Dodaj do ulubionych

Temat bumerang - patelnia (24 cm)

22.07.21, 17:37
Po kilku próbach (patelnie wystarczyły na rok) trafiłam na ceramicznego Gerlacha i służy trzy lata. Lepiej, ale bez szału. Właśnie dogorywa.
Może macie coś lepszego do polecenia?
Nietoksyczna powłoka, do 200 PLN (przy założeniu, że posłuży dłużej).
Będę zobowiązana smile
Obserwuj wątek
        • andace Re: Temat bumerang - patelnia (24 cm) 22.07.21, 20:17
          Tu akurat niedostępna ale Google pokazuje ceny ok 100 PL. mediamarkt.pl/agd-male/patelnia-tefal-lagostina-lavinia-24-cm

Z patelni z powłoką nieprzywierającą polecam WMF, mam od co najmniej 4 lat i nie wyglądają na zniszczone, regularnie używam też patelni żeliwnej z Le Creuset, ich produkty żeliwne mają dożywotnią gwarancję.
          www.lecreuset.pl/pl_PL/p/patelnia-do-smazenia-i-serwowania-zeliwo/CI0182.html?dwvar_CI0182_color=cerise&dwvar_CI0182_size=23cm

Ale patelni mam kilka i używam je naprzemiennie wiec nie wiem jak szybko by się niszczyły gdybym miała jedną (mam rozmiary od 20 do 32). Mam koleżanki które maja patelnie żeliwne z Le Creuset, patelnie maja 20 lat i więcej i nadal są w świetnym stanie,

Z Le Creuset mam tez patelnię nieprzywierającą z aluminium ale łączenie uchwytu jest z wystającymi elementami i ciężko te wszystkie zakamarki doczyścić wiec nie polecam.
          www.lecreuset.pl/pl_PL/p/plytka-patelnia-aluminium-nieprzywierajace/TN51112.html?dwvar_TN51112_color=black&dwvar_TN51112_size=24cm
    • piataziuta Re: Temat bumerang - patelnia (24 cm) 22.07.21, 20:26
      O jaki dobry wątek!
      U mnie patelnie wytrzymują rok, a chciałabym więcej.
      Ostatni zakup to Duka z oliwą z oliwek - myślałam że jest zajebista, dopóki po kilku miesiącach nie zaczęła się rysować.
      Wciąż jest ok - wykorzystam na maksa, ale już rozglądam się za kolejną.
      3 lata to (według mnie)dobry wynik, ale może ktoś da więcej? suspicious
        • eliszka25 Re: Temat bumerang - patelnia (24 cm) 22.07.21, 22:16
          No niestety, ale jak chcesz mieć dobrą patelnię na dłużej, to trzeba o nią dbać. Moja najstarsza patelnia ma z 15 lat, ale to olbrzym na specjalne okazje, więc rzadko używana. Od ok. 10 lat mam patelnię green pan, ale ostatnio zaczęło do niej przywierać, więc chyba kończy się jej żywot. Inne patelnie mam stosunkowo nowe, bo zmieniłam kuchenkę na indukcję i większość moich patelni niestety nie działała i oddałam je siostrze. Są nadal w użyciu, niektóre też coś około 10 lat.

Tylko ja ma lekkiego hopla na punkcie patelni. Wybieram głównie na dotyk, dotykam powłokę nieprzywierającą. Aktualnie mam głównie z kamienną powłoką kilku różnych firm. Patelnie myję tylko ręcznie niedrapiącą gąbką i nigdy od razu po użyciu, żeby zdążyły wystygnąć, w szufladzie przekładam je filcowymi podkładkami, nie mam innych łopatek/łyżek jak plastikowe, drewniane i silikonowe, żeby nikomu nie przyszło do głowy porysować mi patelni. Myję tylko ja i… jeszcze parę innych dziwactw 😉, ale patelnie służą mi latami.
    • evee1 Re: Temat bumerang - patelnia (24 cm) 23.07.21, 09:55
      Jezeli masz gaz, a nie induksje, to bardzo polecam klasycznego tytanowego Scanpana.
      24cm Fry Pan - Classic
      To juz jest bardzo stary model (co najmniej kilkanascie lat ma), wiec nie powinien byc zbyt drogi.
      Mialam ich trzy patelnie i dwa garnki przez wiele lat. Z wielkim smutkiem sie z nimi pozegnalam, bo zainstalowalam sobie indukcje, ale teraz uzywa ich moja corka, ktora ma kuchenke gazowa. One sa nie do zdarcia po prostu, mozna uzywac metalowych lyzek i szorowac stalowym zmywakiem. Nie wiem co producent pisze w instrukcji, ale ja moje mylam w zmywarce, i jedyne co sie robilo, to aluminiowy spod potem troche brudzil.
      NIestety nie wiem tylko czy dostepne sa w PL, ale pewnie wysylkowo da sie.
    • kurt.wallander Re: Temat bumerang - patelnia (24 cm) 23.07.21, 11:40
      Miałam kiedyś patelnię Moneta (nie mylić z mineta wink i dłuuugo mi służyła bez zarysowań. A z tanich, to patelnie z Lidla są bardzo przyzwoitej jakości. Rok temu kupiłam w tym samym czasie głębokie patelnie/rondle z Lidla i od Kitchen Aid. Ta z KA juz dawno wywalona, teflon się porysował i wybrzuszył, a ta z Lidla jak nowa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka