Dodaj do ulubionych

Nauka pływania na SUP

12.07.21, 22:27
Która się podejmie i udzieli dobrych rad.?
Mam zamiar spróbować Ale nie chciałabym wylądować na Youtube i robić innym dzień 😜
Narty wodne ogarnęłam Ale to chyba inna technika...
Jak się na to wdrapać kiedy spadnie się do wody?
Obserwuj wątek
    • piataziuta Re: Nauka pływania na SUP 12.07.21, 22:35
      Dziwne pytanie.
      Jeśli nie masz wyćwiczonych mięśni stabilizacyjnych, to może ci być trudno płynąć stojąc na supie, niemniej, można na nim bez żadnego problemu płynąć siedząc lub klękając.

Wdrapywanie się na supa jest łatwiejsze od wdrapywania się na dmuchany materac - sup jest stabilniejszy.
      suspicious
      • magdallenac Re: Nauka pływania na SUP 12.07.21, 22:50
        Mam wycwiczone wszystkie miesnie, moja rodzina praktycznie zyje na supach, dziecko potrafi jedna reka jesc kanapki, druga pisze smsy, a trzecia wiosluje. Ja od 7 lat niezmiennie po kilku sekundach koncze w wodzie.
        • eliszka25 Re: Nauka pływania na SUP 12.07.21, 23:24
          Może twoja córka jest jakoś spokrewniona z moim starszym synem? Są z jednego gatunku albo coś w ten deseń, bo u niego to podobnie wygląda. No i młodszy powoli zaczyna się przepoczwarzać w ten sam gatunek.
                      • piataziuta Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 13:28
                        Ale pływanie na supie nie jest wyczynem sportowym, którego trzeba się nauczyć jak zrobienia pompki czy przysiadu.
                        Większość dzieci radzi sobie z wdrapaniem się na dmuchany materac na wodzie, na drabinki na placu zabaw, da radę pół godziny skakać na trampolinie i przejdzie, adekwatną do swojego wieku, trasę w parku linowym. Na tej samej zasadzie większość dzieci poradzi sobie na supie, bo większych umiejętności tu nie potrzeba.
                        • thank_you Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 13:44
                          No fajnie, Tylko to nieprawda, jestem nad jeziorem od 10 dni, jest kilkanascie supow (oprócz naszych 3) i tylko moj syn pływa, koledzy próbowali i rezygnują. W tamtych rodzinach dzieci są wożone. Moj ma 9 lat.
                          • piataziuta Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 14:06
                            thank_you napisała:

> No fajnie, Tylko to nieprawda, jestem nad jeziorem od 10 dni, jest kilkanascie
                            > supow (oprócz naszych 3) i tylko moj syn pływa, koledzy próbowali i rezygnują.
                            > W tamtych rodzinach dzieci są wożone. Moj ma 9 lat.

No to pewnie kwestia pokoleniowa.
                            Dzieci są teraz niańczone do granic możliwości i wychowywane na niedojdy życiowe. Nie ich wina, że nie radzą sobie z najprostszymi rzeczami, a nawet za bardzo nie chcą próbować. Mamusia i tatuś zrobią za nich.
                            • thank_you Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 14:15
                              Ależ ja nigdzie nie twierdze, ze to dzieci wina - wręcz przeciwnie, nie ich. Ale serio, tutaj to właściwie tylko my wypływamy kilometry dalej, reszta walczy przy bojkach. No i tylko moj dzieciak oprócz zabawy w wodzie pływa ze mna poza bojkami, zeby trenować. Tych rodziców tez nikt nie nauczył dobrze pływać, choć doceniam, ze dobrych pływaków coraz wiecej i ze pływają z bojkami, obierając za cel środek jeziora.
                        • thank_you Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 13:47
                          No i ty wyżej pisałaś o mięśniach głębokich niezbędnych do pływania na supie. Dla większości dzieci Sup to zbyt dużo - trzeba umieć utrzymywać równowagę, nie bać sie niekontrolowanego wpadnięcia do wody, umieć manewrować w prądach, czasami miec dość dużo siły - No chyba, ze wychodzi sie na Sup na 20 min przy brzegu; ja raczej pisze o kilkugodzinnym plywaniu.
                          • memphis90 Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 14:11
                            Przeciez cała dziecięca zabawa na supie polega właśnie na niekontrolowanych upadkach do wody. I wspinaniu się na sup. I na upadku. I wspinaniu. I na upadku. I wspinaniu. I na upadku. I tak przez 2h. Wiosło w zasadzie zbędne.
                            • thank_you Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 14:17
                              No zabawa na supie i wskakiwanie do wody jest super - ja to praktykuje z moimi dziećmi. Ale większość dzieci obawia sie wlasnie TOTALNIE niekontrolowanych wpadnięc do jeziora, gdy płyną przed siebie.
                          • piataziuta Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 14:20
                            Pisałam dorosłej kobiecie, która sport uprawia, ale z supa spada, które mięśnie wzmocnić, żeby STOJĄC na supie było lepiej.
                            Żeby płynąć na supie, nie trzeba stać, można siedzieć.

Dzieci (te normalne, nieskrzywdzone nadmiernym niańczeniem rodziców) są z reguły zwinniejsze od ukształtowanej dorosłej kobiety, która nigdy nie ćwiczyła mięśni głębokich. Po pierwsze dlatego, że się dużo bawią fizycznie, po drugie są niższe i lżejsze, po trzecie są dużo odważniejsze i nie boją się tak jak dorośli. Najbardziej to zjawisko widać na ściankach wspinaczkowych - zupełnie malutkie dzieci, które nigdy niczego nie trenowały, poruszają się po ściankach jak małe małpki. Dla porównania, początkujący dorosły na ściance, zawsze wygląda jak totalna pokraka i często trzęsą mu się nogi ze strachu, choć jest zabezpieczony.
                              • piataziuta Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 14:42
                                No ja zdecydowanie unikam miejsc, gdzie pływają rodziny z dziećmi. tongue_out
                                Najwięcej dzieci widuję w okolicy spotów treningowych - radzą sobie zawsze lepiej niż dorośli.
                                W ogóle wszystkie dzieci które znam i widuję są sprawne (również na supach). W zasadzie to nie widuję tego co ty.

No może raz.
                                Widziałam płaczącą 12latkę przy wejściu na Zawrat - była zmęczona i bała się wchodzić dalej. Ale to mnie akurat nie dziwi.
                                • thank_you Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 15:00
                                  No ale widujesz ułamek tych dzieci. smile)) Jesli widze dzieci w gorach to przecież nie zakładam, ze wszystkie dzieci chodzą po gorach.

biznes.newseria.pl/news/polacy-wsrod-najmniej,p2023240028

plus.dziennikbaltycki.pl/rosnie-nam-pokolenie-fajtlap-i-slabeuszy-zwisaja-krocej-biegaja-rownie-marnie-jak-to-jest-ze-sprawnoscia-fizyczna-dzieci/ar/c1-13908706
                                  To naprawdę widac, niestety.
                • magdallenac Re: Nauka pływania na SUP 14.07.21, 08:16
                  Ziuta, nieczęsto na tym forum chwalę się swoją bombelką, ale serio ona nie jest zwyczajnie sprawna. To wybryk natury, robiący podwójne salta do tyłu, ze stania, z marszu bez przygotowania. Za jaki sport się nie weźmie, to jej to wychodzi od razu tak, jakby od lat profesjonalnie trenowała- supy, windsurfing, deskorolka, łyżwy, water skiing.
    • eliszka25 Re: Nauka pływania na SUP 12.07.21, 23:02
      Jest cała masa tutoriali na yt. Polecam zacząć właśnie od tego. My tak zaczynaliśmy. Poza tym nie musisz od początku pływać stojąc. Najpierw spokojnie spróbuj siedząc, potem klęcząc, a dopiero jak załapiesz nieco równowagę i rytm wiosłowania spróbuj wstać. Ważne - koniecznie przypnij sup smyczą do nogi. Wtedy ci nie odpłynie (a wbrew pozorom nawet na spokojnym jeziorze może odpłynąć) i będziesz mogła go zawsze złapać. Wdrapać się jest stosunkowo łatwo. Sup jest stabilny. Złap się tej rączki na środku supa i spokojnie wejdziesz.

Z doświadczenia - niektórzy mają talent, jak mój starszy syn, a niektórzy nie - jak ja 😄.
      • beata985 Re: Nauka pływania na SUP 12.07.21, 23:07
        eliszka25 napisała:

>
        > Z doświadczenia - niektórzy mają talent, jak mój starszy syn, a niektórzy nie -
        > jak ja 😄.

Ooo..to całkiem jak u mnie 😜

Właśnie ostatnio widziałam kobitkę, które płynęła siedząc na jakiejś choćby pufie...Nie wiem co to mogło być

Dzięki bardzo za podpowiedzi ...chyba poprobuję
        • eliszka25 Re: Nauka pływania na SUP 12.07.21, 23:30
          Do sup-ów są też specjalne siedzenia, które można zamontować „na pokładzie”. Może coś takiego miała. W każdym razie nie ma się co stresować. Skoro sup będzie wypożyczony, to po prostu spróbuj. W najgorszym razie nie polubisz i więcej nie będziesz się w to bawić.

Mamy taką parkę przyjaciół. Ona jest bardzo wysportowaną instruktorką jogi. Potrafi na płynącym sup-ie stanąć na głowie. Przy takiej to się można nabawić niezłych kompleksów 🤪.
    • mikams75 Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 01:39
      wg mnie trudno jest z tego spasc...
      lepiej zapobiegac wiec jak np. widzisz ze plynie motorowka i narobi fal to najlepiej ustawic sie czubkiem w strone fal, nie bokiem, bo wtedy gorzej sie chwieje.
      Mozesz na poczatku wioslowac na siedzaco, pozniej na siedzaco z tylkiem na pietach, pozniej na kolanach i dopiero jak czujesz, ze jestes na tym stabilna, to wstajesz. Kazdy ma inna technike wstawania, mnie najlepiej idzie z kolan - üpdpieam sie rekoma z przodu, tylek do gory i jak deska jest stabilna to sie prostuje.
      • thank_you Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 11:25
        Bo ja wiem? Jestem nad jeziorem, strefa ciszy, jezioro spokojne (w naszym fragmencie, bo można też wypłynąć z tej strefy), a ludzie wpadają do wody raz za razem. Nawet chciałam pomoc jednej Pani, tłumacząc, ze można najpierw siedzieć lub klęczeć, a ona do mnie: Ale ja już umiem! Ja już stałam! No i nawet 10 m nie przepływają stojąc.
        • mikams75 Re: Nauka pływania na SUP 14.07.21, 13:34
          Nie wpadlam ani razu, jesienia jak juz bylo zimno plywalam w normalnych ciuchach. I w ogole nie widuje wpadajacych doroslych, tylko latem dzieciaki dla zabawy. I ja nie jestem szczegolnie zwinna.
          • thank_you Re: Nauka pływania na SUP 14.07.21, 13:46
            Rozumiem, ale czy doświadczenie powoduje, ze moje przestaje istnieć? smile Opisuje ci historie z ostatnich 10 dni - dorośli raz za razem wpadali do wody. Dlatego nawet podpłynęłam, aby wytłumaczyć - chyba tym, którzy by sobie radzili, nie tłumaczyłabym?
    • jkl13 Re: Nauka pływania na SUP 13.07.21, 07:08
      Porada od mojego męża, który bawi się SUPem od 2 tygodni - najpierw naucz się wsiadać na supa przy brzegu,na płytkiej wodzie, żebyś umiała się na niego wdrapać na środku jeziora. On tej umiejętności nie posiadł i drugiego dnia (pierwszego w ogóle nie stanął na nogach na supie wink pchał supa przed sobą przez pół jeziora, do mielizny, bo nie umiał się na niego wdrapać po wypadnięciu big_grin
    • bang_bang30 Re: Nauka pływania na SUP 14.07.21, 11:52
      Na supie możesz płynąć na 100 sposobów. Najłatwiej na tyłku po turecku albo z prostymi nogami. Możesz też być w polkleku, klęku, albo stać. Do wyboru do koloru. A wspina się na to tak jak na basenie wspina się wychodząc z wody.
      Jak jesteś otyła to możesz mieć problem. W innym wypadku to kaszka z mleczkiem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka