Dodaj do ulubionych

Język propagandy - rezygnacja z religii.

23.07.21, 20:38
Czy nie sądzicie, że przegięciem i chamskim katolickim propagandowym zabiegiem, albo zwykłą głupotą jest podawanie przez GUS i inne osoby nawet związane z lewicą tylko osób wypisanych z religii? A co z tymi, którzy się nigdy na religię nie zapisali? Nie zasługują na osobną szufladkę? Czy ich się nie liczy do statystyki?
Obserwuj wątek
    • pkt4a Re: Język propagandy - rezygnacja z religii. 23.07.21, 21:17
      GUS nie prowadzi badań statystycznych dotyczących K.K. , GUS podaje TYLKO to co udostępni jemu katolicki ISKK - Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego prowadzony przez jeden z zakonów męskich .
      GUS robi tak na podstawie dziwnej umowy z Episkopatem sprzed 30 lat . Dlatego dane GUS są z przyczyn oczywistych mało wiarygodne gdyż są z drugiej ręki pochodzące od instytucji która zainteresowana jest koloryzowaniem swoich danych .

......
      wyborcza.pl/7,82983,27360579,damian-maliszewski-ludzie-nie-dokonuja-apostazji-ze-strachu.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
      • hannibal_lectourer Re: Język propagandy - rezygnacja z religii. 23.07.21, 21:25
        Tyle to ja wiem, ale pytanie jest czemu GUS podaje takie dane ISKK zamiast dążyć do prawdy - ja wiem, że ta umowa to jest jeszcze z czasów pierwszej instrukcji Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 sierpnia 1990 r. Ale to tylko świadczy o GUS-ie i o wszystkich śmieciach jakie polską rządziły po 90 roku - żaden rząd, czy lewicowy, czy aws, czy po czy pis o tę prawdę nie dba.
        • pkt4a Re: Język propagandy - rezygnacja z religii. 23.07.21, 22:29
          GUS i Episkopat podpisali porozumienia w czerwcu 1990 roku oraz drugie porozumienie w lutym 1993 roku.
          Z okazji XX-lecia porozumienia z lutego 1993 roku GUS razem ISKK wydali w 2014 roku "Rocznik Statystyczny . Kościół Katolicki w Polsce 1991-2011 " , Warszawa 2014
          Przedmowę napisali : prezes GUS Janusz Witkowski i Sekr.Gen. Konf.Episkopatu bp Polak , tylna okładka okraszona jest podobizną błogosławionego Edmunda Bojanowskiego co urząd państwowy jakim jest GUS mógłby sobie darować z przyczyn oczywistych .

Natomiast w 2016 GUS i ISKK wydali propagandowo-klerykalną ksiązkę "1050 lat chrześcijaństwa w Polsce" , I-szy rozdział ma np tytuł "Kamienie milowe chrześcijaństwa w Polsce" i w tym klerykalnym stylu przez XI rozdziałów , GUS powinien wstydzić się tej propagandowej , klerykalnej i pozastatystycznej publikacji

............
          wyborcza.pl/7,82983,27360579,damian-maliszewski-ludzie-nie-dokonuja-apostazji-ze-strachu.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka