Dodaj do ulubionych

wyprowadzają nas z Unii

14.07.21, 17:04
Miło, środek wakacji, wirus jak zwykle w odwrocie, suweren na wakacjach. A ogłasza to stary komuch, prywatnie przyjaciel pedofilów. Ojtam, ojtam, straszenie PIS-em.
Obserwuj wątek
   • asfiksja Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 17:20
    Tak, oni wiedzą, że nie mogą oddać rządów, bo po ich oddaniu będą procesy i najprawdopodobniej wyroki skazujące na szczytach władz. Przy czym "najprawdopodobniej" piszę wyłącznie z szacunku do niezawisłych sądów.
    Ale nie przesadzałabym z tym chronieniem demokracji przez UE. UE jawnie przyzwala na deptanie wolności prasy, nie obchodzi jej to w zasadzie. I nie mam tu wcale na myśli ostatniej prymitywnej szopki z "lex TVN", a wieloletnie działania na granicy prawa z TVP. Kto wie, co tam się gada i pokazuje oraz jak to jest finansowane i jaki ma zasięg (w porównaniu do innych mediów) nigdy nie powie, że w Polsce jest wolność prasy.
    • zona_glusia Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 18:05
     >Tak, oni wiedzą, że nie mogą oddać rządów, bo po ich oddaniu będą procesy i najprawdopodobniej wyroki skazujące na szczytach władz. Przy czym "najprawdopodobniej" piszę wyłącznie z szacunku do niezawisłych sądów.

     Strata władzy i koryta to im najwyżej grozi. Przed Trybunałem Stanu ich nie postawią, bo nawet jak opozycja wygra to nie będzie miała takiej większości (zwłaszcza że Konfederacja swoje parę procent też dostanie). Przestępstwa się przedawniają. Na przykład gdyby ktoś chciał pociągnąć Beatę Szydło za niepublikowanie wyroków TK to nawet najbardziej antypisowski prokurator odmówi wszczęcia postępowania, bo sprawa się przedawniła.
    • alicia033 Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 18:21
     asfiksja napisał:

     > Tak, oni wiedzą, że nie mogą oddać rządów, bo po ich oddaniu będą procesy i najprawdopodobniej wyroki skazujące na szczytach władz.

     czegoś się naćpała?
     Tusk mógł zero i kaczyńskiego postawić przed sądem w 2008 ale "jakoś" tego nie zrobił, więc doskonale wiedzą, że są bezkarni.
    • wybior Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 19:50
     "bo po ich oddaniu będą procesy i najprawdopodobniej wyroki skazujące na szczytach władz"
     e, tam, już raz było oddanie wadzy i miały być procesy i wyroki, ruskie gadanie. Teraz też - pokrzyczy się w (przejętej od pis telewizji 'publicznej'), zrobi się jakąś komisję śledczą, albo i dziesięć, wstawi się tam krewnych i znajomych nowej wadzy i... będzie jak było. Tylko jeszcze lepiej. W końcu te fotele, tak zgrabnie wymoszczone przez PiS, KTOŚ musi zagospodarować... wink
   • asia_i_p Re: wyprowadzają nas z Unii 15.07.21, 11:03
    Nie masz racji, moim zdaniem.

    Suweren mieszka w takiej dziurze jak moja, więc chodząc ulicami czyta, że Straż Pożarną wyremontowała mu Unia, park rewitalizowała mu Unia. Dziecko suwerena jeździ na Erasmusa, nawet jeśli jest w zawodówce - w sumie zawodówki jeżdżą więcej niż licea, bo są programy wymian związanych z nauką zawodu, od nas w liceum wysłaliśmy wybraną dwudziestkę, z zawodówki jeździły całe klasy. Jeżeli suweren jest rolnikiem, może też dostać żywą gotówkę.

    On sobie da wcisnąć patriotyzm i "Bóg, honor, ojczyzna" zamiast tolerancji i "Wolność, równość, braterstwo" , czyli jedno gadanie zamiast drugiego, ale nie da sobie zabrać konkretnych pieniędzy czy innych korzyści, bo chociaż nie czyta Marqueza i Tokarczuk, to nie jest kretynem.
    • dramatika Re: wyprowadzają nas z Unii 15.07.21, 11:20
     asia_i_p napisała:

     > Nie masz racji, moim zdaniem.
     >
     > Suweren mieszka w takiej dziurze jak moja, więc chodząc ulicami czyta, że Straż
     > Pożarną wyremontowała mu Unia, park rewitalizowała mu Unia.

     Najgorsze w tym wszystkim nie jest to, że takie jak ty lemingi niczym sie nie różnią od "suwerena" jeśli chodzi o świadomość społeczną i polityczną. Najgorsze jest to, że lemingi mając świadomość "suwerena" uważają się za elitę "dbającą o praworządność" i dają sobie prawo do ustawiania innych po kątach - przysłowiowa bezzębna baba z Podlasia o tyle lepsza, że wie, gdzie jej miejsce.

     Do żadnego polexitu nie dojdzie, przynajmniej za PiSu, nie dlatego, że suweren by się nie zgodził - nikt suwerena przecież by o zdanie nie pytał. Członkostwo w UE to dla lewicy, jaką jest PiS, gwarancja dalszych rządów przy pomocy rozdawnictwa, bo UE daje i pożycza kasę. Oczywiście bilans ogólnych finansowych korzyści jest dla Polski niekorzystny, ale leming razem z suwerenem widzą tylko to co na wierzchu, czyli pińcety i miliardy subwencji. Lewica ideowa nienawidząca PiSu o mało się nie pozabijała o tę kasę, a raczej o możliwość współdecydowania komu na co rozdać i była w stanie dla niej zawrzeć z PiSem sojusz. Zatem PiSowi bardzo się politycznie opłaca członkostwo Polski w UE, bo może nie tylko kupować wyborcę, ale też cale partie polityczne.
  • sumire Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 17:36
   I w sumie mało kogo to obchodzi. To jest przerażające.

   Generalnie ponownie serdecznie dziękuję wszystkim wyborcom PiS i symetrystom powtarzającym, że przecież oni tylko tak straszą. Wiadomo co wam w wiadomo co.
   • profes79 Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 17:45
    NIe? Pieniądze z funduszy dostajemy na podstawie rozporządzeń unijnych - skoro pokazujemy, że mamy w dudzie prawo unijne to możemy się o fundusze uśmiechnąć do batiuszki Putina razem z Węgrami. Norwegowie już pokazali nam, że możemy się w pompkę cmoknąć a nie wyciągać lepkie pisowskie łapki po fundusze z Mechanizmu Norweskiego. Instytucje unijne są bardziej ociężałe ale i one do tego wniosku dojdą.
    • prawackie_trolliszcze Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 17:57
     Jesteśmy w niezłym towarzystwie. Prawo unijne mają już w dudzie Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, a nawet Czechy, Litwa i Rumunia. Szkoda, żeby Polski tam zabrakło.
     Argumentum ad Putinum możesz sobie darować, bo już przedszkolaki wiedzą, że sojusz z Putinem jest obecnie głównym celem EU, więc polexit byłby akurat największa szansą na to, żeby nie musieć się do niego uśmiechać.
         • kub-ma Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 19:05
          I popatrz "KE rozpoczęła wobec Berlina procedurę naruszenia prawa UE."

          Przytoczone przykłady są trochę innego kalibru. W Polsce mówimy o bardzo ważnej kwestii - o niezawisłości i bezstronności sędziów. To jednak jest podstawowa kwestia w państwie prawa
           • kub-ma Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 19:16
            Oj, ta dyskusja już była.
            Nie porównujmy naszego wyboru sędziów z wyborem w innych krajach bo:
            1. W innym momencie rozwoju demokracji jesteśmy (jak widać)
            2. Inne podstawy prawne
            3. Robi się to niewiarygodne skoro na każdym kroku twierdzimy (jako państwo), że ci Niemcy są tacy źli, ale nagle w tym punkcie są dobrzy smile
           • natalia.nat Re: wyprowadzają nas z Unii 15.07.21, 12:00
            Niezawisłość sędziów nie ma nic do sposobu ich powoływania.
            I niczego nie muszą porzucać. Sposób mianowania sędziów w Niemczech jest zgodny z niemiecką konstytucja i reguluje go ustawa o niemieckim sądownictwie (Deutsches Richtergesetz, DRiG)
            I przede wszystkim nieprawdą jest ze sędziów mianują tylko politycy.
            www.iustitia.pl/109-ujawniamy-wyjasniamy/1856-obalamy-mity-niemiecki-min-sprawiedliwosci-o-tym-jak-sie-wybiera-sedziow-w-niemczech
            konkret24.tvn24.pl/swiat,109/wybierac-sedziow-tak-jak-w-niemczech-tlumaczymy-zawilosci-niemieckiego-systemu,1002665.html

            Obce konstytucje nie powinny być dla nas wyznacznikiem. W Polsce mamy polską konstytucje i powinniśmy się stosować do polskiej konstytucji.
       • iwles Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 18:42
        prawackie_trolliszcze napisał:

        > Nic mi się nie pomyliło. To chyba Ty nie wiesz, o czym piszesz.


        Ona bardzo dobrze wie o czym pisze, a ty misiu najwyraźniej tęsknisz za uniżonością wobec ZSRR.
     • asfiksja Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 18:32
      >sojusz z Putinem jest obecnie głównym celem EU,
      Co za brednie. W tej chwili UE (naucz się chociaż polskich skrótów jak piszesz na polskim forum) walczy już nawet z kampaniami dezinformacyjnymi finansowanymi i inspirowanymi z Rosji.
        • prawackie_trolliszcze Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 19:17
         Wystarczy. Jedynym celem tego rurociagu jest wspólne z Rosją uzyskanie narzędzia szantażu energetycznego wobec Polski i Ukrainy. Niemcy wróciły w ten sposób do polityki Żelaznego Kanclerza - strategicznego partnerstwa z Rosją. W ostatnich dniach tylko zdecydowana postawa kilku krajów, w tym Polski, powstrzymała Niemcy od kolejnego zbliżenia z Putinem.
         • asfiksja Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 19:25
          Jakże my się bronimy przed tym "szantażem"? Jaki jest nasz narodowy pomysł na uniezależnienie od ruskiego gazu i węgla? Póki co NIE rozwijamy sieci elektroenergetycznej, żeby przypadkiem nie doszło do nadmiernego rozwoju OZE (bo ludzie zbudowali przez 3 lata tyle fotowoltaiki, ile mieli zbudować przez 20 lat), wręcz likwidujemy zachęty, żeby fotowoltaika się nie opłacała. Wpadamy na KOSMICZNE pomysły typu Ostrołęka i współudział w budowie elektrowni atomowej w obwodzie kaliningradzkim (przez pieszczocha obecnej władzy Solorza). Gadamy o polskim węglu, podczas gdy wszyscy zorientowani wiedzą, że ten rodzaj górnictwa jest u nas schyłkowy z przyczyn ekonomiczno-geologicznych.
          No, sprawdzam, proszę, napisz JAK pis się broni przed tym gazowym "szantażem"? Oświeć nas. Bo że Niemcy postawili na gaz na czas transformacji energetycznej i za nim lobbują to wszyscy w miarę wiedzą. Jak wypierpol przyczyni się do naszego bezpieczeństwa energetycznego?
          • prawackie_trolliszcze Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 19:45
           Jak my się bronimy i jak powinniśmy bronić przed tym szantażem to już zupełnie osobna sprawa. W pierwszej kolejności musimy zdać sobie sprawę, że Niemcy są takim samym wrogiem Polski, jak Rosja, a jak już to nastąpi i będziemy świadomi, na czym stoimy, wówczas łatwiej będzie o środki zaradcze. Można by zacząć od stracenia niemieckiej agentury. Tego zabrakło w I RP i dlatego skończyło się rozbiorami.
           • myfaith Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 19:49
            Ja bym proponowała zacząć od ukrócenia rosyjskiej agentury (udającej bogobojnych prawaków )- tego w I RP zabrakło i skończyło się rozbiorami....


            prawackie_trolliszcze napisał:

            >crying...) Można by zacząć od st
            > racenia niemieckiej agentury. Tego zabrakło w I RP i dlatego skończyło się rozb
            > iorami.
           • asfiksja Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 20:36
            >Jak my się bronimy i jak powinniśmy bronić przed tym szantażem to już zupełnie osobna sprawa
            Bezpieczeństwo energetyczne jest kluczową kwestią naszej racji stanu. To jest główny nurt dużej polityki, nie peryferie czy jakieś osobne, niegodne uwagi sprawy.
            >Można by zacząć od stracenia niemieckiej agentury
            Na tym by wam zależało, co? Ułatwiłoby to pracę waszym. Ale że tak się już przestajecie maskować to jednak zaskakujące.
            • prawackie_trolliszcze Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 21:06
             asfiksja napisał:

             > Bezpieczeństwo energetyczne jest kluczową kwestią naszej racji stanu. To jest główny nurt dużej polityki, nie
             > peryferie czy jakieś osobne, niegodne uwagi sprawy.

             A gdzie ja napisałem, że to sprawy niegodne uwagi? "Osobny" nie jest synonimem "nieważny".

             > Na tym by wam zależało, co? Ułatwiłoby to pracę waszym. Ale że tak się już przestajecie maskować to jednak
             > zaskakujące.

             Nie wiem, kogo masz na myśli, pisząc "wam", bo jestem pojedynczy. I owszem, zależałoby mi, żeby Polska pozbyła się niemieckiej agentury, bo może wówczas polskie instytucje zaczęłyby troszczyć się o polskie interesy, a nie niemieckie.


             • asfiksja Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 21:59
              Wykręcasz się. Przecież nie ja zaczęłam podwątek o energetyce tylko ty. Ja tylko odpowiadam, zadając absolutnie podstawowe pytanie o pisowską strategię. Na razie wygląda na to, że strategię tę można streścić jako "nawijamy o polskim węglu i ruskim gazie, a potem jakoś się zmieścisz, śmiało, między te dwa filary w Ostrołęce".
     • mama303 Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 19:50
      prawackie_trolliszcze napisał:

      > Jesteśmy w niezłym towarzystwie. Prawo unijne mają już w dudzie Niemcy, Francja
      > , Włochy, Hiszpania, a nawet Czechy, Litwa i Rumunia. Szkoda, żeby Polski tam z
      > abrakło.
      nie powtarzaj bredni z TVP
     • iwles Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 18:58
      prawackie_trolliszcze napisał:

      > Piotrowicz, niestety, nic nie mówi o polexicie. Nie wierzę towarzyszowi Michnik
      > owi. To on te pierdoly opowiada.      Ale towarzyszowi członkowi Piotrowiczowi wierzysz jak Bogu swemu najwyższemu.
          • prawackie_trolliszcze Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 20:50
           Ok. 101 przedmiotów od kieliszków po meble. Poza tym ukradł pieniądze podatników, wynajmując samemu sobie 140-metrowy apartament w centrum Warszawy za 2100zł miesięcznie, podczas gdy własne mieszkanie wynajmował kancelarii adwokackiej za 10 tys.
           • kub-ma Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 21:36
            B. Komorowskiemu nie postawiono żadnych zarzutów. NIK stwierdził nawet oszczędności za tamtych czasów.
            Jeżeli chodzi o mieszkanie, to wymają swoje po wygraniu wyborów i umowa opiewała na 10 lat.
            • prawackie_trolliszcze Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 21:54
             Brak zarzutów to nie argument. Nie przedstawiono zarzutów nie dlatego, że nie było o co, tylko dlatego, ze "my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych". Zasłonięto się zarządzeniem o wyposażaniu gabinetów byłych prezydentów. Tylko, ze zarządzenie mówi o tym, że kancelaria urzędującego prezydenta urządza byłego, a Komoruski wyposażył sam siebie. Jeśli chodzi o mieszkanie, to gdyby nie był złodziejem,. wynająłby sam sobie nie za 2100 tylko za 10tys. miesięcznie.
             • bistian Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 22:07
              prawackie_trolliszcze napisał:

              > Brak zarzutów to nie argument.

              Tak czytam i dociera do mnie, że "prawackie", oznacza głupie. Nie tylko o Tobie piszę, dramatika też ma takie odpały, chociaż czasami pisze z sensem i dyskutuje na argumenty. Ale, ogólnie, jeżeli ktoś pisze, że jest prawicą, to w 99% jest chory.
             • kub-ma Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 22:39
              prawackie_trolliszcze napisał:

              > Brak zarzutów to nie argument. Nie przedstawiono zarzutów nie dlatego, że nie b
              > yło o co, tylko dlatego, ze "my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych".

              O nie, nie, nie. Było takie polowanie na byłego prezydenta, że nie odpuszczono by.

              > Zasłonięto się zarządzeniem o wyposażaniu gabinetów byłych prezydentów. Tylko,
              > ze zarządzenie mówi o tym, że kancelaria urzędującego prezydenta urządza byłego
              > , a Komoruski wyposażył sam siebie.

              Kancelaria A. Dudy nie dałaby poprzedniemu prezydentowi nawet temperówki, ale może się mylę. Faktem jest, ze oskarżyli poprzednią ekipę o ogołocenie wszystkiego, a NIK to sprostował.

              Jeśli chodzi o mieszkanie, to gdyby nie był
              > złodziejem,. wynająłby sam sobie nie za 2100 tylko za 10tys. miesięcznie.

              Możemy nie zgadzać się z tymi przepisami, ale działanie prezydenta było zgodne z prawem. Z czego skwapliwie skorzystało wielu na stanowiskach.
              • prawackie_trolliszcze Re: wyprowadzają nas z Unii 15.07.21, 08:48
               Okoliczność, że wykorzystano istniejącą podstawę prawną i nie postawiono zarzutów, nie implikuje wniosku, że działanie było zgodne z prawem. Oczywiste jest bowiem, że miała tu miejsce rażąca niegospodarność, czyli przestępstwo z art. 296 § 1. KK:
               "Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

               Szkoda majątkowa skarbu państwa polega tu na kilkukrotnym zaniżeniu (w stosunku do cen rynkowych) należnych świadczeń za wynajem. Linia obrony pt. "inni też tak robią" nie cieszy się uznaniem w doktrynie. A niezależnie od tego, nie rozmawiamy o tym, czy naruszył, czy nie, tylko o tym, czy to, co zrobił, jest złodziejstwem. Według mnie tak. I jak widać po załączonym obrazku, nie tylko według mnie. Obrazek nie jest przecież mojego autorstwa.
               • iwles Re: wyprowadzają nas z Unii 15.07.21, 08:59
                Misiek nie osmieszaj się. Twój pis już udowodnił, że kiedy z prawego im nie psuje, to je zmieniają. Mając swój sejm, senat i prezydenta potrafili, jak chcieli, ustanowić w kilkanaście godzin. A mając jeszcze swój TK, to czego się bali?
                Widocznie nie chcieli. Albo wiedzieli, że nie mają racji. Tylko ty nadal w nich wierzysz. A co z przykazaniem: nie będziesz miał bogow cudzych przede mną? 😁
  • woman_in_love Re: wyprowadzają nas z Unii 14.07.21, 18:03
   Mam złe wieści. UE jest bezwładna, biurokratyczna i niezdolna do jakichkolwiek działań. Tolerują Węgry jeszcze dłużej niż Polskę i nic im nie zrobili. I Polsce też nic nie zrobią.

   Więc PiS będzie rządził aż do śmierci - wodza.