Dodaj do ulubionych

Energylandia burza…

15.07.21, 15:47
Burza w Energylandii a w środku tysiące osób, dziewczyna zasłabła, lądował helikopter.

Nieraz mnie zastanawia jak jest w bezpieczeństwem w takich masowych wesołych miasteczkach na wypadek nawałnicy, pożaru, ataku paniki, ataku terrorystycznego.

Czy ludzie maja się gdzie schronić choćby przed ulewnym deszczem?

Ktos był, ktos wie?

www.fakt.pl/wydarzenia/polska/krakow/zator-wypadek-w-energylandii-18-latka-stracila-przytomnosc/8bqft9p.amp
Obserwuj wątek
    • savignonblanc Re: Energylandia burza… 15.07.21, 15:57
      Przeżyłam burze w Energylandii. Wiedza, ze burza się zbliża i wyłączają urządzenia. Robią przerwę. Jest sporo miejsca do schronienia przed deszczem, ale zdobyć stolik w restauracji czy barze jest wtedy bardzo trudne.
      • asia_i_p Re: Energylandia burza… 15.07.21, 20:37
        Ale podejrzewam, że jednak nikt nie wyrzuci z knajpy kogoś, kto nie siada przy stoliku, tylko chroni się tam przed deszczem, że spokojnie pozwolą się też schować w kinie 3d, sklepach z pamiątkami, itd.
        • savignonblanc Re: Energylandia burza… 17.07.21, 09:34
          No niestety nie wyrzucają uncertain postanowiliśmy wtedy ta przerwę wykorzystać na obiad. Ludzie siedzieli w restauracjach przy pustych stolikach uncertain w sensie niczego nie zamawiali, tylko sobie siedzieli. Strasznie mnie to wtedy irytowało. Początkowo tłumaczyłam sobie to tym, ze pewnie nie wiem - czekają na jedzenie? Ale spędziliśmy 30 minut, bo tyle czasu lał deszcz, stłoczeni w Scandinavii i w nadziei na wolny stolik i niestety, ale stoliki były wykorzystywane do odpoczynku, nie do spożywania jedzenia uncertain
    • iberka Re: Energylandia burza… 15.07.21, 16:00
      Mnie zastanawia co takiego skłania ludzi do ryzykowania życiem i wybieraniaę w takie miejsce przy ogłoszonych alertach pogodowych i pogodzie jaka była w okolicach Krakowa od nocy
    • angazetka Re: Energylandia burza… 15.07.21, 16:01
      > Nieraz mnie zastanawia jak jest w bezpieczeństwem w takich masowych wesołych miasteczkach na wypadek nawałnicy, pożaru, ataku paniki, ataku terrorystycznego.

Sądzisz, że budowano je bez stosownych pozwoleń?
      • snajper55 Re: Energylandia burza… 15.07.21, 16:03
        angazetka napisała:

> > Nieraz mnie zastanawia jak jest w bezpieczeństwem w takich masowych wesoł
        > ych miasteczkach na wypadek nawałnicy, pożaru, ataku paniki, ataku terrorystycz
        > nego.
        >
        > Sądzisz, że budowano je bez stosownych pozwoleń?

A jakie są wymagania związane z nawałnicami?

S.
      • bywalec.hoteli Re: Energylandia burza… 15.07.21, 16:08
        angazetka napisała:
        >
        > Sądzisz, że budowano je bez stosownych pozwoleń?

Chyba nie wszystko jest w stanie określić polskie prawo i polski nadzór budowlany.
        Jeśli są jakieś normy sięgające prl to czy zakładały one choćby taka ilość ludzi z nadwaga w basenach, na karuzelowych i atak szaleńca?

Pytam z ciekawości czy jest tam bezpiecznie bo rozważam pojechanie tam w sierpniu jak będziemy na Jurze.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Energylandia burza… 15.07.21, 16:15
      Tak, jest bardzo dużo zadaszań, ale to juz od ciebie zależy czy wsiadziesz do danej atrakcji. Żeby wyjść na zewnątrz do samochodu wystarczy 10 min. Chyba, że wszystkie osoby na yo wpadną to wtedy z 30 min.
      Byłam tydzien temu, obserwowalam niebi, bo zapowiadali burze, ale poszla bokiem.
    • kaki11 Re: Energylandia burza… 15.07.21, 18:14
      Byłam, co prawda nie w czasie burzy ani upału więc tu nie mogę się wypowiedzieć ale:
      1. jest tam na tyle zadaszeń, że w razie deszczu/burzy jest się gdzie schować, spokojnie znajdzie się miejsce w cieniu gdy komuś za gorąco. Niestety kolejki są spore, więc wyobrażam sobie, że zwłaszcza przy upale może to być uciążliwe.
      2. Z tego co wiem, kiedy zbliża się burza wyłącza się zabawki i nie wpuszcza się na nie ludzi, a oni mogą się wtedy schować (tak ja mówię, tego sama nie przeżyłam). Jest tam trochę punktów gastronomicznych więc można przeczekać przy posiłku.
    • maslova Re: Energylandia burza… 17.07.21, 10:07
      Byłam w Energylandii w ten wtorek i środę. We wtorek w Water Parku, w środę korzystaliśmy tylko z urządzeń. Gdy tylko w oddali pojawiły się oznaki burzy, wszystkie urządzenia wyłączono, a ludziom zalecono schronienie się w restauracjach, których w parku jest kilka (może więcej niż kilka?). Mniej więcej po pół godzinie burza się skończyła, i po następnej pół godzinie zaczęto testować urządzenia do ponownego uruchomienia.
      Ogólnie w Energylandii są tłumy, to fakt, no ale przyjeżdżają tu ludzie nie tylko z całej Europy, ale nawet świata, w tym roku dołożyła się możliwość wykorzystania bonu turystycznego, co spowodowało jeszcze większą liczbę odwiedzających.
      Pracownicy bardzo dbają o przestrzeganie regulaminu, nie ma mowy np. o wpuszczeniu na urządzenie osoby, która jest za niska lub za wysoka. Wzrost dzieci jest mierzony przy każdym urzadzeniu, jeżeli od razu widać, że budzi wątpliwości. Sama byłam świadkiem, jak na jednej z karuzel dopuszczonej dla osób pow. 120 cm, nie pozwolono wejść dziewczynce, która była niższa. Na niektóre urządzenia nie są również wpuszczane osoby pow. 195 cm wzrostu.
      Po każdej przerwie urządzenia są testowane (czyli np. po wspomnianej burzy, czy codziennie przed otwarciem parku), zanim zostaną udostępnione.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka