Dodaj do ulubionych

Nastolatek na wakacjach z rodzicami

24.07.21, 01:58
Powiedzmy, że nastolatek jedzie z Wami na jakieś zagraniczne all inclusive. Spędzacie czas razem czy ów nastolatek znajduje sobie towarzystwo i znika na całe dnie?
Obserwuj wątek
    • eliszka25 Re: Nastolatek na wakacjach z rodzicami 24.07.21, 02:17
      Nastolatek w jakim wieku? 12 lat czy 17? Bo to spora różnica jednak. Mam na stanie 11-latka i 14-latka. Wprawdzie nie jeździmy na all inclisive, ale czas spędzają z nami. Czas organizujemy tak, żeby im się nie nudziło. Nie marudzą, więc znudzeni raczej nie są.
    • volta2 Re: Nastolatek na wakacjach z rodzicami 24.07.21, 08:19
      W związku ze zmianą miejsca zamieszkania, w tym roku tylko byliśmy na 10 wyjazdach all, dziś też zresztą jesteśmy. I moje nastolatkio siedzą cały czasem z nami, nie nawiązują żadnego znajomości. Idą grać w siatkę i wracają grzecznie do nas.inna sprawa, że nie ma za wiele ludzi, bo covid, w listopadzie czy styczniu było parę osób na krzyż. Teraz spodziewałam się polakow i liczyłam, że się coś ruszy, ale jesteśmy jedyni, reszta to sami Rosjanie i Ukraińcy. To akurat nie problem, lubimy te nacje i dzieci znają rosyjski. Syn przez tydzień grania w siatkę mówi, że jest jedynym nie Rosjaninem. Wczoraj po syna przybiegli, by go wciągnąć do gry i to tyle. Gdybyśmy byli jeszcze z tydzień może by coś drgnelo. No ale to taki efekt, gdy całe życie dzieci nigdy na all nie były, bo raczej preferowała Bałtyk. Tam też byli z nami, nie jeździmy stadami.
    • esperantza Re: Nastolatek na wakacjach z rodzicami 24.07.21, 09:22
      Właśnie wróciliśmy z niespełna 18 latkami tyle ze nie korzystamy z AI.
      Czas spędzaliśmy razem. Za to teraz po powrocie jeden od razu pognał do dziewczyny, a drugi wyjeżdża z kumplami za dwa dni.Maja wiec swoją prywatna przestrzeń zachowaną.
    • madame_edith Re: Nastolatek na wakacjach z rodzicami 24.07.21, 09:36
      Moje dzieci raczej zawsze na wyjazdach trzymały się razem i z nami, znajomych mają w domu (każde własnych). Na All nie jeździmy, więc też okazji nie było za wiele. Wakacje organizowane i spędzane wg naszego pomysłu, jak nas mają dość to sobie coś tam razem robią, a i nos w telefonie bywa grany niestety.
    • igge Re: Nastolatek na wakacjach z rodzicami 24.07.21, 10:45
      Raczej znajduje sobie towarzystwo i znika na całe dniewink .
      Od mniej więcej 15-17 roku życia na wakacjach niezbędni stali się rówieśnicy/ znajomi dzieci.
      Nawet teraz, kiedy studiują, zdarza się wyjeżdżać razem ( zresztą w przypadku jednego z dzieciorów jest to podyktowane też sprawnością) i nie narzekają, lubią, nawet z babcią zdarza się wyjazd. Syn nawet z babcią i babci koleżankami dobrze się bawi na wakacjach. Ale na pewno zero spędzania całego czasu razem. Przeciwnie. Jedziemy razem, większą ekipą ale są oddzielne pokoje, godziny wstawania, siedzenia wesołego nocnego, wyjść, posiłków itp. Młodzież bawi się raczej oddzielnie, my starzy też, aczkolwiek są momenty i dni, godziny razem, choć zasadniczo się mijamy. Podrzucamy czasem gdzieś dalej, robimy zakupy czy częstujemy, zapraszamy gdzieś na obiad czy coś, pożyczamy auto. Są zadowoleni. Upominają się czasem o wspólny wyjazd.
      Te wyjazdy są wspólne ale my starzy mamy jakby czapkę niewidkęwink
      Nam też to pasuje bo lubimy czas spędzany jako para, bez dzieci.
      Teraz za kilka dni znów jedziemy razem ale tym razem chętni jesteśmy być na wyjeździe dodatkowo darmową "nianią"/ petsitterami bo córka z zabiera oprócz najlepszej przyjaciółki - kennel i swoje szczeniaki.
    • escott Re: Nastolatek na wakacjach z rodzicami 24.07.21, 10:52
      Moje ma dopiero 6 i już chciało znikać na całe dnie z kolegą - wymienialiśmy się z rodzicami kolegi nadzorem i cieszyliśmy wolnym czasem. Nie ma nic upiorniejszego niż wymuszanie aktywności rodzinnych na kimkolwiek, a już zwłaszcza na nastolatkach, więc jak będzie chciałą znikać (i jeździć) w wieku nastoletnim, to z pewnością będzie znikać.
    • sajant Re: Nastolatek na wakacjach z rodzicami 24.07.21, 11:07
      My jeździmy na wakacje głównie po to, żeby w spokoju pobyć i odpocząć razem. Wszystkie aktywności i atrakcje dostosowujemy do siebie, bez żadnej presji i raczej spontanicznie. Byłoby mi przykro, gdyby moje dziecko chciało spędzać całe dnie solo albo ze znajomymi.
    • mamkaantka Re: Nastolatek na wakacjach z rodzicami 24.07.21, 23:12
      Ja nie zmuszalam dzieci do niczego na wakacjach, bo sama tez nie xhxialabym byc zmuszana. Jesli chcialy zostać w hotelu bo wycieczka, na którą jechalismy byla dla nich malo atrakcyjna to zostawali, czesto z tego powodu decydowaliśmy się na opcję all incl.
    • lot_w_kosmos Re: Nastolatek na wakacjach z rodzicami 25.07.21, 07:17
      Z nami.
      W życiu nie puściłabym 13-15 latków na buszowanie samodzielne po zagranicznych hotelach, a już nie daj Boże po marokanskich czy na WZP, albo w Turcji. Mogą se w dzień pochodzić prze chwilę i się meldować przy leżaku.
      Zresztą dotychczas nie chciały.
      Jak wakacje są raczej zwiedzane i w z Polsce to też z nami. Gdzie niby miałyby chodzić?
    • mamkaantka Re: Nastolatek na wakacjach z rodzicami 17.08.21, 15:42
      Nie wyobrazam sobie nawet nstolatka ktory trzyma sie spodnicy przez caly czas. Pomijajac oczywiście tych niepełnosprawnych. Zwykle o towarzystwie myslalam wcześniej, czyli zapraszalam do wspólnych wyjazdow rodziców jego przyjaciół, a ze potrafie je dobrze zorganizować nie bylo z tym żadnego problemu.
    • ewcia.1980 Re: Nastolatek na wakacjach z rodzicami 17.08.21, 16:18
      Mam na stanie 12 latka i prawie 15latkę.
      Dzieci czas spędzają z nami ale bywa, że znajdują sobie towarzystwo.
      Podczas plażowania/ "basenowania" syn zawsze znajdzie kogoś z kim może pograć w piłkę - w wodzie czy na piasku.
      Podczas tegorocznego all córka poznała chłopca w swoim wieku z którym kilka razy się spotkała - poszli razem na basen hotelowy czy na śniadanie.
      I mniej więcej tak też to widzę w przyszłości.
    • extereso Re: Nastolatek na wakacjach z rodzicami 18.08.21, 10:14
      Na all nie pojechałabym, gdyby tylko taka opcja była, to wybrałabym Roztocze czy co. Ale na wyjazdach zazwyczaj mniej więcej połowę czasu razem wszyscy, połowę rodzeństwo razem, incydentalnie z kimś zgadanym z neta ( na piwo czy tańce, młodzi łatwo zgadują się w necie plus taki że możesz poznać kogoś z zupełnie innego kraju będąc w jeszcze zupełnie innym). Z jednym nastolatkiem wyjazd to nie wiem jakby wyglądał. Rozwiązaniem wyjazd w kilka rodzin, ale tego ja nie lubię odkąd dzieci z wczesnoszkolnego wieku wyrosły już tak nie jeździmy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka