np. wiśni, albo piwonii.
          • mja-15 Re: Szlafrok na lato. 12.07.21, 16:51
            mikams75 napisała:

> a nie mozesz isc gola lub okrecona recznikiem?

Kiedyś śmiałam wątpić w użyteczność szlafroka i jedna z ematek wysunęła teorię, że pójście w piżamie/koszuli nocnej do łazienki i wzięcie prysznica, spowoduje, że ta piżama/koszulka nocna nasiąknie. Oczywiście nie biorąc w nich prysznica. tongue_out
              • mja-15 Re: Szlafrok na lato. 13.07.21, 09:10
                mikams75 napisała:

> bardzo ciekawa teoria big_grin a ja dalej watpie w uzytecznosc szlafroka.

Ani ja, ani małżon nie mamy szlafroka i nie mieliśmy. Nie potrzebujemy go do normalnego funkcjonowania. Taki półśrodek. Ni to piżama, ni to ubranie dzienne. Używamy jedynie w hotelach, gdy idziemy na basen.
                • snakelilith Re: Szlafrok na lato. 13.07.21, 11:15
                  mja-15 napisała:

> Ani ja, ani małżon nie mamy szlafroka i nie mieliśmy.

No i co z tego? Ja do 50 roku życia też szlafrok uważałam za zbędny. A teraz mam kilka, używam i uważam za bardzo praktyczne. Szczególnie te letnie są super, bo zimą na łażenie w mieszkaniu w szlafroku na gołe ciało jest i tak za chłodno. Ale latem, takie małe nic, by nie wychodzić na golasa z łóżka albo z łazienki jest super.
    • snakelilith Re: Szlafrok na lato. 12.07.21, 13:50
      Mam dwa letnie z C&A. Oba z wiskozy. Jeden z dzianiny, drugi z takiej cieńszej, zachowującej się jak jedwab. Co chwila tam podobne mają, w różnych kolorach.

Aktualnie te wyglądają całkiem fajnie:
      www.c-and-a.com/pl/pl/shop/kimono-w-kwiaty-2135060/1?categoryId=16507
      www.c-and-a.com/pl/pl/shop/kimono-2130876/1?categoryId=16507

A ten ciemne, przecenione, dostępne są w przebranych rozmiarach. Te rozmiary w C&A są duże.
      www.c-and-a.com/pl/pl/shop/kimono-2129143/1
      www.c-and-a.com/pl/pl/shop/kimono-2124099/1
    • geez_louise Re: Szlafrok na lato. 12.07.21, 23:27
      Jestem królową szlafroków. Najwięcej mam wiskozowych, polskich firm. Czasem hurtowo robię zakupy w rafjolce, nie wiem akurat dlaczego tam, nawet nie sprawdzałam czy maja dobre ceny. Kiedyś usiadłam do komputera na którym była otwarta ich strona i pooszlo. W każdym razie, tam wiskozowy szlafrok z italianfashion itp, zaczyna się od 80 złotych gdzieś. Czasem kupię szlafrok w zestawie z koszulą czy pizamą w etam, idzie do mnie komplet z shein (nie mam wielkich oczekiwań co do jakości, kolor mi się podobał).

Jak w ogóle można nie mieć ładnych szlafroków na lato w co najmniej 5 ulubionych kolorach? I to samo na zimę? To jak w ogóle wstać rano albo w srodku dnia i chodzić po domu z kawą? W czym otwierać drzwi kurierom, sąsiadom, w czym z tarasu odmachiwać turystom?
        • kurt.wallander Re: Szlafrok na lato. 13.07.21, 11:39
          Ja np. jem śniadanie w piżamce i szlafroku. Jak akurat napatoczy się kurier, to spokojnie w szlafroku odbieram przesyłki, w samej piżamie jednak czułabym się niekomfortowo.
          Czasem uzywam tez do przejścia po prysznicu z łazienki do sypialni, zanim się ubiorę.
          • iksa.78 Re: Szlafrok na lato. 13.07.21, 11:45
            kurt.wallander napisała:

> Czasem uzywam tez do przejścia po prysznicu z łazienki do sypialni, zanim się
            > ubiorę.

Bo miło jest owinąć się czymś przyjemnym, szczególnie latem, kiedy prysznic biorę parę razy dziennie i nie mam siły "dosuszać" ciało w łazience, przed ubraniem się.
            A taki szlafroczek przyjemnie osuszy mnie zanim sięgnę po ciuchy smile
    • thank_you Re: Szlafrok na lato. 13.07.21, 11:21
      Idealny jest z jedwabiu, tzn. zależy dla kogo, ale dla mnie na pewno. Mam tez bawełniane, takie po kąpieli, ale żeby chodzić po domu to jedwabne, bo są przyjemne w odbiorze i dają termiczny komfort.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka