Dodaj do ulubionych

Obowiązek szczepień

12.07.21, 22:37
Francja zrobiła pierwszy krok :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27321758,francja-na-wojnie-z-covid-19-obowiazkowe-szczepienia-dla-medykow.html#s=BoxOpImg8
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Obowiązek szczepień 12.07.21, 22:52
      ingryd napisała:

> Francja zrobiła pierwszy krok :

Rosja chyba była pierwsza.

"Sachalin jako czwarty region Federacji Rosyjskiej wprowadza obowiązek szczepień przeciwko Covid-19. Zaszczepić się będą musieli pracownicy sfery usług, oświaty i kultury, ochrony zdrowia i opieki społecznej - poinformowały miejscowe władze sanitarne.
      Obowiązkowe szczepienia będą też dotyczyć pracowników gospodarki komunalnej i energetyki, osób zatrudnionych w handlu, urzędników stykających się bezpośrednio z interesantami, pracowników transportu publicznego, osób pracujących na koloniach dla dzieci i w salach zabaw dla dzieci. W tych wszystkich branżach zaszczepionych ma być co najmniej 60 proc. zatrudnionych."

www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8192878,rosja-obowiazek-szczepien-przeciw-covid-19-sachalin.html
      S.
    • dramatika Re: Obowiązek szczepień 12.07.21, 22:56
      Szokujące. Niby "foliarze" przepowiadali, ale naprawdę ciężko w to uwierzyć.
      Od sierpnia we Francji wstęp do barów, restauracji, parków rozrywki, pociągów, samolotów, autokarów będzie możliwy tylko dla posiadaczy certyfikatów covidowych (szczepienie, test lub wyzdrowienie). W przypadku imprez powyżej 50 osób – od 21 lipca.
      Dodał, że mniej więcej za 10 dni certyfikat ten będzie obowiązywał również w miejscach rozrywki i placówkach kulturalnych
      Prezydent Macron wskazał, że szczepienia nie będą obowiązkowe dla ogółu społeczeństwa, ale zachęcał wszystkich do tego, by z nich korzystać

Nie wiem co mnie wprawia w większy stupor - jawna segregacja czy to, że facet nazwał ją "zachęcaniem".
      liberté, egalité, fraternité.
        • dramatika Re: Obowiązek szczepień 12.07.21, 23:08
          asia.sthm napisała:

> Oba te stupory udokumentuj i wyslij temu facetowi nich mu w buty pojdzie.

Mam jeszcze trzeci stupor - pierwszy raz od 2015 zobaczyłam w komentarzach na gazecie pl. okreslenie "nasz rząd".
          BRAWO! mam nadzieję, że nasz rząd postąpi podobnie, oby jak najszybciej

Nie czekajcie już na katastrofę klimatyczną, świat właśnie wybuchnął.
      • ingryd Re: Obowiązek szczepień 12.07.21, 23:03
        dramatika napisał(a):

> Szokujące. Niby "foliarze" przepowiadali, ale naprawdę ciężko w to uwierzyć.
        > Od sierpnia we Francji wstęp do barów, restauracji, parków rozrywki, pociąg
        > ów, samolotów, autokarów będzie możliwy tylko dla posiadaczy certyfikatów covid
        > owych (szczepienie, test lub wyzdrowienie). W przypadku imprez powyżej 50 osób
        > – od 21 lipca.
        > Dodał, że mniej więcej za 10 dni certyfikat ten będzie obowiązywał również w mi
        > ejscach rozrywki i placówkach kulturalnych
        > Prezydent Macron wskazał, że szczepienia nie będą obowiązkowe dla ogółu społecz
        > eństwa, ale zachęcał wszystkich do tego, by z nich korzystać

> Nie wiem co mnie wprawia w większy stupor - jawna segregacja czy to, że facet n
        > azwał ją "zachęcaniem".
        > liberté, egalité, fraternité.
        Dramatyś, jak ja uwielbiam twój stupr, nawet sobie tego nie możesz wyobrazić 🤣
        • dramatika Re: Obowiązek szczepień 12.07.21, 23:11
          ingryd napisała:

> Dramatyś, jak ja uwielbiam twój stupr, nawet sobie tego nie możesz wyobrazić 🤣

Się tak nie ciesz, Francja ma bogate doświadczenie jeżeli chodzi o krwawe rewolucje. Ciekawe czy Macrona nie swędzi czasem szyja.
          • ingryd Re: Obowiązek szczepień 12.07.21, 23:18
            Kochaniuteńkie, nie miejzesz płonnych nadziei, 10 min po makronowym przemówieniu system zapisów na szczepienia się zawieisil (w 5 min 17 tys niechętnych, stało się chętnych, Francuzowi zamkniesz knajpę, zabierzesz kawałek winka i zrobi rewolucję), ot życie
      • snajper55 Re: Obowiązek szczepień 12.07.21, 23:58
        dramatika napisał(a):

> Nie wiem co mnie wprawia w większy stupor - jawna segregacja czy to, że facet n
        > azwał ją "zachęcaniem".
        > liberté, egalité, fraternité.

A segregacja ludzi chcących być kelnerem czy kucharzem nie wprowadza cię w stupor? A segregacja ludzi chcących prowadzić samochód? Tu nikt nie zachęca tylko brutalnie stwierdza - nie masz książeczki sanepidu, war ci od wielu zawodów! A gdzie wolność wyboru zawodu?!?!?!

S.
        • ingryd Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 08:30
          kalafiorowa.es napisał(a):

> O lol.
          > Cale zeszle lato jezdzilam na plaze do Francji bo w Hiszpanii byly obowiazkowe
          > maseczki na zewnatrz. Jedlismy oczywiscie w restauracjach.
          > No to w tym roku przejezdze jednak do Hiszpanii.
          >
          Mam dla cię świetną wiadomość, Hiszpania jest oficjalnie odradzania przez władze FR jako destynacja wakacyjna. Tak więc możesz spokojnie jeździć sobie na plaże hiszpańskie zapewne mniej oblegane przez francuskiego aroganckiego zaszczepionego turystę…
          Same korzyści, la vie est belle !
          • kalafiorowa.es Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 08:35
            Przekaz im jeszcze zeby lepiej kontrolowali na granicach, bo po moscie w Behobii mozna jezdzic z jednego kraju do drugiego do znudzenia i ani zandarm ani guardia civil z kulawa łapą sie nie zainteresuje twoim paszportem.
            • ingryd Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 08:47
              Nie, no niestety to nie jest ZAKAZ, to są tzw ZALECENIA (dobre rady).
              ALE muszę cię pocieszyć ze trochę to działa bo już kilka osób z mojego otoczenia zrezygnowało z hiszpańskiego urlopu.
              My we fabryce zrezygnowaliśmy (z wielkim smutkiem) z organizowania spotkań zawodowych międzynarodowych w Hiszpanii i Portugalii właśnie przez sytuacje pandemiczną która rozwija się aktualnie dosyć dynamicznie tamże…
              • kalafiorowa.es Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 08:52
                Ale zdaje sie jeat zakaz wjazdu DO Francji bez testu albo covid paszportu. Calkiem sluszny, bo sasiednia Nawarra jest najbardziej zadeltowanym regionem w calej Hiszpanii. Tym bardziej mnie dziwi totalne olewanie sprawdzania tych paszportow na granicy przez francuskich zandarmow. Na Col d'Ibardin tez nikogo nie ma a dziesiatki kolarzy tamtedy przejezdza codziennie przez granice, mlodzi ludzie jeszcze nie zaszczepieni ze wzgledu na wiek.
            • chococaffe Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 08:31
              Są akceptowane, ale niekoniecznie są czytniki. W żadnym z miejsc, w których byłam nie zadziałał elektroniczny czytnik (co mnie nie dziwi bo sobie zainstalowałam tousanticovid i pokazywało, że mój certyfikat jest sfałszowany) - info sprzed kilku dni.
                • chococaffe Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 08:47
                  ingryd - kilka dni temu nie odczytywał elektronicznie - w trzech miejscach. Może miałam pecha.

Podejrzewam, że Twój działał bo był francuski i przeniesienie go do unijnego nie stanowiło problemu, ponieważ we francuskim i tak jesteś. Odwrotnie działa słabiej.
                  • ingryd Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 08:51
                    Aktualnie mamy 2 QR kody
                    T’en nasz francuski
                    I europejski, ze znaczkiem EU,
                    Ten EU jest od niedawna dostępny, nie wiem jak działa to w PL. Czy macie jeden, na PL i EU czy również 2.
                    • chococaffe Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 09:02
                      Ja wiem, że oba są akceptowane. Dlatego mnie wpuścili po przeczytaniu, sprawdzeniu itd certyfikatu (EU) , ale elektroniczny czytnik nie odczytywał (tak jak u innych). Po prostu nie. Miałam zainstalowane w telefonie i tousanticovid i ten unijny. Sama widziałam, że nie odczytuje. I każdy narodowy możesz wprowadzić do unijnego, ale nie odwrotnie - unijnego/polskiego nie mogłam wprowadzić do francuskiego. Być może to początki, bo naprawdę nie jest problemem technicznym, żeby ci którzy sprawdzają mieli zainstalowane oba czytniki (skoro ja sierota byłam w stanie to zrobić na zwykłym telefonie).
    • sniyg Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 08:02
      To się musiało tak skończyć, przy znowu rosnącej liczbie hospitalizacji powszechnie krytykowany za ślimacze tempo przy szczepieniach rząd pręży teraz muskuł, udając że coś robi.
        • sniyg Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 08:53
          A o którym kraju piszemy? O FR. Wczoraj powiadasz... A co było do wczoraj? W porównaniu do równie zamoznych większych krajów Francja miała ślimacze tempo, pod kamieniem spałaś?
          • ingryd Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 09:06
            Nie chce mi się szukać, zobacz sobie jak FR są wyszczepieni aktualnie na tle innych Europejczyków.
            To ty spałoś pod kamieniem, bo falstart to Francja zaliczyła przy starcie, od tego momentu całkiem sobie poradziła dobrze.
              • snakelilith Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 11:35
                Ale Węgry są wyjątkiem na tle postkomunistycznych krajów, więc sobie nie wtykaj cudzych piórek w tyłek.
                Francja (stan na 8 lipca, więc pewnie dziś więcej), ma 52,3% społeczeństwa z przynajmniej jedną szczepionką, Polska (stan z 11 lipca) tylko 46,1%.
                Dla porównania UK 67,6%, Dania 63,2%, Belgia 64,9%, Holandia 65,3%, Niemcy 58,7%, Hiszpania 58,9%, Portugalia 58,4%, Włochy 59,3%.
                • sniyg Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 11:52
                  snakelilith napisała:

> Ale Węgry są wyjątkiem
                  >
                  Są wyjątkiem czyli się nie liczą? Ot kobieca logika. I nie traktuj tak wszystkiego jakbyś ciągle była na wojnie, nikt tu nie walczy prócz ciebie, trochę luzu.
                  • ingryd Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 12:16
                    sniyg napisał:

> snakelilith napisała:
                    >
                    > > Ale Węgry są wyjątkiem
                    > >
                    > Są wyjątkiem czyli się nie liczą?

A czy mnie pamięć myli, czy bratanki szczepiły się czym podleci i chyba sputnik od przyjaciela wołodii był w obrocie również, mimo ze unijne sanitarne instancje sputnika tego nie zaaprobowały…
                    • snakelilith Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 12:25
                      ingryd napisała:

> A czy mnie pamięć myli, czy bratanki szczepiły się czym podleci i chyba sputnik
                      > od przyjaciela wołodii był w obrocie również, mimo ze unijne sanitarne instanc
                      > je sputnika tego nie zaaprobowały…

Jasne. Jak widać Orban ma społeczeństwo trzymane krótko za mordę. A z polskich sarmatów z krótkim rozumem wychodzi ambiwalencja, sami nie tknęli by sputnika (ani żadnej innej szczepionki na wszelki wypadek) nawet kijem, ale podziwiają Węgry i podają jako przykład do naśladowania.
                      • ingryd Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 13:51
                        chococaffe napisała:

> ingryd, podobno koscioły są wyłączone z wymagań "karty sanitarnej"?

No nie gadaj !!!
                        Od rana słucham w kółko Macieju france info i nie zająknęli się na ten temat.

Byłby to prawdziwy skandal,

Sądzę ze będzie to podciągnięte do zgromadzeń powyżej 50 osób, czyli jak kina i teatry oraz inne spektakle.

Jak coś wypłynie to przykabluje 😉
                      • ingryd Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 15:20
                        Pytałam praktykującą koleżankę, twierdzi ze słyszała na własne uszy ze pass w kościółku obowiązuje.
                        Rzuciłam również oczkiem na internety :
                        Nie ma nic na ten temat,
                        Tzn La Croix (francuski tygodnik powszechny) nic na ten temat nie pisze
                        Jakiś odpowiednik Gościa niedzielnego coś bredzi, ze będzie wyjątek, ale to absolutnie nie jest źródło poważne
                        • kalafiorowa.es Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 15:40
                          Hehe ale czad. Czyli jak wszedzie: oglaszamy restrykcje, niekoniecznie wymagamy ich przestrzegania (vide przekraczanie francuskiej granicy samochodem z najbardziej tredowatego regionu w sasiednim kraju), nie tykamy nietykalnych. Grunt to zadowolic jak najwiecej przyszlych wyborcow.
                          • ingryd Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 19:00
                            kalafiorowa.es napisał(a):

> Hehe ale czad. Czyli jak wszedzie: oglaszamy restrykcje, niekoniecznie wymagamy
                            > ich przestrzegania (vide przekraczanie francuskiej granicy samochodem z najbar
                            > dziej tredowatego regionu w sasiednim kraju), nie tykamy nietykalnych. Grunt to
                            > zadowolic jak najwiecej przyszlych wyborcow.
                            >

Nie, to tylko państwo prawa. Conseil d’Etat uwalił ostatnie restrykcje wobec miejsc kultu jako niekonstytucyjne, tak więc tym razem nie narażali się na cenzurę..
                            • kalafiorowa.es Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 19:44
                              Ach ok. Bez sensu by bylo w takim razie nakladanie nielegalnych restrykcji.
                              Nasz trybunal obecnie deliberuje czy zeszloroczny lockdown byl legalny. Ciekawa jestem co z tego wyniknie, poki co sedziowie, ktorzy sa na tak idą leb w leb z tymi, ktorzy uwazaja ze nie byl.
    • bi_scotti Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 14:00
      A co myslicie o kwestii bycia good world citizens w kontekscie szczepionek? Pytam, bo sama mam watpliwosci smile Z jednej strony, of course, blizsza koszula cialu wiec chce zeby przede wszystkim vaccinated byli ludzie w moim najblizszym otoczeniu, w moim miescie, province, kraju, na kontynencie ... I niech to nawet bedzie mandatory dla okreslonych grup zawodowych czy wiekowych, czy whatever tam good doctors zaleca - no problem. Z drugiej jednak strony, faktem jest, ze zyje w developed country, gdzie wprowadzenie takie obowiazku (for free) jest mozliwe zarowno finansowo jak i organizacyjnie - mozemy o siebie (!!!) zadbac po same pachy. Ale wiem, ze tzw. swiat nie upora sie z pandemic jesli nie zadbamy o wszystkich, rowniez (glownie???) tych z krajow ubogich, w ktorych brak i vaccinations, i infrastructure, i kwalifikowanego personelu, i czesto chocby stolka, na ktorym ma usiasc pacjent uncertain Wiec czy zachowujemy sie odpowiedzialnie wprowadzajac obowiazek szczepien tam, gdzie juz procent zaszczepionych jest na tyle wysoki, ze daje society poczucie bezpieczenstwa i owej liberte wink - tymczasem nie wysylamy lub wysylamy za malo vaccinations tam, gdzie szczepienia sa w liczbach sladowych a przy okazji brakuje wszystkiego czego brakowac moze ... Bardzo (bardzo) jestesmy w tej pandemic egoistyczni i podsiebierni - fraternite zostalo zapomniane nie tylko jako czesc hasla, ale przede wszystkim jako istota wspolisnienia na Planecie uncertain Just thinking ... smile Cheers.

PS. Yes, yes, jestem naiwnym stary lewakiem - to zostalo ustalone juz bardzo dawno temu - nie ma powodu tego punktowac encore tongue_out
      • tiszantul Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 14:06
        Lewactwo w stanie czystym. Dziesiątki milionów ludzi umierają z głodu, ale wrażliwa pani z Zachodu niepokoi się, ze nie są szczepieni na kowid

www.pap.pl/aktualnosci/news%2C908975%2Conz-alarmuje-ze-poziom-glodu-na-swiecie-wzrosl-dramatycznie.html
      • tiszantul Re: Obowiązek szczepień 13.07.21, 14:10
        "Bardzo (bardzo) jestesmy w tej pandemic egoistyczni i podsiebierni - fraternite zostalo zapomniane"

Jedynym sensem szczepienia biednych krajów jest zysk producentów szczepionki, więc się nie bój - wielki biznes zawsze swoje zarobi

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka