Dodaj do ulubionych

rekrutacja do szkoły w innym województwie

22.07.21, 20:28
Ematko objaśnij mi zawiłą rzeczywistość rekrutacji.
Dzieciak stara się o przyjęcie do szkoły średniej w innym województwie niż podstawówka, którą skończył. Np. ukończona podstawówka w wielkopolsce, aplikacja do szkoły w dolnośląskiem. W podstawówce z sukcesem brał udział w konkursach kuratoryjnych. Powinien mieć dodatkowe punkty w rekturacji za bycie finalistą. Jednak w województwie do którego aplikuje pod uwagę brane są tylko konkursy zatwierdzone przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Na tej liście oczywiście nie ma konkursów wojewódzkich z wielkopolski.

Czy faktycznie w przypadku przeprowadzki do innego województwa można liczyć tylko na uwzględnienie udziału w konkursach krajowych? Wojewódzkie, jeżeli dotyczą innego województwa, się już nie liczą?
Obserwuj wątek
  • katriel Re: rekrutacja do szkoły w innym województwie 23.07.21, 00:13
   > Jednak w województwie do którego aplikuje pod uwagę brane są tylko konkursy zatwierdzone przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

   Niby dlaczego? Kwestia przeliczania miejsc w konkursach i innych osiągnięć na punkty rekrutacyjne jest rozstrzygana w ustawie Prawo oświatowe i w rozporządzeniu ministra, tam wszędzie jest napisane o "konkursach organizowanych przez kuratora oświaty", bez precyzowania którego, bo przepisy są jedne dla całego kraju.
   Lista publikowana w zarządzeniu kuratora to nie jest lista konkursów, które należy uwzględniać w postępowaniu rekrutacyjnym, tylko lista konkursów, które należy wpisywać na świadectwo. Jeśli dzieciak ma wielkopolski konkurs wpisany na świadectwo, to powinien być normalnie uwzględniony.
   • abecadlowa1 Re: rekrutacja do szkoły w innym województwie 26.07.21, 12:28
    Niestety, praktyka jest inna. Szkoły średnie twierdzą, że komisja rekrutacyjna związana jest wykazem konkursów ogłoszonym tylko przez swojego kuratora i nie może przyznać punktów za konkursy z innego województwa.
    Sąd administracyjny rozstrzyga odwołanie, a rok szkolny leci sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka