Dodaj do ulubionych

Minister Czarnek i rodzenie dzieci

22.07.21, 10:46
Wiem, że temat nie jest nowy, ale wczoraj podczas debaty w sejmie słowa ministra zostały przywołane i znowu podniosło mi się ciśnienie.
"Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile ich można urodzić? To są konsekwencje mówienia kobietom, że nie muszą robić tego, do czego zostały przez pana Boga powołana"
www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/191019345-Posel-PiS-Przemyslaw-Czarnek-Kobiety-zostaly-stworzone-do-rodzenia-dzieci.html
I z ciekawości sprawdziłam życiorys M. Skłodowskiej-Curie: pierwszą córkę urodziła w wieku 30 lat.
Sprawdziłam jeszcze Helenę Rasiową: urodziła dziecko w wieku 30 lat.
Według ministra Czarnka - czysta katastrofa. Ale świetnie jest się chwalić osiągnięciami naukowymi wspomnianych pań.
I okazuje się, że i bez pana ministra kobiety wiedzą jak mają żyć i jak realizować cele które ONE uważają za słuszne.
Idąc tropem ministra: mężczyzna jest zatem stworzony do przynoszenia pieniędzy do domu. Ciekawe, że pracując w szkolnictwie (pod wodzą pana ministra) mężczyzna nie utrzyma swojej rodziny.

I ostatnia kwestia, bo wczoraj mi się ulało: pan minister nie ma pojęcia o psychologi. Czy my chcemy, żeby rodzinę tworzyła uziemiona nieszczęśliwa kobieta z depresją i urobiony po pachy mężczyzna? Czy dla dzieci to jest idealny układ?
Obserwuj wątek
        • kub-ma Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 11:20
          "W swoim wystąpieniu podczas kongresu Europa Christi nie powiedziałem, że kobiety nie mają prawa do rozwoju osobistego i realizowania się w pracy zawodowej (przecież robią to z wielkim powodzeniem także moja żona i siostra). Zwracam natomiast uwagę na najważniejszą rolę kobiety, która w rodzinie jest nie do zastąpienia. Niebezpieczny trend, w którym macierzyństwo odkładamy "na później" doprowadził do tego, że w UE średni wiek kobiety rodzącej pierwsze dziecko wynosi (wg. danych Eurostatu) 29,1 lat i jest to jeden z obiektywnych powodów zapaści demograficznej. Dlatego proszę środowiska feministyczne i im sprzyjające o słuchanie ze zrozumieniem i nieobrażanie mnie z powodu mówienia prawdy."
          mamotoja.pl/minister-czarnek-uwaza-ze-rodzenie-dzieci-i-tolerowanie-zdrad-meza-to-funkcja-kobiety,aktualnosci-artykul,30086,r1p1.html
      • jowita771 Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 11:55
        ichi51e napisała:

> a Czernek ile ma dzieci bo ostatnio jak sprawdzałam cos słabiutko.
        >

Nadal ma dwójkę i nie wygląda, żeby to się miało zmienić. W dodatku córka studiuje zamiast się rozmnażać. Żona też po studiach i pracuje, niech może się odpierdoli od obcych kobiet.
    • arthwen Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 10:51
      Pan minister Czarnek żyje w XIII wieku i wydaje mu się, że zarówno mentalność jak gospodarkę z XIII wieku uda się (i to na dodatek bezboleśnie) przenieść do XXI wieku. Na dodatek ma bardzo mierne pojęcie o tym jak to w tym XIII wieku naprawdę wyglądało.
    • livia.kalina Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 10:54
      Czarnek z żona ma dwoje dzieci. Żona ma „doktorat”, na KuL więc taki nieco na niby ale jak widać po wynikach nieco czasu na niego zmarnowała zamiast rodzic dzieci. Jak widać uprzywilejowana kasta ma prawo do własnych wyborów a los macior rozpłodowych ma przypadać innym.
      • kub-ma Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 11:21
        "W swoim wystąpieniu podczas kongresu Europa Christi nie powiedziałem, że kobiety nie mają prawa do rozwoju osobistego i realizowania się w pracy zawodowej (przecież robią to z wielkim powodzeniem także moja żona i siostra). Zwracam natomiast uwagę na najważniejszą rolę kobiety, która w rodzinie jest nie do zastąpienia. Niebezpieczny trend, w którym macierzyństwo odkładamy "na później" doprowadził do tego, że w UE średni wiek kobiety rodzącej pierwsze dziecko wynosi (wg. danych Eurostatu) 29,1 lat i jest to jeden z obiektywnych powodów zapaści demograficznej. Dlatego proszę środowiska feministyczne i im sprzyjające o słuchanie ze zrozumieniem i nieobrażanie mnie z powodu mówienia prawdy."
        mamotoja.pl/minister-czarnek-uwaza-ze-rodzenie-dzieci-i-tolerowanie-zdrad-meza-to-funkcja-kobiety,aktualnosci-artykul,30086,r1p1.html
        • jdylag75 Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 11:49
          Ciekaw co by faceci zrobili gdyby tak sie ktos o nich wypowiadał?

"Jak się pierwsze dziecko płodzi w wieku 30 lat, to ile ich można spódzić i wychować? To są konsekwencje mówienia mężczyznom, że nie muszą robić tego, do czego zostali przez pana Boga powołani"

W swoim wystąpieniu podczas kongresu eeuropa cny-christi nie powiedziałem, że mężczyźni nie mają prawa do rozwoju osobistego i realizowania się w pracy zawodowej (przecież robią to z wielkim powodzeniem także mój ojciec i brat). Zwracam natomiast uwagę na najważniejszą rolę mężczyzny, który w rodzinie jest nie do zastąpienia. Niebezpieczny trend, w którym ojcostwo odkładamy "na później" doprowadził do tego, że w UE średni wiek mężczyzny, który po raz pierwszy zpostaje ojcem wynosi (wg. danych JDYLAG) 35,6 lat i jest to jeden z obiektywnych powodów zapaści demograficznej. Dlatego proszę środowiska maskulinistyczne i im sprzyjające o słuchanie ze zrozumieniem i nieobrażanie mnie z powodu mówienia prawdy.
          • anorektycznazdzira Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 16:55
            Proponuję raczej:
            jak się zarabia 2-3-4 tysie na rękę, to ile tych dzieci można utrzymać? To są konsekwencje mówienia mężczyznom, że nie muszą robić tego, do czego zostali przez pana Boga powołani- do zap^^^ na innych. Proszę środowiska inceli aby nie przekręcały moich słów i nie zaprzeczały rzeczom oczywistym: zapaść demograficzna bierze się bezpośrednio z fanaberii mężczyzny, że może żyć po cokolwiek innego niż zapier*** na kilkanaście sztuk przychówku plus ich rozpłodową mamusię.
        • livia.kalina Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 25.07.21, 22:46
          Samica dzika, locha ma dzieci kiedy chce. Czyli nie tak jak sobie fantazjuje minister czarnek.

Samica świni, maciora jest przymusowo zapładniana, bez pytania o zgodę, w celu urodzenia jak najwięcej liczby dzieci. Czyli jest to urzeczywistnienie marzeń czarnka.
    • rb_111222333 Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 11:02
      Dla Czarnka nie jest istotne, czy kobieta będzie szczęśliwa czy zrealizowana w takim układzie. Dla niego ważne jest, żeby świat wyglądał tak jak on chce i go rozumie, bo w takim świecie czuje się dobrze i bezpiecznie. Wszelkie inne wzorce są dla niego zagrożeniem, nawet jeśli realizują je ludzie,z którymi nie ma styczności, bo on się w tym już nie odnajduje, jest zagubiony i wystraszony
      • jdylag75 Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 11:11
        Ciekawe jest to że ma wizję, której we własnym obejściu nie realizuje, sam nie urodził żadnego dziecka, żona urodziła im tylko 2, kobieta pracuje, pomijam gdzie, ale wmiejscu w którym w Pl uznaje się że ludzie zdobywają wykształcenie wyższe. Dziecko - dziewczyna studiuje, zamiast rodzic dzieci.
        Chromoli jakby półkule w mózgu miał niepołączone.
      • kub-ma Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 11:14
        Ciekawe spostrzeżenia. Wczoraj w sejmie kreował się na twardziela.
        Ja mam wrażenie, że pan minister bardzo chce się czymś "wykazać". I uznał, że tą dziedziną będzie powrót do rozumienia rodziny gdzieś z pogranicza wieku XVIII i XIX.
        Szkoda, że nie zapyta kobiet, wszystkich kobiet, co sprawiłoby, że chciałyby rodzić więcej dzieci.
    • turzyca Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 11:15
      Ursula von der Leyen pierwsze dziecko urodziła mając 29 lat. Potem jeszcze sześcioro.
      I doktorat też zrobiła.

Nadal większym problemem jest utrzymanie dzieci, w szczególnie nieprzyzwoicie droga opieka nad dzieckiem przedprzedszkolnym. Wysokojakościowa opieka nad małymi dziećmi, dostępna dla każdego dziecka, jest podstawą do zachęcania kobiet do rozrodu.
      • kub-ma Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 11:22
        turzyca napisała:

> Ursula von der Leyen pierwsze dziecko urodziła mając 29 lat. Potem jeszcze sześ
        > cioro.
        > I doktorat też zrobiła.
        >
        >
        > Nadal większym problemem jest utrzymanie dzieci, w szczególnie nieprzyzwoicie d
        > roga opieka nad dzieckiem przedprzedszkolnym. Wysokojakościowa opieka nad małym
        > i dziećmi, dostępna dla każdego dziecka, jest podstawą do zachęcania kobiet do
        > rozrodu.
        >

Dokładnie.
        Szkoda, że minister nie porozmawia kobietami na ten temat
          • turzyca Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 12:07
            Mógłby np. sprawdzić, ile jest miejsc dla dzieci żłobkowych i przedszkolnych, w wiosce, z której pochodzi. Strzelam, że miejsc żłobkowych nie ma w ogóle, miejsc przedszkolnych może brakować dla części dzieci. Jeśli kobiety mają rodzić pierwsze dziecko mając powiedzmy 25 lat, to ich matki mają 50 lat czyli daleko od emerytury, a babki mają 75 lat i są spore szanse, że nie nadają się do opieki.
            • turzyca Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 12:10
              Kocham google. I Rzecznika Praw Obywatelskich.
              rpo.lodzkie.pl/images/2019/192-wykaz-zlobkow/funkcjonujace-miejsca.pdf
              Goszczanów nie ma żadnej formy opieki nad dziećmi żłobkowymi. (no ok, nie miał w 2019, ale nie ma informacji o otwarciu żłobka w ciągu ostatnich dwóch lat.)
            • jdylag75 Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 23.07.21, 08:45
              On nie musi ani rozmawiać ani nic sprawdzać, albowiem on WIE.
              JP2 też zapisał wiele stornic na temat psychologii, seksualności, powinności i natury kobiet nie mając matki, siostry, żyjac dziesiątki lat w homoseksualnym srodowisku i incydentalnie rozmawiając z kumpelą Wandą P. Tak, że - da się. Mniej wiecej jak Tolkien, nie był nigdy w krainie elfów, ale dialogi napisał ich językiem, jego wizja żyje własnym życiem.
              Złobek - po co żłobki babnom które siedzą w domu.
              Wg mnie przyszedł czas by postawić parasolki na sztorc.
            • arthwen Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 23.07.21, 13:09
              Ale po co żłobek i przedszkole?
              Jak urodzisz, to masz być matką na pełen etat, w końcu bombelka trzeba wychować i ugruntowywać w nim cnoty niewieście (w przypadku dziewczynek) lub męskie (jeśli urodził się SYN) od małego. I nigdy odwrotnie, bowiem cnoty męskie u dziewcząt i niewieście u chłopców to obrzydliwość.
    • triss_merigold6 Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 11:25
      Poziom szczęścia kobiet nie jest istotny.
      Zresztą, pokaż mi jakąkolwiek doktrynę religijną, która zakłada, że celem życia człowieka jest bycie szczęśliwym w życiu doczesnym. Spokojnie może być nieszczęśliwy, byle był posłuszny i dawał hajs na kapłana
    • katriel Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 11:44
      >"Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile ich można urodzić?

A ile on chce, żebyśmy rodziły?
      Przecież nawet zaczynając w wieku 30 lat spokojnie można trójkę czy nawet czwórkę wcisnąć. Aż nadto, żeby zapewnić zastępowalność pokoleń, jeśli by nam na tym zależało. Bo niekontrolowany eksponencjalny wzrost to chyba nawet Czarnkowi się nie marzy?

• madzioreck Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 26.07.21, 00:13
        asfiksja napisał:

> Czarnek to błazen, który ma zadanie gadać bzdury, żeby odwracać uwagę od grubsz
        > ych afer.

Nieśmiało przypominam, że do niedawna tak mówiono w kwestiach aborcji. Że tak tylko szczują, żeby odwrócić uwagę. A potem przyszedł październik 2020.
    • nunia01 Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 13:20
      Ależ to jest dokładnie to co chcą osiągnąć. Ludzie walczą z rzeczywistością odreagowując swoje frustracje i niepowodzenia na słabszych. A elyta robi co chce, rzucając ochłap od czasu do czasu. Społeczeństwo biega za papierem toaletowym i cieszy się z talonu na samochód. Brak rozwoju,m brak postepu i półgłówki u władzy mogą błyszczeć. Im nie zależy żeby wszystkim było dobrze. Oni czują swoja władzę jak mogą się na tle pospólstwa wyróżnić.
    • ursula.iguaran Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 22.07.21, 14:01
      Co oni z tym, przyrostem naturalnym doprawdy.
      Jak się tak zaczniemy mnożyć jak Czarnkowi się marzy to na Ziemi miejsca zabraknie.
      Już jest nas za dużo i prognozują że za lat kilka zacznie jedzenia brakowac.

Bardzo dobrze że w Europie przyrost zerowy lub ujemny.
      Matołki jedne.

• umi Re: Minister Czarnek i rodzenie dzieci 25.07.21, 23:56
      Proponuje ministrowi, zeby zaczal od siebie i byl przykladem. Oczywiscie, musi pamietac, ze malzenstwo katolickie jest nierozerwalne. takze tego... good luck. jak minister dorobi sie z zona (obecna) osobiscie splodzonej osemki biologicznych dzieci, moze pouczc innych. Poki tego nie zrobi, niech najpierw pouczy sam siebie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka