Dodaj do ulubionych

Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy!

21.07.21, 11:17
W weekend chcieliśmy zrobić sobie wycieczkę rowerową wzdłuż wybrzeża. Zaczęłam szukać noclegów w małych miejscowościach nadmorskich i przecieram oczy ze zdumienia. Pokoje w zwykłych pensjonatach albo apartamentowcach za 1.200 zł za noc dla 2 osób. W Krynicy morskiej jest jakiś White Resort (nie wygląda to dobrze) gdzie za dobę dla dwóch osób w zwykłym pokoju (23m2) 1.800 zł (ze śniadaniem i obiadokolacją) oferta bezzwrotna lub 2.200 zł częściowo zwrotna. Został ostatni pokój. 10 dni dla dwóch osób to 22.000 zł!!!!
Jakieś zwykłe pokoje w normalnych pensjonatach po 800 zł, po 1.000 zł dla 2 osób za dobę. Powiem szczerze, że oczy przecieram ze zdumienia. 2.000 zł za dobę, to w Warszawie kosztuje doba w jednym z najdroższych hoteli w Polsce (Europejski), Bristol już sporo tańszy. My w te wakacje ogarniamy fajne miasta (Wrocław, Kraków, Gdańsk), gdzie w wypasionym hotelu **** lub ***** ocenianym powyżej 9 na booking można za 400 zł mieć nocleg ze śniadaniem dla dwójki. A jest przy tym basen, klima, rowery darmowe w cenie hotelu.
Uwaga: wiem, wiem, jak cię nie stać, to tam nie jedziesz. Ale mnie nie o ten aspekt chodzi. 2.000 zapłacę za jeden z najlepszych hoteli w Salzburgu a połowę tego w syper hotelu w Wiedniu i w obu przypadkach są to pokoje duże, rodzinne, ze śniadaniem.
Podobnie odjechane ceny w Dąbkach i kilku innych małych miejscowościach. Źle bym się czuła sama ze sobą, gdybym taką kasę wydała za taką jakość. A Bałtyk kocham miłością ogromną, zarówno z tej strony, jak i z tej drugiej strony Bałtyku. Wolę od morza Śródziemnego. Więc odpada w moim przypadku "kto płaci tyle kasy za urlop nad zimnym morzem", bo ja lubię to morze.
I tak zastanawiam się ... to reakcja pokowidowa??? Te wszystkie małe miejscowości chcą sobie odbić miesiące zamknięcia? I do tego prawie wszystko wykupione, czyli ludzie naprawdę płacę te tysiące zł za nieszczególną jakość. Jesteśmy już tacy bogaci?
Jest to chyba post w stylu "głupi Jasiu dziwi się światu", ale ja naprawdę jestem zaskoczona tymi cenami.
Obserwuj wątek
    • szmytka1 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:22
      white resort w Krynicy to akurat najdroższa miejscówka
      • bywalec.hoteli Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:14
        ja mam znacznie tańsza miejscówkę nad morzem: troszkę ponad 100 od osoby z jedzeniem i basenem, wiec kwestia poszukania.
        jak cos nazywa się resort to raczej bedzie drogo.
    • saszanasza Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:22
      Przecież to konsekwencja bonu.
      • chabry.chabry Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:26
        Chyba nie...bo np.w Jastrzębiej Górze znajdziesz pokoje ( w pensjonatach) za 250 - 300 zł /dobę dla 3 osobowej rodziny. I bony są akceptowane, tzn.cena nie wzrosła ze względu na bon turystyczny.
      • kolteta Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:36
        Raczej długotrwałego lockdownu i zwyczajnej próby odbicia się hoteli od dna.
    • lauren6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:27
      Płacę dużo mniej, ale rezerwowałam w marcu. Widocznie wszystko w normalnych cenach się wyprzedało na pniu i pozostały ostatnie pokoje w chorych cenach dla zdesperowanych ludzi. Niektórzy lubią jeździć bez wcześniejszej rezerwacji licząc, że na miejscu coś znajdą. Zapłacą 1000 zł za parę, albo będą spać w samochodzie.
      • ursula.iguaran Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:09
        Zgadzam się z Lauren.
        Z powodu covida więcej ludzi odpoczywa nac polskim morzem i wszystkie miejscówki wyprzedane. Zostały te z absurdalnymi cenami. Przed chwilą próbowąłam znaleźć cokolwiek w Poddąbiu i booking w lipcu i sierpniu nie znajduje nic.
      • ge-ox Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 15:07
        lauren6 napisała:

> Płacę dużo mniej, ale rezerwowałam w marcu. Widocznie wszystko w normalnych cen
        > ach się wyprzedało na pniu i pozostały ostatnie pokoje w chorych cenach dla zde
        > sperowanych ludzi. Niektórzy lubią jeździć bez wcześniejszej rezerwacji licząc,
        > że na miejscu coś znajdą. Zapłacą 1000 zł za parę, albo będą spać w samochodzi
        > e.

nie każdy, kto zdecyduje się na wyjazd bez wczesniejszej rezerwacji to zdesperowany wariat, wyobraź sobie, że czasem nie da się zaplanowac wakacji z pólrocznym wyprzedzeniem i rezrwować pokoji w marcu na wyjazd w sierpniu
        ale wiem, wiem, nie umiesz sobie tego wyobrazić...
        • krypteia Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 15:15
          ge-ox napisał:

> lauren6 napisała:
          >
          > > Płacę dużo mniej, ale rezerwowałam w marcu. Widocznie wszystko w normalny
          > ch cen
          > > ach się wyprzedało na pniu i pozostały ostatnie pokoje w chorych cenach d
          > la zde
          > > sperowanych ludzi. Niektórzy lubią jeździć bez wcześniejszej rezerwacji l
          > icząc,
          > > że na miejscu coś znajdą. Zapłacą 1000 zł za parę, albo będą spać w samo
          > chodzi
          > > e.
          >
          > nie każdy, kto zdecyduje się na wyjazd bez wczesniejszej rezerwacji to zdespero
          > wany wariat, wyobraź sobie, że czasem nie da się zaplanowac wakacji z pólroczny
          > m wyprzedzeniem i rezrwować pokoji w marcu na wyjazd w sierpniu
          > ale wiem, wiem, nie umiesz sobie tego wyobrazić...

Jak chcesz rezerwowac wyjazd nad polskie morze w ostatniej chwili w szczycie sezonu to płacz i płać, a jak nie masz kasy to siedź w domu.
        • lauren6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 15:19
          Czy ja użyłam gdzieś słów zdesperowany wariat? Uspokój się.

Jeżeli na bookingu w chwili obecnej wyprzedana jest większość miejscówek to raczej oczywiste jest, że zostały tylko te nieatrakcyjne oferty: za drogie i dziadostwo. Jeśli chcesz mieć fajny wyjazd w dobrej cenie to rezerwujesz go kilka miesięcy wcześniej. Nie rzucaj się, bo dobre oferty na wyjazdy zagraniczne rezerwuje się na first minute rok wcześniej. Nie rezerwujesz wcześniej to bierzesz to co zostało, to czego inni nie chcieli. Co w tym dziwnego?
          • cruella_demon Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 19:51
            Oczywiście że tak. Ja swój wyjazd rezerwowałam już w listopadzie.
    • tenjedennick Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:29
      Jedziemy do środkowej Grecji w połowie sierpnia. Willa przy samej plaży z basenem i są tam 2 apartamenty 5-osobowe, parter i piętro. Cena jednego 100 euro/doba. Jest duży ogród, figi i winogrona w cenie wink
      • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:01
        Ja w Alpy austriackie, gdzie za apartament 80 m2 płacę 100 Euro za dobę.
        • znowu.to.samo Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:10
          Hiszpania costa blanca 350 euro tydzień nad samym morzem śródziemnym
          • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:13
            Jak to możliwe????
          • wapaha Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:17
            Cro 65euro za App (2 sypialnie salon kuchnia WC) - do wody najbliższej ok 500m, na plażę ok 3km
            • primula.alpicola Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 20:05
              Cro 80 euro za dobę ( też 2 sypialnie, salon, kuchnia łazienka). Do najbliższej plaży 10 minut spokojnym marszem.
              • bywalec.hoteli Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 20:09
                primula.alpicola napisała:

> Cro 80 euro za dobę ( też 2 sypialnie, salon, kuchnia łazienka). Do najbliższe
                > j plaży 10 minut spokojnym marszem.

Te „10 minut spokojnym marszem” może być przykre jak pchasz w wózku dzieciaka i oprócz tego niesiesz jak wielbłąd wory bambetli dzieciowo plażowych.
                • primula.alpicola Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 23:12
                  A co mnie to obchodzi?
      • bywalec.hoteli Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:18
        tenjedennick napisał(a):

> Jedziemy do środkowej Grecji w połowie sierpnia. Willa przy samej plaży z basen
        > em i są tam 2 apartamenty 5-osobowe, parter i piętro. Cena jednego 100 euro/dob
        > a. Jest duży ogród, figi i winogrona w cenie wink

W tym jest śniadanie? Albo śniadanie opcja do dokupienia?
        • tenjedennick Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:44
          Nie, bo to jest willa z 2 apartamentami. Czytaj dokładniej wpisy.
          • fortalesa Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:24
            przez airbnb? czy jakies lokalne/mniejsze strony z ofertami?
    • hanusinamama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:30
      Płace znacznie mniej za 2 sypialnie plus salon z kuchnia ale rezerwowałam na wiosne. NO i nie ejst to Krynica ale tam by mnie w sezonie siła nie zaciągneli
    • mama0208 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:31
      Ja płace 500 zł za nocleg 4 osób w 64 metrowym mieszkaniu w apartamentowcu 50 m od plazy. Śniadania i kolacje sami robimy a obiady jadamy w restauracjach
      • mama0208 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:32
        W gąskach za nowy apartament 40 m kw płaciliśmy 300 zł ale 100 metrów od morza
      • triss_merigold6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:33
        To jednak w uj dużo jak na Bałtyk.
        • hanusinamama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:38
          Ja płące 350 ale mam dalej do morza, tyle ze my lubimy chodzić. Nie wiem czy duzo czy mało. Blisko mam (jade 3 godziny i jestem), lubi pływać w zimnym morzu.
          • triss_merigold6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:42
            Nie lubię chodzić w znaczeniu "do plaży trzeba dojść przez las/budy z badziewiem/cokolwiek", Bałtyk po polskiej stronie mnie wkurwia, zimna woda też.
            • mama0208 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:51
              Ja mam jak pisałam do plazy bardzo blisko. Wybieram miejscówki na końcu miejscowości gdzie nie ma żadnych budek i pierduł. Lubie spokój. Fakt, rezerwowalam w styczniu śle i tak było już sporo zajętych fajnych miejscówek.
            • little_fish Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:54
              Po stronie norweskiej już cię zimna woda nie wkurwia? 😉
              • triss_merigold6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:00
                Myślę, że w Norwegii nie nastawiałabym się na kąpiele.
                W Jutlandii było ciepło, od strony Zelandii też, Morze Północne w Ostendzie - zaskakująco ciepłe, Zatoka Ryska - akceptowalnie ciepła.
                • thank_you Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:10
                  Morze i jeziora w tym roku są bardzo ciepłe.
                • hanusinamama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:14
                  Wsziedzie ciepło tylko Bałtyk zimny. Bardzo dobrze. Jak dla mnie 99% plażówiczów mogłoby sobie pojechać w świat.
                  • little_fish Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:21
                    Moje dziecko wczoraj siedziało ponad godzinę w wodzie, więc chyba taka zimna strasznie nie jest 😉
            • blaszany_dzwoneczek Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:01
              My, jak jesteśmy nad morzem, jeździmy rowerami przez las lub łąki (po drodze bociany, żurawie) ok. 4 km, bud z badziewiem brak, sama przyjemność. Chodzić też bym nie miała ochoty. Na plaży kilka do kilkunastu plażujących stanowisk w zasięgu wzroku. Nie chciałabym noclegu 50 czy 100 m od plaży - to dla mnie bardziej wada niż zaleta.
            • hanusinamama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:13
              Mnie nie wkurwia ale ja wybieram małą miejscowośc gdzie zaludnia sie na weekend jak miejscowi przyjezdzają czami.
              Tak idziemy przez las ale sciezka fajna, wózkiem spokojnie da sie jechąc ( w tym roku juz bez wózka). Bud nie ma. My lubimy chodzić tam jest gdzie, na plaze nie jest daleko ale ściazkami robimy codzinnie 8-10 km.
            • black.emma Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:21
              Przez budy z badziewiem to nie... ale przez las? To jedyna frajda z tej plaży. Specjalnie wybieram taka, gdzie się idzie 4km😉 fakt, ludzi tam nie ma.
              • hanusinamama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:01
                U mnie jest 900metrów prosto lub 1,5km idąc scięzka z lesnym torem przeszkód dla dzieci. Dla nas akurat.
            • elinborg Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:07
              W tym roku byłam w Ustroniu Morskim- przejście na plażę głowną w godzinach szczytu to byłby horror. Ale na szczęście mieliśmy rowery- robiliśmy myk w stronę Kołobrzegu i na plaży niestrzeżonej dosłownie parę osób. Bałtyk bez fal, jak jezioro, woda normalnie chłodna a nie zamrażająco zimna. Ale to loteria, przyznaję, najczęściej fale i lodowata woda oraz wiatr.
              • aragorna71 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:14
                czyzby Sianożęty? Bardzo lubilam tam jezdzic, dziura jakich malo ale plaza pusta.

elinborg napisała:

> W tym roku byłam w Ustroniu Morskim- przejście na plażę głowną w godzinach szcz
                > ytu to byłby horror. Ale na szczęście mieliśmy rowery- robiliśmy myk w stronę K
                > ołobrzegu i na plaży niestrzeżonej dosłownie parę osób.
              • mama0208 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:40
                Jestem w ustroniu i zejście na plaże nr 15 na końcu miejscowości za amfiteatrem jest super. Plaza szeroka i tłumow nie ma
            • pavia Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 16:44
              W tym roku woda jest mega ciepła. Na pewno cieplejsza niż temperatura powietrza.
              • triss_merigold6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 16:47
                I tradycyjnie zamykają kąpieliska z powodu sinic.
                • lauren6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 16:54
                  Przez większość wakacji kompieliska nie są zamknięte.
                • little_fish Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 18:54
                  Żadne kąpielisko nad Bałtykiem nie jest aktualnie zamknięte.
              • sasha_m Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 17:11
                Wczoraj w Stegnie temperatura powietrza 22 st., temp. wody 23. Nie lubię zimnej wody, a wczoraj siedziałam w morzu godzinę i nie chciało mi się z niej wychodzić. Tak jest od kilku dni. Sinic brak, flaga biała, delikatne fale, wiaterek i prażące słońce. Jest super.
            • riki_i Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 17:08
              triss_merigold6 napisała:

> Bałtyk po polskiej stronie mnie wkurwia, zimna woda też.

Po 2 tygodniach mogę powiedzieć tyle, że temperatura wody jest bardzo różna. Były dni, kiedy przypominała ciepłą zupę , były też dwa dni, kiedy miała temperaturę górskiego potoku i nie dało się wejść nawet do kolan bo nogi drętwiały. Upał był w zasadzie przez cały czas. Sinice przez jedno popołudnie.
    • manala Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:32
      Płacimy 400 za cały domek (pół bliźniaka) w popularnej miejscowości nadmorskiej
    • conena Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:33
      serio? ostatni weekend sobie wydłużyłam, na ostatnią chwilę szukałam noclegu dla 4 osób i znalazłam za 300 zł za dobę w Gąskach bardzo przyzwoity, czysty, bez wyżywienia, dwa kroki do plaży. widok z balkonu miałam na ośrodek z domkami, basenem, tyrolką na placu zabaw i ogólnym wrażeniem nowości i fajnej jakości, jak sprawdziłam z ciekawości cennik to byłam bardzo zaskoczona - domek dla 6 osób w sezonie 310 zł za dobę. może szukaj bardziej?
      • triss_merigold6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:34
        Też stawiam na szukanie bardziej.
        • nimaletko Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:58
          Ja też.
          Bez problemu znalazłam duzo tańszy nocleg w apartamencie przy plaży.
          I gdy szukałam niedawno, było takich więcej.
          Ceny z postu startowego to kosmos.
      • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:04
        Spoko, zmodyfikowałam wycieczkę. Ale chodzi mi o sam fakt. W życiu nie byłam w Krynicy i to był tylko przykład. Po prostu dziwią mnie takie ceny z doopy. Czemu coś ma być 4 razy droższe niż podobna jakość w dużym mieście w Polsce lub 2 razy droższe niż lepsza jakość na drogim podobno zachodzie.
    • blaszany_dzwoneczek Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:34
      Ja tam nie wiem, my za wakacje nad Bałtykiem wydaliśmy na noclegi za 18 dni za 4 osoby około 1500 zł + bon turystyczny 1000 zł. Ale my szukamy kameralnych miejscówek, do hotelu w tym czy innym kurorcie wołami by nie nie zaciągnięto. Co kto lubi smile
    • feiticeira Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:34
      Szukasz noclegów właściwie z dnia na dzień i na krótko, nic dziwnego, że zostały same najdroższe oferty.
      Jakbyś w styczniu wiedziała, że w szczycie wakacji zechcesz jechać na rower to miałabyś noclegi za 200 zł big_grin
      • hugo43 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:39
        Ja mam rezerwacje domku w Debkach za 350 pln /6 osob ,z kuchnia,pralka itp.bede jednak rezygnować.siedziałam ponad 3 tygodnie na Riwierze tureckiej,zs hotel 5* za mnie i dzieciaki,z all inclusive płaciłam za dobe 320 pln.Ceny sa u nas chore i tyle.
        • ivaz Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:05
          Ja mam to szczęście że brat ma 2 duże domy nad morzem jeden dla siebie i rodziny, drugi na wynajem, i siedzę sobie za darmoszkę 😁, w tym roku 3 tygodnie. Jak dzieci miałam małe gościłam u brata całe wakacje, ale mamy świetny i bliski kontankt.
          • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:08
            Tylko pozazdrościć!
            • ivaz Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:32
              Zawsze są też z nami jacyś znajomi, co chwila inni, a że dom spory 3 rodziny z dziećmi, bez problemu i komfortowo się mieszczą, a do morza mamy 300 m z podworka. Znajomi jedynie muszą zabrać ze sobą powłoczki na pościel, żeby ci chwila nie przygotowywać dla kolejnych.
              • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:44
                smile
            • aragorna71 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:54
              to zalezy, czy ktos ma ochote jezdzic ciagle w to samo miejsce. Tesciowie maja mieszkanie i od ponad 10 lat slyszymy" jedzcie, przeciez za darmo". Jezdzimy na tydzien- 10 dni, tesciowie na 2 tygodnie, jak dzieci byly male to nawet siedzieli z nimi dluzej a potem wynajmują. Mnie nudzi ciagle to samo a to mala miejscowosc raczej nie ma co robic.

gaskama napisała:

> Tylko pozazdrościć!
              >
              • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:15
                Mnie też by nudziło. Ale jak masz fajne stosunki z rodzeństwem i możesz mieć za darmo cały dom dla siebie w fajnym miejscu, to super. Przecież nie na miesiąc każdego roku, ale jako opcja.
          • magata.d Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:03
            ivaz napisała:

> Ja mam to szczęście że brat ma 2 duże domy nad morzem jeden dla siebie i rodzin
            > y, drugi na wynajem, i siedzę sobie za darmoszkę 😁, w tym roku 3 tygodnie. Jak
            > dzieci miałam małe gościłam u brata całe wakacje, ale mamy świetny i bliski ko
            > ntankt.
            Ale gotować, zakupy robić i sprzątać musisz sama. To nie wakacje dla mnie. No chyba, że brat to robi wszystko za ciebie wink
            • ivaz Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:10
              Śniadania i kolację robimy we własnym zakresie bo lubimy pobiesiadować, czasem gril, ale obiady na mieście, oczywiście wakacje spędzamy też w innych miejscach a wrzesień zazwyczaj lecimy gdzieś dalej, ale w czasach pandemii siedzimy nad morzem
            • ivaz Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:16
              Śniadania i kolację robimy we własnym zakresie bo lubimy pobiesiadować, czasem gril, ale obiady na mieście, oczywiście wakacje spędzamy też w innych miejscach, a we wrześniu zazwyczaj lecimy gdzieś dalej, ale w czasach pandemii siedzimy nad morzem, córa tylko jeździ na obozy konne.
    • little_fish Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:37
      Nad Bałtykiem od lat bywam prawie wyłącznie na kempingach, więc nie mam porównania. Choć ceny kempingów też poszły w górę. Może to trochę efekt bonu w tych hotelach i apartamentach - chcieli uniknąć typowo "bonowych" klientów ?
    • araceli Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 11:42
      Można taniej ale fakt - niektóre oferty powalają. Ostatnio mignęła mi reklama jakiejś ładnej miejscówki na FB i z ciekawości kliknęłam czy mają wolne terminy weekendowe - pokój 2os. 'standard' ze śniadaniem 1,2kpln za noc. Szczękę zbierałam z podłogi długo big_grin
      • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:07
        Nie no wiem, że można taniej. Gdyby mi zależało na długim pobycie, to bym szukała pół roku temu. Tu chodzi o wypady, które robimy sobie w każdy weekend, od maja. I po prostu wyszły mi oczy z orbit.
        Dla odmiany mam wrażenie, że świetne hotele w dużych miastach są tańsze niż przed cowidem. Brak turystów zagranicznych. Dlatego korzystamy i zwiedzamy w weekendy fajne duże miasta.
        • aamarzena Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:46
          To może być kwestią tez tego, że na jedną noc. Sporo ofert e sezonie jest na co najmniej kilka dni, albo tydzień od soboty do soboty na przyklad. Te oferty ci się nie wyświetla. I może być tak, że to co na jedną noc kosztuje 1200 PLN, to gdybys wziela na tydzień byłoby po 500 zł doba.
    • thank_you Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:09
      Od poniedziałku zrobiło się bardzo duże zainteresowanie Wybrzeżem i ceny nad Bałtykiem znacznie podskoczyły. Obejrzyj sobie oferty na przyszły.

Ale generalnie podrożało - w Juracie znajomi płacili za apartament 500 zł, w tym roku 700. Ja za niewiele więcej mam 5* hotel w Sopocie, ze śniadaniami.
      • little_fish Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:27
        Zrobiła się pogoda to ludzie jadą. Często właśnie na ostatnią chwilę. Stąd obłożenie miejsc noclegowych
        • thank_you Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 15:18
          Pogoda była cały lipiec, taka sama jak teraz. Jakiś powód jest, bo chciałam zrobic roszadę i dojechać na chwile Do znajomych i w pon na booking był wybór, a od wczoraj wymiatalo co chwile. Ja mam z kolei stałe ceny w hotelu i moge sie tym nie przejmować (ale tylko w jednej lokalizacji).
          • little_fish Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 15:20
            Były burzę i deszcze. Może to niektórych powstrzymywało.
            • thank_you Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 15:24
              No burze i deszcze są PRZEJŚCIOWE, jak byłam na Mazurach to tez były burze i deszcze trwające godzine czy dwie i wychodziło znowu słońce. Moj maz jest w Sopocie od początku lipca z małymi przerwami na dojazd do nas i na bieżąco relacjonował pogodę, znajomi z Juraty tez.
              • little_fish Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 16:26
                Pewnie tak. Ja przyjechałam teraz, bo na teraz miałam zaplanowany wyjazd. Dlaczego inni wybrali ten termin - nie wiem.
                • thank_you Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 17:16
                  Tez nie wiem - 2 tygodnie byłam na Mazurach i na recepcji mówili, ze ludzie masowo odwołują rezerwacje (bo ikonki na aplikacjach pogodowych pokazywały deszcze i burze - burze były dwie (jedna gdy wracaliśmy) i raz grad, moze 5 h łącznie). Przelotne opady, ciepłego deszczu, nawet z wody nie wychodziliśmy. smile)) Od jutra Wybrzeże bedzie totalnie zawalone.
    • krypteia Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:14
      Jak ktoś chce teraz coś zarezerowac to sie musi liczyc z wysokimi cenami, a są wysokie specjalnie dla frajerów którzy nie zaplanowali wcześniej wypoczynku a chcieliby w srodku wakacji przepac się nad polskim morzem w weekend.
      Tygodniowy pobyt w *** hotelu nad samym morzem niedaleko Gdańska zarezerwowałam w marcu, 350 zł za dobę ze sniadaniem dla dwóch osób.
      • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:19
        To myślisz, że w tych miejscach, gdzie został ostatni pokój za 2.000 zł pozostałe 99 pokoi poszło za 350 zł, tyle że w marcu?
      • fogito Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 17:02
        Ja za tańszą kwotę zarezerwowalam przed weekendem.
    • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:18
      Wrzuciłam teraz na booking Świnoujście, Kołobrzeg i Łebę (do dziś nie rozumiem, kto tam dobrowolnie jeździ w sezonie). I bez problemu można znaleźć noclegi za 3.000 zł za dobę, dla 2 osób. Apartamenty po 800, 900 zł to norma. Ale w lepszych apartamentowcach to normą jest 1000 zł, 1.500 zł. Wcześniej nie patrzyłam na te ceny. Bo ja głównie w góry jeżdżę, poza tym lubię ruch i normą u nas jest objazdówka po Europie. I takich cen w podobnej klasie apartamentów czy hoteli nie widziałam na zachodzie.
      • kotletymielone5 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:59
        No ale po co patrzysz na takie ceny? Można sobie założyć filtr na miejscówki w zadanym zakresie cenowym. Wówczas program wyrzuci Ci to, czego szukasz
        • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:20
          Patrzę z ciekawości. Już nie szukam, bo znalazłam. Ale pamiętam, jak kilka, może kilkanaście lat temu pojawił się chyba we Władku hotel Velaves, czy cos takiego. Poprosiłam o wycenę 2 tygodni i pamiętam, że te wiele lat temu dla naszej rodziny wyszło coś koło 20.000 zł. Zamroczyło mnie, bo za tę kasę można wtedy było polecieć w luksusy na dowolny kontynent. A widzę, że po cowidzie jest jakieś wariactwo cenowe. Nawet tu dziewczyny jako megaatrakcyjne podają miejscówki za 350 czy 500 zł za dobę i to bez wyżywienia. Jak masz dwoje dzieci i chcesz w miarę dobrze zjeść (a nie jesteś zainteresowana gotowaniem codziennie), to lekką ręką wydasz 250 zł dzienne za jedzenie, lody, atrakcje. Czyli dwa tygodnie urlopy powyżej 10.000 zł. A nie mówimy o luksusowym wyjeździe. W sumie to należy się cieszyć, że jesteśmy już tacy zamożni.
      • magata.d Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:38
        gaskama napisała:

> Wrzuciłam teraz na booking Świnoujście, Kołobrzeg i Łebę (do dziś nie rozumiem,
        > kto tam dobrowolnie jeździ w sezonie). I bez problemu można znaleźć noclegi za
        > 3.000 zł za dobę, dla 2 osób. Apartamenty po 800, 900 zł to norma. Ale w lepsz
        > ych apartamentowcach to normą jest 1000 zł, 1.500 zł. Wcześniej nie patrzyłam n
        > a te ceny. Bo ja głównie w góry jeżdżę, poza tym lubię ruch i normą u nas jest
        > objazdówka po Europie. I takich cen w podobnej klasie apartamentów czy hoteli n
        > ie widziałam na zachodzie.
        >
        perlabaltyku.info/cennik/
        Masz przykład Świnoujścia. Moja koleżanka tam teraz jest. Warunki hotelowe, super jedzenie, jest bardzo zadowolona. I takich miejsc znajdziesz dużo wiecej.
    • str8.up Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:22
      Może nie chcą gości tylko weekendowych, więc za jeden nocleg sobie liicza tyle co za tydzień, bo nikt im na tydzień nie przyjedzie, jak się w sobotę rano będzie musiał wymeldować? Tak strzelam. No i też kwestia rezerwacji prawie z dnia na dzień. Ja pamiętam jak kiedyś zabrałam się w marcu za szukanie noclegu w Gdyni na Openera (przełom czerwca i lipca). Ceny za nocleg zaczynały się właśnie od 2k na booking. Trzeba przyznać, że prawie wszystko były w sea tower, no ale wciąż to trochę drogo. Poszukałam sobie przez jakąś sopocką agencję nieruchomości i zapłaciłam 1/5 tego. No tylko trzeba się było naszukać i to raczej nie była opcja dostępna dla cudzoziemców, a pewnie na takich czekały te apartamenty w sea tower.
      • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:26
        Tak, podczas opena jest jakiś kosmos cenowy w trójmieście.
      • edor67 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:13
        Mam wrażenie, że przez booking jest drożej. Kiedyś szukałam hotelu na weekend. Ostatecznie zadzwoniłam i cena była dużo niższa niż przez booking.
        • aamarzena Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:53
          No bo booking bierze prowizję, podejrzewam, ze niemala. Woec oczywistym jest, że bez pośredników można zarezerwować taniej.
          • magata.d Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:26
            Ja zawsze dzwonię bezpośrednio do hotelu i rezerwuję.
    • kadfael Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:24
      Raz na ostatnią minutę, dwa jakieś drogie miejca wybierałaś, trzy miejscówki nad morzem w czasie wakacji nastawione są na wynajem na dłużej niż 1 dzień. Wtedy jeste taniej. Jednodniowe się im prostu nie kalkulują.
      • joka.2 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:33
        Jestem właśnie we Władysławowie od niedzieli a poszukiwania rozpoczęłam w piatkowe popołudnie. Za jednoosobowy pokoj z łazienką w czystym, sympatycznym domu, w spokojnie okolicy blisko portu płacę 60 zł za noc
        Do plaży 200 m
    • beata985 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:41
      Z dnia na dzień udało mi się zabukowac nocleg w Międzyzdrojach, tuż przy plaży za 100 osoba...chyba szukałaś wśród najdroższych ofert 😉
    • ritual2019 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:44
      Nad Baltykiem zawsze bylo drogo. Tanio mozna bylo znalezc jakas nore. Oczywiscie ze mozna bylo zabukowac wiele miesiecy wczesniej i wtedy bylo nieco taniej ale problemem byla pogoda. Co oferuje Baltyk w razie gdy pogoda jednak niedopisze?
      • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:49
        Wiesz, ja lubię deszcz, lubię jeździć na rowerze. Nie znoszę plażowania. Lubię spacery pustą plażą (o to najtrudniej), fajne jest to, że już 3 km od morza można fantastycznie jeździć na rowerach po mało uczęszczanych drogach, przez wsie, pola i łąki. Ale faktycznie, wolę góry. Tu o wiele łatwiej znaleźć cudne miejscowości, w której turyści cię nie zadepczą. No i są piękne widoki a jazda po górach to dopiero czad.
        • joana012 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:57
          Ja mam rezerwację w pensjonacie 7 noclegów ze śniadaniem za 2300 50 m od plaży. Przez booking
        • ritual2019 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:01
          gaskama napisała:

> Wiesz, ja lubię deszcz, lubię jeździć na rowerze. Nie znoszę plażowania. Lubię
          > spacery pustą plażą (o to najtrudniej), fajne jest to, że już 3 km od morza moż
          > na fantastycznie jeździć na rowerach po mało uczęszczanych drogach, przez wsie,
          > pola i łąki. Ale faktycznie, wolę góry. Tu o wiele łatwiej znaleźć cudne miejs
          > cowości, w której turyści cię nie zadepczą. No i są piękne widoki a jazda po gó
          > rach to dopiero czad.
          >
          Ja to rozumiem. Jednak wiekszosc ludzi ktorzy spedzaja urlop nad Baltykiem chce miec sloneczna i ciepla pogode. Ja tez uwazam ze ceny nad Baltykiem sa mocno wygorowe w stosunku do oferty ale tak zawsze bylo.
          • hanusinamama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:05
            Kiedy byłas nad Bałtykiem polskim skoro tak nienawidzisz wszystkiego co PL?? Bo ja byłam 10 lat temu na wybrzeżu Szkocji i jakoś nie wypowiadam sie na angelskim forum jakie to beznadziejne wybrzeża mają. NO ale fakt dla ciebie moze byc za drogo..
            • triss_merigold6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:28
              Reklamowanie pobytu w sezonie nad polskim Bałtykiem to mniej więcej jak reklamowanie Zakopanego i okolic - wiadomo czego się spodziewać, amatorzy są co roku.

Nie policzę, ile razy byłam, zaczynając od wczasów z rodzicami we wczesnym dziecinstwie, przez różne kolonie, wyjazdy licealno-studenckie pod namiot, wczasy z jednym, a potem dwójką dzieci, pobyty z wyżywieniem, bez wyżywienia, w domkach, pensjonatach etc. Poza sezonem byłam 2 lata temu, pusto było i ni cholery nie podobało mi się bardziej.
              Mogę jechać, o ile nie jest to urlop główny, a cena będzie korzystna, natomiast nie rozumiem sensu fetyszyzowania Bałtyku od polskiej strony, tak jakby to był patriotyczny obowiązek.
              • joana012 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:37

> Reklamowanie pobytu w sezonie nad polskim Bałtykiem to mniej więcej jak reklamo
                > wanie Zakopanego i okolic - wiadomo czego się spodziewać, amatorzy są co roku.
                >
                > Nie policzę, ile razy byłam, zaczynając od wczasów z rodzicami we wczesnym dzie
                > cinstwie, przez różne kolonie, wyjazdy licealno-studenckie pod namiot, wczasy z
                > jednym, a potem dwójką dzieci, pobyty z wyżywieniem, bez wyżywienia, w domkach
                > , pensjonatach etc. Poza sezonem byłam 2 lata temu, pusto było i ni cholery nie
                > podobało mi się bardziej.
                > Mogę jechać, o ile nie jest to urlop główny, a cena będzie korzystna, natomiast
                > nie rozumiem sensu fetyszyzowania Bałtyku od polskiej strony, tak jakby to był
                > patriotyczny obowiązek.

Nie chcesz to nie ma obowiązku spędzania wakacji nad Bałtykiem. Tylko po co od razu tak zjadliwie i z pogardą
                Ja lubię Bałtyk za plażę, laski iglaste, wędzone ryby, mewy, szum fal. W zeszłym roku przez tydzień było słońce a jak jest słońce to jest cudnie. Miejscowość średnio zatłoczona, plaża również, ścieżki rowerowe. Bardzo fajnie się odpoczywało
                • triss_merigold6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:55
                  To nie jest pogarda, Bałtyk ma wiele zalet dla rodziny z małymi dziećmi - blisko, nie trzeba się bujać za granicę, przewidywalnie, atrakcje dziecięce są. Dla młodzieży imprezowej Trójmiasto też spoko.
                  Natomiast byłam tyle razy, że kolejny w najbliższej pięciolatce uważam za stratę czasu i kasy.
                  • bywalec.hoteli Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:00

> To nie jest pogarda, Bałtyk ma wiele zalet dla rodziny z małymi dziećmi - blisk
                    > o, nie trzeba się bujać za granicę, przewidywalnie, atrakcje dziecięce są. Dla
                    > młodzieży imprezowej Trójmiasto też spoko.
                    > Natomiast byłam tyle razy, że kolejny w najbliższej pięciolatce uważam za strat
                    > ę czasu i kasy.

Mam takie samo zdanie. Niestety 2 letnie dziecko powoduje że jeszcze nad Bałtyk się musimy bujać smile
                    • heca7 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:09
                      Mój syn jak miał trochę ponad rok stanowczo odmówił przebywania na plaży 😉 Pojechalismy do Sarbinowa (wtedy było tam troszkę ciszej niż teraz). Mieliśmy wyjście na plażę w kameralniejszym miejscu. Syn się rozejrzał, zobaczył morze, popłakał i zachowywał tak, że siedzenie z nim na plaży było niemożliwe. Na szczęście była z nami teściowa, która wolała spacerować po okolicy niż siedziec w piachu. Dzięki temu mogliśmy plażować ze starszą córką. Potem byliśmy jeszcze kilka razy nad Bałtykiem. Ale nigdy nie trafiliśmy na sensowną pogodę. A z trójka dzieci jak leje 2 tygodnie to jest słabo. Dzieci nie nabrały sentymentu do polskiego wybrzeża i wolą ciepłe morza.
              • hanusinamama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 17:18
                Ale zrozum dla mnie mozesz tam nigdy nie jechać, podobnie jak inni. Ja akurat wybieram miejsca mniej ludne...im mniej bedzie ludzi nad morzem tym wiekszy bede miała wybór.
                To nie jest fetyszowanie. Kazdy jedzie gdzie chce. Spedza urlop jak lubi. Ty lubisz miec w domu poligon ale nie sądzisz chyba ze reszta świata będzie na twoje dyktando organizować sobie wyjazdy...
                • triss_merigold6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 17:21
                  Nie wiem czego nie zrozumiałaś, wyraźnie pisałam, że byłam dziesiątki razy nad Bałtykiem, w tym wielokrotnie z dziećmi, bo przy małych dzieciach pobyt tam ma mnóstwo zalet.
          • magata.d Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:06
            ritual2019 napisał(a):

> gaskama napisała:
            >
            > > Wiesz, ja lubię deszcz, lubię jeździć na rowerze. Nie znoszę plażowania.
            > Lubię
            > > spacery pustą plażą (o to najtrudniej), fajne jest to, że już 3 km od mor
            > za moż
            > > na fantastycznie jeździć na rowerach po mało uczęszczanych drogach, przez
            > wsie,
            > > pola i łąki. Ale faktycznie, wolę góry. Tu o wiele łatwiej znaleźć cudne
            > miejs
            > > cowości, w której turyści cię nie zadepczą. No i są piękne widoki a jazda
            > po gó
            > > rach to dopiero czad.
            > >
            > Ja to rozumiem. Jednak wiekszosc ludzi ktorzy spedzaja urlop nad Baltykiem chce
            > miec sloneczna i ciepla pogode. Ja tez uwazam ze ceny nad Baltykiem sa mocno w
            > ygorowe w stosunku do oferty ale tak zawsze bylo.
            No teraz od początku wakacji jest ciepła, słoneczna pogoda nad Bałtykiem. Byłam na poczatku lipca, cały tydzień piekna pogoda. Jade na końcu sierpnia i tez pewnie bedzie. Tak było tez w zeszłym roku. Zawsze w wakacje pierwszy i ostatni tydzień spedzam nad Bałtykiem i jest ładnie. Moja siostra jest teraz, drugi tydzień i pogoda super.
            • ritual2019 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:12
              magata.d napisała:

> No teraz od początku wakacji jest ciepła, słoneczna pogoda nad Bałtykiem. Była
              > m na poczatku lipca, cały tydzień piekna pogoda. Jade na końcu sierpnia i tez p
              > ewnie bedzie. Tak było tez w zeszłym roku. Zawsze w wakacje pierwszy i ostatni
              > tydzień spedzam nad Bałtykiem i jest ładnie. Moja siostra jest teraz, drugi tyd
              > zień i pogoda super.

Ja mieszkalam w Polsce dosc blisko Baltyku wiec pogoda to akurat ruletka, dlatego bukowanie duzo wczesniej to ryzyko. Ludzie jezdza nad Baltyk i oczekuja skwaru a z tym bywa roznie. Dlatego teraz kiedy jest pogoda trudno znalezc cos sensownego, gdyby pogoda byla deszczowa i chlodna byloby taniej bo nie byloby duzego zainteresowania. To nie Hiszpania czy Grecja gdzie slonce jest 100% w okresie letnim.
              • magata.d Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:18
                "oczekuja skwaru"
                Nie jestem tego taka pewna. Znam mnóstwo ludzi, dla których wypoczynek to nie tylko smażenie się na słońcu. A ci co to lubią, to własnie wybierają ukrop w Grecji czy Hiszpanii.
                • ritual2019 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:23
                  Owszem sa ludzie ktorzy nie oczekuja bo lubia inne aktywnosci, ale wiekszosc ktora wybiera wakacje nad Baltykiem jednak oczekuje skwaru
                  • thank_you Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:44
                    Aha, czyli oczekują skwaru, ale płacą 2 razy tyle za 2 razy gorszy standard bez gwarancji skwaru? Masochiści jacyś.
                    • ritual2019 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:49
                      thank_you napisała:

> Aha, czyli oczekują skwaru, ale płacą 2 razy tyle za 2 razy gorszy standard bez
                      > gwarancji skwaru? Masochiści jacyś.

Czy na pewno placa 2x tyle?
                      • thank_you Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:00
                        "Nad Baltykiem zawsze bylo drogo."

"gdyby pogoda byla deszczowa i chlodna byloby taniej"

Pogoda w Juracie: śr.
                        Częściowe zachmurzenie
                        22°17°
                        czw.
                        Przeważnie słonecznie
                        21°17°
                        pt.
                        Przeważnie słonecznie
                        21°18°
                        sob.
                        Przejściowe opady
                        21°19°
                        niedz.
                        Częściowe zachmurzenie
                        23°20°
                        pon.
                        Przelotne burze
                        24°19°
                        wt.
                        Przelotne burze
                        24°19°
                        śr.
                        Przelotne burze
                        23°18°

Więc jest drogo choć skwaru nie ma. big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin
                        • ritual2019 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:07
                          Ale jest lipiec a wiec sezon wakacyjny. Poza tym nie leje i nie ma 13 St. 20 St plus i przelotne deszcze to jest wciaz pogoda ok w takim sezonie.
                • little_fish Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:34
                  Dokładnie. Ja jeżdżę nad Bałtyk bo nie oczekuję skwaru, najczęściej jednak trafiam właśnie na słońce i co najmniej ciepło 😁.
                  • magata.d Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 16:18
                    little_fish napisała:

> Dokładnie. Ja jeżdżę nad Bałtyk bo nie oczekuję skwaru, najczęściej jedn
                    > ak trafiam właśnie na słońce i co najmniej ciepło 😁.
                    Cos w tym jest wink Ja nie lubię upałów, smażenia się na plaży itp. Zawsze jak jeżdżę nad Bałtyk jest ciepło i słonecznie, często upalnie. Zanim dziecko poszło do szkoły jeździliśmy w maju i wrześniu i wtedy była super pogoda.
                    • little_fish Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 16:28
                      Wrzesień na morzem byłby idealny. Niestety póki co, może to być co najwyżej weekend 😊
              • snakelilith Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:29
                A taka Dania żyje z turystyki nad Bałtykiem i Morzem Północnym. Domków na wybrzeżu tam w ciul i zawsze pełne, trudno w sezonie o jakiegoś lasta, choć ceny wcale nie takie niskie. Wiele ofert jest wykupionach na rok, dwa lata do przodu, nawet grad latem nikogo nie powstrzymuje. Mnóstwo ludzi robi więc urlop nad chłodnymi morzami i sobie to ceni. Nie tylko Polacy nad polskim Bałtykiem.
                • triss_merigold6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:31
                  Tam jest pusto mimo iluzji zapełnionych domkówwink no i oferta żeglarska jest genialna, jeśli ktoś umie i lubi.
                  • snakelilith Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:56

> Tam jest pusto mimo iluzji zapełnionych domkówwink no i oferta żeglarska jest gen
                    > ialna, jeśli ktoś umie i lubi.

To jest właśnie taka koncepcja. Brak ludzi wynika jednak też z tego, że te domki nie są wypełnione po brzegi. Zwykle mają 2-4 sypialnie, więc teoretycznie mieszczą nawet 8 osób, a w większości są tylko parki, albo rodzina z jednym dzieckiem.
                  • bywalec.hoteli Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:16

> Tam jest pusto mimo iluzji zapełnionych domkówwink no i oferta żeglarska jest gen
                    > ialna, jeśli ktoś umie i lubi.

Gdzie?
                  • hanusinamama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 17:21
                    Triss taka oblatana w polskim wybrzerzu a nie wie ze tu tez są miejsca gdzie jest mało ludzi i jest luz?? Szok Panie!!
                    • triss_merigold6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 17:25
                      Wiem i co z tego, skoro nie widzę szczególnych zalet polskiego wybrzeża w porównaniu z częściami wybrzeża od strony Pribałtyki czy Skandynawii.
                      • thank_you Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 17:31
                        3 h od Warszawy.
                      • nenia1 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 18:54

> Wiem i co z tego, skoro nie widzę szczególnych zalet polskiego wybrzeża w porów
                        > naniu z częściami wybrzeża od strony Pribałtyki czy Skandynawii.

W Skandynawii też już taniej niż w Polsce?
                      • bywalec.hoteli Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 19:45

> Wiem i co z tego, skoro nie widzę szczególnych zalet polskiego wybrzeża w porów
                        > naniu z częściami wybrzeża od strony Pribałtyki czy Skandynawii.

Jakie widzisz zalety Pribaltyki?
                        Byłem kiedyś w Pribaltyce: konkretnie w okolicach Rygi nad morzem. Plaża 2x szersza niż w Polsce, ludzi dużo mniej, ale wiało 2x bardziej niż w Polsce. Nie pamietam temperatury ale raczej nie było cieplej niż polski standard 22 stopnie.

O Skandynawii wole myśleć ciepło: potrzeba dużej ilości ciepłych ubrań smile
              • hanusinamama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 17:18
                Skad pomysł ze jadący nad Bałtyk oczekują skwaru?
                • thank_you Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 17:20
                  Ja tez nie rozumiem, nad Bałtyk jeżdzę cały rok.
      • hanusinamama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:02
        Ale co to znaczy pogoda niedopisze? Bedzie 22 stopnie i deszcz popada? przeciez to wasza pogoda w lato w UK?
        Ja płace 350 zł i dla mnie to nie jest drogo
        • ritual2019 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:06
          Napij sie melisy albo wez co mocniejszego na uspokojenie.
        • lauren6 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:41
          Ja właśnie uwielbiam te 22 stopnie nad Bałtykiem. Gdybym oczekiwała upałów pojechałabym nad morze Śródziemne. I tu, i tam ta sama tandeta, kicz i tłumy.

Zapomniałam, że tu ematka. Ematki z pewnością znają miejscówki za granicą rzut beretem od morza, gdzie pogoda zawsze dopisuje, morze jest ciepłe i czyste, plaża piękna i piaszczysta, nie ma tłumów, bo to tajne miejsca znane tylko lokalsom i nie ma ich nawet na Google Maps. I to wszystko za 200 zł/doba za rodzinę 2+2.
          • snakelilith Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:11
            lauren6 napisała:

> Zapomniałam, że tu ematka. Ematki z pewnością znają miejscówki za granicą rzut
            > beretem od morza, gdzie pogoda zawsze dopisuje, morze jest ciepłe i czyste, pla
            > ża piękna i piaszczysta, nie ma tłumów, bo to tajne miejsca znane tylko lokalso
            > m i nie ma ich nawet na Google Maps. I to wszystko za 200 zł/doba za rodzinę 2+
            > 2.

Nie ma takich miejsc w sezonie. Nie ma i już. Wszędzie tam gdzie postawiono jeden hotel, albo lokalsi postanowili wynajmować kwaterę, zrobili to także inni. Puste są tylko zadoopia oddalone 30 km od morza, gdzie zdychasz z ukropu. Wybrzeże jest zapchane, głośne, brudne, a w knajpach podających turystyczne ochłapy smażone w starym oleju na pewno nie siedzą lokalsi. Tak było już 30 lat temu, a teraz w dobie taniej turystyki jest jeszcze gorzej.
            Jak chcesz odrobinę spokoju na południu Europy i nie masz forsy na Korsykę, albo prywatną plażę na Côte d’Azur tudzież Costa Smeralda, to musisz jechać w maju, albo pod koniec września, lepiej nawet w październiku. Ale nie na Kanary, tam sezon jest przez cały rok.
          • gris_gris Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 19:15
            lauren6 napisała:

> Ja właśnie uwielbiam te 22 stopnie nad Bałtykiem. Gdybym oczekiwała upałów poje
            > chałabym nad morze Śródziemne. I tu, i tam ta sama tandeta, kicz i tłumy.
            >
            > Zapomniałam, że tu ematka. Ematki z pewnością znają miejscówki za granicą rzut
            > beretem od morza, gdzie pogoda zawsze dopisuje, morze jest ciepłe i czyste, pla
            > ża piękna i piaszczysta, nie ma tłumów, bo to tajne miejsca znane tylko lokalso
            > m i nie ma ich nawet na Google Maps. I to wszystko za 200 zł/doba za rodzinę 2+
            > 2.

Są, ja w takie jeżdżę nad Morzem Śródziemnym, wlasnie wróciłam. Oczywiscie nie zdradzę, gdzie smile

Ale cena sie nie zgadza, takich cudów to nie ma!
    • magata.d Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 12:56
      Nie umiesz szukać, i tyle.
      • magata.d Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:03
        Ja znajduje hotele, gdzie za pokój, za dwie osoby, ze śniadaniem (szwedzki stół) jest ok.500 zł/doba. I to fajne, a ja wymagającą jestem.
      • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:23
        Nie zrozumiałaś zupełnie tego, co napisałam. A wydawało mi się, że się jasno wyraziłam.
    • norra.a Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:26
      Doznałam w tym roku podobnego szoku, nie wypalił mi wyjazd planowany na końcówkę lipca i padło na Bałtyk, moje dzieci uwielbiają, bo zawsze znajdą kogoś do zabawy. Nie dość, że w niektórych miejscowościach w ogóle nie ma nic dostępnego (może przez to, że jesteśmy 2+3) to jak już było to ceny kosmiczne. 1000zl na dobę za sam domek, w zeszłym roku płaciliśmy 400zl za nowy, rok wcześniej 600 ale też szukane w ostatniej chwili.
      Niestety moja wina, że tak późno zaczęłam szukać, właściciele domku z ubiegłego roku przyznali, że już w marcu mieli komplet.
    • spirit_of_africa Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:32
      A to noe jest kwestia weekendu? Ostatnio rezerwowalam mamie pensjonat w Sopocie na 2 tyg i cena za dobę to było 400-500 w tygodniu, a za dni weekendowe 900.
      • gaskama Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:36
        Zapewnie jest. I nie chodzi mi o to, że nie da się znaleźć nic tańszego, tylko o to, że w ogóle te ceny chyba bardzo wzrosły ostatnio. Ja w ostatnich latach nie jeżdżę nad Bałtyk, więc szczena mi opadła na widok tych cen w różnych małych i dużych miejscowościach. W porównaniu z pięknymi terenami np. w Kotlinie Kłodzkiej czy Alpami Austriackimi czy nawet miejscówkami w Hiszpanii czy Grecji .. to jakiś kosmos.
        • nenia1 Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:58
          gaskama napisała:

> Zapewnie jest. I nie chodzi mi o to, że nie da się znaleźć nic tańszego, tylko
          > o to, że w ogóle te ceny chyba bardzo wzrosły ostatnio. Ja w ostatnich latach n
          > ie jeżdżę nad Bałtyk, więc szczena mi opadła na widok tych cen w różnych małych
          > i dużych miejscowościach. W porównaniu z pięknymi terenami np. w Kotlinie Kłod
          > zkiej czy Alpami Austriackimi czy nawet miejscówkami w Hiszpanii czy Grecji ..
          > to jakiś kosmos.
          >
          Ale ty serio sądzisz, że ci wszyscy ludzie nocują tam po 2 tys. zł. za dobę?
          Widocznie popyt jest tak ogromny, że nic prawie nie zostało a to co zostało ma szansę sprzedać się
          za tak wysoką cenę, ale chyba nie wierzysz, że wszyscy ludzie nad morzem płacą po 20 tys. na 10 dni pobytu.
          Pewnie większość rezerwowała wcześniej, widocznie pojechały tłumy, pokończyły się miejsca, chętni dalej są
          to i ceny idą w górę.
    • chicarica Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 13:45
      Pochodzę z Gdańska i już od wielu, wielu lat nie mogę się nadziwić co konkretnie przyciąga turystów nad to morze i skąd te ceny. Nawet tu ematki podają jako atrakcyjne ceny rzędu 300-350 zł za noc, rezerwowane pół roku wcześniej i bez wyżywienia.
      • magata.d Re: Noclegi nad Bałtykiem - ceny grozy! 21.07.21, 14:30
        chicarica napisała:

> Pochodzę z Gdańska i już od wielu, wielu lat nie mogę się nadziwić co konkretni
        > e przyciąga turystów nad to morze i skąd te ceny. Nawet tu ematki podają jako a
        > trakcyjne ceny rzędu 300-350 zł za noc, rezerwowane pół roku wcześniej i bez wy
        > żywienia.
        >
        Morze to nie tylko smażenie się na plaży.